وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نورمحمدی: امیدواریم بحث‌های کریمی ختم به خیر شود / پست‌های علی کریمی را نمی‌خوانیم

ایران ورزشی / سمیرا شیرمردی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – رضا نورمحمدی کاپیتان سابق پرسپولیس از وقتی از این تیم جدا شد، شرایط خوبی نداشت. او مدتی در مشکی‌پوشان بود، بعد به صنعت‌نفت آبادان رفت و در نهایت هم راهی سپیدرود رشت شد.

نورمحمدی از مشکی‌پوشان با دلخوری جدا شد اما در صنعت‌نفت توانست شرایط بهتری پیدا کند تا تیمش در لیگ برتر ماندنی شود. با تغییر کادر فنی این مدافع باتجربه مدتی بیرون ماند اما در نیم‌فصل راهی سپیدرود شد تا به روزهای خوبش برگردد.

علیرضا نورمحمدی مدافع سپیدرود که در اولین حضورش برای این تیم، یک گل ارزشمند زد، حالا خودش را برای بازی با استقلال آماده می‌کند. بازی حساسی که در تهران برگزار می‌شود

شرایط سپیدرود این روزها چطور است؟

تیم شرایط خوبی دارد و حتی در بازی قبلی مقابل استقلال خوزستان می‌توانستیم برنده باشیم اما روی یک غفلت ۱۰ نفره شدیم. البته بعد از آن موقعیت‌های خوبی داشتیم اما نتوانستیم از آن استفاده کنیم و با این تساوی حالا کارمان سخت‌تر شده که امیدواریم در ادامه بتوانیم امتیازات خوبی به دست بیاوریم.

بعد از بازی سپیدرود و استقلال خوزستان، هر دو تیم نسبت به داوری اعتراض داشتند. یعنی واقعا اشتباهات داوری آنقدر زیاد بود؟

وا… متوجه یکسری صحنه‌ها نشدم اما تیم ما بیشتر روی صحنه آخر که توپ به دست بازیکن حریف خورد اعتراض داشت ولی داور گفت هندی نبود که من را متقاعد به گرفتن پنالتی کند. به هر حال تا الان هر کارشناس نظری داشته و اکثرا معتقد بودند پنالتی است. به هر حال بازی تمام شده و دیگر نمی‌خواهیم به گذشته فکر کنیم. اشتباهاتی بوده که امیدواریم بتوانیم در بازی‌های آینده جبران کنیم و امتیازات کامل را بگیریم. واقعا حیف است این تیم باریشه با این هواداران پرشور در چنین موقعیتی باشد.

این هفته بازی سختی مقابل استقلال دارید چون این تیم هفته گذشته شکست خورد و حالا به دنبال جبران آن است…

بله، بازی سختی است، مخصوصا به اواخر لیگ هم که می‌رسیم هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. ما باید تمام توانمان را در این بازی بگذاریم چون چیزی برای از دست دادن نداریم. پس سعی می‌کنیم با تمام وجود بازی کنیم تا به بهترین نتیجه برسیم. در فوتبال غیرممکن وجود ندارد. الان که فاصله تیم‌ها به این صورت شده، جذابیت‌ها هم بیشتر شده. به هر حال با تیم خوبی بازی داریم که تلاش می‌کند در بازی خانگی و با حمایت هوادارانش به پیروزی برسد اما ما هم شرایط خوبی داریم و به دنبال بهترین نتیجه هستیم.

در این بازی هم ۲ بازیکن اصلی‌تان را در اختیار ندارید…

بله، میثم تهیدست و توحید غلامی محروم هستند اما خدا را شکر بقیه بازیکنان شرایط خوبی دارند و از انگیزه بالایی برخوردارند.

خود شما هم ظاهرا انگیزه ویژه‌ای برای بازی با استقلال داری…

از وقتی به رشت آمدم و شاگرد علی کریمی شدم، انگیزه من بیشتر شده و اینکه بهترین بازی‌ها را برای سپیدرود انجام دهم. همیشه هم سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم. در مقابل استقلال هم تلاش می‌کنم برای تیمم مثمر باشم و بهترین عملکرد را ارائه دهم. همه در سپیدرود با تمام وجود بازی می‌کنیم و حتی جلوی پرسپولیس هم با همین انگیزه بالا قرار خواهیم گرفت.

اما به نظر می‌رسد انگیزه شما برای این بازی متفاوت باشد…

همه بازیکنان برای بازی‌ها دنبال یک انگیزه هستند که این بازی هم برای من انگیزه خاصی دارد.

در بدو ورودت به سپیدرود گل زدی. اگر در بازی با استقلال هم گل بزنی، چه واکنشی خواهی داشت؟

امیدوارم اول وظیفه خودم را به بهترین شکل انجام دهم و دروازه تیم را بسته نگه دارم. بعد هم اگر شانس یار بود و گل زدم به هر حال شادی خواهم کرد. البته تا الان به نوع شادی‌ام فکر نکرده‌ام.

فکر می‌کنی سپیدرود در لیگ برتر می‌ماند؟

صددرصد.

جالب است که این سوال را از هر کدام از بازیکنان سپیدرود می‌پرسیم، همین جواب را می‌دهد!

چون واقعا تیم خوبی داریم. من تا وقتی تیم را از نزدیک ندیده بودم چنین تصوری نداشتم اما الان واقعا با این هواداران، مخصوصا در خانه می‌توانیم یقه هر تیمی را بگیریم. ما وقتی با تیم ۱۰ نفره توانستیم مقابل استقلال خوزستان حمله کنیم و پا به پای حریف جلو برویم که حتی حملات بیشتری هم داشتیم یعنی تیم خوبی داریم. ما در خانه حتی سپاهان را شکست دادیم. با این هواداران می‌شود کارهای بزرگ انجام داد. مطمئنا ماندن‌مان در لیگ برتر زودتر از آن چیزی که خیلی‌ها فکر می‌کنند، تحقق می‌یابد.

با این روحیه، بازی با استقلال را چند چند پیش‌بینی می‌کنی؟

نمی‌توانم بگویم چند چند اما امیدوارم روز خوب تیم ما باشد. الان از نظر روحی و روانی شرایط خوبی داریم که امیدواریم بتوانیم در بازی با استقلال خودی نشان دهیم. برای این بازی همه انگیزه دارند که مطمئنم نتیجه خوبی خواهیم گرفت.

تیم‌تان معمولا خوب بازی می‌کند اما در زدن ضربات آخر چندان موفق نیست. چرا؟

به هر حال علی‌آقا (کریمی) نتوانست نفرات مورد نیاز را به طور کامل به تیم اضافه کند. فکر می‌کنم بعضی پست‌ها همچنان به بازیکن احتیاج دارد. به هر حال همین نفرات خیلی خوب کار می‌کنند که بدون شک می‌توانند موفقیت‌های خوبی به دست بیاورند.

در مدت اخیر و مخصوصا در چند روز گذشته، علی کریمی پست‌هایی در کانال تلگرامش گذاشته که یکسری معتقدند این مساله باعث می‌شود تمرکز تیمش را بگیرد…

اصلا. خیلی از بچه‌ها کانال آقای کریمی را نگاه نمی‌کنند اما یکسری مشکلات وجود دارد که قبل از حضور علی کریمی در سپیدرود به وجود آمده بود. به هر حال علی‌آقا عقایدی دارد که طبق آن پیش می‌رود اما تا حالا سر تمرین هیچ بحثی نشنیدیم. نه در مورد داوری و نه در مورد مسائل دیگر. این پست‌ها بیرون از وقت تمرین نوشته می‌شود که همه می‌دانیم علی‌آقا تلاش می‌کند حق هیچ تیم و بازیکنی خورده نشود. مثلا سر داوری ناراحت بود و بعد از آن هم به خاطر جریمه‌ای که برای تیم در نظر گرفتند. به هر حال بخش خصوصی آمده و دارد کار می‌کند اما تیم را به خاطر یک بطری، ۴۰ میلیون جریمه می‌کنند. کریمی دلش به حال بخش خصوصی می‌سوزد. ناراحت است که امیدواریم این بحث‌ها ختم به خیر شود.

یکی از بازیکنان مشکی‌پوشان در مصاحبه‌اش به نکته جالبی اشاره کرد و گفت تیم‌های پایین جدول همه خصوصی هستند که توان رقابت با بخش دولتی را ندارند. این مساله را قبول دارید؟

تا حالا به این مساله فکر نکرده بودم اما نکته جالبی گفته. بله، الان که توجه می‌کنیم می‌بینیم تیم‌های خصوصی پایین جدول هستند. مالکانی که از جیب خودشان هزینه می‌کنند. وقتی این مالک‌ها دارند زحمت می‌کشند باید بستری بسازند که دلگرم شوند، نه اینکه با جریمه کردن آنها را دلزده و ناامید کنند. ان‌شاءا… قضیه حل شود و تیم ما هم بتواند نتایج خوبی بگیرد. الان تیم سپیدرود آنقدر انگیزه دارد که واقعا برایش استقلال و پرسپولیس هیچ فرقی ندارد و فقط به دنبال نتیجه گرفتن است.

بازی آخرتان هم با پرسپولیس است که باید دید شرایط تیم‌تان تا آن زمان به چه صورت خواهد بود؟

بله، کار سختی در بازی آخر داریم اما ان‌شاءا… قبل از آن بازی، ماندن‌مان در لیگ برتر حتمی می‌شود. الان واقعا انگیزه بچه‌ها به صورتی است که همه دارند تلاش می‌کنند جزو ۱۱ نفر اصلی باشند و به میدان بروند. این مساله کار کادر فنی را هم سخت می‌کند اما نشان از آمادگی بالای تیم دارد..

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.