وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش روز: آخرین وضعیت تیم های حاضر در لیگ دو

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – حدود چهل روز تا شروع مسابقات لیگ دسته دوم باقی مانده است اما بیش از 24 تیم از مجموع 36 تیم در خواب تابستانی به سر می برند و هنوز تکلیفشان مشخص نیست.

1- برق نوین شیراز

برقی های شیراز که فصل گذشته در اولین حضور عملکرد نسبتا خوبی داشتند و تا یک قدمی صعود به دور دوم پیش رفتند این فصل خیلی زود سرمربی خود را ابقا کردند و وحید رضایی تمرینات آماده سازی تیمش را با حضور بازیکنان فصل قبل و تعدادی بازیکن جدید آغاز کرده است تا اولین لیگ دویی باشد که استارت زده است. برای برق جدید با مدیریت محمد علی تابع بردبار و برنامه ریزی دقیقی که در نظر گرفته شده است می توان آینده روشنی را متصور شد و به عقیده کارشناسان این تیم میتواند جایگزین خوبی برای برق با سابقه باشد و جای خالی آن تیم را در سطح اول فوتبال پر کند.

2- شهرداری همدان

شهرداری بر خلاف تیم پاس که فصل کابوس واری را پشت سر گذاشت ، با هدایت هادی گل محمدی مربی جوان و بومی از لیگ سه به لیگ دو آمد تا این عملکرد مثبت مدیران باشگاه شهرداری را متقاعد سازد این فصل نیز او روی نیمکت بنشیند. این تیم بزودی تمرینات آماده سازی خود را آغاز می کند.

3 – شهید کریمی جویبار

نماینده مازندران دیگر تیمی بود که بر خلاف تصور خیلی از تیمها توانست جواز حضور در لیگ دسته دوم را بدست آورد. جویباری ها پس از صعود دراماتیک به لیگ دسته دوم از هفته گذشته تمرینات تست گیری خود را در جویبار آغاز کرده اند همچنین مرادی سرمربی فصل گدشته جویباری ها برای فصل آینده نیز با این تیم موفق شمالی به توافق رسیده و هدایت تنها نماینده جویبار در مسابقات کشوری در فصل آینده را بر عهده خواهد داشت.

4- شهرداری اراک

تنها نماینده اراک نیز پس از صعود به لیگ دسته دوم در انتظار مصوبات شورا و شهرداری است تا بتواند ضمن پرداخت مطالبات فصل پیش، استارت خود را برای حضور در مسابقات بزند. اما آنچه شنیده می شود هدایت این تیم به حسین عبدی سپرده می شود که توانسته تیم را لیگ دویی کند.

5- آلومینیوم هرمزگان

آلومینیوم هرمزگان پس از سقوط از لیگ برتر و گذراندن فصل پر استرس حال باید در لیگ دو دست و پا زند. بدهی های سنگین این تیم باعث شده تا مسئولان این باشگاه دیگر تمایلی برای ادامه تیمداری نداشته باشند و در صورت عدم وجود اسپانسری این تیم به تاریخ می پیوندد.

6- داماش گیلان

داماش فصل گذشته هر چه در توان داشت بکار بست اما نبود اسپانسر و مشکلات عدیده مالی کمر این تیم را خم کرد. تصور اینکه تیم دوست داشتنی داماش پس حضور در لیگ برتر و دسته اول ،حال باید در لیگ 2 دست و پا زند برای هواداران این تیم غیر قابل باور است از طرفی بدهی های تیم شهر باران باعث شد تا تنها راه فرار از این بدهی ها خرید امتیاز باشد. گفته می شود اسپانسر خارجی هزینه خرید امتیاز جدید و حضور در لیگ را پیشنهاد داده است تا نماینده گیلان بار دیگر در لیگ شرکت کرده و به سطح اول فوتبال بازگردد.

7-گیتی پسند

تنها نماینده اصفهان در لیگ دسته اول با نتایج ضعیفی که رقم زد به لیگ دو سقوط کرد. پس از سقوط این تیم به حال خود رها شده است و مدیران گیتی پسند دیگر تمایلی برای تیمداری ندارند و تمرکز خود را روی فوتسال معطوف کرده اند. به احتمال زیاد این تیم طی روزهای آتی واگذار خواهد شد تا اصفهان در لیگ دو هم نماینده نداشته باشد.

8 – شهرداری اردبیل

تیم شهر دایی پس از 2 فصل حضور درلیگ دسته اول به لیگ دو بازگشت. این تیم فصل گذشته دچار مشکلاتی مدیریتی بود و نتوانست حواشی را به خوبی کنترل کند. تغییر 4 مربی روی نیمکت این تیم یکی از عوامل اصلی سقوط این تیم بود. اما این پایان تلخ شهرداری نیست و پرشورهای اردبیلی ظاهرا باید با این تیم برای همیشه خداحافظی کنند و گفته می شود امتیاز تیم به یک شخص تهرانی واگذار شده است. از طرفی گفته می شود شهرداری قرار است تیم را به یک اسپاسنر واگذار کند و مسئولان استان اجازه خروج امتیاز را به خارج از استان نمی دهند.

9- کارا شیراز

تیم کاکوهای شیرازی فصل گذشته با کمترین هزینه نسبت به سایر تیمها راهی دور دوم شد اما در تقابل با غول های لیگ دو کم آورد و موفق به صعود نشد. با عدم تمایل مدیران این تیم به احتمال فراوان امتیاز کارا در لیست فروش قرار می گیرد.

10- قشقایی شیراز

با صعود قشقایی به لیگ دسته دوم جمع تیمهای شیرازی به عدد 3 رسید. قشقایی دیگر تیمی بود که به سرمربی فصل پیش خود اعتماد کرد و جلیل دوران را حفظ نمود تا این سرمربی فصل جدید را در لیگ دو سپری کند. قطعا قشقایی با آن هوادران پرشورش به جذابیتهای لیگ دو می افزاید.

11-شهرداری بندرعباس

بندری ها بر خلاف اینکه با امتیاز منفی 3 پای به مسابقات لیگ دسته دوم گذاشته بوند فصل پیش آغازی طوفانی داشتند ودور اول را به سلامت پشت سر گذاشتند اما در دور دوم نتایج قابل قبولی نگرفتند و از بازگشت به لیگ دسته اول ناکام ماندند. مدیران این باشگاه راه بازگشت شهرداری را خرید امتیاز می دانستند اما ظاهرا عدم وجود فروشنده باعث شد تا خیلی زود به فکر انتخاب کادر فنی برای فصل جدید باشند. اتفاقی که به احتمال زیاد طی روزهای آینده رقم خواهد خورد.

12- بعثت کرمانشاه

بعثت فصل 93-94  با فرشید استحقاری تا آستانه صعود به لیگ دسته اول هم پیش رفت اما فصل پیش سکان هدایت این تیم به بهنام سراج سپرده شد. کرمانشاهی ها فصل گذشته با سراج نتوانستند کاری از پیش ببرند و در بین 10 تیم به جایگاهی بهتر از چهارمی دست نیافتند. حال هدایت این تیم به مربی بی نام و نشانی سپرده شده که سابقه مربیگری در لیگ را ندارد و با جذب بازیکنان ضعیف که تقریبا فوتبالشان رو به اتمام است پا به مسابقات می گذارد. به نظر می رسد سیاست های کلی باشگاه حفظ سهمیه می باشد و با این دیدگاه به احتمال فراوان بعثت اولین تیم سقوطی به لیگ سه خواهد بود.

13-شهرداری ارومیه

تیم سرخ پوش شهرداری ارومیه پس از عملکرد نه چندان موفق در مسابقات لیگ دسته دوم در فصل گذشته،در این فصل از دو ماه پیش تمرینات تست گیری خود را زیر نظر صادق اسدی در ارومیه آغاز کرده است با این حال تا این لحظه تکلیف نهایی نیمکت و استارت جدی این تیم برای شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم مشخص نیست و باید دید آیا در این فصل نیز شهرداری چی ها با صادق اسدی به کار خود ادامه خواهند داد یا خیر؟

14- کارون خوزستان (کارون خرمشهر)

برادران جمال پور پس چند فصل حضور در لیگ دسته دوم عطای تیمداری را به لقایش بخشیدند و امتیازشان را به خرمشهری ها واگذار کردند تا یکی از نمایندگان اهواز کم شود و خرمشهر صاحب تیم شود. قرار است این تیم با نام کارون خرمشهر و با تیمی بومی و به سرمربیگری محمد غانمیان پور راهی مسابقات لیگ دو کشور شود.

15-نفت وگاز گچساران

یکی از تیمهایی که فصل پیش بر خلاف تصور فوتبالی ها به خوبی توانست راهی دور نهایی لیگ دو شود ،نفت و گاز گچساران بود. تیمی که تا یک قدمی صعود هم رفت اما در پلی آف نتوانست از پس پارس جنوبی برآید و به لیگ یک بازگردد. مسئولان باشگاه نفتی داریوش یزدی را برای هدایت تیمشان برگزیدند و تمرینات این تیم بزودی آغاز می شود.

16- نیروی زمینی تهرن

حضور بازیکنان سرباز در تیمهای نظامی یکی از عوامل اصلی موفقیت این دسته از تیمها بوده است اما این موضوع فصل گذشته در خصوص نیروی زمینی صدق نکرد و در حالی که همه تصور می کردند این تیم با داشتن شاه مهره های لیگ برتری خیلی زود به لیگ یک باز میگردد ،اما اینگونه نشد. به عقیده کارشناسان یکی از عوامل عدم موفقیت این تیم کادر فنی تیم بوده است. هدایت این تیم برای فصل آتی به داریوش فلاوند سپرده شده است.

17- شاهین شهرداری بوشهر

شاهین نامی است که وجودش هزاران هوادار را بسوی خود می کشاند. مسئولان شهرداری بوشهر با شعار زنده کردن نام شاهین نگاه بوشهری های عاشق شاهین را به خود جلب نمودند و این شگرد جواب داد. حضور بیش از 8 الی 10 هزار هوادار در ورزشگاه برای هر مدیری میتواند جذاب باشد. مسئولان شهرداری در اولین اقدام امتیاز تربیت ایلام را خریدند. اما اولین حضور شهرداری با صرف هزینه های هنگفت و آوردن بازیکنان غیر بومی با ناکامی همراه شد و نتوانستند راهی لیگ یک شوند تا خیلی زود دست به کار شوند و به دنبال خرید امتیاز لیگ یکی آن هم با هزینه بیشتر از 4 میلیارد تومان ناقابل باشند.  عملی شدن این اتفاق با توجه مخالفت هایی که وجود دارد تقریبا نشدنی است. با همه این تفاسیر حال مسئولان شهرداری این روزها با گزینه های مختلفی مذاکره کرده اند. آنچه مشخص است مربی صاحب نامی این فصل هدایت شاهین شهرداری را بر عهده خواهد گرفت. از فرشاد پیوس ، محمد عباسی ، علی نظر محمدی و محمد احمد زاده به عنوان گزینه های احتمالی نیمکت بوشهری ها یاد می شود.

18- رهپویان رضوانشهر

رهپویان موفق ترین تیم فصول گذشته گیلان بود که از لیگ استان تا لیگ دسته دوم را پله به پله طی کرد و اگر فصل پیش دچار مشکلات مالی نمی شد میتوانست به همراه سپید رود جشن صعود به لیگ یک برپا کند و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کنند اما این اتفاق رخ نداد تا مالک این باشگاه اعلام نماید دیگر در رضوانشهر تیمداری نخواهم کرد. به احتمال زیاد امتیاز این تیم واگذار خواهد شد.

19- نفت امیدیه

تیم نفت امیدیه فصل پیش با هدایت علی فیروزی به دور دوم صعود کرد اما این تیم هم همانند شاهین، کیمیا فرایند ، رهپویان و …. از صعود به لیگ یک بازماند. مدیران این باشگاه سعی دارند با نشاندن امید عیسی زاده روی نیمکت این تیم ترکیبی بومی را راهی مسابقات کنند.

20- شهرداری فومن

شهرداری چی ها تا این لحظه برای شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم استارت نزده اند با این حال عنوان می شود با مشخص شدن اسپانسرینگ این تیم به زودی تمرینات این تیم تازه لیگ دویی شده گیلانی زیر نظر علی فلاح استارت خواهد خورد.

21- خلخال دشت

خلخال دیگر نماینده استان اردبیل در رقابتهای لیگ دسته دوم است که مورد بی مهری مسئولان این شهر واقع شده است تا مالکین این باشگاه به فکر انتقال امتیاز تیم به البرز باشند. تمرینات این تیم در حال حاضر در کرج زیر نظر ربیع خواه در حال پیگیری است. باید دید این تیم در اردبیل حفظ می شود یا فصل آینده با نام البرز شرکت خواهد کرد.

22 – شهدای جویبار

شهدای جویبار یکی از تیم های بی پولی بود که فصل گذشته توانست سهمیه خود را در لیگ دسته دوم حفظ نماید اما بدهی های زیاد این تیم و نبود اسپانسر باعث شد تا منیعی لقای تیم را به عطایش بخشیده و آن را واگذار کند. گفته می شود امتیاز این تیم به شموشک نوشهر واگذار می گردد. شموشکی که یکی از تیم های قدیمی و ریشه دار ایران است که قرار است پس از غیبت چندساله با خرید امتیاز به لیگ بازگردد.

23-استقلال آبی ب

آبی پوشان پایتخت که فصل پیش رکورد جابه جایی سرمربی در لیگ دسته دوم را شکستند این فصل تمرینات خود را خیلی زود با سرمربیگری مهرداد ثاقبی فر آغاز کرده اند. باید دید این مربی تا شروع مسابقات در این تیم ماندنی است یا خیلی زود جای خود را به دیگری می دهد.

24- شهرداری تبریز

شهرداری و ماشین با تحت پوشش قرار گرفتن زیر نظر سازمان ورزش شهرداری فصل گذشته امتیازتشان را با هم جا به جا کردند که این امر برای ماشین خوش یمن بود و این تیم پس از 20 سال به سطح اول فوتبال بازگشت. شهرداری فصل گذشته امتیاز لیگ دویی را بخوبی حفظ کرده است و با رفتن غلام باغ آبادی سکان هدایت تیم به دستیار وی میر علی صالح پناهی سپرده شده است. این مربی بومی تمامی تمرکز خود را بر روی جذب بازیکنان بومی گذاشته است و قرار است تیمی کاملا تبریزی را راهی مسابقات کند.

 25- سردار بوکان

اوعجوبه لیگ دو فصل گذشته سردار بوکان بود . اعجوبه نه از لحاظ تیم بلکه از نظر تماشاگران! تیمی که برای هر بازی 10 هزار هوادار را پشت سر خود می دید. این تیم برای بازی های خارج از خانه نیز از حمایت هواداران بهره مند بود. کافی بود تنها دلخوشی مردم دوست داشتنی بوکان صاحب پیروزی شود، هواداران سردار در میدان اصلی شهر بوکان برای این تیم جشن و پایکوبی تدارک میدیدند و حتی تیم پس از بازگشت از بازیها مورد استقبال قرار می گرفتند. اتفاقی که برای تیم های پرطرفدار لیگ برتری هم رخ نمی داد. اما با پایان یافتن مسابقات از تیم شگفتی ساز فصل پیش خبری نبود تا اینکه هواداران این تیم خواهان بررسی وضعیت تیم شده اند و گفته می شود شهرداری بوکان اسپانسری تیم را بر عهده گرفته است و قرار است بزودی ترکیب هیات مدیره و کادر فنی مشخص شود.

26- پتروکیان شوشتر

پتروکیان تنها نماینده شهر شوشتر در رقابتهای لیگ دو کشور، فصل گذشته در اولین حضور موفق به حفظ سهمیه شد. تیمی که با هزینه های شخصی اداره میشد دیگر توان تیمداری نداشت و حتی مالک این باشگاه از انتقال این تیم به دزفول خبر داده بود اما ظاهرا مسئولان این شهر مخالف این انتقال هستند و حمایت همه جانبه خود را از پترو کیان اعلام داشته اند. انتخاب کادر فنی و استارت تمرینات طی روزهای آینده یکی از اتفاقات مهمی است که برای این باشگاه پیش بینی می کنیم.

27- شاهین ماهشهر

شاهین دومین نماینده ماهشهر بود که مسیر لیگ سه به دو را بخوبی طی کرد اما بدلیل مشکلات مالی امتیاز خود را برای فروش گذاشته و گفته می شود خریدارانی از شمال کشور خواهان خرید امتیاز لیگ دویی این تیم هستند.

28- پاس همدان

قهرمان آسیا پس از یک فصل کابوس وار رهسپار لیگ دو شده است. تیمی که گفته می شود بیش از 8 میلیارد بدهی را به دوش می کشد و سرانجام آن در هاله از ابهام وجود دارد.

29 و 30 – کیمیا فرایند تهران و بادران تهران

دو تیم پایتخت نشینی هستند که امتیازشان را برای فروش گذاشته اند و گفته می شود در صورتی که مشتری دست به نقدی پیدا نشود در لیگ دو حضور خواهند یافت.

فولاد نوین اهواز ، توسعه کیش ، نفت نوین آبادان ، کاسپین قزوین ، شهرداری ماهشهر و شهرداری کاشان تیمهایی هستند که هیچ خبری از حضور ، عدم حضور و یا واگذاریشان در دسترس نیست.

رقابت های لیگ دسته دوم به احتمال زیاد از 27 مرداد ماه و با حضور 36 تیم در 3 گروه 12 تیمی برگزار می شود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.