وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پرونده روز / جدیدترین آبراموویچ فوتبال ایران: صاحب سوپرمارکت، فامیل مشاور وزیر!

نوع هزینه‌ها و شایعه نزدیکی یکی از افراد وزارت ورزش به مالکان خونه به خونه، ذره بین رسانه‌ها را روی آن‌ها دقیق‌تر کرده است. قطب جدید و پرحاشیه فوتبال ایران، دقیقا به چه کسانی تعلق دارد؟

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – نه پرسپولیس، نه استقلال و نه سپاهان. فعال‌ترین تیم در نقل و انتقالات زمستانی ایران، یک تیم لیگ یکی به نام «خونه به خونه» است.

تیمی که در فصل پیش در لیگ دو، بازیکنانی مثل نیکبخت و علیرضا محمد را خریده بود، امسال در لیگ یک با دستی باز سراغ بازیکنان لیگ برتری رفته و علاوه بر همکاری با افراد نزدیک به قلعه‌نویی در هیات مدیره و کادرفنی، بازیکنان لیگ برتری مثل غلامی و صادقی را خریده و مذاکرات نهایی را با خرسندنیا انجام می‌دهد.

نوع هزینه‌ها و شایعه نزدیکی یکی از افراد وزارت ورزش به مالکان باشگاه، ذره بین رسانه‌ها را روی آن‌ها دقیق‌تر کرده است. قطب جدید و پرحاشیه فوتبال ایران، دقیقا به چه کسانی تعلق دارد؟

مربی مورد علاقه: میثاقیان

برادران حسن‌زاده، مالک‌های خونه به خونه برای نخستین بار با کشتی وارد ورزش شدند. حضور در لیگ برتر کشتی، اولین تجربه تیم‌داری آن‌ها در ورزش بود. حسن‌زاده‌ها پس از یکی دو سال تیم‌داری در کشتی به تیم‌داری در فوتبال گرایش پیدا کردند.

حضور در سوپر لیگ مازندران با عنوان خونه به خونه امیرکلا و صعود در همان سال اول به لیگ دسته سوم باعث شد آنها حاضر به ریخت و پاش در فوتبال شوند. خونه به خونه امیرکلا در لیگ سه هم با فرشاد پیوس موفق شد به لیگ دو صعود کند.

از این زمان بود که نام تیم از خونه به خونه امیرکلا به خونه خونه بابل تغییر پیدا کرد. حسن‌زاده‌ها که تازه مزه موفقیت در فوتبال و هیجان‌های آن را چشیده بودند فصل بعد هر آن‌چه که فرشاد پیوس برای موفقیت در لیگ دو نیاز داشت را فراهم کردند. پیوس هم توانست با صدرنشینی در گروه خود، برای اولین بار شرایط خوبی را برای حضور یک تیم بابلی در لیگ یک را محیا کند اما در کمال تعجب پس از چند نتیجه ضعیف و اخراج شد و جایش را به فرهاد کاظمی داد.

فرهاد کاظمی هم با چندین بازیکن صاحب نام مانند علی رضا نیکبخت، علیرضا محمد، کاظم برجلو و…. به بابل رفت تا تیم صدرنشین را قهرمان کند اما در نهایت با تمام ریخت و پاش های فراوان خونه به خونه از صعود باز ماند تا فردای آن روز کاظمی رسما به عنوان سرمربی راه‌آهن روی نیمکت بنشیند.

پس از این اتفاق حسن‌زاده‌ها که به نظر از فوتبال سرخورده شده بودند اعلام کردند که از تیم‌داری منصرف شدند برای همیشه از فوتبال کنار می‌کشند ولی پس از چند روز با صحبت‌های اطرافیان و حمایت‌های غلامرضا بهروان به فکر خرید امتیاز لیگ یکی افتادند. در نهایت پس از مذارکره با تیم‌هایی مانند فولاد یزد، با بهمن شیراز به توافق رسیدند و مجوز حضور در لیگ یک را به‌دست آوردند.

با یک میلیارد و نهصد پنجاه میلیون تومان ناقابل. در اولین اقدام، برای سومین بار پسوند باشگاه را تغییر دادند. خونه به خونه بابل به مازندران تغییر پیدا کرد. اکبر میثاقیان، پرحاشیه‌ترین مربی فصل پیش لیگ یک هم روی نیمکت این باشگاه نشست. این بار زوجِ میثاقیان و مولایی، به مازندران رفتند تا آرزوی مدیران این شهر را برآورده کنند.

منبع درآمد: سوپر مارکت

بر اساس آن‌چه برادران حسن‌زاده‌ اعلام می‌کنند، صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی خونه به خونه هستند. فروشگاه‌هایی که حتی در خود استان مازندران هم شعبه‌های زیادی ندارد. بیشتر شعبه‌های این فروشگاه در شهر بابل است و سایر فروشگاه‌ها هم در جاده‌های بین شهریِ مازندران به چشم می‌خورد. موضوعی که یک علامت سوال بزرگ درباره منبع درآمدِ این باشگاه ایجاد می‌کند.

حامی: مشاور آقای وزیر

آن‌طور که شنیده می‌شود، مالکان خونه به خونه خواهرزاده های امیر صالحی محسوب می شوند. آیا ارتباط خانوادگی با چنین شخصیت پرنفوذی می تواند دلیل این همه ریخت و پاش ها باشد؟

شغل بعدی: برج سازی

در روز معارفه اکبر میثاقیان مالکان خونه به خونه پرده از یک کار بزرگ اقتصادی برداشتند؛ برج سازی. برج‌های دوقلویی که قرار است در سواحل بابلسر ساخته شود به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ اقتصادی آن‌ها حتی روی پیراهن این تیم خود نمایی می‌کند. اتفاقی که منجر شد صحبت‌های زیادی در مورد برج‌ها و نحوه باشگاه‌داری حسن‌زاده‌ها مطرح شود.

با تبلیغات‌های ابتدای این فصل شایعه شده که قصد مدیران این باشگاه بریز و به‌پاش و جلب توجه است و پس از حضور در لیگ برتر، قید تیم‌داری را خواهند زد.

دوستِ فوتبالی: قلعه‌نویی

علی امیری، میرشاد ماجدی، اکبر محمدی و تعدادی از بازیکنان استقلال از جمله افرادی هستند که این روزها در خونه به خونه فعالیت دارند. از عضو هیات مدیره تا سرپرست و مربی. یکی از شایعات قوی درباره ارتباط امیر قلعه‌نویی و مالکان خونه به خونه به همین برج‌سازی آن‌ها برمی‌گردد.

این شایعه زمانی بیشتر رنگ واقعیت می‌گیرد که چند سالی است، قلعه‌نویی صمیمی‌ترینِ دوستِ فوتبالی مالک نساجی هم شده. مهدی پرهام که به همراه قلعه‌نویی به استقلال رفت و معاون اقتصادی باشگاه هم شده بود، دستی در ساخت‌وساز دارد و حتی شهرک‌هایی هم در ترکیه ساخته است.

شنیده شده در چند ماه اخیر چند نشست میان مدیران این باشگاه بابلی و پرهام و قلعه‌نویی برگزار شد. جلساتی که مالک خونه به خونه یکی از آن‌ها را در برنامه ورزشی استان مازندران تایید کرد. در آخرین سفر تفریحی قلعه‌نویی به روسیه، علی امیری هم حضور داشت. رفیق چند ساله قلعه‌نویی که حالا عضو هیئت مدیره خونه به خونه است.

علاقه: شهرت

«شماره 24 باشگاه را تا آخر فصل بایگانی می‌کنیم.»، «تا انتهای فصل سیاه‌پوش می‌شویم»، « در نیم فصل دیدار خیریه با پرسپولیس برگزار می‌کنیم.» این گوشه‌ای از وعده‌های این باشگاه در زمان فوت هادی نوروزی بود. اما حالا مشخص شده که بیانیه خونه به خونه بیشتر شعاری بود و هیچ وقت رنگ واقعیت نگرفت.

این تیم هنوز هم با لباس‌های جیغِ نارنجی، زرد، سبز بازی می‌کند و به غیر از یک مسابقه، هیچ وقت پیراهن مشکی نپوشید. چند روز قبل هم خبر رسید که پرسپولیس در نیم فصل دیداری با این تیم برگزار نمی‌کند.

حاشیه: زوج میثاقیان و مولایی

در سال‌های کوتاه حضور نماینده بابل در لیگ، افراد جالبی با این باشگاه همکاری کرده‌اند. فصل گذشته فرشاد پیوس، مرتضی کرمانی‌مقدم و فرهاد کاظمی به عنوان کادرفنی و بازیکنانی مانند علیرضا نیکبخت، علیرضا محمد و کاظم برجلو در این تیم بودند.

این فصل اکبر میثاقیان سرمربی شد و در کنار او محمدرضا مولایی به عنوان بدنساز حضور دارد، اکبر محمدی نقش کمک مربی را پذیرفت، میرشاد ماجدی سرپرست شد، علی امیری مسئول نقل‌وانتقالات، حمیدرضا آسفی به عضویت هیئت مدیره در آمده، غلامرضا بهروان هم در خریدِ سهمیه لیگ یک این تیم را تنها نگذاشته است.

هادی شکوری، علیرضا نظیف‌کار، منصور تنهایی، سیروس سنگچولی، حسین ناییجی، میلاد جهانی بازیکنان مطرحی بودند که ابتدای فصل به این تیم اضافه شدند و حالا در نیم فصل هم خبر از بازیکنایی مانند محسن فروزان، ایمان صادقی، محمد غلامی، محمدرضا خرسندنیا، مهرداد کفشگری به گوش می‌رسد.

این تیم در نیم فصل اول هم و نتایجی خوبی کسب کرد اما حضور اکبر میثاقیان در راس نیمکت باشگاه باعث شده که نتایج این تیم بدون حاشیه هم نباشد. در این فصل هم مانند پارسال، باشگاه‌های زیادی به داوری‌های مقابلِ میثاقیان معترض بودند. اعلام 10 پنالتی مشکوک تا هفته هجدهم که کارشناس داوری برنامه لیگ یک آن‌ها را اشتباه اعلام کرده هم نقش مهمی در گسترش این حاشیه‌ها داشتند.

انتقال اجباری: تبریز به بابل

از زمان خرید سهمیه و حضور خونه به خونه در لیگ یک، رابطه نزدیک قلعه‌نویی با مدیران این تیم، حاشیه‌های زیادی برای آن‌ها داشته است. رابطه‌ای که درباره سطح آن، از مشاور و دوست تا شریک و حتی سرمربی آینده گمانه زنی می‌شود. در خرید فروش‌های نیم فصل خونه به خونه هم می‌توان رد پای ژنرال را دید.

محسن فروزان، دروازه‌بان مورد علاقه قلعه‌نویی یکی از گزینه‌های اصلی این تیم برای پست دروازه‌بانی بود و میرهانی هاشمی، مدافع تراکتورسازی با نظر قلعه‌نویی به این تیم رفت. میرهانی،‌ به خبرنگار تماشاگران امروز گفته قلعه‌نویی فقط برای رفتن به یک باشگاه حاضر بوده به او رضایتنامه بدهد:

«آقای قلعه‌نویی مایل بود من بمانم. وقتی اصرار کردم، گفتند اگر می‌خواهی بروی برو خونه به خونه. برای رفتن به این باشگاه، کارم را راحت راه انداختند. اگر جای دیگری می‌خواستم بروم بعید می‌دانم رضایتنامه می‌دادند.»

حسام محسنیان / تماشاگران امروز

پرونده روز / جدیدترین آبراموویچ فوتبال ایران: صاحب سوپرمارکت، فامیل مشاور وزیر!
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است