وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پرونده ویژه سقوط سپیدرود (۲۴)/ زمانی برای تغییر!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودسپیدرود نه در ۲۶ اردی بهشت که از مدت ها پیش از آغاز فصل سقوط کرده بود. از همان زمان که هیات فوتبال و اداره و کل ورزش و سیاسیون شهر برای رسیدن به نان و نوایی بیشتر جنگ حیدری نعمتی راه انداختند و عزیز دردانه رشتی ها را به گروگان گرفتند و بلایی بر سر این تیم آوردند که امروز به جز آه و افسوس و حسرت کار دیگری از دست مان بر نیاید به جز آنکه بگوییم ما خیلی وقت پیش هشدار داده بودیم و گوش شنوایی نبود!

این یادداشت در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷ در روزهایی که هنوز کار از کار نگذشته بود و امید بقا وجود داشت، در سایت سپیدرود منتشر شده بود که بار دیگر شما را به خواندن ان دعوت می کنیم:

یادداست ویژه – زمانی برای تغییر!

سپیدرود نیاز به هوای جدید دارد و اگر در تزریق این هوای نو تردید یا تعلل شود راه تنفس سپیدرود بزودی گرفته خواهد شد.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدروداین روزها سپیدرود رشت حال و روز خوبی ندارد و خطر سقوط آن بیش از هر زمانی احساس می شود.

جامعه فوتبال گیلان، رسانه ها، هواداران، پیشکسوتان و حتی مردم عادی از وضعیت کنونی سپیدرود ناراضی اند و اگر سپیدرود نتواند طی هفته های آتی نتیجه بگیرد این نگرانی و نارضایتی وارد لایه های اجتماعی خواهد شد و پیش بینی می شود مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

خطر سقوط سپیدرود نه یک توطئه علیه علی کریمی و تخریب شخصیت او و نه برنامه مافیای فوتبال برای حذف سپیدرود از لیگ برتر است بلکه مجموعه ای از مشکلات مدیریتی، مالی، کیفیت فنی بازیکنان و مربیان، برنامه ریزی، ارتباطات و هماهنگی و بازاریابی و … منجر به وضعیت کنونی سپیدرود شده است.

منطقی است تا دیر نشده و فرصت باقی است برای حل تنگناها و مضایق و مشکلات چاره اندیشی شود. باشگاه سپیدرود که فعلا درهای خود را بر روی همه بسته است باید بتواند با فراخوان افراد متخصص و دلسوز و علاقمندان سپیدرود برنامه عبور از بحران کنونی را تدوین و اجرایی کند.

سپیدرود رشت یک باشگاه خصوصی است اما یک جزیره مستقل نیست که کسی امکان ورود به آن را نداشته باشد. اتفاقا یکی از موضوعاتی که اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال در امور باشگاه مداخله می کرد و هر ماه یک مالک خلق می کرد و شهر صحنه درگیری این گروه با آن دسته بود توجه به کارکرد اجتماعی سپیدرود و رسالت آن دو نهاد در ایفای وظیفه نظارتی اشان بود.

سپیدرود یکی از نمادهای هویتی مردم رشت است و از سوی دیگر باشگاه پرهوداری است و بدیهی است که مدیریت باشگاه نمی تواند نسیت به دو عنصر هویتی و هواداری بی تفاوت باشد و مدیریت سیاسی و قضایی و امنیتی و ورزشی استان به سادگی از کنار سقوط سپیدرود بگذرند و به چالش های اجتماعی و امنیتی آن توجه نکنند.

بیشتر بخوانید:

یادداشت – برای رفیقمان علی کریمی

اسطوره، باز هم شکست!

باخت های سه گله سپیدرود با کریمی ادامه دارد! / سقوط کردیم؟

علی کریمی بازیکن بزرگ و ملی و محبوب است و این موضوع را نه می شود انکار کرد و نه نادیده گرفت اما نمی توان گفت هر بازیکن بزرگی، مربی بزرگی می شود.

علی کریمی و امامی فر و کادر فنی کنونی سپیدرود طی فصل گذشته و کنونی لیگ برتر ظرفیت های فنی خود را نشان داده اند و در حال حاضر هم دست شان برای رقبا برملا شده و هم چیز جدیدی برای ارایه به بازیکنان ندارند و اتفاقا شوکی که باید به سپیدرود وارد شود نه اضافه کردن بازیکنان دست چندم به تیم بلکه تغییر سیستم فنی کنونی سپیدرود از جمله خود کریمی است.

سپیدرود نیاز به هوای جدید دارد و اگر در تزریق این هوای نو تردید یا تعلل شود راه تنفس سپیدرود بزودی گرفته خواهد شد. علی کریمی بالاتر از زیدان نیست. وقتی که زیدان تصمیم گرفت ریال مادرید را ترک گوید در مصاحبه ای بسیار مهم و امورنده و استراتژیک گفت:

احساس کردم تیم دیگر با روش های من نتیجه نمی گیرد و فکر می کنم بازیکنان نیاز به فضای جدید دارند.

آیا علی کریمی احساس نمی کند که سپیدرود با روش های ایشان نتیجه نمی گیرد و بازیکنان به هوای جدید نیاز دارند؟ آیا مردم رشت باید هزینه محبوبیت و دریبل های جادویی ایشان را بدهند؟

اگر کریمی معتقد است با این بضاعت اندک فنی می تواند سپیدرود را در آوردگاه لیگ برتر به سلامت عبور دهد حرفی نیست و باید طی مصاحبه ای به مردم و هواداران و مسوولان استان تضمین دهد و مسوولیت عواقب آن را بپذیرد.

اصلا رویکرد این نوشته، تخریب و تسویه حساب با اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال نیست اما نمی شود نگفت و اشاره نکرد که مصیبت های کنونی سپیدرود از آنان است.

مهم ترین وظیفه هیات فوتبال و اداره ورزش و مسوولان استان حمایت از علی کریمی و حفظ سپیدرود در لیگ برتر است اگر سپیدرود خدای ناکرده سقوط کند آنانی که کودتا کردند و کارخانه تولید مالک راه اندازی نمودند و در امور باشگاه مداخله کردند و پشت چند لیدر وابسته پنهان شدند و اجتماعات خیابانی براه انداختند و … نیز سقوط خواهند کرد و توجیهات آنان نیز ره به جایی نخواهد برد و در پیشگاه تاریخ و مردم روسیاه خواهند بود.

علی کریمی باید به فردا هم فکر کند اینک زمان تغییر است!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.