وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نگاهی به دیدارهای هفته هجدهم دسته اول: بادران تهران – سپیدرود رشت؛ دوئل با صدرنشین

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – فردا شاهد آغاز دور برگشت رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور خواهیم بود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خبر ورزشی  با این حال نقل و انتقالات دراین بازی ها تا ۶ بهمن ادامه خواهد داشت و این اتفاق خوبی است که از فوتبال حرفه ای الگوبرداری شده است. این زمان فرصت را به باشگاه ها و هم چنین بازیکنان می دهد که اشتباه خود را تصحیح کنند.

نکته جالب اینکه در آستانه دور برگشت بازی ها نشست هم اندیشی با باشگاه ها برای صدور مجوز ملی برگزار شد که نماینده شش باشگاه در این نشست غایب بودند.

این به واضح نشان می دهد لیگ یک ظرفیت ۱۸ تیم را ندارد و به سود فوتبال است که تعداد تیم های حاضر در دسته اول باز هم کاهش یابد. این کمک می کند که عدالت در صعود رعایت شود. در حال حاضر در لیگ یک ۱۸ تیم حضور دارند و در لیگ برتر ۱۶ تیم اما تنها دو تیم از دسته اول به لیگ برتر صعود می کنند.

اما فجر سپاسی بعد از بازی با مس کرمان برای شرکت در جام ارتش های جهان راهی عمان خواهد شد و احتمالا ۲ -۳ بازی این تیم به تعویق خواهد افتاد! این یعنی بر هم خوردن نظم بازی ها و از همه مهمتر برنامه بازی های پیش رو دستخوش تغییر خواهد شد.

دلخوش بودیم که تنها رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور است که منظم  و روی برنامه از پیش تعیین شده برگزار می شود که این دلخوشی را هم باید فراموش کنیم!

حضور در جام ارتش های جهان چه دستاوردی برای فوتبال باشگاهی و فجر سپاسی خواهد داشت؟ آیا سازمان لیگ برتر می دانست فجر می خواهد در این بازی ها شرکت کند؟ اگر پاسخ این سوال مثبت است چرا برنامه دور برگشت را بر اساس شرکت فجر در بازی ها تدوین نکرده است؟

اگر سازمان لیگ برتر نمی دانسته بر چه اساسی با حضور فجر سپاسی در جام ارتش های جهان موافقت کرده؟ آیا نظم بازی های دسته اول وهم چنین حقوق دیگر تیم ها برای سازمان لیگ برتر مهم نیست؟ آیا دیگر تیم ها هم می توانند در جریان بازی ها چنین برنامه ریزی برای خود داشته باشند؟

سفر فجر سپاسی به عمان که بی شک به ضرر این تیم تمام می شود یک نمره منفی در کارنامه سازمان لیگ برتر خواهد بود که با این سفر موافقت کرده است در حالی که بازی های ارتش های جهان برای فوتبالیست های حرفه ای نیست. برای فوتبالیست های نیروهای مسلح است؟ آیا بازیکنان فجر جزء نیروهای مسلح هستند یا فوتبالیست های حرفه ای؟

با این توضیحات نگاهی خواهیم داشت به بازی های هفته هجدهم …

بادران تهران – سپیدرود رشت؛ دوئل با صدرنشین

این بازی حساس ترین بازی هفته هیجدهم است چرا که پای صدرنشین در میان است. بادران به واسطه امتیازاتی که در دور رفت از دست داده ۶ امتیاز از تیم دوم جدول عقب است و این بدین معنی است که بادران برای مدعی شدن در هفته های پیش رو باید بهتر از مدعیان عمل کند.

سپیدورد به سختی موقعیت خود را در صدر جدول حفظ کرده و نمی خواهد این موقعیت را به راحتی از دست دهد. هر چند شکست در این دیدار هم موجب تدوام صدرنشینی سپیدورد خواهد شد اما احتمالا موجب کاهش اختلافات خواهد شد. سپیدورد شایان مصلح را حففظ کرده است.

خیبرخرم‌آباد – فولاد یزد ؛ پرتلاش تر از همیشه

خیبر خرم آباد باید در نیم فصل دوم برای ماندن در جدول بازیها تلاش کند و در این بین امتیازات دیدارهای خانگی در نهایی کردن این هدف تاثیر گذار است. خیبر امروز در خانه میزبان فولاد یزد است که در هفته های اخیر درگیر حواشی بسیاری بوده اما در نهایت با واگذاری امتیاز به نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی کمی شرایط بهتری پیدا کرده. هر دو تیم زخمی هستند و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. از این رو دراین بازی پرتلاش تر از همیشه بازی خواهند کرد و به دنبال روزنه های امید هستند . روزنه های امید برای ماندن در جمع تیم های دسته اولی.

گل‌گهر سیرجان – راه‌آهن تهران ؛ سقوط و سقوط

تیم سوم جدول درخانه میهمان تیم راه آهن است.حریفی که در هفته پایانی نشان داد صلابت خود را از دست داده است! طبیعتا گل گهر برای پیروزی دراین دیدار تلاش می کند اما اگر حریف خود را دست کم بگیرد ممکن است حتی سه امتیاز بازی را از دست بدهد. البته راه آهن در صورتی که شرایط مالی خود را روشن نکند و بهبود نبخشد بی شک آینده خوبی نخواهد داشت و مثل خیلی از تیم ها همان طور که از لیگ برتر به لیگ یک سقوط کرده از لیگ یک به لیگ ۲ سقوط خواهد کرد! راه آهن در دور برگشت با مربیگری فرشید استحقاری به میدان خواهد آمد.

مس رفسنجان – پارس جنوبی جم ؛ وسوسه صعود

مس رفسنجان شرایط بهتری به نسبت هفته های ابتدایی دارد اما حضور در رتبه دوازدهم جدول برای این تیم راضی کننده نیست به خصوص که پیش تر تا مرحله پلی آف لیگ برتر صعود کرده بود. میهمان این هفته مس رفسنجان تیم پارس جنوبی جم است که در رتبه ششم جدول قرار دارد و اختلاف ۲ امتیازی با تیم دوم جدول و ۶ امتیازی با صدرنشین این تیم را برای صعود به لیگ برتر وسوسه کرده است. هر دو تیم برای پیروزی بازی می کنند و تنها کسب سه امتیاز این دیدار است که مس و پارس جنوبی جم را به هدف نزدیک خواهد کرد. این بازی در چمن مصنوعی برگزار می شود.

نساجی مازندران – اکسین البرز ؛ جدال آشنا در قائمشمهر

نساجی این روزها بیشتر از هر زمانی برای صعود به لیگ برتر امیدوار است. با تیم دوم جدول تنها سه امتیاز اختلاف دارد و با صدرنشین ۶ امتیاز. این قابل جبران است و در نهایت می تواند رای به صعود نساجی به لیگ برتر دهد. با توجه به اینکه مهدی پرهام – مالک باشگاه به تازگی ۴۰ درصد از مبالغ قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده تیم از نظر روحی و روانی شرایط خوبی دارد و هر از حیث برای شکست تیم اکسین آماده است. تیمی که به نظر می رسد با یحیی گل محمدی به تیم متفاوتی تبدیل شود. جالب اینکه یحیی گل محمدی پیش تر در نساجی مربیگری می کرده است.

فجرسپاسی شیراز – مس کرمان ؛ امتیاز دهی ممنوع

فجر سپاسی اگر چه در هفته های پایانی دور رفت ارایه گر بازی های خوبی بود و امتیاز گرفت اما باز هم یکی از کاندیداهای سقوط است به خاطر اینکه امتیازات زیادی از دست داده است. این تیم برای ماندن در جمع تیم های دسته اولی از این پس نباید امتیاز بدهد . دست کم در بازی های خانگی. در آنسوی میدان  مس هم به دلیل امتیازات زیادی که از دست داده مدعی صعود نیست. مس هم در شرایطی به تیم  های مدعی نزدیک خواهد شد که از این پس کمتر امتیاز بدهد واز همه مهمتر در خانه حریفان  نیز امتیاز کسب کند. فجر سپاسی بعد از این بازی برای حضور در جام ارتش ها به عمان می رود.

ملوان بندرانزلی – آلومینیوم اراک ؛ جبران شکست دور رفت

ملوان تیم دوم جدول در صورت کسب سه امتیاز این دیدار موقعیت خود را در رده دوم جدول تثبیت خواهد کرد و حتی ممکن است به تیم صدرنشین نزدیک تر شود چرا که سپیدورد این هفته یک بازی سخت پیش رو خواهد داشت. ملوان در بازی رفت ارایه گر بازی تهاجمی بود و ۳-۲ پیروز شد. بنابراین محتمل است آلومینیوم اراک برای جبران شکست دور رفت به دنبال پیروزی باشد. از سویی آلومینیوم اراک با نفرات جدیدی که به خدمت گرفته نشان داده به دنبال امتیازات از دست رفته دور رفت است. این طور می شود گفت هر دو تیم برای کسب سه امتیاز بازی می کنند.

استقلال اهواز – خونه به خونه مازندران ؛ بازی زیبا در غیاب تماشاگر

استقلال اهواز از ۱۷ بازی انجام داده در دور رفت تنها ۵ امتیاز کسب کرده و می شود گفت از هم اکنون یکی از دو کاندیدای سقوط است مگر اینکه در بازی های پیش رو نمایشی متفاوت داشته باشد و در نتیجه گیری بسیار خوب عمل کند. در بازی این هفته استقلال اهواز میزبان تیم  خونه به خونه است. تیم مازنی برای صعود به لیگ برتر تلاش می کند و طبیعتا همه هم و غمش در این بازی کسب سه امتیاز است. با توجه به نیت های متفاوت دو تیم برای کسب سه امتیاز انتظار می رود بازی زیبایی را شاهد باشیم. حیف که این بازی تماشاگر زیادی نخواهد داشت.

ایران جوان بوشهر – نفت مسجدسلیمان ؛ بازی با حریف متفاوت

ایرانجوان بوشهر در سه هفته پایانی متفاوت بازی کرد و متفاوت نتیجه گرفت. این تیم به سه پیروزی متوالی نشان داد که دیگر تیمی ضعیف نیست و می خواهد به سمت رده های بالای جدول گام بردارد. ایرانجوان در بازی این هفته میزبان تیم نفت مسجد سلیمان است که در تعطیلات زمستانی تغییراتی در کادر فنی اش داشته بدین شکل که سهراب بختیاری زاده از کار برکنار شد و جای خود را به علیرضا حافظی داده است. طبیعتا نفت از این پس با اندیشه های متفاوت به میدان خواهد آمد. بنابراین ایرانجوان برای پیروزی باید تلاش مضاعفی داشته باشد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

12 دیدگاه ارسال شده است

 • سینا گفت:

  دختر سپیدرودی اگه میخواست آبروی رشتی ها رو ببره هیچوقت اسمشو دختر سپیدرودی نمیزاشت ، از خراب کردن همدیگه دست بردارین .

 • فرزند میرزا گفت:

  آقا سینا ساده نباش.اون اصلا دختر نیست.آخه دختر اینجا چی کار میکنه!!!!!؟

 • احسان گفت:

  اقای دیدار خواهش می کنم که اجازه انتشار به کامنت هایی که حاوی اهانت و تمسخر است را ندهید . خواهش می کنم به نام دختر سپیدرودی دارد به ما توهین می شود لطفا ایشان را حذف کنید .

 • بابک گفت:

  بدهکار بزرگ بانکی فعال در حوزه ورزش، بامدادروزچهارشنبه بازداشت شد.
  به گزارش تابناک ورزشی، به نقل از قوه قضاییه ، بدهکار بزرگ بانکی فعال در حوزه ورزش، بازداشت و متهم به اوین منتقل شد. روز گذشته (سه‌شنبه) دادستان تهران از بازداشت و پیگیری قضایی دو بدهکار بزرگ بانکی خبر داده بود که در خبر یاد شده، یکی از این دو فرد، سرمایه‌دار مطرح فعال در حوزه ورزش عنوان شده بود.

  روز گذشته دادستان تهران از بازداشت تعقیب قضایی دو بدهکار کلان خبر داد و با اعلام اینکه یکی از این بدهکاران در حوزه ورزش و دیگری در حوزه واردات کالا فعالیت داشته است، افزود: سیاست دادستانی در مورد بدهکاران کلان بانکی وصول وجوه بانک‌ها است.

  بنا بر اطلاعات به دست آمده از رسانه ها ، صبح امروز (چهارشنبه) (ح . ه) بدهکار بزرگ بانکی مطرح در امور ورزش که امور مالی یک تیم لیگ برتری را نیز بر عهده دارد، بازداشت شده و راهی بازداشتگاه اوین شده است.

  گفتنی است، احتمال می‌رود با بازداشت فرد مورد اشاره که نقش بسزایی در جذب بازیکنان یک تیم لیگ برتری ایفا می‌کند، نقل و انتقالات این تیم پر طرفدار در نیم‌فصل لیگ برتر با مشکلاتی مواجه شود.

 • مهدی گفت:

  آقای هدایتی ایشالله ازاد میشه یه قولی به ما داده بود که حیف شد رفت دانشگا ! بیا اقا منتظریم و چشممون به انتظارته

 • اشکان غایبی ساسانی گفت:

  دوستان عزیز حالا به حقانیت گفته های من درباره حسین هدایتی پی بردید؟
  دیدید دروغ نگفتم؟پس از این به بعد هم دروغ نخواهم گفت.حالا فهمیدید چرا چند نفر مدام شب و روز توهین میکنن؟

 • اشکان غایبی ساسانی گفت:

  درود بر سرور گرامی احسان.

 • دختر سپیدرودی گفت:

  آقای سینا این ای دی های مختلف همه خودشه یکی بچه میرزا یکی دیر گیلانه یکی اترخات یکی خورزو خانه یکی به یکی میگه غایبی تو سرور و سالاری یکی به اون یکی میگه درود سرور عزیز کلا چندشخصیتی هست شخصیت های مختلفش تو این سایت با هم مکالمه میکنن ادعای بزرگی گیلانی دارن بعد با لراحیف و توهم و چرت وپرت ابروریزی میکنه و نمیذاره تو سایت فقط راجع به فوتبال صحبت شه

 • مهدی گفت:

  تقدیم به هواداران شهرداری : قانع رییس سازمان فرهنگی هنری : شهرداری در حال حاضر حداقل ۱۰۰۰ نفر سازمان فرهنگی طلبکار دارد. ۹ ماه حقوق ورزشکار داده نشده است. … کدام قرارداد؟ کدام برنامه؟ کدام پول؟ اول سال کنگره برگزار کردیم هنوز نتوانستیم ۳۰۰ هنرمندی که در این برنامه ها اجرایی داشتند پولشان را بدهیم.

 • فراز گفت:

  خوشحالم که سپیدرود فقط (( یک )) دشمن داره و اون یه دشمن حتی اگه با ده ها اکانت مختلفم بیاد اینجا, بازم همون (( یک )) نفره و این باعث افتخاره دوستان.

  (( یک )) نفر در مقابل هزاران نفر عاشق سپیدرود ..

 • دختر سپیدرودی گفت:

  بزن لایک قشنگه رو (یک)

 • فراز گفت:

  آقای غایبی؟

  با اکانت خودت میای مؤدبانه حرف می زنی ..
  بعد با اکانت های دیگه( یا با هماهنگی دوستات ) کلی توهین و بی ادبی می کنی و حرفای بی ارزش و آبروبر می زنی:

  تشویق استلد غایبی توسط تماشاچی های کرمانی در ورزشگاه مس!!
  توطئه ی انگلیس و روسیه و سایر مزدوران علیه شما و رشت!
  دشمنی من(فراز) و میلاد ق و آبرار و دختر سپیدرودی و … با شما و سپیدرود و ایجاد تفرقه از طرف این عده!!

  این سطح از کم شعوری و حماقت بی سابقه ست.
  بنابراین احساس می کنم جنابعالی اتفاقا بسیار باهوش تشریف دارین.
  شما همون دشمن شماره ی (( یک )) سپیدرودی اما تو لباس بره!
  یعنی خودتو درظاهر سینه چاک تیممون نشون میدی و زیرپوستی داری شکاف میندازی بین هواداران.
  داری با تنش زایی و کامنت های تحریک کننده اینجا رو دچار حاشیه می کنی و هدفتم چیزی جز آسیب زدن به ما (سپیدرود) نیست.

  دوستان عزیز:
  متاسفانه من تا این لحظه موفق نشدم شماره ای از مسؤلین سایت پیدا کنم و صدای ده ها هوادار معترض به داردسته ی دردسرساز این اقا رو به گوششون برسونم.
  اگه هرکس راهی برای ارتباط با این مسؤلین پیدا کرد,همینجا نشر بده تا با ایجاد فشار روی اونا, باعث بلاک شدن Email این استاد گرانقدر بشیم و دوباره ارامش رو اینجا برقرار کنیم.

  با تشکر.