وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش روزنامه ایران از بانوان سپیدرود – قسمت اول: گلزنی با شوت‌های از راه دور

وب سایت رسمی فرهنگی ورزشی سپیدرود – روزنامه ایران در شماره پنجشنبه 23 بهمن ماه خود در دو صفحه ی کامل به بررسی یکی از بهترین فوتسالیست های خانم در ایران پرداخت که در حال حاضر با 47 گل زده بهترین گلزن لیگ برتر هم می باشد. با هم گزارش روزنامه ایران را از این ستاره بازیکن تیم فوتسال بانوان سپیدرود ملاحظه می کنید:

«سارا شیربیگی» دختری از  دیار اسلام آباد کرمانشاه است. او از کودکی مانند خانواده‌اش به ورزش علاقه داشته و پا به توپ شده است. هرچند ورزش‌های  دیگر  مانند ورزش‌های رزمی‌ و راگبی را تجربه کرده ولی کار جدی خود را از دبیرستان فوتسال آغاز کرده است. او با راهنمایی برادرش در مسیر درست قرار گرفته و فوتسالیست شده  و حتی در اولین مسابقه رقابت‌های دانش آموزی خانم گلی را از آن خود کرده است. از اولین روزی که«سارا» قدم به سالن فوتسال و بازی در این رشته گذاشته، 9 سال می‌گذرد، ولی 5 سال است که در لیگ برتر بازی می‌کند. او برای رسیدن به لیگ برتر پله پله بالا آمده است. از رقابت‌های مدارس شروع کرده، بعد در لیگ دسته دو و سه توپ زده و بعد از دریافت دیپلم برای تیم‌های دیگر لیگ برتر بازی کرده است. اولین تیمی ‌که به آن پیوسته «فدک یاسوج» بوده و بعد در تیم‌های  فولاد ماهان اصفهان، متین ورامین، پرسپولیس مشهد و نفت آبادان توپ زده و الان عضو تیم  سپیدرود
رشت است.
«سارا شیربیگی» دختر آرامی‌ به نظر می‌رسد. او با طمأنینه حرف می‌زند و گویی دارای آرامش  خاصی است. وقتی با هم همکلام شدم، از تمرین تیم برگشته بود. می‌پرسم تمرین چطور بود؟ می‌گوید:
« خوب بود. هر روز  با تیم در باشگاه تمرین داریم و فقط روز قبل از بازی استراحت می‌کنیم.»

52778
تیم متین ورامین عالی بود
«شیربیگی» در تیم‌های مختلفی توپ زده است، ولی از بازی در کدام تیم رضایت داشته است؟ او می‌گوید:« همه تیم‌ها به جز پرسپولیس مشهد که بعد از یک نیم فصل منحل شد، خوب بودند، ولی تیم متین ورامین عالی بود. الان هم که در سپیدرود هستیم شرایط خوب است.»
کیفیت  لیگ بهتر از قبل
بازی‌های لیگ فوتسال گویا نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است، چون «سارا شیربیگی» از روند و کیفیت لیگ راضی است. او می‌گوید:«در پنج سالگی که وارد لیگ برتر شده‌ام، به جرأت می‌توانم بگویم امسال بهترین سال بوده است. همه تیم‌ها نسبت به سال قبل پیشرفت کرده‌اند. سال‌های قبل با هر تیمی‌ مسابقه می‌دادیم، راحت 10 تا گل می‌زدیم، ولی الان  نتایج قابل پیش‌بینی نیست. فکر می‌کنم دلیل آن هم تقسیم بازیکنان خوب و فنی در تمام تیم‌هاست. پیش از این تمام بازیکنان در سه تیم جمع می‌شدند.»
راگبی، ورزشی متفاوت از فوتسال
«سارا» در رشته راگبی فعال بوده و حتی به تیم ملی راه یافته و دو سالی هم در این رشته بازی کرده است. از او می‌پرسم که چرا راگبی را رها کرده که می‌گوید: « باید بین فوتسال و راگبی یکی را انتخاب می‌کردم  و چون به فوتسال علاقه داشتم، این رشته را انتخاب کردم.»  از او درباره تفاوت این دو رشته می‌پرسم و او  پاسخ می‌دهد:« راگبی را در چمن بازی می‌کنند و فوتسال را در سالن.»
فوتسال، رشته‌ای پرتحرک
چه عاملی باعث شده تا این رشته را ادامه دهد؟ بازیکن سپیدرود رشت می‌گوید:« فوتسال خیلی جذاب و پرتحرک است. در همه جای زمین می‌توانی بازی کنی. البته من بیشتر گوشه راست بازی می‌کنم و خب باید گفت در زمین می‌چرخیم و به همه جای زمین می‌رویم. مانند فوتبال نیست که هر کسی یک پست خاصی داشته باشد.»
بازی در گوشه راست را دوست دارم
خانم گل شدن در رشته‌ای تیمی‌ به تنهایی ممکن نیست. او می‌گوید:«یکی از دلایلی که می‌توانم گل بزنم، وجود هم تیمی‌های خوب است. چهار نفری که در زمین هستیم، همدیگر را پوشش می‌دهیم و همکاری خوبی داریم.»  بازیکنان فوتسال می‌توانند در همه جای زمین مانور دهند. ولی سارا در کدام منطقه راحت‌تر بازی می‌کند و آن را دوست دارد؟ او می‌گوید:« گوشه راست راحت تر هستم، چون چپ پا نیستم.»
آبادان گرم بود
او از بیشتر تیم‌ها پیشنهاد داشته است، ولی چرا سپیدرود را بین آنها انتخاب کرده است؟ «شیربیگی» می‌گوید:« دوست داشتم در تیمی ‌باشم که هم تیمی‌های خوبی داشته باشد و آرامش برقرار باشد. آنچه که می‌خواستم در این تیم بود از این رو سپیدرود رشت را انتخاب کردم. از طرف دیگر، شهر هم مهم است و شمال را دوست دارم. تیم آبادان هم تیم خوبی بود و راضی بودم ولی هوا خیلی گرم بود و نمی‌توانستم تحمل کنم.»
در بازی با دانشگاه آزاد بد بودم
ممکن است، بازیکن بازی به بازی در زمین متفاوت ظاهر شود. مثلاً در یکی از بازی‌ها خیلی خوب ظاهر شود که خودش هم از این عملکرد رضایت داشته باشد ولی سارا از کدام بازی خود راضی است؟  از کدام گلی که زده لذت برده است؟ او می‌گوید:« فقط می‌توانم بگویم از کدام بازی ناراضی بودم! چون سعی کردم در همه بازی‌ها خوب ظاهر شوم. بازی بد من هم جلوی دانشگاه آزاد در دور رفت بازی‌ها بود که انتظارات را برآورده نکردم. ولی درباره گل زیبایی که زده شد، باید بگویم که چند گل را از مسافت 15 متری زمین شوت کردم که گل شدند.»
گلباران تیم‌های ضعیف
در فوتسال وقتی تیم قوی با تیم ضعیف  روبه‌رو می‌شود، دروازه حریف را گلباران می‌کند. از «شیربیگی» می‌خواهم درباره  پرگل ترین بازی بگوید. او نیز می‌افزاید: « بازی با شهریار بود که 15 بر یک برنده شدیم و من در این بازی 5 گل وارد دروازه حریف کردم.» می‌گویم تیم ضعیف گیر می‌آورید، رحم نمی‌کنید، نه!؟ که می‌خندد  و می‌افزاید:« نه دیگه! اینطور هم نیست!»
بازی با تیم ملی، تجربه خوبی است
«سارا شیربیگی» دو سال است که عضو تیم ملی است. البته پیش از این هم به تیم ملی دعوت شده بود و به دلایلی به تیم ملی نرفته بود. از او می‌خواهم درباره این تیم بگوید:« همه چیز در تیم ملی خوب است. با این تیم تجربه حضور در جام جهانی کوچک و بازی‌های بین المللی را که هر دو در  روسیه برگزار شد، دارم.  در این رقابت‌ها در بازی برابر تیم مجارستان هم گل زدم. معتقدم وقتی با تیم‌های خارجی بازی می‌کنیم در پیشرفت تیم خیلی نقش دارد.»
فوتسال سخت‌تر و جذاب‌تر از فوتبال
«شیربیگی» بازیکن تیم فوتسال سپیدرود رشت، تجربه بازی در تیم فوتبال را هم دارد ولی حاضر نشده این رشته را ادامه دهد. از او علت را جویا می‌شوم که می‌گوید:« از شرایط فوتبال خوشم نیامد و تصمیم گرفتم به فوتسال بیایم. فوتبال جذابیت فوتسال را نداشت و خیلی توی ذوقم خورد. شاید چون سطح فوتبال بانوان پایین بود و من متوقع بودم و سطح انتظاراتم بالا بود. حتی چند سال بعد باز پیشنهاد دادند ولی من ترجیح دادم در رشته خودم بمانم.» سؤال می‌کنم فوتبال سخت‌تر است یا فوتسال که جواب او فوتسال است. شیربیگی می‌افزاید:« درست است که فوتسال زمان کمتری نسبت به فوتبال دارد، ولی دوندگی و انرژی زیادی می‌خواهد. پست خاصی نداریم. چهار نفری حمله می‌کنیم و با  هم بر می‌گردیم ولی در فوتبال اینطور نیست.  از این که همه جای زمین می‌توانم باشم را دوست دارم.»
عدد پنج بی‌حاشیه است
شماره پیراهن سارا «5» است و از اول هم این عدد را انتخاب کرده و به تن کرده است. درباره علت انتخاب این عدد می‌گوید:« این عدد را به پیشنهاد خواهرم انتخاب کردم. دوست داشتم شماره‌ای را بردارم که خیلی کمتر دیگران به آن توجه می‌کنند. حاشیه ندارد و من هم چون دنبال حاشیه نیستم این عدد را ترجیح می‌دهم.»

گزارش روزنامه ایران از بانوان سپیدرود – قسمت اول: گلزنی با شوت‌های از راه دور
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

 • رسول رضایتی گفت:

  آفرین به سارا شیربیگی عزیز
  براشون آرزوی موفقیت بیشتر و بیشتر داریم، به این امید که هفته آخر قهرمانی لیگ برتر فوتسال به دست بیاورند

 • محمود گفت:

  فقط رشت و فقط رشت و فقط رشت (عشقمون گیلان )

  سپیدرود + داماش = عشق مردمان بارانی دیار مظلوم

  زنده باد اتحاد ما رشتیها