وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

دو نقطه ضعف بزرگ سپیدرود: درصد مالکیت پایین و فقر شوت زنی

سپیدرود حاضر در منطقه سقوط است (۹.۰). رشتی ها فصل ناامیدکننده ای را سپری می‌کنند و یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف آنها، خط حمله ناکارامد است.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – گاهی تیم ها با اجرای یک فلسفه بازی مشخص و ثبت درصد مالکیت پایین، نتایج خوبی می گیرند. اما به نظر سپیدرود و استقلال خوزستان در این مساله چندان موفق عمل نکرده اند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از متریکا، سایت آماری متریکا به بررسی درصد دقایق حفظ مالکیت توپ و آمار شوتزنی تیم ها پرداخته است که در هر دو مورد سپیدرود آمار ضعیفی از خود به جای گذاشته است.

بدترین های لیگ در شوت زنی؛ قحطی در شمال

مطابق انتظار، تیم های ضعیف تر در امر شوت زنی، از شش تیم پایین جدول لیگ می آیند. ماشین سازی با ثبت ۹.۷ شوت به ازای هر بازی، چهاردهمین تیم لیگ از این حیث است. شاید بالاتر رفتن تعداد شوت ها، مساوی های بیشتری را برای تبریزی ها به برد تبدیل کند.

تیم پانزدهم، سپیدرود حاضر در منطقه سقوط است (۹.۰). رشتی ها فصل ناامیدکننده ای را سپری می‌کنند و یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف آنها، خط حمله ناکارآمد است.

رشتی ها کم شوت می زنند و از همان تعداد کم، تعداد خیلی کمی نیز به گل تبدیل می شود.

دیگر تیم شمالی لیگ یعنی نساجی نیز با ۸.۳ شوت، بدترین تیم نیم فصل از این حیث بود. نساجی به خاطر سبک بازی‌ بسته و دفاعی اش، به طور طبیعی جزو کم شوت ترین تیم ها بود اما آن ها حداقل استفاده نسبتا بهتری از موقعیت های شان انجام می دادند.

بهترین ها و بدترین های نیم فصل در درصد مالکیت توپ

سرخابی های پایتخت مانند فصل گذشته، جزو بهترین های لیگ در زمینه حفظ توپ هستند. پرسپولیس با ۵۶.۳ در رده سوم است و استقلال با ۵۷.۰، در رده دوم قرار دارد.

نکته جالب و شاید حتی عجیب، حضور ذوب‌آهن پایین جدولی در صدر است. سبز‌های اصفهان با ۶۰.۰ مالکیت توپ به ازای هر بازی، بهترین تیم لیگ از این حیث هستند و به نظر، آن‌ها اصلا نتوانسته‌اند استفاده خوبی از مالکیت توپ خود داشته باشند.

در سمت دیگر، سه تیم پایین جدولی پایین ترین اعداد را از این حیث ثبت کرده اند. نفت مسجد سلیمان با ۴۴.۷، تیم چهاردهم است. و سپیدرود و استقلال خوزستان قعرنشین نیز با ۴۱.۸ و ۴۱.۷، بدترین آمار نیم‌فصل اول را به ثبت رساندند.

گاهی تیم ها با اجرای یک فلسفه بازی مشخص و ثبت درصد مالکیت پایین، نتایج خوبی می گیرند. اما به نظر سپیدرود و استقلال خوزستان در این مساله چندان موفق عمل نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

شوت زن ترین بازیکن لیگ چه کسی بود؟

بدترین بازیکن نیم فصل چه کسی بود؟

تیر دروازه یار دوازدهم کدام تیم ها بود؟

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.