وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر: ۱۶ تیم و ۸ تغییر تنها در نیم فصل!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در حالی که فقط یک نیم فصل از لیگ هجدهم گذشته است اما هشت تیم شاهد تغییراتی اساسی در نیمکت خود بوده اند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال کشورمان با حواشی زیادی رو به رو بوده که یکی از آن ها تغییر در کادرفنی هشت تیم است، نارضایتی هواداران، مشکلات مالی و اختلاف مربیان با مدیران تیم ها از جمله دلایلی هستند که باعث شده نیمکت تیم ها ثبات نداشته باشد.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۱) سپیدرود رشت

تیم سپیدرود رشت دومین فصلی است که در لیگ برتر حضوردارد این تیم با توجه به اینکه یکی از تیم های پرطرفدار در فوتبال ایران محسوب می شود اما در این ۲ فصل مدیران و مربیان مختلفی را به خود دیده است.

سپیدرودی ها فصل را با خداداد عزیزی آغاز کردند اما به دلیل اختلافاتی که عزیزی  با برخی از بازیکنان از جمله حسین کعبی داشت و همچنین درگیری لفظی که با هواداران این تیم در یکی از بازی های خانگی به وجود آمد او خیلی زود و در هفته چهارم از جمع سرخ پوشان جدا شد تا بار دیگر علی کریمی هدایت این تیم پرطرفدار را بر عهده بگیرد و اولین تغییر سرمربی در لیگ هجدهم رقم بخورد.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۲) ماشین سازی تبریز

ماشین سازان فصل را با هدایت فیروز کریمی آغاز کردند اما این مربی نام آشنای فوتبال ایران به دلیل کسب نتایج ضعیف پس از شکست در بازی مقابل تیم  فوتبال ذوب آهن اصفهان درهفته پنجم از سمتش برکنار شد و رضا مهاجری به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب شد.

کریمی در پنج دیداری که هدایت ماشین سازی را بر عهده داشت نتوانست بردی برای این تیم به ارمغان بیاورد و با چهار تساوی و یک شکست به کار خود پایان داد.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۳) فولاد خوزستان

فولاد خوزستان را می توان به عنوان پرحاشیه ترین تیم نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر نامید، سرخ پوشان اهوازی درابتدا کار خود را با سیروس پورموسوی آغاز کردند و پس از اینکه با سروش رفیعی به مدت یک نیم فصل قرارداد بستند همه این فکررا می کردند که این تیم یک نیم فصل رویایی را پشت سر بگذارد اما این اتفاق هرگز برای فولادی ها رقم نخورد و پس از چند بازی و درهمان هفته های نخست صدای هواداران این تیم از کسب نتایج ضعیف به اعتراض بلند شد و مدیران فولاد تصمیم به برکناری مربیشان گرفتند.

پس از برکناری پورموسوی، ایلی استان مربی رومانیایی و دستیار پورموسوی به عنوان سرمربی جدید فولاد مردان انتخاب شد اما این تنها پایان کار نبود و پس از هفته دوازدهم و شکست یک بر صفر مقابل تیم سپیدرود رشت باز هم مدیران فولاد دست به تغییر در کادر فنی خود زدند و پس از ۲ دیداری که عزیز فریسات (مربی فولاد) هدایت این تیم را بر عهده داشت افشین قطبی که سابقه هدایت تیم ملی و پرسپولیس را در کارنامه خود داشت به عنوان سرمربی جدید فولادی ها انتخاب شد.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۴) نفت مسجد سلیمان

تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان یکی از تیم های تازه صعود کرده به لیگ برتر است، نفتی ها کار خود را با هدایت عبدالله ویسی شروع کردند. شیران زاگرس از همان ابتدا با مشکلات مختلفی از جمله مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کردند و در هفته پنجم و پس از شکست مقابل تیم فوتبال نساجی مازندران عبدالله ویسی به دلیل مشکلات مالی از سمتش کناره گیری کرد و علیرضا مرزبان جایگزین او شد.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۵) تراکتور سازی تبریز

محمد رضا زنوزی مالک متمول تیم تراکتور سازی در این فصل با خرید های خود باعث شده تا همه از این تیم به عنوان یکی ازمدعیان اصلی قهرمانی یاد کنند. اولین خرید زنوزی برای پرشورها آوردن “جان توشاک” بود مربی که سابقه هدایت رئال مادرید اسپانیا را در کارنامه داشت اما بر خلاف تصور این مربی ولزی در تبریز روزهای خوبی را سپری نکرد و پس از حذف در جام حذفی او از جمع سرخ پوشان تبریزی جدا شد.

پس از جدایی توشاک محمد تقوی مربی تراکتوری ها هدایت این تیم را بر عهده گرفت که توانست نتایج بهتری نسبت به توشاک برای زنوزی و هواداران تراکتور به  ارمغان آورد و این تیم را جز بالانشینان جدول قرار دهد.

 نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۶) ذوب آهن اصفهان

تیم ذوب آهن اصفهان پس از جدایی امیر قلعه نویی ازاین تیم فصل را با هدایت امید نمازی مربی که سابقه کار با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی را در کارنامه خود داشت آغاز کرد. در هفته های نخست ذوبی ها با این مربی نتایج بدی را کسب نکردند اما رفته، رفته وپس از کسب نتایج ضعیف و باخت سنگین چهار بر یک مقابل تیم تراکتور سازی مدیران این تیم اصفهانی تصمیم گرفتند تا نمازی را از سمتش برکنار کنند. پس از جدایی نمازی از جمع ذوبی ها آن ها علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کرند.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۷) استقلال خوزستان

داریوش یزدی مربی که بیشتر برای اهالی فوتبال خوزستان شناخته شده است در ابتدای فصل هدایت استقلال خوزستان را برعهده گرفت. این تیم با هدایت یزدی نتایج خوبی را به دست نیاورد و پس از کسر ۶ امتیاز از سوی فیفا به قعر جدول سقوط کرد پس از برکناری یزدی ابتدا سیروس پورموسوی به عنوان سرمربی آبی پوشان خوزستانی انتخاب شد اما به دلیل اختلافاتی که بین او و مدیران باشگاه به وجود آمد خیلی زود از هدایت این تیم کناره گیری کرد و کریم بوستانی به همراه ایمان مبعلی هدایت این تیم را بعد از هفته دوازدهم بر عهده گرفتند.

نیمکت بی ثبات تیم های لیگ برتر

۸) پیکان

مجید جلالی آقا معلم فوتبال ایران همانند ۲ فصل گذشته رقابت های لیگ برتر کار خود را با پیکان آغاز کرد، پیکان در ابتدا ی فصل و تا هفته یازدهم نتایج خوبی را با این مربی با سابقه کسب کرد اما بعد از آن و تا هفته پانزدهم پیکان تمامی بازی خود را با شکست پشت سر گذاشت و پس از اختلافاتی که بین شیعی مدیرعامل پیکان و جلالی به وجود آمد این مربی به صورت توافقی از هدایت خودروسازان کناره گیری کرد تا پیکان نیم فصل دوم را با مربی جدید خود آغاز کند.

البته این پایان ماجرا نیست علاوه بر سرمربیانی که از هدایت تیم هایشان برکنار شدند ۲ مربی هم از هدایت تیم هایشان کناره گیری کرده اند.

رضا پرکاس که در این فصل و با آمدن پائلو سرجیو به عنوان دستیار این مربی پرتغالی در تیم صنعت نفت آبادان انتخاب شده بود، در هفته های پایانی نیم فصل دوم از کادرفنی این تیم جدا شد. گفته می شود که این مربی در تیم های پایه صنعت نفت مشغول به کار شده است.

روبرت که در ابتدا و همراه با ایلی استان به عنوان دستیاران خارجی سیروس پور موسوی در تیم فوتبال فولاد خوزستان انتخاب شده بودند پس از برکناری پورموسوی و استان از این تیم و با آمدن افشین قطبی او هم دیگر جایی در تیم بزرگسالان فولاد ندارد و قراردادش با این باشگاه رافسخ کرده است. طبق شنیده ها مدیران فولاد با این مربی رومانیایی جلساتی را برگزار کرده اند و اگر به توافق برسند قصد دارند از او در تیم های پایه استفاده کنند.

تیم ها در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران نسبت به فصول گذشته، تغییرات بیشتری را در کادرفنی خود به وجود آورده اند و این باعث شده که ما درنیم فصل دوم شاهد یک لیگ جذاب تر با حضور افشین قطبی، برانکو ایوانکوویچ، علی دایی و… باشیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.