هفته سی و یکم لیگ آزادگان: رقابت مدعیان و قعرنشینان برای صعود و فرار از سقوط

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته سی و یکم لیگ آزادگان امروز شنبه با برگزاری ۹ دیدار پیگیری می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در چارچوب بازی‌های هفته سی و یکم لیگ آزادگان، امروز ۹ دیدار برگزار خواهد شد که در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این هفته مس رفسنجان صدرنشین به مصاف خوشه طلایی ساوه خواهد رفت.

شاگردان ربیعی در صدد هموار کردن راه صعود

شاگردان ربیعی با ایجاد اختلاف ۶ امتیازی با دیگر تیم‌ها در صدر جدول حضور دارند و بخت شماره یک صعود به لیگ برتر به شمار می‌روند و با پیروزی برابر حریف قدرتمندشان می‌توانند به یکه تازی خود در صدر جدول ادامه دهند. نارنجی پوشان رفسنجانی این هفته در ساوه باید با تیم مدعی خوشه طلایی بازی کنند.

خوشه طلایی با ۵۰ امتیاز در رده چهارم ایستاده و در صدد است با کسب نتایج لازم از ۴ هفته باقی مانده تا پایان مسابقات، یکی از تیم‌های حاضر در لیگ بیستم باشد.

تقابل ۶ امتیازی نارنجی پوشان و سپیدرودی ها در کرمان

دیگر بازی مهم این هفته میان مس کرمان رده دومی و سپیدرود رشت که در رده یکی مانده به آخر قرار دارد، برگزار می‌شود. در این دیدار شاگردان مجتبی حسینی برای حفظ جایگاه خود تلاش می‌کنند و سپیدرود رشت با سرمربی جدید خود به دنبال این است که از سقوط به دسته پایین‌تر فرار کند.

در حال حاضر سپیدرود با ۳۰ امتیاز در رده هفدهم قرار دارد و در صورت کسب ۳ امتیاز بازی خارج از خانه برابر مس می‌تواند جایگاهش را بهتر کند.

خیز دوباره آلومینیوم اراک برای باز پس گیری رده دوم

یکی دیگر از تقابل‌های جذاب این هفته میان آلومینیوم اراک و رایکا برگزار می‌شود. این بازی نیز شرایطی مشابه با دیدار مس کرمان و سپیدرود رشت دارد، زیرا آلومینیوم اراک با پیروزی برابر میزبانش و شکست مس برابر سپیدرود می‌تواند دوباره به جایگاه دوم برگردد. در طرف دیگر رایکا ۳۱ امتیازی است و در رده پانزدهم قرار دارد و برای دور ماندن از منطقه سقوط باید علاوه بر کسب امتیاز در بازی امروز، منتظر امتیاز از دست دادن تیم‌های قعر جدولی باشد.

آزمون سخت فجر سپاسی در غیاب ۴ بازیکن کلیدی

فجر سپاسی شیراز که تست کرونای ۴ بازیکنش مثبت شد و در ادامه آمار کرونایی‌های باشگاه به عدد ۱۶ رسید، میزبان تیم مدعی نود ارومیه است. زردپوشان شیرازی هفته گذشته مقابل بادران شکست خوردند و در صورتی که سازمان لیگ این بازی را لغو نکند، فجر سپاسی در غیاب چند بازیکن کلیدی خود که در قرنطینه هستند، مقابل نود ارومیه کار سختی دارد. نود با ۴۹ امتیاز پنجم است و شاگردان مهابادی با کسب ۳۹ امتیاز از بازی‌های گذشته خود، شانسی برای صعود ندارند.

جدال شاگردان منیعی و کاظمی برای زنده نگه داشتن شانس صعود

دیگر دیدار این هفته میان بادران تهران و گل ریحان البرز برگزار می‌شود که با ۴۷ و ۴۶ امتیاز به ترتیب در رده‌های ششم و هفتم ایستاده اند. هر ۲ تیم در هفته‌های گذشته روند پرنوسانی داشتند و اکنون از شانس کمی برای صعود به لیگ برتر برخوردارند. با این حال ۳ امتیاز بازی ۲ تیم می‌تواند آن‌ها را به آینده امیدوار نگه دارد.

ملوانان به دنبال راه فرار از سقوط مقابل لشکر از پیش شکست خورده علم و ادب

در تقابل قعر جدولی ها، ملوان بندرانزلی در ورزشگاه خانگی خود به مصاف علم و ادب تبریز می‌رود که از چند هفته پیش سقوطش به دسته ۲ مسجل شده است. ملوان هم که در هفته‌های گذشته با هدایت میثاقیان نتایج قابل قبولی کسب کرده، با ۳۱ امتیاز در رده شانزدهم قرار دارد و خطر سقوط به دسته پایین‌تر را احساس می‌کند.

تقابل میانه جدولی‌ها در سیرجان

استقلال خوزستان و آرمان گهر سیرجان از جمله تیم‌هایی به شمار می‌روند که با قرار گرفتن در میانه‌های جدول، نه شانسی برای صعود دارند و نه نگرانی از بابت سقوط به دسته پایین تر. در حال حاضر استقلال خوزستان با کسب ۴۲ امتیاز نهم است و آرمان گهر سیرجان با ۴ امتیاز کمتر در جایگاه یازدهم قرار دارد.

نیم نگاه شاگردان عنایتی به صعود

در دیگر بازی این هفته هوادار تهران که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب کرده و با هدایت عنایتی ۳ پیروزی پیاپی به دست آورده، این هفته میزبان قشقایی شیراز است که از ۵ بازی قبلی خود ۲ پیروزی، ۲ شکست و ۱ تساوی به دست آورده است. در حال حاضر هوادار تهران با ۴۵ امتیاز هشتم است و نیم نگاهی به صعود دارد. قشقایی شیراز هم با ۳۵ امتیاز در رده دوازدهم است.

لاجوردی پوشان شهر باران در صدد شکستن طلسم ۷ هفته‌ای

داماش گیلان که ۷ هفته در حسرت پیروزی مانده، میزبان نیروی زمینی تهران است. نیروی زمینی ۳۲ امتیازی و چهاردهم است و در صورت کسب نتایج ضعیف در هفته‌های پیش رو، ممکن است به دسته پایین‌تر سقوط کند. داماش گیلان نیز با یک امتیاز بیشتر، یک رده بالاتر از حریف امروز خود قرار دارد و شرایطش تفاوت چندانی با نیروی زمینی ندارد.

برنامه بازی‌های هفته سی و یکم لیگ آزادگان:

مس کرمان-سپیدرود رشت ۱۹:۰۰

آرمان گهر-استقلال خوزستان ۱۹:۰۰

فجر سپاسی-نود ارومیه ۱۹:۱۵

رایکا بابل-آلومینیوم اراک ۱۹:۳۰

هوادار-قشقایی شیراز ۱۹:۴۰

گل ریحان البرز-بادران تهران ۱۹:۴۰

خوشه طلایی ساوه-مس رفسنجان ۱۹:۴۰

ملوان-شهرداری تبریز ۱۹:۴۵

داماش گیلان-نیروی زمینی ۱۹:۴۵