وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

هویت یک شهر نمی میرد: مالک سپیدرود ماندنی شد، نظرمحمدی هم سرمربی

مالک باشگاه ماندگار شده است و مجددا برای راهیابی سپیدرود به لیگ اول سرمایه گذاری می کند. علی نظرمحمدی سرمربی سپیدرود شده است و تمام هم و غم یک شهر باز هم شده صعود تیم سرخ پوشان.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – سپیدرود. نامی به قدمت تاریخ. گره خورده در هویت یک سرزمین. نماد یک قوم و نمای یک خاطره شیرین. خاطره ای به رنگ سرخ. اگر نبود این همه ویژگی شاید به همان تاریخ و خاطره می پیوست پرطرفدارترین تیم شهر. اما مگر می شود هویت یک شهر را به همین راحتی ها پاک کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از سایت گیلان فردا، پاس تهران تیم بزرگی بود. قهرمان آسیا و ایران. کلکسیونی از افتخار و سرمایه اما به خاطره ها پیوست و تنها یادگارش شد یک موزه در باشگاه منتقل شده به همدان در تهران.

سپیدرود افتخار حرفه ای نداشت اما در دل های مردمان یک شهر خود یک افتخار بود. به همین دلیل هم سپیدرود هیچ گاه به فراموشی سپرده نشد. به زیر کشیده شد اما نابود، خیر.

تنها دلیلش هم عشق بود و نمادی که در قلب یک شهر حک شد. سرنوشت تیم فوتبال سپیدرود همچون سرنوشت رودخانه سپیدرود بود. زخم خورده و پریشان اما نه آن منحل شد و نه این، خشک.

این سپیدرود اگرچه دیگر مثل قبل خروشان نیست اما به پیش می رود همچنان و آن سپیدرود اگرچه از روزهای انگشت شمار خوبش، سال هاست که جدا شده اما هنوز نفس می کشد و امید در دل ها می پروراند.

شوخی نیست محبوبیت یک تیم که سال ها حضور نداشته باشد در سطح اول و حتی دوم فوتبال ایران اما حتی محبوب نسل نوجوانی باشد که از سپیدرود تنها نامش را به یاد دارند و رنگ سرخ پیراهنش را.

سپیدرود هنوز محبوب است. چه در بین نسل قدیم که با بازی هایش زندگی کردند و چه در بین نسل جدید که با خاطراتش ، عشق. و این است تنها دلیلی که سپیدرود را هیچگاه نابود نمی کند.

تیمی که به ارتش سرخ گیلان شهره است در سال ۱۳۴۷ با نام سلامت بخش تاسیس شد و در سال ۵۳ توسط غلامرضا صومی خریداری شد و به سپیدرود تغییر نام داد. از آن روز تاکنون سپیدرود اگرچه هیچگاه به مقام و جایگاهی در سطح اول فوتبال دست نیافت اما به طرز عجیبی جایش را در قلب مردمان یک شهر باز کرد.

تا اینکه سال گذشته با آمدن بخش خصوصی و سرمایه گذاری خوب امیدها باز از نو زنده شد اما وقتی سپیدرود در یک قدمی صعود شکست خورد ترس ها بر دل ها رخنه کرد. ترس از رفتن بخش خصوصی و مالک جدید باشگاه و دوباره رها شدن سپیدرود.

چند ماهی طول کشید تا طرفداران آتشین سپیدرود، بازگشت تیمشان به ساحل آرامش را ببینند. مالک باشگاه ماندگار شده است و مجددا برای راهیابی سپیدرود به لیگ اول سرمایه گذاری می کند.

هم اکنون علی نظرمحمدی سرمربی سپیدرود شده است و تمام هم و غم یک شهر باز هم شده صعود تیم سرخ پوشان. پس باید از سپیدرود بار دیگر حمایت کرد.

همانطور که باید از تیم محبوب دیگر شهرمان یعنی داماش حمایت کرد. چاره ای هم جز این نداریم. این دو تیم به هویت یک شهر گره خورده اند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • saeid گفت:

    ايكاش بعضي از اين تماشاگران و هواداران سپيدرود ب،جاي متشنج كردن جوّ عليه سرمربي تيم و بطور غير مستقيم بر عليه باشگاه كمي بخود بيايند و با تفكرات و تعصبات كوركورانه چوب لاي چرخ سپيدرود عزيزمان نگذارند
    البته اين عده از افراد را ميتوان تماشاگرنما ناميد و نام مقدس هوادار برايشان زياد و زشت است

    پاينده بادا سپيدرود كبير
    پاينده بادا گيلان و رشت عزيز