وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مقایسه ۵ هفته اول و آخر نیم فصل

نیم فصل نخست لیگ هجدهم در کورس رقابت پدیده، پرسپولیس و سپاهان در نهایت با قهرمانی زردهای نصف جهان و به لطف اختلاف امتیاز بهتر به پایان رسید.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نیم فصل نخست لیگ هجدهم در کورس رقابت پدیده، پرسپولیس و سپاهان در نهایت با قهرمانی زردهای نصف جهان و به لطف اختلاف امتیاز بهتر به پایان رسید.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، در این بین شرایط شروع و پایان تیم‌های لیگ برتر در نیم فصل جالب بود و آغاز کننده های خوب لیگ برخلاف شروع ‌کننده های بد روند متفاوتی را در بازی های انتهایی نیمه نخست لیگ هجدهم داشتند.

همین مساله باعث شد تا نگاهی به ۵ بازی ابتدایی و ۵ بازی انتهایی تیم‌ها در نیم فصل نخست داشته باشیم و شرایط آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

استقلال صدرنشین به لطف پدیده

تیم نخست جدول لیگ در ۵ بازی انتهایی نیم فصل نخست استقلال است. تیمی که فصل را زیاد خوب شروع نکرد  اما در ادامه با جا افتادن تیم شفر بود که آبی‌های پایتخت امتیازات را پشت هم به دست آوردند و در ۵ بازی آخر لیگ توانستند ۱۱ امتیاز از ۱۵ امتیاز ممکن را به جیب بزنند. هرچند که به جز استقلال، پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان هم ۱۱ امتیاز به دست آوردند اما تفاضل گل تیم شفر به لطف آن برد پرگل مقابل سپیدرود باعث شد آنها از این حیث بالاتر از این دو رقیب قرار بگیرند.

سپاهان فرقی نکرد

تیم امیر قلعه‌نویی پنج بازی آخر را مثل پنج بازی ابتدایی تمام کرد و در این دو مقطع در پایان بازی‌ها ۹ امتیاز به دست آورد. تنها تفاوت سپاهان در گلزنی و تفاضل گل بود که در پنج بازی ابتدایی سربازان ژنرال سه گل بیشتر به ثمر رساندند و با تفاضل گل ۶ کار را تمام کردند. نکته جالب در مورد سپاهان امیر قلعه‌نویی افت خط حمله این تیم است که ۱۰ گل زده در ۵ بازی ابتدایی به ۷ گل تبدیل شد.

پدیده با این شرایط ششم بود

اگر جای ۵ بازی ابتدایی و ۵ بازی انتهایی پدیده را در نیم فصل نخست لیگ هجدهم عوض کنیم، آن موقع پدیده به جای قرار گرفتن در جایگاه نخست الان در رتبه ششم جدول قرار داشت. پدیده در ۵ بازی ابتدایی لیگ هجدهم بعد از باخت اول در بازی نخست در مشهد مقابل پرسپولیس مابقی بازی‌ها را برد و ۱۲ امتیازی شد. در مقابل در بازی‌های پایانی لیگ که نقش بسزایی در اوج‌گیری و کسب عنوان قهرمانی نیم فصل برای شاگردان گل محمدی بود تبدیل چهار برد و یک باخت به دو برد، دو تساوی و یک باخت باعث شد ۴ امتیاز از دست بدهند و در جایگاه پایین‌تری در این رتبه‌بندی قرار بگیرند.

جهش از نوع مرزبان

شاید در بین تیم‌های حاضر در جدول ۱۶ تیمی لیگ هجدهم از نظر کسب امتیاز در شروع و در پایان (۵ بازی ابتدایی و انتهایی) شگفت‌انگیزترین تیم نفت مسجدسلیمان باشد. تیمی که با ویسی بعد از ۵ بازی به نتیجه نرسید و با ۳ امتیاز و در حالی که در جایگاه پانزدهم جدول قرار داشت کار را به مرزبان سپرد. مرزبان هم توانست در روند خوبش در ۵ بازی نهایی کار را به اوج برساند و اگر او به جای ویسی لیگ را شروع می‌کرد این تیم در پایان هفته پنجم در جایگاه سوم جدول قرار می‌گرفت. نفت مسجدسلیمان مرزبان همپای استقلال و پرسپولیس توانست در ۵ بازی آخر ۱۱ امتیاز کسب کند تا یک نتیجه‌گیری فوق‌العاده باشد.

سپیدرود با جادوگر بهتر کار کرد

تیم علی کریمی هرچند در جایگاه چهاردهم جدول قرار گرفته است اما سپیدرود او تاوان همان ۵ هفته ابتدایی را می دهد که سکان  هدایت در دستان خداداد عزیزی و یکی، دو مربی دیگر بود تا دوباره قرعه به نام او بیفتد.

سپیدرود در آن ۵ بازی ابتدایی تنها یک امتیاز به دست آورده بود و در جایگاه شانزدهم قرار داشت اما با آمدن علی کریمی رفته رفته تیم شرایط بهتری پیدا کرد و در ۵ بازی آخر نیم فصل نخست توانستند هفت امتیاز به اندوخته های خود اضافه کنند.

اتفاقی که شاید کمک کند در نیم فصل دوم بازهم جادوگر از سقوط یک بقا برای این تیم گیلانی بسازد.

بیشتر بخوانید:

بهترین ها و بدترین ها در خطای برنده کدام تیم ها هستند؟

ترین های پاس در نیم‌ فصل: آیا کیفیت چمن تاثیرگذار است؟

بهترین ها و بدترین ها در نبرد پیروز کدام تیم ها هستند؟

تساوی ایلی استان، قطبی و فریسات با پورموسوی

فولاد نیم فصل اول عمر همکاری اش با سیدسیروس پورموسوی شش هفته بیشتر به طول نینجامید که این مربی با کسب ۸ امتیاز از این تیم جدا شد. نگاهی به عملکرد ۵ فصل ابتدایی و ۵ فصل انتهایی فولاد در نیم فصل نخست که کار را با سه مربی یعنی ایلی استان، فریسات و قطبی به اتمام رساند نشان می‌دهد این سه نفر با سیدسیروس تساوی کردند. در پنج بازی نهایی این مربی‌ها برای فولاد ۵ امتیاز کسب کردند و پورموسوی هم به تنهایی همین میزان امتیاز را برای فولاد به دست آورد.

پایان بهتر تیم پروفسور

پرسپولیس با شرایطی سخت بالاخره نیم فصل نخست لیگ هجدهم را به اتمام رساند تا با شرایطی متفاوت بعد از دو نیم فصل محرومیت به ادامه لیگ فکر کند. باز شدن پنجره‌ها نویدی برای شاگردان برانکو است تا فشارهای آنها کمتر شده و در وضعیت بهتری لیگ را ادامه دهند. با این حال نگاهی به نتیجه‌گیری پرسپولیس برانکو در پنج بازی ابتدایی با پنج بازی انتهایی نیمه نخست لیگ هجدهم نشان می‌دهد آنها در اواخر بازی ها به جای ۹ امتیاز ۱۱ امتیاز به دست آوردند و اگر این ملاک شروع بود ‌آنها به جای قرار گرفتن پشت سپاهان و پدیده هم امتیاز با استقلال در بالای جدول رقابت می‌کردند.

جدول عملکرد تیم های لیگ برتر در ۵ بازی ابتدایی نیم فصل نخست لیگ هجدهم

ردیف

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

۱

پدیده

۵

۴

۱

۷

۳

۴

۱۲

۲

سپاهان

۵

۲

۳

۱۰

۴

۶

۹

۳

پرسپولیس

۵

۲

۳

۵

۱

۴

۹

۴

ذوب آهن

۵

۲

۲

۱

۶

۵

۱

۸

۵

فولاد

۵

۲

۲

۱

۴

۵

۱-

۸

۶

پارس جنوبی

۵

۲

۱

۲

۵

۴

۱

۷

۷

سایپا

۵

۲

۱

۲

۵

۴

۱

۷

۸

استقلال

۵

۱

۳

۱

۵

۳

۲

۶

۹

پیکان

۵

۱

۳

۱

۵

۳

۲

۶

۱۰

استقلال خوزستان

۵

۱

۳

۱

۶

۵

۱

۶

۱۱

تراکتورسازی

۵

۱

۳

۱

۴

۴

۲-

۶

۱۲

نساجی قائمشهر

۵

۱

۲

۲

۴

۵

۱-

۴

۱۳

ماشین سازی

۵

۴

۱

۴

۵

۱-

۴

۱۴

نفت آبادان

۵

۴

۱

۴

۵

۱-

۴

۱۵

نفت مسجدسلیمان

۵

۳

۲

۳

۳-

۳

۱۶

سپیدرود

۵

۱

۴

۲

۱۴

۲-

۱

جدول عملکرد تیم‌های لیگ برتر در ۵ بازی انتهایی نیم‌فصل اول لیگ هجدهم

ردیف

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

۱

استقلال

۵

۳

۲

۹

۹

۱۱

۲

پرسپولیس

۵

۳

۲

۶

۲

۴

۱۱

۳

نفت مسجدسلیمان

۵

۳

۲

۵

۲

۳

۱۱

۴

تراکتورسازی

۵

۳

۱

۱

۸

۴

۴

۱۰

۵

سپاهان

۵

۲

۳

۷

۳

۴

۹

۶

پدیده

۵

۲

۲

۱

۶

۳

۳

۸

۷

فولاد

۵

۲

۲

۱

۶

۵

۱

۸

۸

نساجی قائمشهر

۵

۲

۲

۱

۶

۶

۸

۹

سپیدرود

۵

۲

۱

۲

۴

۸

۴-

۷

۱۰

پارس جنوبی

۵

۲

۳

۵

۵

۶

۱۱

نفت آبادان

۵

۱

۳

۱

۴

۶

۲-

۶

۱۲

ماشین سازی

۵

۴

۱

۳

۴

۱-

۴

۱۳

ذوب آهن

۵

۲

۳

۲

۷

۵-

۲

۱۴

سایپا

۵

۲

۳

۲

۷

۵-

۲

۱۵

استقلال خوزستان

۵

۲

۳

۳

۷

۴-

۲

۱۶

پیکان

۵

۵

۳

۱۰

۷-

مقایسه ۵ هفته اول و آخر نیم فصل
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.