وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

هفته دوم لیگ امید گیلان: همیاری سیاهکل ۲ – ۳ سپیدرود رشت

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم امید سپیدرود رشت موفق شد تا در سیاهکل برابر تیم امید همیاری این شهر با نتیجه ه بر دو به پیروزی دست یابد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت، این مسابقه که زمین ورزشی تختی سیاهکل برگزار شد با سه گل علی رضا گل پرور در دقیقه 17، وحید چراغی در دقیقه 76 و محمدرضا طاهری در دقیقه 88 در برابر دو گل دقایق 58 و 78 مهدی زلفی و رسول قربانی میزبان را با شکست مواجه نماید.

سرمربیگری تیم امید سپیدرود برعهده سید علی محمدی مدافع محبوب و محجوب دهه ی شصت ارتش سرخ گیلان می باشد و سید علی محمدی موفق شد تا با امید های سپیدرود به مقام قهرمانی لیگ برتر امید های رشت دست یابد.

photo_2016-07-24_10-40-16 photo_2016-07-24_10-40-40 photo_2016-07-24_10-40-49 photo_2016-07-24_10-40-58

 

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

 • اشکان غایبی ساسانی/ داماش⚽️+سپیدرود⚽️=رشت☔️/ رشتی و گیلک یعنی یک دنیا افتخار? @iranvarena گفت:

  ماه پنجم خورشیدی/امرداد یا مرداد؟

  شاید دیگر برای همه ما عادت شده باشد که نادرستی ها و ناراستی های فرهنگی را به عنوان یک فرهنگ در دستگاه آموزشی کشور ببینیم . هر چند این فرهنگ نادرست ویژه دوران کنونی ما نیست و از سالیان پیش ادامه دارد اما شوربختانه در این دوران و با توجه به روشنگری های فراوانی که انجام می گیرد , انگار هیچ گوش شنوایی برای حتا گوش دادن به درستی ها و راستی ها پیدا نمی شود .

  یکی از مهمترین این نادرستی ها،گویش (تلفظ) نام ها و واژه ها و … است که به اندازه ای زیاد است که اگر هم گوش شنوایی گیر بیاوریم سالیان سال به درازا می انجامد تا آن را دگرگون و درست نماییم .در این شرایط که شوربختانه به دستگاه آموزشی و رسانه های ملی امیدی نیست بر ما ایرانیان است که به مانند مردمان پیش از خود و پدران خردمند خویش از فرهنگ کهن ایران پاسداری کنیم.
  در این جستار یکی از بزرگترین این نادرستی ها که نام یکی از ماه های سال خورشیدی می باشد را وا کاوی می نماییم.
  در گام نخست نگاهی به پیشینه و چم (معنی) این نام می اندازیم :
  “امرداد نام یکی از امپشاسپندان یا فرشتگان بزرگ آیین مزدایی است. امشاسپند امرداد در جهان مینوی نمودار جاودانگی و در جهان مادی نگهبانی گیاهان را بر عهده دارد.

  در گاتها درباره ی این امشاسپند آمده است :
  « ما امشاسپندان زن و مرد را میستاییم اهورا مزدا ، به آنان خرداد ( شادی و سرزندگی ) و امرداد ( جاودانگی و بیمرگی ) را به آنان میبخشد که در این جهان پندار ، گفتار و کردارشان بر پایه آیین پاک و دین بهی است ( یسنا 47 بند6) »

  در گزارش دفتر پهلوی ِ بندهشن، پیرامون نگهبانی امشاسپند ِ امرداد از گیاهان، چنین می خوانیم:
  ” امرداد ِ بی مرگی، سرور ِ گیاهان ِ بی شمار است. زیرا او را به گیتی، گیاه خویش است. گیاهان را برویاند و رمه ی گوسفندان را افزاید. زیرا آفریدگان از او خورند و زیست کنند. به فرش کرت ( روز رستاخیز ) نیز انوش ( بی مرگی ) را از امرداد آرایند. کسی که گیاه را آرامش بخشد یا بیازارد، آنگاه امرداد از او آسوده یا آزرده بود. او را همکار رَشن ( ایزد عدالت ) اشتار ( ایزد بانوی راستی و درستی ) و زامیاد ( ایزد زمین ) است.”
  اینک ساختار این واژه را می نگریم :
  این واژه از سه بخش درست شده است: (اَ + مَر + تات). بخش نخست، اَ در زبان پارسي پیشوند (نفی) است، بخش دوم، مَر از ریشه‌ی مصدری به معنی مرگ و بخش سوم، تات پسوند رسایی و تندرستي است، و روي‌هم رفته معنی بی‌مرگی و جاودانگی است. به نظر می رسد امرداد هم ريشه با واژه‌ي انگليسي Immortal است. این نام در اوستا، به ویژه گات‌ها صفتي است برای اهورامزدا، نماد جاودانگي و پایندگی او.اَمُرداد به معنی جاودانگی است.
  این ماه که اَمُرداد نام دارد و بیشتر مردم آن را کوتاه کرده و مُرداد می گویند،اگر الف نخست آن را که پیشوند نفی است از قلم بیاندازیم معنی آن عوض شده و فرشته ی بی مرگی و جاودانگی به نیستی و مرگ تغییرشکل می دهد زیرا همان گونه که امرداد به معنی بی مرگی است مرداد به معنی مرگ است بنا بر این به نظر شایسته است این واژه را امرداد بخوانیم نه، مرداد.
  بر ماست که با آگاهی رساندن به دیگران این ننگ بزرگ را از فرهنگ ایران دور کنیم و واژه زیبای امرداد (جاودانگی) را به مانند پیش جایگزین واژه مرداد ( مرگ ) گردانیم .

  ” شایسته است از این پس در مکاتبات خود و گذاشتن تاربخ در سایت سپیدرود به جای مرداد از واژه ی امرداد استفاده نمایید”
  با سپاس