وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نیم فصل نخست از نگاه آمار: برترین های رقابت های لیگ برتر

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم های سپاهان اصفهان و پرسپولیس و پدیده بهترین های لیگ را تشکیل می دهند و تیم سپیدرود رشت هم ضعیف ترین آمار را در بین سایر تیم ها دارا است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال کشورمان امروز و با قهرمانی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به پایان رسید.

با توجه به پایان رسیدن بازی های نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال قصد داریم در گزارش زیر به بررسی ترین های لیگ برتر بپردازیم:

بیشترین برد

یحیی گل محمدی که در این فصل هدایت تیم فوتبال پدیده مشهد را بر عهده داشته است، توانسته عملکرد فوق العاده ای با این  تیم در لیگ برترداشته باشد و در ۶۰ درصد بازی های خود پیروز از زمین مسابقه خارج شود. پدیده در ۱۵ بازی نیم فصل نخست توانست ۹ برد را کسب کند. پس از تیم پدیده تیم های سپاهان و پرسپولیس با ۸ و تراکتورسازی تبریز با ۷ پیروزی در رده های بعدی قرار دارند.

کمترین برد

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز که با واگذاری سهام تیم گسترش فولاد تبریز پس ازسال ها به لیگ برتر بازگشته است کار خود را با فیروز کریمی آغاز کرد که در ادامه و به دلایل نتایج  ضعیف این مربی از سمتش برکنار و رضا مهاجری جایگزین وی شد. ماشین سازی حتی از تیم فوتبال استقلال خوزستان که در قعر جدول قرار دارد برد کمتری را کسب کرده است و شاگردان مهاجری با بردی که در هفته هفتم مقابل تیم پارس جنوبی جم کسب کرده اند دیگر رنگ برد در نیم فصل را ندیدند.

تیم های استقلال خوزستان، سپیدرود رشت و ذوب آهن اصفهان هم با کسب ۲ برد از ۱۵ بازی پشت سر ماشین سازی تبریز قرار گرفته اند.

بیشترین تساوی

شاگردان مهاجری در تیم ماشین سازی تبریز صاحب بیشترین تعداد تساوی در نیم فصل رقابت های لیگ برتر هستند. آن ها در ۱۵ دیداری که در نیم فصل اول به میدان رفتند در ۱۱ دیدار با نتیجه تساوی از زمین مسابقه خارج شده اند. پس از شاگردان مهاجری تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هم با ۱۰ تساوی و تیم های پرسپولیس، استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان و نساجی مازندران هر کردام با ۷ تساوی در رده های بعدی قرار گرفته اند.

برترین های نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر قوتبال

کمترین تساوی

تیم های سپیدرود رشت، پیکان تهران، پارس جنوبی جم و پدیده مشهد هر کدام با کسب چهار تساوی از ۱۵ دیدار صاحب کمترین تعداد تساوی در بین سایر تیم ها هستند پس از این تیم ها تراکتورسازی تبریز، استقلال خوزستان و سایپا تهران هم با ۵ تساوی در رده یعدی قرار دارند.

بیشترین باخت

شاگردان علی کریمی در تیم سپیدرود رشت با اینکه در یک رده بالاتر از قعر نشین لیگ یعنی استقلال خوزستان فاصله دارند اما با ۹ شکست در ۱۵ دیدار خود صاحب بیشترین تعداد شکست در بین سایر تیم ها هستند. بعد از شاگردان کریمی تیم های استقلال خوزستان و پیکان با هفت شکست در دیدار های بعدی قرار دارند.

کمترین باخت

پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ در چند سال اخیر توانسته بهترین خط دفاع لیگ برتر را داشته باشد آن ها در نیم فصل نخست هیچ باختی را تجربه نکردند البته در کنار شاگردان برانکو، تیم سپاهان هم هیچ باختی را تجربه نکرده است. پس از شاگردان برانکو تیم های پدیده و استقلال تهران هرکدام با ۲ شکست در رده های بعدی قرار دارند.

بهترین خط حمله

تیم فوتبال سپاهان اصفهان در این فصل با هدایت امیر قلعه نویی توانسته به نتایج ضعیف خود در چند فصل گذشته لیگ برتر پایان دهد. زرد پوشان اصفهانی  با زدن ۲۸ گل و کسب میانگین ۱/۹ گل در هر بازی صاحب بهترین خط حمله لیگ برتر هستند. بعد از شاگردان قلعه نویی تیم های تراکتور سازی با ۲۳ و پدیده مشهد با ۱۸ گل زده در رده های بعدی قرار دارند.

ضعیف ترین خط حمله

شاگردان علی کریمی در تیم سپیدرود رشت با زدن تنها ۷ گل در ۱۵ بازی آمار ضعیفی را از خود به ثبت رسانده اند پس از تیم سپیدرود تیم های نفت مسجد سلیمان با ۸ گل و استقلال خوزستان با ۹ گل زده در رده های بعدی قرار گرفته اند.

بهترین خط دفاع

تیم های پرسپولیس و استقلال تهران در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر صاحب بهترین خط دفاع لیگ بوده اند. حریفان تنها توانسته اند ۶ بار دروازه این ۲ تیم تهرانی را باز کنند پس از پرسپولیس و استقلال تیم های پدیده مشهد با ۸ گل خورده و سپاهان اصفهان با ۱۱ گل خورده در رده های بعدی قرار گرفته اند.

ضعیف ترین خط دفاع

تیم سپیدرود رشت علاوه بر ضعیف ترین خط حمله، صاحب ضعیف ترین خط دفاع لیگ برتر در نیم فصل اول بوده است. آن ها با ۲۶ گل خورده در ۱۵ دیدار و ثبت ۱/۷ گل خورده در هر دیدار از این حیث بالاتر از سایر تیم ها قرار دارند بعد از تیم سپیدرود، تیم های استقلال خوزستان با ۲۰ گل خورده و صنعت نفت آبادان با ۱۹ گل خورده در رده های بعدی قرار گرفته اند.

برترین های نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر قوتبال

بیشترین بسته نگه داشتن دروازه (در بین تیم ها)

شاگردان وینفرد شفر در تیم فوتبال استقلال تهران در ۱۵ دیدار نیم فصل نخست لیگ برتر در ۱۰ دیدار دروازه شان را بسته نگه داشتند تا از حیث بالاتر از سایر تیم ها باشند. بعد از استقلال، تیم های پرسپولیس با ۹ و پدیده مشهد با ۸ بار بسته نگه داشتن دروازه شان در رده های بعدی قرار دارند.

کمترین بسته نگه داشتن دروازه (در بین تیم ها)

شاگردان پائلو سرجیو در تیم فوتبال صنعت نفت آبادان تنها در ۳ دیدار از حریفان خود گلی را دریافت نکردند پس از تیم صنعت نفت، تیم های ماشین سازی، سپیدرود رشت، فولاد خوزستان، سایپا، ذوب آهن اصفهان و استقلال خوزستان هر کردام با ۴ بار بسته نگه داشتن دروازه شان در رده های بعدی قرار گرفته اند.

خشن ترین تیم

شاگردان علیرضا مرزبان در تیم فوتبال نفت مسجد سیلمان با دریافت ۳۳ کارت زرد و ۳ کارت قرمز  صاحب خشن ترین تیم لیگ برتر هستند بعد از شاگردان مرزبان تیم فولاد خوزستان با ۳۱ کارت زرد و ۴ کارت قرمز در رده بعدی قرار گرفته است.

همچنین شاگردان یحیی گل محمدی در تیم پدیده مشهد با ۱۳ کارت زرد و یک کارت قرمز به عنوان کم کارت گیر ترین تیم حاضر در نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر نام گرفته است.

پر گل ترین دیدار

دیدار ۲ تیم سپیدرود رشت و سپاهان اصفهان در هفته دوم رقابت های لیگ برتر پر گل ترین دیدار نیم فصل اول بود. در آن دیدار شاگردان امیر قلعه نویی تواستند با نتیجه ۶ بر یک تیم سپیدرود را شکست دهند.

بهترین تیم

تیم پرسپولیس تهران را می توان به عنوان بهترین تیم نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر نامید. شاگردان برانکو ایوانکوویچ با توجه به اینکه در طول برگزاری نیم فصل در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی می کردند و با مصدومیت های زیادی مواجه می شدند اما در پایان نیم فصل فقط بر حسب تفاضل گل پایین تر از تیم های سپاهان اصفهان و پدیده مشهد قرار گرفتند.

ضعیف ترین تیم

تیم سپیدرود رشت را می توان به عنوان ضعیف ترین تیم نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر نامید. اگر فیفا از تیم استقلال خوزستان ۶ امتیاز کسر نمی کرد سرخ پوشان در انتهای جدول قرار داشتند. شاگردان کریمی  ضعیف ترین خط حمله و دفاع در نیم فصل اول در بین سایر تیم ها را داشتند.

آقای گل نیم فصل

کی روش استنلی که فصل گذشته در تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان به فوتبال ایران معرفی شد در لیگ هجدهم در دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان عملکرد فوق العاده ای داشته است و توانسته در ۱۱ دیداری که در زمین بازی حضور داشته (بازی مقابل استقلال خوزستان محاسبه نشده است) ۹ گل برای تیمش به ثمر برساند و به تنهایی به عنوان آقای گل نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران معرفی شود.

بعد از استنلی، آنتونی استوکس دیگر مهاجم خارجی لیگ برتر کشورمان که در تیم تراکتورسازی تبریز بازی می کرد با ۸ گل زده در ۱۰ دیدار در رده دوم قرار گرفته است.

در رده سوم برترین گلزنان لیگ علی علیپور از تیم پرسپولیس قرار دارد. علیپور در ۱۵ دیداری که برای سرخ پوشان به میدان رفته توانسته ۷ گل را به ثمر برساند.

برترین های نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر قوتبال

بهترین پاسور

امید عالیشاه که فصل گذشته به دلیل مصدومیت نتوانست در بیشتر دیدارها به میدان برود در این فصل عملکرد قابل قبولی را از خودش به نمایش گذاشته و توانسته در ۱۵ دیداری که  برای سرخ پوشان به میدان رفته ۶ پاس گل را از خود ثبت کند. بعد از عالیشاه، محمد کریمی و امین قاسمی نژاد هر کدام با پنج پاس گل به ترتیب از تیم های سپاهان و پدیده در رده های بعدی قرار دارند.

بیشترین کلین شیت

مهدی رحمتی سنگربان با تجربه تیم فوتبال استقلال تهران با ۹ کلین شیت توانسته  بهترین دروازه بان نیم فصل رقابت های لیگ برتر نام بگیرد. بعد از رحمتی، علیرضا بیرانوند و پیام نیازمند با ۷ کلین شیت به ترتیب از تیم های پرسپولیس و پدیده مشهد در رده های بعدی قرار گرفته اند.

برترین های نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر قوتبال

کمترین کین شیت

محمد حسین اکبرمنادی سنگربان تیم فوتبال سایپا در ۱۱ دیداری که در چارچوب دروازه این تیم قرار گرفته تنها در ۲ دیدار توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد و آمار ضعیفی را از خود به جای گذاشته است.

خشن ترین بازیکن

احمد آل نعمه مدافع تیم فوتبال استقلال خوزستان به همراه مجتبی بیژن از تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان با دریافت ۲ کارت قرمز در ۱۲ دیداری که  به میدان رفته اند، خشن ترین بازیکنان نیم فصل اول لیگ برتر بوده اند.

بهترین مربی

یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد با وجود تمام مشکلاتی که در این تیم وجود داشت توانست در نیم فصل دوم نتایج درخشانی را همراه تیمش کسب کند. گل محمدی با پدیده در ۱۵ دیدار نیم فصل نخست ۳۱ امتیاز کسب کند و دوشادوش سایر تیم های مدعی مانند سپاهان و پرسپولیس حرکت کند.

بدترین مربی

از ایلی استان مربی رومانیایی تیم فولاد خوزستان که بعد از سیروس پورموسوی هدایت این تیم را برعهده گرفت می توان به عنوان بدترین مربی نام برد این مربی که در ۶ دیدار در لیگ برتر هدایت فولاد مردان را بر عهده داشت نتوانست حتی یک پیروزی برای این تیم به دست آورد و با ۳ تساوی و ۳ شکست به کارش در جمع سرخ پوشان اهوازی پایان داد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.