وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

پیروزی شاگردان احمدزاده در الگیلانوی جنجالی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نخستین پیروزی تیم فوتبال ملوان انزلی در فصل جدید رقابت‌های لیگ یک مقابل رقیب سنتی در الگیلانویی جنجالی رقم خورد.

ملوان ۲ – سپیدرود ۱؛ پیروزی شاگردان احمدزاده در الگیلانوی جنجالی

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، دو تیم فوتبال سپیدرود رشت و ملوان انزلی در هفته یازدهم رقابت‌های لیگ یک از ساعت ۱۴: ۳۰ در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف یکدیگر رفتند.

داور: عبدالنبی پورخلف

کمک‌ها: رضا قیم، ولی کاوسی و محمدعلی صلاحی

ناظر داوری: علیرضا رجبلو

ترکیب تیم فوتبال ملوان انزلی:

مبین عشایر، حافظ یعقوبی، عظیم گوک، مهیار زحمتکش، خشایار زبرجد، ارسلان تفضلی، فربد بلوک‌باشی، پرهام صیاد برهانی، سعید حلافی، هادی حبیبی نژاد و احمد امیرکامدار.

سرمربی: محمد احمدزاده

ترکیب تیم فوتبال سپیدرود رشت:

سیدمهدی اسلامی، مهیار نوری، امیر تیزرو، امید سام کن، میثم فردوسی، هومن ربیع زاده، محمدرضا زینال خیری، مجتبی محبوب مجاز، محمد دادرسی، احسان پیر هادی و نوید حیدری.

سرمربی: علی نظرمحمدی

دوستداران فوتبال منتظر هفته یازدهم و دومین دربی حساس کشور هستند؛ ملوان به اینجای جدول عادت ندارد، سپیدرود هم عادت به این جدول را از یاد برده بود؛ دربی گیلان، امسال، رویارویی ناراضی‌هاست! یک‌طرف می‌خواهد از این‌که هست، بدتر نشود و سوی دیگر در سودای بازگشت به جمع فصل گذشته است.

وضعیت دو تیم در جدول به کنار! پیروزی در این رویارویی دیرین، خودش نوعی کسب رضایتمندی است‌؛ بفرمائید هیجان…

دیدار دو تیم پرهیجان آغاز شد، بیش از شش هزار هوادار حاضر در ورزشگاه که حدود ۱۵۰۰ تن از آنان را طرفداران تیم میهمان تشکیل می‌دادند، با شعارهای تهییج انگیز، تیمشان را روبه‌جلو فرامی‌خواندند و به کمتر از پیروزی قانع نبودند.

نخستین موقعیت جدی مسابقه در دقیقه ۱۰ رقم خورد، ارسال توپ بلند از یک ضربه کنار دروازه که با چرخش سر مهاجم سپیدرود راهی به دروازه نیافت و عشایر به‌راحتی توپ را در آغوش گرفت؛ پرتاب‌های بلند که گویی حربه سرخ‌های شهر باران برای گلزنی در این دیدار است، ۱۰ دقیقه بعد تکرار شد و این بار مبین عشایر زحمت بیشتری برای دفع توپ کشید.

هواداران ملوانان برای تماشای نخستین موقعیت جدی تیمشان، ۲۵ دقیقه منتظر ماندند، سانتر مواج حبیبی‌ نژاد از روی یک ضربه‌ایستگاهی در شلوغی محوطه جریمه سپیدرود به مهاجم ملوان رسیده و چرخش سر این بازیکن چیزی نمانده بود نخستین گل مسابقه را رقم بزند، مهدی اسلامی در منتهی الیه دروازه توپ را به کرنر فرستاد و یک‌تنه مانع گلزنی ملوانان شد.

سومین پرتاب اوت دستی سپیدرودی‌ها در نیمه نخست در دقیقه ۳۰ رقم خورد، گویا سپیدرودی‌ها به فاصله ۱۰ دقیقه، یک پرتاب اوت کنار گذاشته‌اند و این بار امید سامکن شانس خود را برای پرتاب بلند آزمایش کرد، پرتاب این بازیکن توسط ملوانی‌ها برگشت داده شد و محمدرضا زینال خیری توپ سوم را شوتی سهمگین روانه دروازه ملوانان کرد، ضربه‌ای که با اختلافی ناچیز به بیرون رفت تا آه از نهاد سپیدرودی‌های حاضر در ورزشگاه بلند شود.

بیش از شش هزار هوادار حاضر در ورزشگاه برای تماشای گل نخست مسابقه کافی بود ۴۰ دقیقه منتظر بمانند، ضربه ارسالی وینگر ملوان از روی یک ضربه‌ ایستگاهی در شلوغی محوطه جریمه به مهیار زحمتکش رسید و کاپیتان ملوانان با ضربه‌ای آکروباتیک گل نخست مسابقه را به ثمر رساند.

شادی هواداران ملوان کمتر از دو دقیقه دوام داشت، ارسال مجتبی محبوب مجاز از روی نقطه کرنر با چرخش سر استادانه مهیار نوری در دقیقه ۴۲ گل تساوی مسابقه را رقم زد، نوری دو فصل متوالی در ملوان انزلی سکونشین بود و این گل اثبات شایستگی‌های مدافع جوان سپیدرودی‌ها است

داور در نیمه نخست سه دقیقه وقت اضافه اعلام کرد ولی هیچ‌یک از دو تیم نتوانستند در این سه دقیقه موقعیت خاصی خلق کرده و دو تیم با تساوی یک‌بریک راهی رختکن شدند.

ملوانان نیمه دوم را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۴۸ ارسال مواج حبیبی نژاد بار دیگر این تیم را در آستانه گلزنی قرار داد، ضربه سر صیاد برهانی در شلوغی محوطه جریمه با واکنش سریع اسلامی مواجه شد تا دو تیم همچنان با تساوی بازی را دنبال کنند.

ملوانان بار دیگر روی ارسال حبیبی نژاد از نقطه کرنر خطرناک ظاهر شدند، ارسال خطرناک این بازیکن با ضربه سر خطرناک صیاد برهانی، هواداران حاضر در ورزشگاه را به نشانه گل دوم ملوان نیم‌خیز کرد ولی فوق واکنش اسلامی مانع از گلزنی ملوانان در نیمه دوم شد.

کوپل محبوب مجاز و نوری گویا خیال پس کشیدن مقابل کوپل حبیبی نژاد و صیاد برهانی را ندارند، ارسال مواج محبوب مجاز از روی ضربه‌ ایستگاهی در دقیقه ۵۴ با چرخش سر نوری مواجه شد و ضربه دقیق این بازیکن به دیرک افقی دروازه ملوانان اصابت کرد تا تیم میزبان با خوش‌شانسی دروازه‌اش بسته بماند.

بازی تا دقیقه ۶۵ با حاشیه‌های همیشگی دنبال می‌شد ولی در این دقیقه ورق برگشت، ملوانان که روی یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه سپیدرود اعتقاد به پنالتی داشتند و تصمیمشان برخلاف تصمیم داور بود، با جاروجنجال بازی را متوقف کرده و احمدزاده برای دقایقی تیمش را از زمین بیرون کشید، بازی حدود ۱۵ دقیقه به دلیل اعتراض ملوانان متوقف شد و جو سکوها ملتهب‌تر از هر زمان دیگری در این مسابقه شد.

سرانجام ملوانان به دلیل عواقب بازی و تصمیم احتمالی داور مبنی بر نیمه کار ماندن بازی، به زمین مسابقه برگشتند و بازگشتشان پس از ۱۵ دقیقه با گل همراه شد، رضا درویشی در محوطه جریمه سپیدرودی‌ها صاحب توپ شده و توپ را به پشت محوطه جریمه فرستاد، حبیبی نژاد که پیش از این در نقش سازنده ایفا نقش می‌کرد این بار در دقیقه ۸۱ با شوتی سهمگین از فاصله ۲۰ متری دروازه سپیدرود را گشود تا شادی و هیجان را بار دیگر به هواداران ملوان بازگرداند.

رضا درویشی در دقیقه ۸۸ شانس خود را برای زدن سومین گل ملوانان آزمود، ضربه کم‌رمق این بازیکن به‌راحتی توسط اسلامی مهار شد تا ضد حمله ملوانان ثمری نداشته باشد.

ملوانان در دقیقه ۹۰ یک تیر تا گلزنی مجدد فاصله داشتند! پاس مورب ارسلان تفضلی با شوت سنگین مهاجم ملوان دیرک افقی دروازه سپیدرود را به لرزه درآورد تا اختلاف به دو گل افزایش پیدا نکند.

داور برای این دیدار جنجالی ۱۲ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد، خشایار زبرجد نخستین موقعیت جدی مسابقه در وقت‌های اضافه را خلق کرد، ضربه ‌این بازیکن توسط گلر سپیدرود مهار شد، ارسال اسکندری از روی نقطه کرنر حسن ختام این دیدار بود، بازیکنان سپیدرود در شلوغی محوطه جریمه پس از کش‌وقوس فراوان توپ را به بیرون زدند تا دیدار با نتیجه دو بر یک به سود ملوان خاتمه یابد.

به گزارش فارس، تیم فوتبال ملوان انزلی نخستین پیروزی خود در رقابت‌های لیگ یک در فصل جدید را مقابل رقیب سنتی کسب کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.