وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش تصویری: این رود خروشان، تا فتح دریا آرام نمی گیرد

(عکس ها: سید احمد کیایی)

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – سرخ پوشان در یک روز پاییزی آفتابی که در شهرباران کمیاب تر از در و گوهر است در کنار سواحل آرام کاسپین تمرینات شاداب و دلچسبی را پشت سر گذاشتند.

سید احمد کیایی لحظه های نابی را برای ما از این تمرینات شکار کرده که بخش دوم آن را مشاهده می نمایید:

photo_2016-11-05_18-47-56 photo_2016-11-05_18-48-12 photo_2016-11-05_18-49-12 photo_2016-11-05_18-49-18 photo_2016-11-05_18-49-27 photo_2016-11-05_18-49-39 photo_2016-11-05_18-49-43 photo_2016-11-05_18-49-49 photo_2016-11-05_18-50-05 photo_2016-11-05_18-50-55 photo_2016-11-05_18-51-15 photo_2016-11-05_18-52-03 photo_2016-11-05_18-52-17 photo_2016-11-05_18-52-27 photo_2016-11-05_18-52-32 photo_2016-11-05_18-52-45 photo_2016-11-05_18-53-19 photo_2016-11-05_18-54-15 photo_2016-11-05_18-54-23photo_2016-11-05_18-54-49 photo_2016-11-05_18-54-58 photo_2016-11-05_18-55-19

گزارش تصویری: این رود خروشان، تا فتح دریا آرام نمی گیرد
امتیاز به این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

13 دیدگاه ارسال شده است

 • ظهیری گفت:

  ایشاالله بازی با مس کرمان به خیر و شادی ختم بشه اما به عنوان یک کارشناس ساده فوتبال چند عرض مختصر دارم :
  تمام نظر و تلاش آقای نظرمحمدی و بازیکنان باید به تمرین و افزایش قدرت فنی باشه نه شرکت در معامله خرید و فروش امتیاز سپیدرود .
  الان هیچ نظارت فنی برتیم انجان نمیشه و اگر نتیجه بگیره آقای نظرمحمدی به پای خودش و بازیکنا می نویسه و اگه خدای ناکرده مشکلی پیش بیاد سریعا میگن تیم مالک و مدیرعامل نداره و لباس گرم نداریم و …
  بازی با مس کرمان خیلی برای ما حساسه اگر زبانم لال متوقف بشیم تیمای دیگه سریعا از ما عبور میکنن حداقل ملوان از ما عبور میکنه و سراشیبی ما شروع میشه
  خدا دشمنان سپیدرود رو لعنت و کور بکنه که نمیزارن این تیم سر و سامانی بگیره .
  شنیدم پیشکسوتان پرسپولیس میخوان تیمو اجاره بکنن نمیدونم این کار درستیه یا نه اما میشه حدس زد که تیم از درون با مشکل مواجه میشه هم کادر فنی و هم کبازیکنان را تغییر میدن مگر انی که یه بندی بیارن تمی با همین وضعیت اداره بشه که اونم بعیده قبول کنن. هرکسی بیاد ادمای خودشو میاره .

 • ناصری گفت:

  ارتش سرخ همچنان در مسیر پیروزی خواهد بود شکی ندارم دوستان

 • عشق من سپیدرود گفت:

  مس رفسنجان یک تیم مکار و با برنامه ای است و ابراهیم زاده هم مربی کارکشته ای است . در این بازی عیار مربی و بازیکنان و تیم ما مشخص میشه

 • هواداران متعصب اشکان غایبی و سپیدرود رشت+رشتی های مقیم تهران+دختر پسرهای ناب رشت+رشتی های متعصب گفت:

  ‌‌#تاریخی

  جنگ پیله دار بن

  شکست مفتضحانه ی روس ها از رشتی ها

  جنگ موسوم به پیله داربن یکی از حماسه های مقاومت مردم گیلان در مقابله با اشغالگران روس است.

  در ۱۱۸۴هجری شمسی عربی، ژنرال تسی تسیانف فرمانده ی ارتش روسیه در جریان جنگ با ایران، یکی از افسران کارکشته خود موسوم به سرهنگ شفت را با ۱۲ کشتی جنگی، مامور تسخیر رشت کرد. کشتی های جنگی روس از طریق مرداب، وارد بندرانزلی شده و در یک حمله ی برق آسا و غافلگیرکننده این شهر را متصرف شدند نیروهای نظامی روس پس از اشغال کامل انزلی در اول ژوئیه همان سال پیربازار را نیز به تصرف خود درآورده و درآنجا اقدام به سنگرسازی نموده و در اقدامی ناجوانمردانه شهر رشت و ساکنان بی دفاع و غیرنظامی آن را زیر آتش سنگین توپخانه خود قرار دادند.

  چون خبر تصرف انزلی و پیربازار به مردم رشت رسید،مردم رشت به سرعتوآماده ی نبرد با قوای اشغالگر روس شدند.رشتی ها در جنگلهای بین رشت و پیربازار واقع در روستای کنونی پیله داربن به کمین نظامیان روس نشستند.در این هنگام روسها که بی خبر از کمین میهن پرستان رشتی بودند با خیال راحت قصد عبور از پیله داربن و تصرف رشت را داشتند که خود را در محاصره رشتی ها گرفتار یافتند که از هرطرف به سوی آنها آتش می گشودند. بنابر گزارش ناسخ التواریخ فقط سرهنگ شفت و عده ای معدود از یارانش از این معرکه جان سالم به در برده به انزلی فرار نموده و با استفاده از کشتی های خود گریختند و هزاران تن از نظامیان روس در پیله داربن قتل عام شدند.

  این جنگ در گیلان به نام جنگ (گرده داری) معروف شده بود که مردم گیلان و رشت تا اوایل مشروطه با لذت و افتخار از آن یاد می کردند.
  محوطه ای که اوج درگیری و جنگ در آن صورت گرفته درکنار جاده پیربازار به رشت در زیر درختی آزاد و تنومند بود و بعد از آن جنگ،این منطقه تبدیل به روستای پیله داربن شده و احتمالا جان باختگان رشتی این جنگ نیز درجوار آن مدفون شده اند.
  باید توجه داشت که پیروزی مردم رشت بر لشگر روس زمانی بوده که آذربایجان نتوانسته بود در برابر روسها مقاومت کند.
  جنگ پیله داربن در زمان جنگهای معروف ایران – روسیه بود که سرانجام در سال ۱۱۹۲هجری شمسی عربی،منجر به عقد عهدنامه ی ننگین گلستان شد.
  ارتش روسیه که ۱۷ شهر قفقاز را به راحتی از ایران جدا نموده و دو معاهده ی تحقیرآمیز ترکمانچای و گلستان را به ایرانی ها تحمیل نموده بود در این جنگ توسط مبارزان گیلانی به شدت تارومار گردید.
  باید در نظر داشت که در واقع این وظیفه ی حکومت شیعه ی قاجاریه بود که از رشت و انزلی و خاک گیلان دفاع نماید اما بی لیاقتی این حکومت غیر ایرانی و ضد ایرانی منجر به این شد که مردم رشت، خود دست به اسلحه برده و از میهن در برابر بیگانگان دفاع نمایند این در حالی بود که بسیاری از رزمندگان رشتی در نبرد مذکور،از تجربه ی نظامی برخوردار نبودند و بسیاری از آنان کشاورز و آموزگار و حتا پزشک و تعدادی نیز از زرتشتیان رشت بودند اما با نیروی عزم و اراده در مقابل نظامیان تا بن دندان مسلح و حرفه ای روس و افسران فرمانده ی آنها که فارغ التحصیل بهترین آکادمیهای نظامی مسکو و سن پترزبورگ بودند پیروز شدند.
  از منظر بالانس تجهیزات نظامی نیز این جنگ حقیقتا یک نبرد نابرابر بود.
  درحالیکه قوای مهاجم روس مجهز به توپخانه و سلاحهای سنگین بودند،رشتی ها تنها به تفنگهای ساده و ابتدایی یا ابزار کشاورزی تجهیز شده بودند.اگر این واقعه تاریخی و این نبرد قهرمانانه در کشور دیگری رخ داده بود مسلما دهها فیلم و سریال تاریخی و رمان در باب آن به طبع می رسید اما شوربختانه دلاوریهای مردان و زنان شجاع رشتی در این جنگ سرنوشت ساز در غباری از فراموشی جای گرفته است.

  مطالب بیشتر و جذابتر در کانال تازه تاسیس☔گیلان بزرگ☔

  به کانال پر افتخارترین قوم ایران،
  بپیوندید.???

  @gilanebozorg
  +join

 • هواداران اشکان غایبی - مقیم بندرعباس گفت:

  این عبادتکار کیه ابرار که همیشه به تیم جو میده اگه هواداره یا لیدره چرا همش مخالفه باشگاهه تا دیروز می گفت غلامی میاد پورمحسن اگه بره هر روز دفتر غلامی بود دست و پاشو می بوسید نتیجه نگرفت بعد هی مشکل ایجاد کرد گفت شورا تیمو می خواد اما نتیجه نگرفت و شد طرفداره هیات فوتبال الان شده طرفدار پیشکسوتان پرسولیس والانم که فهمیده پیشکسوتان هیچن دوباره مطرح میکنه که شورا میخواد بخره سپیدرودو . متاسفتانه این اقا از یه طرف میگه من عاشق سپیدرودم و از طرف دیگه فقط شده پایگاه مخالفا و ۳۰ -۴۰ تا ادم داره و هی داره به مشکلات دامن میزنه . ایشالله تیم سروسامون بگیره و هرکسی اومد تیمو بگیره تا ما از دست این ادما راحت بشیم این استرس همه ما رو داغون کرد این اختلافات پدر تیمو در اورد ول کنین ترو خدا یه ذره با هم وحدت داشته باشین تا کی موج سازی تا کی دعوا و شلوغ بازی .

 • فیروزی گفت:

  سپیدرود عشق همه ما گیلانی هاست . هواداران با شعور و با سواد و دوست داشتنی دارد . سپیدرود به هوادارانش زنده است . درود هوادار عاشق

 • الیاس گفت:

  امروزه در دنیا باشگاه های ورزشی به دنبال جذب هر چه بیشتر تماشاگران به سمت تیم های خود می باشند. زیرا این تماشاگران هستند که با حضور خود در استادیوم های ورزشی و حمایت از تیم های محبوب خود باعث می شوند که سودهای اقتصادی به سمت باشگاه ها جریان پیدا کند. از آنجایی که هواداران وفادار باشگاه بیشترین درصد خرید بلیط مسابقات تیم های ورزشی و خرید لوازم مرتبط با باشگاه ها را به خود اختصاص می دهند لذا امروزه مدیران بازاریابی باشگاه ها به دنبال شناسایی عوامل موثر بر وفاداری هواداران و تقویت آنها می باشند تا از این طریق بتوانند هرچه بیشتر برای باشگاه سود آوری داشته باشند.

 • باقرزاده گفت:

  سلام. بازی با مس حساس است قربان . بسیاری از کارشناسان پایه صحبت های خود را نتیجه بازی می دانند.یعن اگر تیمی بازی را برده باشد چنان در مورد آن تیم صحبت می کنند که گویی هیچ اشکالی در بازی آن ها نبوده است و چنان تیم بازنده را کوچک می کنند که انگار تمام تفکرات مربی بازنده اشتباه بوده است.حال اینکه نتیجه نمی تواند صرفآ دلیلی برای بهتر بودن تیمی در یک بازی باشد و ممکن است تیمی ۹۰ دقیقه خوب بازی کرده باشد و با یک اشتباه داوری و یا فردی بازی را واگذار کند.اما این نتیجه دلیلی بر ضعف آن تیم نخواهد بود.

 • اسدی گفت:

  سلام بابت باخت داماش متاسف شدم امیدوارم نوار ناکامی های داماش پاره شود و هادی طباطبایی همانند رامیز آسیب نبیند . فوتبال بی رحم است محبوب و غیر محبوب هم ندارد و به دوستی های فوتبالی هم نمیشود اعتماد کرد . موفق باشید هادی خان

 • اسدی گفت:

  شما رفت و آمدنتان مشخص نیست ولی ما رفت و آمدمان مشخص است شما معلوم نیست راهتان دوباره به عضدی بیفتد یا نه ولی ما راهمان از عضدی می گذرد شما معلوم نیست سال بعد پیراهن چه تیمی را بر تن کنید ولی ما پیراهنی جز سپیدرود نمی پوشیم. انسان خوب است همیشه قدردان کسانی باشد که به او لطف کرده اند و نگذارد منت بر سرشان گذاشته شود این قدردانی هم باید در عمل باشد .

 • هواداران متعصب اشکان غایبی و سپیدرود رشت+رشتی های مقیم تهران+دختر پسرهای ناب رشت+رشتی های متعصب گفت:

  ♻️قابل توجه همه دوستانمان در این سایت پر بازدید

  ما مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ ریال به کسی خواهیم داد که خبر موثقی از استاد اشکان غایبی لیدر معنوی داماش و سپیدرود به ما بدهد.
  به محض دریافت خبری که صحت داشته باشد ما علاوه بر مبلغ فوق ۸گیگابایت اینترنت نیز البته معادل ریالی اش را در اختیارش قرار می دهیم.
  زمانی که فردی را از دست می دهید حتی اگر از او بدی دیده باشیم آنوقت می فهمیم که چه کسی را از دست داده ایم.تمامی راههای ارتباطی ما باایشان از جمله تماس تلفنی،تلگرام و ایمیل تا این لحظه بی پاسخ مانده اند.
  ایمیل ما
  jamshidikiyan344@gmail.com

 • میلاد ق گفت:

  من خبر دارم . در حال فلافل درست کردن روغن ریخت رو صورتش چند روزی بستری بود پورسینا. دیروز صبح فوت کرده. روحش شاد یادش گرامی.به عمو منصور پورحیدری سلام برسون

 • فرهادسپیدرود گفت:

  oخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ..خخخخخ