وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

هفته یازدهم دسته اول با دربی شمال و بوشهر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – امروز شاهد برگزاری دیدارهای هفته یازدهم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور در شهرهای مختلف خواهیم بود. هفته ای که در آن دو دربی هم خواهیم داشت. دربی شمال و دربی بوشهر.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”، سپیدرود رشت اگر چه هدف خود را صعود به لیگ برتر تعریف نکرده است و علی نظر محمدی – سرمربی این تیم به دفعات تاکید کرده است که به صعود به لیگ برتر فکر نمی کند اما این موفقیت ماجراجویی هایی را به دنبال دارد که هر تیمی را وسوسه می کند. حتی تیم سیپدورد رشت که بعد از سال ها به دسته اول آمده و از نظر مالی شرایطش ایده آل نیست. بنابراین باید قبول کرد سپیدورد با همه توان به دنبال تدوام این وضعیت است و امروز هم بی شک برای شکست راه آهن بازی خواهد کرد نه اینکه سه امتیاز را به این تیم تقدیم کند.

این هفته شاهد برگزاری دو دربی خواهیم بود. دربی هایی که برخورد دارا و ندار است! البته که همه تیم های حاضر در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور باید دارا باشند. فوتبال حرفه است. مگر می شود کسی را به حرفه ای وا داشت اما از او خواست دستمزد نگیرد؟ این ظلم آشکار به فوتبال و فوتبالی ها است. آیا مهندس بدون دریافت دستمزد نقشه می کشد؟ یا پزشک بدون دریافت دستمزد بیمار را ویزیت می کند؟ تنها در فوتبال است بازیکن محکوم است به عشق تیمداری بعضی ها یک سال رایگان بازی کند و بعد هم که شکایت می کند کمیته انضباطی تنها رای به سود او صادر می کند و از وصول مطالبات خبری نیست.

به هر صورت نساجی در شرایطی به مصاف خونه به خونه می رود که غرق در مشکلات مالی است و شاید همین بهانه ای شود که با انگیزه ای مضاعف در میدان حاضر شود. ایرانجوان بوشهر هم در همه سال های اخیر وضعیتی مشابه با نساجی داشته در حالی که می گویند سپرده های باشگاه جالب توجه است! بی شک در چنین شرایطیی انتظار صعود از نساجی انتظار درستی نیست و نمی توان در پی ماجراجویی ایرانجوان بوشهر بود.

در دیدار خونه به خونه – نساجی و ایرانجوان بوشهر با شاهین پارس جنوبی امید که متنش زیباتر از حاشیه هایش باشد و امید که اصلا حاشیه ای نداشته باشد. فوتبال پدیده آمده برای ارایه نمایش زیبا و مخابره کردن پیام های خوب برای تماشاگران و برای کسانی که فوتبال را دنبال می کنند.

امید که سرانجام سازمان لیگ آزادگان سخت گیری هایی روی مسایل مالی باشگاه ها داشته باشد تا واقعا تیم هایی در جدول بازی ها حضور پیدا کنند که دغدغه پرداخت دستمزد نداشته باشند و فوتبال حرفه ای شکل بگیرد. با این توضیحات می پردازیم به دیدارهایی که قرار است امروز برگزار شود.

نساجی مازندران – خونه به خونه مازندران

پیروزی برای مردم

این بازی یکی از حساس ترین دیدارهای هفته یازدهم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور است و به نوعی جنگ دارا و ندار است! خونه به خونه آنقدر وضعیت خوبی دارد که با گذشت ده هفته از بازی ها هنوز هم یار می گیرد اما اگر پای بازی با خونه به خونه در میان نبود چه بسا نساجی به بهانه مشکلات مالی از جدول بازی ها کنار می رفت. البته که این بازی حکایت خاص خودش را دارد و نساجی به خاطر مردم هم که شده برای پیروزی بازی خواهد کرد. در نقطه مقابل خونه به خونه نمی خواهد موقعیت خوبی که به سختی به دست آورده را به راحتی از دست بدهد.

مس کرمان – فولادیزد

رتبه ای که راضی کننده نیست

حضور در رتبه دهم جدول برای مس راضی کننده نیست هر چند اگر منصور ابراهیم زاده برای تیم برنامه دو ساله تعریف کرده باشد. در مسیر اجرای این برنامه اگر مس بالانشین بود شرایط بیشتر قابل تحمل بود. بنابراین مس باید در بازی های پیش رو به دنبال کسب حداکثر امتیازات لازم باشد تا عقب ماندگی اش جبران شود. دیدار امروز مس کرمان با تیم فولاد یزد است که با حضور مربی جدیدش به تیم دیگری تبدیل شده است. تیمی که از آن برداشت تیم ته جدولی نمی شود. بلکه تیمی قابل احترام که حتی می تواند برای حضور در میانه بالای جدول تلاش کند.

 راه‌آهن یزدان – سپیدرود رشت

بازی سخت در صبا شهر

راه آهن یزدان تیم عجیبی نشان داده. تیمی که یک هفته 6 گل از تیم خونه به خونه می رود و هفته دیگر حریفی چون پارس جنوبی جم را در خانه اش شکست می دهد. البته فوتبال ایران از این دست تیم ها را به خود دیده مثل گهر دورد که در اوج بی پولی حتی به لیگ برتر صعود کرد.
راه آهن یزدان امروز میزبان سپیدورد رشت است . صدرنشین. تیمی که به مانند راه آهن با مشکلات مالی دست و پنجم نرم می کند اما هدف بزرگی را برای خود طراحی کرده است. موفقیت و صعود به لیگ برتر در صورت امکان. این بازی برای هر دو تیم سخت و البته احتیاط آمیز خواهد بود.

ملوان بندرانزلی – بادران تهران

بازی شش امتیازی

ملوان شرایط خوبی در جدول رده بندی پیدا کرده. این تیم بعد از غلبه بر نساجی به سه امتیاز صدرنشین رسیده است و این بازی از آن دسته از بازی هایی است که اگر پیروز شود خود را به عنوان مدعی جدی صعود به لیگ برتر معرفی خواهد کرد. البته که باید به این نکته اشاره کرد بازی با بادران بازی 6 امتیازی است. هم برای ملوان و هم برای بادران. تیم اکبر میثاقیان در هفته های اخیر در بعد امتیاز گیری خوب عمل کرده و به صدر جدول نزدیک شده است به طوریکه اگر در این بازی پیروز شود از ملوان پیشی خواهد گرفت. بازی در آرامش به هر دو تیم برای کسب سه امتیاز کمک خواهد کرد.

فجرسپاسی شیراز – خیبر خرم‌آباد

فرصت های پیش رو

فجر سپاسی از الان باید برای بقاء در جدول بازی ها بجنگد چون در قعر جدول قرار دارد و امتیازات زیادی از دست داده است. فجر این هفته میزبان تیم پرتلاش خیبر خرم آباد است. تیمی که در خانه حریف هم پرتوان بازی می کند و نیتش پیروزی است. راه حل خوبی برای فجر سپاسی وجود دارد که می تواند به تغییر وضعیت این تیم منجر شود. اینکه به جای فکر کردن به امتیازات از دست رفته روی فرصت های پیش رو زوم شود. البته که رفع مشکلات مالی این تیم به حل خیلی از مشکلات کمک خواهد کرد و طبیعتا سبب تغییر وضعیت روحی و روانی فجر سپاسی خواهد شد.

گل‌گهر سیرجان – استقلال اهواز

فرصتی برای جبران

گل گهر سیرجان در بازی قبلی خود شکست سنگینی را متحمل شد. بدبین طرفدار این تیم هم فکر نمی کرد گل گهر در مصاف با مس رفسنجان سه بار دروازه خود را باز شده ببیند و نتواند هیچ یک از گل های خورده ر ا جبران کند. به هر صورت در فوتبال روزهای بد برای همه تیم ها وجود دارد و امروز فرصت خوبی برای جبران شکست است. نبرد امروز گل گهر با تیم استقلال اهواز است که اصلا شرایط خوبی در جدول رده بندی ندارد و اگر به همین وضعیت ادامه دهد بی شک به دسته دوم سقوط خواهد کرد. البته گل گهر برای پیروزی در این دیدار نباید حریف خود را دست کم بگیرد.

اکسین البرز – مس رفسنجان

کار سخت تیم آقا فیروز

اکسین البرز بعد از باخت در برابر آلومینیوم اراک این بار به پیروزی در برابر تیم متحول شده مس رفسنجان فکر خواهد کرد. تیمی که در بازی پیشین با زدن سه گل به تیم مدعی گل گهر سیرجان نشان داد یک روی دیگر هم دارد و آن رو یک تیم خوب و قابل احترام است. مس رفسنجان با پیروزی که در بازی قبلی خود به دست آورد حال با امید و روحیه ای مضاعف در کرج گام به میدان می گذارد و شاید به نتیجه ای کمتر از پیروزی راضی نشود. به هر صورت باید بپذیریم اکنون شناخت تیم ها از همه بیشتر شده و تیم های مدعی کار سختی را پیش رو دارند.

ایرانجوان بوشهر- پارس جنوبی جم

شروعی خوب و ادامه ای بد

این هفته علاوه بر دربی مازندران در بوشهر هم شاهد یک دربی خواهیم بود. ایرانجوان بوشهر و پارس جنوبی جم. دو تیمی که تا به این جای کار خیلی دور از هم نتیجه نگرفته اند با این تفاوت که پارس جنوبی جم شروع خیلی توفانی و ادامه ای بد داشته اما ایرانجوان نشان داد که برای ماندن تلاش می کند. حکایت دو تیم هم در بعد مالی متفاوت است. پارس جنوبی جم می تواند به تعهدات خود نسبت به بازیکنان پایبند باشد اما ایرانجوان بوشهر نه. نتیجه این بازی هر چه باشد از ارزش های فنی مربیان دو تیم کم نخواهد کرد و فرصت در آینده برای هر دو تیم وجود خواهد داشت.

نفت مسجدسلیمان – آلومینیوم اراک

تغییر وضعیت

نفت مسجد سیلمان هم از آن دسته از تیم هایی است که در هفته های اخیر افت کرده و به همین بهانه در نیمه پایین جدول قرار گرفته است. البته که اکنون برای قضاوت زود است و شاید نفت در ادامه نتایجی بگیرد که موجب تغییر نگاه ها شود. نمی شود کتمان کرد این بازی برای هر دو تیم سخت است. حتی تیم میزبان. چرا که آلومینیوم اراک هم سودای مدعی شدن دارد. اینکه برای لیگ برتری شدن تلاش کند. در بازی های دسته اول فوتبال در نتیجه خلاصه می شود و بهای گلزنی بیشتر از نمایش است. بنابراین نفت برای تغییر وضعیت باید به گلزنی فکر کند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است