وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نگاه روز – اشتباهات بزرگ یک جادوگر

فرهیختگان / میلاد اعظمی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – داستان علی کریمی و فوتبال ایران داستان عجیبی است. از همان روز که با لباس تیم فتح در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی، دل علی پروین و فوتبال ایران را با دریبل هایش برد معلوم بود چه اتفاق بزرگی در انتظار فوتبال ایران است.

بعدها که رشد کرد و شد جادوگر هم حرکات و اخلاق عجیبش ادامه داشت. از ترانسفر شدن به شالکه تا ابراز ارادت به پرسپولیس در لباس استیل‌آذین، از خداحافظی چندباره با فوتبال تا درگیری با کی‌روش و کل فدراسیون فوتبال!

واقعا نمی‌شود در مورد کریمی، رفتار و حرکاتش هیچ قضاوت و پیش‌بینی‌ای کرد. در اینکه خود کریمی انسان بسیار بزرگی است، شکی وجود ندارد اما جادوگر به شکل عجیبی اطرافیان و حتی مشاوران کوچکی دارد.

اگر کریمی مشاوران بزرگی داشت هیچ‌وقت بدون مدرک علیه این و آن مصاحبه نمی‌کرد. کریمی اگر مشاوران درستی داشت در انتخاب تیم‌هایش دقت می‌کرد و آبرو و حیثیت فوتبالی‌اش را به حراج نمی‌گذاشت.

اینکه چرا کریمی که در زمین یک ابر‌ستاره باهوش بود و حال به این اندازه در قامت سرمربیگری اشتباهات مهلکی انجام می دهد، یک سوال بدون جواب است. کسی نمی تواند منکر ظرفیت فنی کریمی به‌عنوان بازیکن شود یا کسی نمی‌تواند بگوید حرف هایی که کریمی می زند از سر دلسوزی نیست اما مساله اینجاست چرا کریمی درست حرکت نمی کند؟ چرا در انتخاب تیم هایش به‌عنوان سرمربی دقت نمی کند؟ چرا از مشاوران درست و پرقدرت استفاده نمی‌کند؟

برای کریمی که عنوان بهترین بازیکن آسیا و تجربه بازی در بایرن‌مونیخ را یدک می‌کشد خوب نیست که خودش را وقف کارها و صحبت های بیهوده کند یا حرف هایی بزند که کاملا بدون سند و مدرک است.

کریمی سرمایه فوتبال این مملکت است و باید قدر خودش را بیشتر از این بداند. اگر کریمی در مربیگری چند انتخاب درست و هوشمندانه داشته باشد، می تواند روزی سرمربی پرسپولیس و تیم‌ملی شود.

انتظار از علی کریمی این است که باهوش بالا و با حساب و کتاب تیم هایش را انتخاب کند، انتظار این است که از مشاوران درست استفاده کند، انتظار این است که هنگام صحبت و مصاحبه کردن و حتی فعالیت در فضای مجازی سنجیده تر عمل کند تا فوتبال ایران یک استعداد بزرگ را از دست ندهد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.