وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نگاهی به هفته بیست و یکم لیگ دسته اول: ال گیلانو با طعم صدرنشینی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – عصر امروز شاهد برگزاری دیدارهای هفته بیست و یکم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور در شهرهای مختلف خواهیم بود و با پایان بازی ها امروز پرونده  نقل و انتقالات زمستانی بسته می شود و دیگر تیم ها مجاز به اضافه کردن بازیکن جدید به ترکیب نخواهند بود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خبر ورزشی این اتفاق یعنی ادامه نقل و انتقالات بعد از شروع بازی ها چه در دور رفت و چه در دور برگشت یکی از بهترین اتفاقات سال های اخیر و یکی از بهترین قوانین وضع شده در فوتبال بوده است. اتفاقی که به تیم ها و هم چنین بازیکنان اجازه تصحیح اشتباه در روزهای ابتدایی نقل و انتقالات را می دهد.

شاید تنها ایراد این فصل از بازی ها اجازه دادن به فجر سپاسی برای حضور در جام ارتش های جهان بود که دو بازی این تیم را معوقه کرد و حال سازمان لیگ برتر برای برگزاری این دو بازی برنامه ۱۶ دیدار در هفته های پیش رو را تغییر داد.

اما بازی های این هفته در شرایطی برگزار می شود که سیزدهمین تغییر را هم شاهد بودیم. علیرضا مرزبان را از این پس در تیم خونه به خونه نخواهیم دید. این تغییر میزان تغییرات در فصل جاری را به ۷۲ درصد رساند. یک رکورد بی نظیر در فوتبال جهان که حتما در گینس قابل ثبت است! پیش از این کادر فنی تیم نساجی برای دومین بار تغییر کرد. حسین مسگر ساروی که از ۶ بازی اخیر ۱۳ امتیاز کسب کرده بود جای خود را به ساکت الهامی داد. این بدین معنی است در دسته اول ارزیابی مربیان فقط بستگی به نتیجه ندارد و…

در مهمترین بازی هفته تیم های سیپدورد و ملوان در استادیوم شهید عضدی رشت با هم بازی خواهند کرد. در فوتبال حرفه ای هر چه که اهمیت و حساسیت بازی بیشتر می شود دو تیم بهتر فوتبال می کنند. همان طور که وقتی قرار است به یک میهمانی مهم برویم بهترین لباس را می پوشیم، قرار ملاقات ما با یک آدم مهم باشد سعی می کنیم بهترین رفتار را داشته باشیم و …

ال گیلانو. مسابقه ای است برای دیدن بهترین بازی از سپیدورد و ملوان. پیروزی در این بازی نقطه اوج فوتبال نیست و تیمی که پیروز می شود برای صعود به لیگ برتر باید بازی  های متعدد دیگری را هم با پیروزی پشت سر بگذارد. شکست هم در این دیدار پایان آرزوها نخواهد بود به این دلیل که فرصت جبران وجود دارد.

نگاهی خواهیم داشت به بازی های پیش رو در هفته بیست و یکم:

سپیدرود رشت – ملوان بندرانزلی ؛ ال گیلانو با طعم صدرنشینی

دیدار برگشت دو تیم در شرایطی برگزار می شود که ملون صدرنشین است و سپیدورد تیم دوم جدول. ابتدای فصل کمتر کسی فکر می کرد چنین اتفاقی رخ دهد چر که ملوان خیلی از ستاره هایش را از دست داده بود.

مثل پژمان نوری – مازیار زراع – سید جلال رافخایی و … سپیدورد هم با انبوهی از مشکلات مالی وارد جدول بازی ها شد. اما حقیقت امروز این است که دو تیم گیلانی در بین مدعیان این فصل بیشترین شانس را برای صعود به لیگ برتر دارند. نتیجه مساوی در این دیدار به ضرر هر دو تیم تمام می شود. هر چند که در این بازی هم ملوان شایسته پیروزی است و هم سپیدورد و هر دو تیم توانمندی ارایه یک بازی خوب و تماشاگر پسند را دارد.

این بازی برای ثبت در خاطره هاست و برای لذت بردن و در نهایت برای پشت سر گذاشتن یک روز خوب.

آلومینیوم اراک – مس رفسنجان ؛ فراز و نشیب

آلومینیوم اراک این روزها پیش از اینکه دغدغه صعود به لیگ برتر داشته باشد باید مراقب باشد که به منطقه خطر نزدیک نشود و در نهایت به دسته دوم سقوط نکند. امتیازات دیدارهای خانگی می تواند کمک شایانی به این تیم برای صعود به رده های بالاتر جدول نماید، به خصوص سه امتیاز دیدار با مس رفسنجان. مس این هفته ها تیم پرفراز و نشینی نشان داده. البته شاید برای تیمی که در هفته های ابتدایی فقط می باخت اینروزها حضور در میانه های جدول رضایت بخش است. تلاش تیم میزبان برای کسب سه امتیاز چه بسا تیم میهمان را هم به ارایه بازی تهاجمی تحریک کند. در هفته های سپری شده بیشتر بازی های مس با نتایج پر گل به پایان رسیده و نشان می دهد این  تیم مشکلی برای ارایه بازی تهاجمی در دیدارهای پیش رو نخواهد داشت.

مس کرمان – نساجی مازندران ؛ بازی ۶ امتیازی

این بازی برای هر دو تیم شش امتیازی است. به خصوص برای نساجی که در رتبه چهارم جدول قرار دارد و برای مدعی شدن باید سه امتیاز این بازی را از آن خود کند. البته مس کرمان هم در هفته های اخیر روند خوبی را سپری کرده و اگر این روند را ادامه دهد بی شک مدعی صعود خواهد شد. یک امتیاز از این دیدار به سود هیچ یک از دو تیم نیست و بیشتر مدعیان دیگر را خوشحال خواهد کرد. نساجی این هفته با هدایت ساکت الهامی به میدان خواهد آمد. مربی جوانی که پیش تر در لیگ یک مربی تیم های اتکا و کاوه بوده و با شرایط بازی و حال و هوای مربیگری در این لیگ آشناست. طبیعتا آن چیز که امروز به نساجی کمک می کند همدلی است. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که مس کرمان آرش برهانی را بخدمت نگرفته است.

ایرانجوان بوشهر- بادران تهران ؛ نگرانی دوباره

ایرانجوان بوشهر در هفته های اخیر ارایه گر بازی های خوبی بوده. به خصوص در بازی با نساجی اما امتیازات را به طور تمام و کمال کسب نکرده است. به همین خاطر دوباره موج نگرانی در میان هواداران این تیم ایجاد شده که نکند تیم به دسته پایین تر سقوط کند. این تیم فرصت خوبی دارد که شرایط را به سود خود تغییر دهد. به خصوص در بازی امروز با بادران که خانگی خواهد بود. بادران در بازی پیشین سه گل به تیم خونه به خونه زد و بی شک می خواهد با ادامه این روند هفته به هفته به صدر جدول نزدیک تر شود و در نهایت بخت خود را برای صعود به لیگ برتر بیازماید. نکته جالب اینکه بازی – قرار گرفتن ابراهیم صالحی مهاجم بوشهری در ترکیب تیم بادران است. او قبلا برای تیم ایرانجوان بازی می کرد و برای گذران سربازی به تیم فجر سپاسی رفت.

خونه به خونه مازندران – پارس جنوبی جم ؛ بی شکست مثل پارس

این دیدار در شرایطی که دو تیم در جدول با هم همسایه هستند با این توضیح که پارس جنوبی جم یک امتیاز بیشتر کسب کرده است. پیش از این بازی خونه به خونه با علیرضا مرزبان قطع همکاری کرد و قرار است در این بازی علیرضا امامی فر به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم خونه به خونه بنشیند. این مسئله کمی پیش بینی را برای تیم پارس جنوبی جم سخت خواهد کرد. تیمی که در ۱۰ بازی اخیر طعم تلخ شکست را نچشیده است و در اولین فصل حضور در دسته اول با مهدی تارتار خوب نتیجه گرفته است. صعود این تیم به لیگ برتر قطعا یک شاهکار بزرگ خواهد بود. اما در این بازی هواداران تیم خونه به خونه بعد از پشت سر گذاشتن سه جلسه محرومیت می تواند در استادیوم حاضر شوند و امید که این بار دست به رفتاری نزنند که محرومیت ها تکرار شود

اکسین البرز – خیبرخرم‌آباد ؛ شانس صعود

اکسین بعد از شروع خوب در برابر نساجی با هدایت یحیی گل محمدی در برابر تیم های گل گهر و استقلال اهواز به نتیجه مساوی رضایت داد. تکرار چنین نتایجی شانس صعود را از اکسین می گیرد. هر چند اگر اکسین در ادامه بازی ها خوب بازی کند و به طور میانگین از هر بازی و امتیاز بگیرد باز هم مشخص نیست که به لیگ برتر صعود کند. این تیم برای صعود کردن جدا از خوب امتیاز گرفتن باید منتظر لغزش حریفان هم باشد. مصاف امروز اکسین با تیم خیبر خرم آباد خواهد بود. تیمی که به منطقه خطر نزدیک است و اگر قرار باشد در ادامه مسیر از بازی های خارج از خانه خود امتیاز نگیرد برای رسیدن به هدف دچار مشکل خواهد شد. نتیجه مساوی در این دیدار به ضرر هر دو تیم تمام می شود. بنابراین انتظار می رود هر دو تیم برای پیروزی بازی کنند.

فولادیزد – استقلال اهواز ؛ پایان فوتبال

فولاد یزد یکی از سه نامزد سقوط است و استقلال اهواز هم در قعر جدول جا خوش کرده است. همانند دوران حضور در لیگ برتر. هنوز امتیازات استقلال اهواز دو رقمی نشده است و این نشان می دهد برای ماندن در لیگ یک بیشتر نیاز به معجزه دارد. با این حال استقلال اهواز برای ماندن امیدوار است. طبیعتا شرایط فولاد یزد برای ماندن در جدول بازی ها به مراتب بهتر است به شرطی که دست کم در بازی های خانگی سه امتیاز را به دست بیاورد. سقوط از این رده از بازی ها پایان فوتبال نخواهد بود. در صورت سقوط دستاوردهایش می تواند آینده بهتری را رقم بزند. اینکه بدون پول نمی توان در فوتبال قهرمانی بود و در چنین شرایطی شرکت نکردن در بازی ها بهتر از حضور است. فوتبال آماتور برای حضور چنین تیم هایی است.

نفت مسجدسلیمان – گل‌گهر سیرجان ؛ بی ادعا در مسیر صعود

نفت مسجد سلیمان یک پله دیگر سقوط کند نامزد سقوط می شود. این بدین معنی است که بازی های پیش روی نفت به خصوص بازی امروز با گل گهر برای این تیم حساس است و برای اینکه نامزد سقوط نشود باید پیروز از میدان خارج شد. در آنسوی میدان حریف برای پیروزی بازی خواهد کرد. با انگیزه ای متفاوت. برای صعود به لیگ برتر. گل گهر آهسته آهسته به جمع مدعیان پیوسته و داعیه ای هم ندارد و در هفته های باقیمانده بی دغدغه برای رسیدن به هدف بازی خواهد کرد. هدفی که اگر محقق نشود قابل انتقاد نیست. گل گهر در همه سال های اخیر یکی از تیم  های میانه جدول بوده و در ابتدای فصل وینگو هم گفته تیم ما به دنبال صعود به لیگ برتر نیست. این شاید برای از بین بردن حواس ها باشد. اینکه تیمی گل گهر را مدعی صعود نداند.

راه‌آهن تهران – فجرسپاسی شیراز ؛ نامزد سقوط

این دیدار تنها مسابقه ای است که فردا برگزار می شود. به این خاطر که فجر سپاسی به تازگی از عمان برگشته و از فدراسیون فوتبال خواست با توجه به فشردگی بازی های جام ارتش های جهان در عمان بازی اش را با راه آهن یک روز دیرتر برگزار کند. فجر سپاسی یکی از نامزدهای سقوط است و راه آهن هم در هفته های اخیر به یک تیم بازنده تبدیل شده است. تیمی که زیاد گل می خورد. با توجه به اینکه زمان زیادی به پایان بازی ها باقی مانده راه آهن اگر بخواهد همین طوری بازی کند و مدام ببازد چه بسا یکی از نامزدهای سقوط شود. فجر سپاسی به دلیل حضور در جام ارتش های جهان شارژ مالی شده و شاید به این خاطر در هفته های پیش رو این تیم را یک تیم بهتر ببینیم. تیمی که از نظر مالی شارژ شود شرایط روحی پیدا خواهد کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 11 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه ارسال شده است

 • اشکان غایبی ساسانی//اهل هر جای رشت و گیلان هستی بیا به کانال گیلان بزرگ @gilanebozorg//یه کانال تماما متعصب رشتی گفت:

  گیلانی متحد را بر ضد تهرانی بی ریشه و بی اصل و نسب با هم رقم خواهد زد.
  امروز چهارشنبه ۶ بهمن/ورزشگاه پیر شهر باران.
  سپیدرود رشت – ملوان بندر انزلی

  @gilanebozorg

 • پیمان گفت:

  ملوان تیم بسیار خوبی است اما همیشه در مقابل تیم های رشتی متاسفانه داوری طوری می شود که به نفع آنها تمام شود مثل پنالتی دور رفت و گل امروز.

 • ملوانی گفت:

  ملوان خیلی تیم خوبیه بله