وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نمایش اغراق آلود تعصب، اثری از حسین کعبی! / دغدغه او کدام است: لیست خروج یا فوتبال رشت؟

ایران ورزشی

پیش از حسین کعبی چندین و چند نفر از شاخص ترین پیشکسوتان و روزنامه نگاران اهل گیلان در این باره سال ها حرف زده‌اند و کعبی حرف تازه و انتقادی که به جرات و شهامت و دلیری نیاز داشته باشد، مطرح نکرده.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – حسین کعبی اگر از نمایش اغراق آلود تعصب دست بردارد، آنگاه عملکردش در سپیدرود بهتر قابل بررسی می شود.

او اما می داند که بدون این نمایش نمی تواند جایگاه سال های اخیرش در فوتبال رشت را حفظ کند و به همین دلیل همواره می کوشد تا به این وجه از شخصیت حرفه ای اش بپردازد. او در آخرین پرده خود را با جرأت معرفی کرده و شهردار رشت و استاندار گیلان را مورد انتقاد قرار داده که چرا به سپیدرود کمک نمی کنند.

حرف های حسین کعبی بعد از شکست سنگین سپیدرود مقابل استقلال را مرور کنیم: من بچه اینجا نیستم اما باید بگویم کسانی که از بیرون آمدند بیشتر دل شان می سوزد. نمی دانم برخی ها به دنبال چه چیزی هستند و فقط به فکر جیب خودشان هستند. این تیم شهرشان است.

مردم برای حمایت آن آمده اند. آقای استاندار! آقای شهردار! کجایید؟! من جرأتش را دارم و این حرف را می زنم. چرا به علی کریمی قول بیهوده می دهید؟ علی کریمی اگر می توانست خودش به زمین می رفت و بازی می‌کرد. چرا مسئولان به تیم سپیدرود کمک نمی کنند؟

برخی فقط به دنبال صندلی و شهرت هستند و اینکه بعدا بگویند با فلانی عکس گرفته‌اند. این فوتبال تمام می‌شود؛ به داد مردم رشت و گیلان برسید. تیم های گیلان شرایط سختی دارند، بهتر است فقط فوتبالی ها باشند و غیر فوتبالی ها در فوتبال نباشند.

این حرف های حسین کعبی صد البته ظاهری منتقدانه دارد، حرف چندان بیراهی هم با توجه به نگاه عامیانه به ساز و کار اقتصادی فوتبال در ایران نیست. اما پیش از حسین کعبی چندین و چند نفر از شاخص ترین پیشکسوتان و روزنامه نگاران اهل گیلان در این باره سال ها حرف زده اند و کعبی حرف تازه و انتقادی که به جرات و شهامت و دلیری نیاز داشته باشد، مطرح نکرده.

این روزها که مالکان نامعلوم سپیدرود با ادعای بخش خصوصی وارد این کارزار شده اند، چندان دلیلی برای طرح این حرف ها نیست. مسئولان شهری و استانی اگر قول و وعده کمک های بیهوده به بخش خصوصی داده اند، چه بسا رفتاری غیرحرفه ای داشته اند.

بخش خصوصی که بدون خرید امتیاز، مالک یک تیم لیگ برتری شده، با چه اهدافی آمده و چرا توان اداره اقتصادی تیمش را ندارد؟ اگر صاحب این بنیه اقتصادی نبود، چرا خود را وارد چنین عرصه ای کرده؟

حسین کعبی البته لازم نیست وارد این بحث ها شود. او بازیکن فوتبال است و در گذشته بازیکن ارزشمندی هم بوده. کعبی در سالیان اخیر اما یک روز حامی سرسخت نظرمحمدی شده و یک روز خداداد را اسطوره دانسته و روز دیگر که در لیست خروج قرار گرفته نظرش درباره همه این مربیان عوض شده. مصاحبه اخیر او درباره علی کریمی و حمایت از اسطوره جدیدش نیز دلایلی دارد، چون چیزی نمانده بود که در لیست خروج علی کریمی هم باشد.

حسین کعبی در سال های آخر فوتبالش با نمایشی از تعصب نزد تماشاگران سپیدرود مقاطعی محبوبیت هم به دست آورد، اما واقعیت این است که او به سختی می تواند در لیگ برتر جایی برای بازی پیدا کند و از جرات خود استفاده می کند تا محبوب علی کریمی باقی بماند! اما این انتقادات دم دستی جرات نمی خواهد.

همیشه همه گفته اند و گوش شنوایی هم نبوده. فوتبال گیلان همیشه دچار بحران های شدید مالی بوده اما برای غیر بومی های درجه چندم و پا به سن گذاشته همیشه نان و آب داشته. در همه سال ها و در همه تیم های فوتبال رشت.

حسین کعبی در سال های اخیر راه طولانی کردن حضورش در فوتبال رشت را همیشه خوب بلد بوده و همچنان همان مسیر را طی می کند. او اما دیگر باید شکل نمایش خود را تغییر دهد چون این نمایش اغراق آلود با کیفیتی که در بازی ها ارایه می دهد، همخوانی ندارد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • فرهادسپیدرود گفت:

  عجب چرت عظیمی تلاوت کردی…تف تف

 • میثاق گفت:

  اقا فرهاد اگر منطق دارید پاسخ بدهید و ادبیات تف تف مال بچه قرتی هاست نه شما که خود را پروفسور فوتبال می دانید. کعبی برای سپیدرود زحمت کشیده اما قرار نیست که سپیدرود به نام اینها سند بخورد . ظرفیت بازی اش تمام شده و توان جسمی لازم را ندارد و با مداهنه کاری از پیش نمی برد . بپرسید کعبی طی این سال ها چند صد میلیون از سپیدرود گرفته و حقش هم هست اما مگر به سپیدرود بخشید .. پشت واگذاری سپیدرود به مدیران جدید هزار حرف و حدیث هست چرا جرات ندارید حرف بزنید ؟ چرا سکوت می کنید؟ آیا می توانید فردا گندش در بیاید سربلند کنید در این شهر به خاطر این همه حمایت های غیر منطقی و متعفن !؟ شما مگر بیشتر از کاس نژاد فوتبال می فهمید . مگر شما دلتان بیشتر از کاس نژاد برای سپیدرود می سوزد . فرق کاس نژاد ها با شما این است که واقع بین هستند نه مداهنه گر و چند متر دستمال یزدی بدست ؟! بیش از این خودتان را خراب نکنید. بهارمست سرپرست شهرداری رشت سرپرست سپیدرود است کعبی باید بفهمد چه می گوید . همین حالا بهارمست خدماتش را به سپیدرود قطع کند خیلی از این سینه چاکان فردا می روند ؟ استانداری مگر وظیفه دارد یا بودجه ویژه فوتبال دارد که به سپیدرود و یا داماش و ملوان کمک کند چرا چشمانتان را بسته اید و فقط توهین می کنید . اظهارات کعبی نوعی تشویش اذهان عمومی است کعبی چه کسی را می گوید که دارد جیبش را پر می کند . کسی که سواد ندارد و دانش گفت و گو ندارد و از حقوق چیزی نمی فهمد نمی تواند بیاید هر چیزی بگوید . شما همه مداحی مجانی نکنید آقی فرهاد خان و …

 • فرهادسپیدرود گفت:

  فعلا که این سایت فقط برعلیه کریمی و امثال کعبی هستش و در حال تخریب تیم…وظیفه استانداری و شهرداری در قبال تیمهای رشت همون وظیفه ای هستش که شهرداری های تبریزو بندرعباس و همدان و ارومیه ,….در قبال تیمهای شهرهای ذکر شده داشتن و دارن..چرا در لیگ برتر تیمهای سرخابی زیر نظر صنایع و معادن هستن و تیمهای اصفهانی و تبریزی از سمت کارخانجات و ارگانهای خاص حمایت میشن
  و بیت المال رو به تاراج میبرن ولی به شهر رشت که میرسه استانداری و شهرداری وظیفه ای ندارن؟ اگه استانداری و ارگانهای دولتی وظیفه ای در قبال تیمهای ورزشی ندارن باید در مورد همه تیمها و شهرها رعایت بشه پس وقتی اطلاعی از اوضاع و احوال فوتبال و پشت پردهاش نداری بهتره که حرف بی ربط نزنی.پرفسوری فوتبال و قرتی بازی هم مخصوص امثال تو هستش با یه دستمال دور گردن که باد به هر سمتی وزید همون سمت بتازی..تا امثال شما هستن این تیم و این شهر نیاز به دشمن ندار..دنیا فقط رشت

 • mehrdad گفت:

  واقعا مطلب درست و فوق العاده ای بود