وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نگاهی به حق کشی های همیشگی علیه رشتی ها در رقابت با انزلی؛ سکه ای بدون شیر!

گیل نگاه/ وهاب پورفرج

*دانشجوی دکترای تکامل و تنوع زیستی در کانادا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – آنهایی که سر کلاس آمار و احتمالات نشسته اند شاید مثال معروفي را به خاطر بیاورند؛اگر سکه ای را چندین بار بیاندازید و فقط «خط» بیاید احتمال آنکه در پرتاب بعدی روی «شیر» سکه نصیبتان شود چقدر است؟

پاسخ به این سوال ساده بسته به طرز تفکر پاسخ دهنده کاملا متفاوت خواهد بود.اما این یادداشت قرار است به فوتبال بپردازد؛ فوتبالی که بر خلاف پرتاب سکه نه رویدادی تصادفی ست و نه مستقل.

پرده اول

ملوان ـ داماش تختی انزلی ۱۳۸۸

بازی با گل دقيقه ۸۱ یک بر صفر به سود داماش پیگیری میشود.تماشاگران ملوان به شدت خشمگین و بهت زده اند،روند بازی هم امیدی برایشان باقی نگذاشته؛ اما پنالتی! گل مازیار زارع از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۹۰ و در نهایت نتیجه مساوی. ملوانیها همچون فاتحین جشن می گیرند و رشتیها مغموم از ۲ امتیاز برباد رفته راهی شهرشان می شوند.

پرده دوم

داماش  ملوان شهید عضدی رشت ۱۳۹۲

ورزشگاه کیپ تا کیپ مملو از جمعیت: داور سعید مظفری خوش تیپ،خوشنام و تحصیل کرده. همه چیز برای یک مسابقه زیبا و یک رقابت سالم آماده ست. باید نگرانی از اینکه ناظر بازی همشهری ملوانیهاست را یک شایعه بدانی و دلخوش به سلامت تیم برگزار کننده باشی. این بازی جلوی چشمان بیست هزار هوادار رشتی برگزار می شود پس حتما سعید مظفری به عدالت سوت خواهد زد. اما گویا نه! قرارست بازهم پیه اشتباهات سهوی داوری بر پیکر داماشی ها مالیده شود.

بی احتیاطی هافبک داماش و بازهم پنالتی. اندکی دیرتر اخراج بازیکن داماش و عصبانیت های بی سابقه سعید مظفری که گویا آمده از ملوانان در مقابل اجنبی ها دفاع کند. بازی به جنگ روانی علیه داماش تبدیل میشود و داماش بازنده بزرگ لقب می گیرد.کسی در خارج از ورزشگاه وقعی به اینکه سعید مظفری چگونه سوت زد نمی نهد. همه در مورد برد قاطعانه ملوان حرف می زنند! شاید نتیجه محل برگزاری و خوشنامی نسبی داور بازی رمقی برای فرجام خواهی باقی نگذاشته است!

با پیگیری نصفه و نیمه عابدینی هر دو ناظر بازی که یکی شان همانی ست که پیشتر ذکر خیرش رفت به اتهام تبانی از فدراسیون اخراج می شوند. سعید مظفری در سکانسی دراماتیک به کارگردانی عادل فردوسی پور دست پیش را گرفته و برای حفظ شان خود و داوری مملکت و نه از بیم پیگیری قضایی و بیخ پیدا کردن داستان عطای داوری را  به لقایش بخشیده و ظاهرا در اوج خداحافظی میکند!

حالا بازنده بزرگ داماشی ها هستند. در خانه باختی سنگین را تجربه کرده اند و هم استانی ظاهراً قانون مدارشان در کمیته انضباظی عجیب و غریب ترین تنبیهات را برای تیم مرکز استان در نظر میگیرد. جریمه باشگاه ملوان اما از فحاشی های دو طرفه فقط جریمه مالی و تذکری ست اماکابوس پایان نیافته اقشار اجتماعی بصورت خودجوش پا پیش میگذارند و از باشگاه داماش(بخوانید رشتیها)شکایت به دادگاه میبرند.

گویی عضدی رشت تنها و اولین ورزشگاهی است که چنین صحنه های زشتی به خود دیده و انگار نه انگار که پای دو طرف ماجرا در میان است. عادل فردوسی پور هم در نقش مدعی العموم صحنه های گزینشی از حواشی دربی گیلان پخش می کند تا هم عطش مخاطبش را سیراب کند و هم نه چندان نامحسوس ونه برای اولین بار نشان دهد که بعد از لیورپول و مس سرچشمه ارادتی خالصانه به سفیدپوشان انزلی دارد.

پرده سوم

بازی ملوان – سپیدرود. تختی انزلی ۱۳۹۵

مصاف دو تیم ریشه دار که  احتمالا به واسطه همان اجزای ارگانیک قرار شده فوتبالی پاک را به نمایش بگذارند!

کمپین و عکس یادگاری و… آش را قبل بازی عجیب شور مینماید. پذیرایی از تماشگران میهمان و انعکاس گسترده در رسانه ها تا اینجا اوضاع زیادی خوب بوده.

هنوز تماشاگرها جاگیر نشده جناب ترکی نقطه پنالتی را نشان میدهد و به سرمربی میزبان تذکر میدهد که چوب خطش در همان دقیقه یک بازی پر شده است.

سیزده دقیقه بعد،اخراج قاطعانه بازیکن میهمان.و در صحنه ای دیگر باز هم پنالتی و اخراج سرپرست و سرمربی با هم! صداهای شومی از سکوهای تنک میزبان به گوش میرسد هرچقدر هم تلاش کنی نمی توانی نشنیده بگیریشان. شاید گل و شیرینی قبل بازی حکم آبی را داشت که به قربانی می دهند.

شاید غریب به نظر نیاید اما ناظر بازی هم تمام و کمال وظایفش را میداند.کم مانده نیمکت قلع و قمع شده میهمانان را به صف کرده و تفتیش کند تا مبادا تماسی از سوی سرمربی اخراج شده با نیمکت برقرار شود.

حالا تیم میهمان دست و پا بسته آماده غرق شدن در باتلاق است.بلاخره دری به تخته و سانتری و دروازه خالی و بالاخره میزبان به گل میرسد.و حالا زمان جمع کردن بازی ست.

انزلی خوشحال است.بردی دیگر و از نگاه اصحاب رسانه احتمالا برد توامان مرام و ورزش! دیگر چه کسی در فدراسیون یا کمیته انضباطی اهمیت میدهد که سری شکسته،حرمتهایی دریده شده و شیشه های فراوانی از بیت المال مردمان مرکز استان خاکستر شده اند. برنامه نود به نشان دادن اتوبوسهای بشدت خسارت دیده قناعت میکند. تشخیص خسران دیده و خسارت زننده بر عهده مخاطبین خواب زده لابد!

هرطوری بوده قائله تمام شده هیچ مسوول سیاسی از مرکز استان گوشی تاج ،کفاشیان ، بهروان یا ترکی را اشغال نمیکند اما واویلا اگر نتیجه برعکس رقم میخورد.

اینجا آن مثال به ظاهر بی ربط کلاس آمار و احتمالات و جواب آن دانشجوی رند ته کلاس در گوش می پیچد: استاد شاید سکه شما هر دو سویش خط باشد!

آن نیست که حافظ را رندی بشد از خاطر                    کاین سابقه پیشین تا روز پسین باشد

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

57 دیدگاه ارسال شده است

 • مهدی گفت:

  در طول بیست سال گذشته به حکمیت تاریخ ثابت شده که پیروزیهای تیم ملوان در مقابل تیمهای رشتی خیلی بیشتر بوده.باخت را با تمام تلخیهاش باید پذیرفت و باید به دنبال ضعفها رفت نه توجیهات صدمن یک غاز؟!!

 • حسین گفت:

  ملوان افتخار شمال محبوب خمام

 • فربد گفت:

  ملوان همیشه در کثافت غرق بوده …. از بازیکن سرباز گرفتن تا آقای گلی که با 15 تا پنالتی آقای گل شده و این هم از کثافت کاریهای سر بازی با تیمهای رشت ..
  این عقده رشت در وجود مردم انزلی چقد شدددددددددت داشته که دست به هر کاری زدند و می زنند تا جلوی تیمهای رشت کم نیارند …
  واقعا چقدر احساس حقارت و کم آوردن دارن این مردم ….

 • مهدی گفت:

  دوستان تا کی بهانه تراشی؟ تا کی دلایل غیرفنی؟ تا کی گذاشتن انرژی برای توجیه؟ اون از عابدینی که تخم نفاق رو پاشید یا حداقل آتش اختلاف رو شعله ور تر کرد و به جای تمرکز روی مسائل فنی سعی کرد با عباراتی چون ملوان فقط تا پیچ حسن رود هوادار دارد و فلسفه اختلاف بنداز و حکومت کن سعی کرد فقط برای خودش محبوبیت بخره و هرچند در کوتاه مدت موفق بود و امیر شهر باران لقب گرفت اما خیلی زود دستش رو شد. حالا باز هم اشخاصی چه در کسوت مربی چه رسانه چه هوادار سعی دارند با منحرف کردن ذهن هواداران، بر شکست سرپوش بگذارند.
  چطور ممکنه داوری که عامل اصلی سقوط ملوان بوده و فدراسیون و رسانه ای که از تمام لابی و نیروی خودشون ابتدا برای افتادن ملوان و سپس برای بالا نیومدن ملوان استفاده کردند و ضدیت خودشون رو نشون دادند وقتی ملوان در مقابل تیمهای رشت قراررمیگیره همه در خدمت ملوان به صف میشن؟ ملوان اگه قدرت لابی و رشوه داشت چرا در بازیهای دیگه استفاده نمیکنه و نکرده؟ کدوم صحنه در بازی ملوان و داماش نادرست بود؟ پنالتی؟ اخراج؟ گل دوم؟ به عنوان بی طرف نگاه کنید دوباره و ببینید کدوم نادرست بود؟ همه کارشناسان هم حق رو به داور دادند پس چرا مظفری زاده باید از ترسش داوری رو کنار بذاره وقتی همه صحنه ها رو کارشناسا تایید کردند؟ حالا بازی هفته گذشته با سپیدرود هم همینطور. تصاویر زاویه مخالف از پشت دروازه هر دو پنالتی رو تایید میکنه. اخراج هم که جای حرف نداره و حتی یه پنالتی دیگه هم به نفع ملوان گرفته نشده. هم تصاویر و هم کارشناسا تایید کردند. اگر همه دارند مغرضانه و به نفع ملوان قضاوت میکنند و نظر میدن پس خوشا به حال ملوان با اینهمه قدرت لابی!!
  پیش وجدان خودتون با آرامش صحنه ها رو ببینید و قضاوت کنید.

 • مهدی گفت:

  http://video.varzesh3.com/video/122715
  این هم ویدئوی دوربین خبرساز فقط ببینید بین دو نیمه هواداران سپیدرود چطور از مهموان نوازی ملوان تعریف و تشکر میکنند. اینکه دیگه قابل کتمان و انکار نیست. اما وقتی آقای سرمربی اونطور جو رو خراب میکنه و چنین حرکاتی انجام میده نمیشه انتظار داشت هیچ تماشاگری عکس العمل نشون نده و مسلما یکی این طرف میگه یکی اون طرف جواب میده و جو خراب میشه

 • رضا گفت:

  چرا شما باخت به ملوان را قبول ندارید یعنی هروقت ملوان پیروز میدان شده با کمک داور بود .باید قبول بکنید که باختهای تیمهای رشتی خیلی زیاد ه جلوی ملوان چند سال پیش که سپیدرود امد لیگ یک ملوان که لیگ یک نبود چرا دوباره رفت دسته دو یا داماش که همیشه اسانسور لیگ بود الان هم رفت دسته دو باید باخت را جلوی ملوان قبول کنید .چند سال پیش در جام حذفی ملوان حذفتون کرد چی انجا هم با کمک داور بود سی ساله فوتبال رشت نمی تونه ملوان را شکست بده فقط یک بار داماش ان هم در انزلی ملوان را شکست داد اونم روی اتفاق بعد از ان باخت از ملوان سه تاسه تا خورد چه توانزلی چه تو رشت از ملوان باخت سپیدرود هم بعداز سی سال تازه به فوتبال برگشته . میدونم این هفته شما شمشیر را از رو بستید که تلافی را سر مازیار زارع و پژمان نوری در بیارید ولی بااین کارتون تیم سپیدرود را شما به حاشیه می برید وبه شما قول می دم خونه به خ ونه از شما امتیاز بگیره چون شما فقط به فکر انتقام هستید که به انزلیچیها فوش بدید.ایا شما پارسال در بازی اخرکه به لیگ یک امدید خداوکیلی چقدر به انزلیچیها فوش دادید بااینکه محمد همرنگ برای شما بازی می کرد.یا هادی تامینی از ملوان بازیشو شروع کرده بود وبه فوتبال ایران معرفی شد یا الان چندتا ملوانی داره برای شما بازی میکنه نزهتی تامینی رستمی نیما دلاوری یا عشوریزاد که کمک نظر محمدی هست اینها همه از پایه های ملوان شروع کردن و تحویل شما دادیم دارین ازشون استفاده می کنید .بنده خدا ابشک اومد ملوان خوار مادرشو سرویس کردید چرا رفته ملوان پیرتهنش را تو استادیوم اتش زدند طرفداران داماش .حالابماند که چقدر ملوانی امدند دررشت بازی کردن.همین بازی ملوان سپیدرود چقدر به ابشک فحاشی کردند ولی طرفداران ملوان پویا نزهتی وهادی تامینی را تشویق کردند. ان کسانی که تو استادیوم بودن دیدند که ملوانیهای سپیدرودراتشویق کردند .

 • تورج گفت:

  سپیدرود مدرسه پیرمردها. ملوان سکوی پرتاب بازیکن غرور انگیز بندر سعید عزت اللهی

 • مهدی گفت:

  متاسفانه برای باختهای متوالی شان توجیه های عجیب و غریب ارائه میدهند.در زمین مسابقه بازی بسیار زیبایی از هر دو تیم دیدیم بازیکنان جوانی در هر دو تیم که در اینده حرفهای زیادی برای گفتن دارند مانند شایان مصلح از سپیدرود و یاسر وکیلی و حسین شنانی در ملوان.اما متاسفانه اعتراصات بیمورد سرمربی بی تجربه تیم مهیمان شاید یکی از عوامل عمده باخت تیمشان بود.اگر قرار به وجود تبعیص باشد که معمولا در حق شهرهای دیگر استان توسط مرکز نشینان کلانده صورت می پذیرد.

 • سیامک از رشت گفت:

  بازی بر باخت داره نه از طریق گاوبندی همه انگلیسیها مدان سپیدرود از تیمهای هست هم پرتماشاگر تر از تیم آنها وهم محبوب پس ما ان سالهای گاوبندی آنها را که علیه ما با فجر سپاسی و کوکا ودیگر تیمها انجام دادن یادمان نمیر طوری در بازی برگشت ببریم تا سالها سرتان را پایین باشه باید سالها حضور دسته برای ملعون

 • ت گفت:

  باسلام بسته تمومش کنید تیمی که استعداد یابی خوبی نداره استانی که پر از نیروی جوانی است فقط با رابطه باید تیم بسته شه همینه کجاست سپیدرود دهه ی 60 اون بازی زیبا کجاست چون نشعت گرفته از جوان های این شهر بود واقعا خواهش می کنم این همه استعداد هست می دونم این حرف ها را کسی گوش نمی ده وعلکی واقعا فوتبال این شهر تا چند سال دیگر نابود خواهد شد چون کار درست ها توی راس نیستند

 • فرهادسپيدرود گفت:

  …بي وجودي شما بيشتر از اين حرفاست…اون از سايت بي وجود شلخت كلاب كه هيچ نظر مخالفي رو تايد نمكنه اينم از تيم كثيف شما كه بهر كثافت كاري سعي در بردن بازي داره…آره تمام اين مطالب كه در بالا ذكر شد گوشه اي از لجن پراكنيهاي شما …… هستش …….

 • دنیا فقط رشت گفت:

  این ها همونهایی هستن که به قول خودشون اسظوره های باشگاه ملوان رو بهشون رحم نکردن و انواع و اقسام فحش ها و بی احترامی هارو نصیبشون کرذن.و همه رو فراری دادن.مثل ممی/ صالح نیا/ پورغلامی/ این تیم اونقدر برای پورغلامی و عزت الهی بی ارزش شده بود که گذاشتند و رفتند .تو بازی با سپیدرود هم با لابی امتیاز بازی رو گرفتن.تیمی که با راه اهن که تو زمین خودش 2 تا خورده مساوی کنه بدرد شرکت خدماتی میخوره.اینها به ……تا بازی برگشت منظرتون هستیم زنده باد سپبدرود کبیر.

 • دنیا فقط رشت گفت:

  ازکدام ملوان حرف میزنید.فقط کافیه یه نگاه به هوادارای این تیم بندازید تا حساب کار دستتون بیاد.تیمی که حتی عرضه ندااشت تو بازی دربی ورزشگاه رو پر کنه تازه همون هوادارای کم هم یه سری بچه بودن که به خاطر تعطیلات تابستان و تعطیلی مدارس میان ورزشگاه.این تیم جوری پس رفت کرذه که هوادارای قدیمی این تیم هم دیگه قید این تیم رو زدن.بازیکنان تون هم که نیاز به گفتن ندارن از همه جا هستن جز ان زلی.خخخخ.واقعا جای تاسف داره تو بازی برگشت بهتون نشون میدیم هواداری یعنی چی.زنده باد سپیدرود کبیر

 • رشتی با تعصب گفت:

  انقدر بی معرفتین
  انقدر ترسو هستین حتی نظر مردم رشت تو سایتتون تایید نمیکنید
  بعد میان اینجا هر چرت و پرتی میگین ادمین ما هم تایید میکنه
  این همه میدونن دست شما دست کثیف نجس پشت پرده شما تو فدراسیون و همه جا هست
  شما هیچوقت فوتبالی برنده نشدین
  اون دوستان انزلیچی که خودشون جای طرفدارا جا زدن و‌پیام میدن خجالت بکشین
  خودتون … هستین
  دنیا فقط رشت

 • omid گفت:

  اره دنیا فقط رشت دمه همه انزلیچیها گرم که وجود دارن همیشه بازی برگشتتون هم دیدیم تو استادیو ما لباستون زسر لباس دیگه میپوشین ولی ما قبل بازی تو شهرتون با لباس ملوان میگردیم تموم ایران هم مارو میشناسن هم شمارو زنده باد سپیدرود واقعی وملوان

 • ميلاد هوادار خونيين سپيد رود گفت:

  زنده باد رشت و زنده باد سپيد رود و داماش و هر تيم رشتي

 • omid گفت:

  مواظب باشید از خونه به خونه نبازین مازیار باغیرت داره میادبازی پیروزی داماش که یادتونه تو ازادی ۵۳۰۰۰ تماشاچی (چون خودم تو استادیوم بودم با پرچم ملوان) خلاصه نگین نگفتم مازی چونه ما بیخیال بازی میشه میاد لای تماشاچیا ها. ولی خواهشا ببرید که به نفع ماهست البته اگه وجود داشته باشید درضمن زنده باد ملوان سپیدرود نفت ابادان وتراختوریای باحال نه داماش باکو

 • omid گفت:

  برادران گرامی وقت کردی به سایت ما هم سری بزنید اسطوره که همه جا اسمشو زو دیوارا زده بودید بیانیه داده ابشک بیا بیا ک……..دمت

 • اميرمهدي گفت:

  جناب آقاي وهاب خان پور فرج از مدرك تحصيلي كه ارائه فرموديد ميتوان انتظاركه انسان فرهيخته و با دانشي هستيد اما متاسفانه تيتر انتخابي با متن مقاله شما صرف نظر از اشتباه بودن ديدگاهتان،اصلا درست نمي باشد.تيتر شما اين است: نگاهي به حق كشي هاي هميشگي رشتي ها دررقابت با فوتبال انزلي.. هر فردي اين تيتر را ببيند اولين چيزي كه در ذهن فرد متصور مي گردد اين است كه رشتي ها در رقابت فوتبالي با شهر انزلي هميشه حق كشي ميكنند.از شما كه دانشجوي دكترا آن هم در كشور كانادا هستيد انتظار بيشتري داريم كه موجب زير سوال رفتن فرهنگ و دانش بالاي مردم گيلان نشويد.

 • مهدی گفت:

  آقایان ملوانی، موفقیتهای ظاهری شما عواملی دارن: استفاده از سی درصد سهام همیشگی نیروی دریایی که همین سهام به ظاهر ناچیز در طول تاریخ باعث شده اولا همیشه یه آب باریکه و امکانات اولیه برای م ل و ا ن فراهم باشه که تیمهای همیشه خصوصی رشت ازش بی بهره بودن و دوما استفاده از سربازهای مفت چه بومی و چه غیر بومی. همین امکانات باعث شده ملوان بیشتر بتونه خودشو به زور و بلا در رتیه های میلیمتری با سقوط ، حفظ بکنه وگرنه آسانسور اصلی عهمین ملوان بود که با رانت نیروی دریایی و استفاده از امکانات دولتی و بازیکنان سرباز تیمهای دیگه تازه خودشو یه پله بالاتر از سقوط کننده ها نگه داشته تا فصل بعد و فصول بعدی!! این واقعیتها رو بپذیرید. وگرنه اگه تیمهای رشتی هم از این رانتها داشتن استعدادهای فوتبال رشت نمیرفتن به برند ملوان کمک کنن ثبات پیدا کنه. استعدادهایی مثا آبشک، نزهتی، تامینی، نیک نظر، رستمی، حسین ابراهیمی، چاوشی و استعدادهای سایر شهرستانهای استان مثل محمد غلامی و حسین ملکی و پژمان نوری و حسن اشجاری و نیما دلاوری و اعتمادی و هزاران بازیکن دیگه که همه بخاطر اینکه تیمهای رشتی به دلیل عدم برخورداری از رانتها در دسته های پایینتر بودن، جذب ملوان میشدن و اگه تیمهای رشت هم همیشه خصوصی نبودن و رانت داشتن خیلی از اینها فوتبالشونو در شهر خودشون و مرکز استان پیگیری میکردن و به شهرکها نمیرفتن. بحث کارت به کارت کردن داورها هم که توی این سالها کاملا برملا شده و افرادی مثل دایی و عابدینی با سند و مدرک اثباتش کردن و باعث شدن قهرمانیها و مظفری زاده ها مفتضحانه از صحنه داوری محو بشن. اینها رو هم بپذیرید. ضمنا به گذشته های دورتر برید که در بازی فینال سپیدرود و ملوان که دور رفت در رشت صفر صفر شد و دور برگشت در انزلی سپیدرود یک بر صفر جلو بود که یه پنالتی مثل همیشه برای ملوان گرفتن و غفور جهانی زد و مصطفی خمامی گرفت اما داور مغرض تکرار داد و برخلاف قانون و در کمال تعجب زننده پنالتی تکراری عوض شد و مرحوم قایقران اونو گل کرد!!! بازی تموم شد و سپیدرودیها در جلوی چشم انزلیچیها بخاطر گل زده در خانه حریف جشن قهرمانی گرفتن که باز در عین تعجب داور رای به ادامه بازی در وقت اضافه داد و بالاخره کمک کردن تا ملوان دو بر یک پیروز بشه که بنظرم زشتترین و تلخترین قهرمانی برای هر انزلیچی و ملوانییی هست که به بازی جوانمردانه معتقد باشه که البته در انزلی آمار این افراد خیلی ناچیزه!! اینا توی تاریخ ورزش استان هست و قابل کتمان هم نیست. تبانی با ابومسلم برای جلوگیری از صعود استقلال رشت با مربیگری فرهاد کاظمی هم یه لکه ننگ دیگه هست که شخص فاضل قدیری با زبان خودش تعریف کرد که احمدزاده و میثاقیان که اون سال ملوان و ابومسلم رو هدایت میکردن این گند رو زدن. تبانی با فجرسپاسی برای فراهم کردن شرایط سقوط داماش و و و و . . . . !! خدایی بازم هست ولی دیگه نه حوصله ش هست و نه جاش. اینها رو بپذیرید وگرنه فوتبالیست انزلیچی اصیل کجاست؟!! میتونید ده تا اسم ببرید؟!! خود سیدجلال حسینی هم متولد خشکبیجار از توابع شهرستان رشته!! دیگه چی میگید و شلوغ میکنید؟!! با کمک دولت و بازیکنان شهرهای دیگه و استانهای دیگه و داورها و . . . میخواهید افتخار کسب کنید؟!! اگه اینجور افتخار بهتون حال میده مفت چنگتون ولی از خودتون هیچی ندارید.

 • مهدی گفت:

  چند سال پیش طبق برنامه هر هفته خودم، یه پنجشنبه شبی با دوستان رفته بودیم نازکسرا برای کباب خوری. هادی تامینی هم با همسرش اغلب میومد اونجا. اونموقع ملوان بازی میکرد. خیلی باهاش صحبت کردم که چرا تو که رشتی هستی و دوستان و بچه محلهات مثا نزهتی و رستمی میرید ملوان؟! دقیقا همینها رو گفت!! که ملوان بخاطر حمایت نیروی دریایی بالاخره آب باریکه ای داره و پولامونو میده ولی تیمهای شهرمون خصوصی هستن و ما هم مگه چند سال میتونیم فوتبال بازی کنیم؟!! وگرنه مگه خوشمون میاد ما که انزلیچی نیستیم بریم واسه اون مردم بازی کنیم که جونمونو واسه تیمشون میذاریم ولی خدا نکنه یه توپو اشتباه کنیم یا لو بدیم!! هرچی که نباید بشنفیم بهمون میگن!!آره داداش!! انزلیچیها و ملوانشون اینطوری بازیکنای رشت و رضوانشهر و فومن و صومعه سرا و تالش و آستارا و . . . رو جمع میکنن و ادعاشون میشه!!

 • سپیدرودی گفت:

  متاسفانه این سایت هم تبدیل به جولانگاه رشت و انزلی شده و طرفدارای دو تیم با دلایل مسخره و ادبیات سخیف به هم میپرن یا باید فحش بدی یا متهم به بی غیرتی و بی وجودی بشی!
  تنها چیزی که ازش حرفی نیست مسائل فنی و فوتبالیه
  با این اوصاف بنظرم به زودی دربی گیلان رو در دسته سه کشور شاهد خواهیم بود
  و من الله توفیق

 • مهدی گفت:

  یکی از دلائلی که تماشاگران استادیوم انزلی رو آنچنان پر نمیکنن بر میگرده به این مسئله که مردم انزلی همیشه تیمشون رو در سطح اول فوتبال کشور دیدند و این رده رو خیلی واسه خودشون کوچیک میدونن.مردم انزلی نسل به نسلشون فوتبال دیده هستند و اشباع شده ان از این موضوع.شاید هم اگر شرایط به شکلی بود که تیم ملوان بعد از سی سال میومد لیگ یک حالا نمیگیم لیگ برتر شاید استادیوم لبریز از جمعیت میشد؟!

 • هومن گفت:

  خیلی جالبه
  رقتم تو سایت ملوان کلاب
  داشتم 1 سری میزدم که تو ذهن خودم مرور کنم باید به حرفهای مخالف هم گوش داد ولی خا واسم خیلی جالب تر بود که دوستان از فرهنگ و شهر اولی و از این حرفا دم میزدن که خیلی ما سرتر هستیم و از این حرفا
  دوست عزیزی نوشته بود انزلی در ایران به عنوان شهر با دانش شده
  خیلی خندم گرفت و جوابشونم دادم که دوست عزیز شهر تو 150 هزار جمعیت داره و رشت بیش از 1 میلیون
  خا اینجور قیاس درست نیست که شهری با بیش از 1 میلیون نفر را با شهری که البته بیشتر در نظر ما روستا هستش مقایسه کنیم
  البته شک ندارم که مدیرش اون مطالب رو تو سایت نمیزاره
  درود به رشت کبیر و فرهنگی بسیار بالا
  وقتی میرید شهرهای دیگه میگن رشت با انزلی قابل مقایسه نیست که دقیقا راست میگن.
  ما هم امیدواریم این حرکات کودکانه کنار بزارن کنار از اول بازی بدون شیرینی میومدنخیلی بهتر بود تا وسط بازی فحش بدن

 • فربد گفت:

  مهدی جان بلامیسر چرا اینقد سوختی ؟
  تو برای من دوتا آدم تحصیل کرده انزلیچی اسم ببر … دو نفر که بالای لیسانس داشته باشن!!
  توی هیچ زمینه ای شهر کوچکی مثه انزلی قابل مقایسه با کلانشهر رشت نیست و نبوده و نخواهد بود … نه تو تاریخ نه تو هنر نه تو علم !!!! نه تو ورزش و نه تو فرهنگ..
  تو فوتبال که باید با فوتبال کاملا پاک بیاین جلو وگرنه تو اونم تا صدسال دیگه هیچ تیمی از انزلی توانایی رقابت با فوتبال رشت رو نداره ..
  خواهشا دوستان رشتی جواب این حرفهای بچه گانه و بی سوادانه یه عده آدم که سطح مطالعاتشون همون روزنامه های ورزشیه و هنوز اینو نفهمیدن که فوتبال زندگی نیست و فقط یک تفریحه رو ندیم.. خودمونو کوچیک میکنیم … مثلا ما مرکز شمال ایرانیم….
  از ادمین سایت هم خواهش برادرانه دارم که نظرات سخیف و عوامانه این افراد رو منتشر نکنن.. چون دوستان رشتی مجبور میشن جواب این افراد رو بدن و سطج خودشونو ببارن پایین..
  ممنون

 • داماش گفت:

  همه انزلی چی ها … داخل مرداب که ما مواد فاضلاب مبدم اونجا.در مورد تبم ملوان مرداب انزلی شما رو در کل ایران میشناسند که نامرد …… هستید .شما هر جا ایران از شما پرسیدند کجای هستید میگید رشت.چون خبر دارید چه عنلصر …. هستید.بندر شما یک برکه کوچک برای پرورش غاز هست.یا جای اجاره ویلا تهراتیها.پول خوبی از اجاره همه چی میگرید پس پول تیت داری دارید.در مورد تیم ما همیشه متکی به خودش بود هست پس شما هر چقدر ویلا خالی دلرید اجاره بدهید

 • دنیا فقط رشت گفت:

  اره ملوانیها خیلی باوجودن.خخخخ. یادتون رفته که گزارش بازی برگشت داماش ملوان تو رشت که برنامه نود گرفته بود گزارشگر اومد از هوادارای ملوان مصاحبه بگیره همشون مثل موش شده بودن و انگار لالن.گزارشگر هم خندش گرفته بود که چرا اینقدر میترسید.تو فصل گرما با کاپشن اومده بودن رشت.یکی که مثلا کلفتشون بود خیلی هم ادعا داشت انگار زبون نداره فردوسی پور هم مسخره وار میگفت این یکی اصلا معلوم نیست چی میگه.باز هم تو رشت شمارو میبینیم فقط مرد باش با لباس ملوان بیا برو تو ورزشگاه.یه سرچی تو اپارات بکن فیلمش رو ببین حساب کار دستت بیاد.به امید دیدار.ملوان سوراخه.

 • تورج گفت:

  خود شما به اصطلاح رشتیها چند درصد اصیل هستید؟ ۹۰ درصد مال درودهاتید . عرضه یه تیم فوتبال رو ندارید . ملوان همیشه تیم اول استان و شمال بوده . عقده رو دلتون مونده . بی لیاقتها

 • تورج گفت:

  توکه سواد ورزشی نداری بیخود میای نظر میدی سیدجلال حسینی متولد انزلیه از پایه ملوانیه سعیدعزت الهی افتخار ماست متولدانزلیه از پایه ملوانیه بازم بگم. اما شما چی بدبختها گنده لاتتون علیرضا جهانبخش بود که تازه اونم بچه جیرنده رودباره بازم بگم حالا سیروس ابای و بقیه بماند . شما باید از لحاظ ورزشی جلوی انزلیچیها لنگ بندازین واقعا خجالت نمیکشین خیلی رو دارین .تنها جایی توی ایران که مرکز استان از شهرستانش عقب مونده گیلانه هیچ جا نمیتونی این وضعو ببینی هیچ جا پس خجالت بکشید سرتون بندازین پایین خجالت بکشید

 • مهدی گفت:

  واقعا باید کمی جلوی این اهانتها و تهدیدها را یکجا قطع نمود. من از مدیر سایت میخوام جلوی اینجور اظهار نظرهای توهین آمیز را بگیرن و فقط مباحث کاملا فوتبالی باشه.خب ملوان در بازی برنده شد و تمام شد و رفت. در طول بیست سال گذشته ملوان غالبا در اکثر دربیهای رشت و انزلی پیروز بوده.فکر کنم در طول این بیست سال رشت فقط یک برد داشته باشه. این که همه این باختها رو به گردن داوری و دستهای پشت پرده بگذاریم عمل غیر منصفانه ایست. بیایید کمی واقع بین بوده و بدور از احساسات قبول کنیم تیم ملوان در زمینه فوتبال باز هم تکرار میکنم در زمینه فوتبال از شهر رشت و نماینده هاش موفقتر و اصولیتر بوده.بارها گفتم و باز هم میگم همین تیم کنونی سپیدرود هم شصت درصد حاصل دسترنج باشگاه ملوانه.سعی کنیم به اصل قضیه و معایب بپردازید تا از غافله فوتبال بیش از این عقب نمانید.

 • گیله مرد گفت:

  گیلک ها تمومش کنید. یه بازی بود باختیم، رفت پی کارش. اینجوری تیم داره به حاشیه میره. هرچی هم که بشه مگه نتیجه بر می گرده.

 • گیله مرد گفت:

  یک بار فقط یک بار بیایین خودمون رو بذاریم جای ملوانی ها. شاید اگه بازی توی رشت بود، ما بدتر می کردیم. به جای این مسخره بازی ها، به فکر استان بدبختمون باشیم. این سرزمین جایی بود که اعراب و ترک ها و مغولها و روسها و اسکندر مقدونی و … آرزوی فتحش رو به گور بردن. بیاید به جای تلافی در بازی بعدی، در ورزشگاه شعار بدیم “سیروس می براره… آبای آبراره”. بیایین با خوبی بیاییم جلو.

 • گیله مرد گفت:

  بایید به جای اجور ماسکا بازیان، ایته قراری بنیم کی همدیگر امره گیلیکی گپ بزنیم. هه سایت مین فقط گیلیکی بینیوسیم تا غیر گیلکان نتانید بایید ایه خوشان به جای امن جا بزنید امی مین اختلاف تاوادید.

 • گیله مرد گفت:

  نانم چره اً سایتم بی خیاله نیبه د وانده ا ماجرایه… اگر امن راس گیم باید ا بابلیان تیم د حداقل رشت مین بزنیم. مگه بازی فقط هه ایتا بازی بو…

 • رشتی با تعصب گفت:

  تورج کمتر بخور
  کمتر بزن
  شما …
  شهرک نشین ها
  شما … ادم شدین
  پسیخان ما از شما بزرگتر پسر
  چی چرند میگی اخه

 • سپیدرودی گفت:

  مدیر سایت لطفا نوهینهای قومیتی رو بردار
  این چه وضعشه اخه کم مونده فحش ناموسی هم بذارن ناسلامتی همه ما گیلانی هستیم
  زنده باد گیلان و گیلانی
  لعنت بر هر چی منافق تفرقه انداز

 • مهدی گفت:

  آفرین گیله مرد.تی کار درسته.کاش تی رفیقان تی حرفه گوش بکوند و بفکر بازی بعد ببد و ا قد به ملوان و مردم انزلی گیر ندد.بابا اگه انزلی بی ارزشه پس چره چار تا از مهمترین ادارات کل مثل گمرک و بندر و شیلات و نیرو دریایی ا شهر میان نهها؟چرا اسم منطقه آزاد انزلیه؟پس انزلی شهر مهمیه ده ابرارجان.انه بفهم

 • امیرمحمد گفت:

  سلام ابراران رشتی.

 • امین رشتی گفت:

  تورج خان افتخار فقط به فوتبال برنمیگرده دنیا فوتبال بلد باشی اما فرهنگ نداشته باشی یعنی هیچی نیستی افتخار به تحصیله به علمه که الان کل دنیا میدونه علم حرف اول میزنه رشت شهر علم فرهنگ و هنره… در ویکی پدیا حتما سر بزن از بذرگان رشتی و بلکه گیلان آشنایی پیدا کن اینا افتخارن نه اسطوره های فوتبالی… آگه شما انزلی رو شهر باران میدانید و میگید انزلی بوده که ما این لقب رو از شما دزدیدم از آگه سری به زندگی نامه مظفرالدین شاه بزنی میبینی در سفرنامه رشت نوشته شده چی گفته راجع به باران رشت و چگونه توصیف کرده اونو حتی سفیر روسیه(گرببایدوف) در دوران قاجار در مورد شهر باران های نقره ای چه توصیفی داشته.. اسطوره ما پرفسور بذرگ ماست که جاش تو قلب همه ماست…صد سال دیگه به شما بازیم بازم به رشتی بودن افتخار میکنیم… زنده باد رشت زنده باد گیلان لعنت به هرچی تفرقه افکنه….

 • omid گفت:

  دمتون گرم اقایان تورج سپیدرودیای اصیل که هر رنگتون و عوض نمیکنید وگیله مرد منم موافقم وشما داماش و دنیا فقط رشت کارتون زیاد نگاه میکنید سپیدرودی بلمرام مثل امصاله مهدی و…هستند برای همین میگم زنده باد ملوان و سپیدرود شما لطف کنید کارتن فوتبالیستارو ببینید اخه دلتون اومد امتیاز رهپویان رضوانشهرو بخرید لیگه سومیها تاریخ تاسیس ۱۳۹۵ عیب نیست مادوتا بزرگتر داریم تو برد برد برد برد برد برد برد جان برد برد میزنیم میاین وسط که چی داماشه باکو به وقتش چند سال اینده که اومدید بالا باهم گپ میزنیم در ضمن استقلال رشتو از بین بردید خسته نباشید وقت کردید یکم ایران گردی کنید بعد بگین کی چی میگه

 • گیله مرد گفت:

  تنها ا ناجه دارم کی سیپدورد و ملوان و داماش بایید بوجور. او زماتی که امن لیگ حرفه ای مین دو تا تیم داشتیم، تورکان هیچی ناشتیدی.
  می عشق می گیلان… رشت، انزلی، لاهیجان…

 • omid گفت:

  واقعا سوزش داره باختا مگه شما عادت به باختن نکردید که یه هفته دارین میسوزین بسته دیگه تموم شد تموم میگم مازیار بیاد بموره شمارو عمون و یا بسته اینو به طرفداران سپیدرود نگفتم به بچه کوچیکا گفتم که تو توهمند رشت متشکل شده از خمام لشت نشا از سلام ما کوچصفهان امامزاده هاشم سنگر شاقاجیو… وکسانی که در اونجا زندگی میکنند ازتمام گیلان وخودشونو رشتی نمیدونند

 • omid گفت:

  به امید برد فردا وشادی دوستان سپیدرودی وملوان در بوشهر که خودم فکرشو نکنم خیلی ما جوونیم پاینده باد گیلان و لعنت به کوچولوهای دندون دراورده میگم مازیار بیادا برین بخوابید اول مسواک بعد …

 • فرهاد گفت:

  این تیم ملوان نیرودریایی بندر انزلی بدجوری برای بعضی ها توهم بوجود آورده. چه ادعاهایی!!!
  اگر راست میگی بیا مثل سپیدرود خصوصی بشو بعد معلوم میشه چند به چندیم ای برادر

 • محمد گیلانی گفت:

  اصلا این چیز عجیبی نیست، قانون فوتبال ایران همینه، مافیای رسانه مافیای داوری مافیای ناظرلن داوری مافیای سیاسی نظامی. و در هر بازی هرکی سونبش قویتر باشه بسود اون خواهد بود. مثلا سپاهان در برابر ملوان حتما در این مورد سرتره یا ملوان در برابر سپیدرود حتما امکانات بیشتری داره.

  در هرحال درود بر تیم حقیقتا مردمی سپیدرود که خیلی از سر فوتبال ایران زیاده

 • حاجی گفت:

  اوخی طفلکی سپیدرودی هارو اذیت نکنید.
  نام انزلی از هر لحاظ خطریه.
  باید یه جوری خودشونو خالی کنن دیگه.

 • رضا گفت:

  نه نزهتی نه تامینی نه رستمی هیچ یک از اینها رشتی نیستند که بگن ما شهر خودمونو ول کردیم رفتیم ملوان . همه ان بچه ها بجه لشت نشلا هستن بس نگید رشتین.دوم خود داماش عرضه نداشت تو زمین خودش تو رشت امتیاز بگیره چه انتظاری از ملوان داشتید که تو شیراز فجرو بزنه . ما انزلیچیها میدونیم که از کجا دارید میسوزید چون همیشه جلوی ملوان باختید الان به هر دلیل ملوان جلوی رشت سرش بالاست وبالا خواهد ماند.ملوان اگر از تیم دسته دویی هم ببازد جلوی تیمهای رشتی با قدرت بازی می کنه که باخت جلوی شما دیگه نمیشه شماها راجمع کرد از بس که عدادارید.ورزش نگاه یک را دیدید که کارشناس خسروی بود گفت پنالتی اول پنالتی نبود ولی به عقیده ما وکارشناسی غیاثی پنالتی بود . باید پنالتی تکرار میشد که این کار انجام نشد حتی خود خسروی گفت باید پنالتی تکرار میشد. پنالتی دوم که نظر محمدی میگفت پنالتی نبود ولی دوتا کارشناس هم تو برنامه نود غیاثی وهم کارشناس لیگ یک خسروی گفتن پنالتی صددرصد بود .راجبع اخراج رستمی هر دو کارشناس گفتن درست بود حتی اخراج بازیکن ملوان . یه پنالتی صددرصد که خودنظر محمدی قبولش داشت نشون نداد لیگ یک ولی تو برنامه نود غیاثی گفت پنالتی بود .راحبع صحنه گل که هند شد داور به صحنه نزدیک بود که کعبی بادست استوب کرد . تو این بازی داوری بیشتر به نفع سپیدرودبودتا ملوان.شما هم خودتون بهتراز ما می دونید که پارسال ملوان بخاطر اشتباهات داوری افتاد دسته یک چهارده تا پنالتی براش گرفته نشد حتی تو بازی اخر جلوی سیاجامگان . اگر یکی از اون پنالتیهارا می گرفتن گل میشد کاری به امتیاز ندارم فقط گل میشد جای ملوان اینجا لیگ یک نبود که با شما کل کل کنیم شما هر چقدر زوربزنید تیم اول گیلان وشاگرد اول گیلان ملوانه

 • امیرمحمد گفت:

  امین رشتی عزیز.فرهنگ و شعور را از کامنتهای رشتی با تعصب میتوان کاملا مشاهده کرد و نیاز به توضیح شما نیست.

 • رضا گفت:

  شما یکی از بازیگران سینما که رشتی هستن در صداوسیما کار می کنن بگید که حرف از فوتبال رشت سپیدرود یا داماش زده باشه تو برنامه پخش زنده تلوزیونی ولی هنر پیشهای انزلیچی مثل میلاد کی مرام که عاشق ملوانه تمام بازیهایی که ملوان تهران انجام می داد میومد استادیوم دبین هواداران ملوان می نشست وبازی را نگاه می کرد و ملوان را عین ادمهای معمولی تشویق می کرد .یا تو برنامه خندوانه که پر بینده ترین برنامه تلوزیونی هست پیراهن ملوان را برد داد به رامبد جوان. یا مهدی هاشم بازیگر معروف انزلیچی در هر برنامه زنده از ملوان تعریف کرده.یا بهنام تشکر که عاشق ملوانه یا بازیگر طنزکریم قربانی که نیازی به کفتنش نیست خودشو لیدر ملوان میدونه .اینها اکثر بازیهای ملوان را تو تهران برای تشویق ملوان میان استادیوم.یکی از بازیگرای سنما را شما بگید که طرفدار تیم رشت باشن چون ملوان بزرگه طرفدارایه بزرگی داره شما امسال هم مثل چندسال پیش دوباره برمی گردید بجای اصلی خودتان در لیگ دو چون جای شما در لیگ دواست ساله دیگه دربی گیلان در لیگ دو انجام میشه بین سپیدرودوداماش الگیلانو تو لیگ دو برای ساله دیگه همدارید شما بین سپیدرود ودامش

 • رشتی با تعصب گفت:

  شلخت ها
  عقده ای ها
  اجنبی ها
  از این سایت گم شین بیرون
  داهاتی ها
  نبینم دیگه کامنت بنویسین

 • محمد مهدی ارمان فر گفت:

  اگر امسال سپیدرود صعود کرد که چه بهتر
  اگر صعود نکرد سال بعد بازی شهراورد بین داماش گیلان و سپیدرود رشت خواهد بود

  ملوان انزلی هم که جاش مشخصه سال بعد در لیگ دسته دوم کشور

  داماش گیلان پرچمدار فوتبال رشت در طی سالهای متمادی بوده و مشکلاتی که همه شاهد بودند باعث افول شدید دو ساله این تیم شد که خداروشکر در حال رفع شدن هست و خیلی زود داماش گیلان حق خودش را خواهد گرفت

  داماش همیشه پابرجاست

  وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی داماش گیلان
  http://damashguilan.ir

 • فربد گفت:

  اون یارویی که میگه چرا بازیگرای رشتی نمیان بگن تیم رشت و این جرفها .. بازیگرهای رشتی اینقدر کلاس دارن که خودشونو به فوتبال که یه چیز عوامانه و بی کلاسه نچسبونن… کی مرام و کریم قربانی و هاشمی و … کجا و هما روستا و سوسن تسلیمی و کامبوزیا پرتوی و هومن سیدی کجا!!
  واقعا من موندم ما چطوری با همچین آدمهایی تو این استان شدیم هم استانی!! تورو خدا توجیهشون رو نگاه کنید !!! چقدر سطح فکر یه آدم میتونه بچه گانه باشه !! برای همینه که میگم دو نفر آدم تحصیل کرده ندارن که .. فقط دوتا فوتبالیست درجه 3 با تخصیلات سیکل شدن اسطورشون …
  یه سوال دیگه.. شما کار و زندگی ندارین صبح تا شب تو سایت تیمهای رشتی میگردین ؟ اینقدر اذیت میشین از اسم رشت ؟؟

 • علی گفت:

  یک عقده خود برتر بینی با همراهی راندهای سیاسی و پول با ملوان هست که هرگز این تیم تو دلهای تمیز جای نمیده

 • مجید گفت:

  تو این مطلب یک مورد دیگه هم فراموش شد.. بازی که ملوانیا با شاهکار صالحی بردنن!! خطایی که نظیفکار دقیقه 90 پشت محوطه جریمه رو مهاجم ملوان انجام داد و داور رودباریان رو اخراج کرد و پنالتی گرفت!!! خلاصه یک فرقی باید بین تیم های نظامی و دولتی با تیمهای خصوصی باشه دیگه!

 • امین رشتی گفت:

  امیر محمد جان،…کشور ما یجوری شده آگه یکی بی احترامی ببینه با بی احترامی جواب میده البته کار زشتیه…شما و دوستان انزلیچی اومدین اینجا کامنت میذراین تحریک میکنین انتظار داری براتون کف بزنن؟ البته من اینو به همشهری های عزیزم بگم اهمیت ندادن به حرفای دیگران خیلی بهتتره تا اینکه ضعف از خودشون نشون بدن..بازی بردو باخت داره حالا تو بگو بیست سال ببازیم ولی تو زندگی چی؟ما که تو زندگی نمیبازییم که این حرص خوردن های شما هم به خواطر همینه..فوتبال بهانه ایست برای بذرک جلوه دادن خودتون .فوتبال چیزی نیست که شما خودتون رو برتر میدونید….

 • در جواب رضا گفت:

  رضا جان همین که پرفسور سمیعی به عنوان هوادار افتخاری تیم های شهر رشت در اومده واسه شما بسته….پروفسوری که تو تاریخ ایران اسمش هست و جاودان میمونه اما بازیگر چی؟ لابد این یارو اسمش نمیدونم چیه تو تمرین ملوان اومده بود تو تاریخ شما جاودانه میمونه

 • رضا گفت:

  دوست عزیز تمام این اسمها را گفتم خودشون افتخاری این حرکتها را انجام میدن بدون هیچ منتی .درسته پرفسور سمیعی افتخار استان ماست هیچ شکی درسش نیست باعث افتخار کل گیلک زبانهاست . ولی خودتون هم از من بهتر میدونید که پرفسور به تنها جیزی فکر نمی کنه فوتباله اونم که شما گفتید بخاطر …. و خاشوالسی مسولین شهر ومسولین هیت فوتبال بردن باشگاه داماش وسپیدرود .پس نگید به عنوان هوادار افتخاری تیم های رشتی در اومده اگر مسولین انزلی هم همین کار رومی کردن ان به عنوان هوادار افتخاری باشگاه ملوان بیرون می امد