وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش فارس از هفته چهارم لیگ یک: قُرُقِ لیگ توسط رشتی ها

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته چهارم رقابت‌های لیگ دسته اول با برگزاری ۹ دیدار به پایان رسید و رشتی‌ها با کسب ۶ امتیاز، لیگ را در قُرُقِ خود درآوردند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، هفته چهارم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال با برگزاری ۹ دیدار در شهرهای مختلف به پایان رسید، رشتی‌ها در حالی ۶ امتیاز کامل هفته چهارم را کسب کردند که قوهای سپید با شکستی سنگین به انزلی بازگشتند.

شکست سنگین ملوان با طعم برگر!

تیم فوتبال ملوان انزلی در هفته چهارم رقابت‌های لیگ یک شکستی سنگین را تجربه کرد، این تیم با چهار گل مقابل فجر شهید سپاسی شیراز تن به شکست داده و سنگین‌ترین شکست هفته چهارم را به نام خود ثبت کرد.

ملوانان نشانی از تیم منظم سال‌های گذشته را ندارند، از ملوان تنها یک نام باقی مانده است و پرافتخارترین تیم گیلانی در جام حذفی مجبور است شام قبل از مسابقه را با همبرگر و نوشابه سر کند!

تراژدی سفر ملوانان به شیراز مجالی برای آنالیز فنی دیدار این تیم مقابل فجر شهید سپاسی شیراز نمی‌دهد، قوهای سپید به‌سان تیم‌های محلی رهسپار شیراز شدند، عده‌ای از اعضای این تیم با پرواز تهران – شیراز رهسپار شهر شعر و ادب شده و در سوی مقابل تعدادی از ملوانی‌ها مجبور شدند رنج سفر با اتوبوس را به جان بخرند، سفری که ۲۴ ساعت به درازا انجامید و خستگی را بر تن بازیکنان بی‌روحیه این تیم برجای گذاشت.

رنج سفر ملوانان به اینجا ختم نمی‌شود! برخی از بازیکنان این تیم که زودتر از سایرین با هواپیما رهسپار شیراز شدند، شب قبل از بازی را با همبرگر و نوشابه به صبح رساندند! هتل بازیکنان تنها یک روز رزرو شده بود و آنان مجبور به ترک هتل در ساعت ۱۲:۳۰ روز بازی بودند!

ملوانان در دیداری یک‌طرفه با نتیجه چهار بر صفر مقابل فجر شهید سپاسی شیراز شکست‌خورده و دست‌هایشان را به نشان تسلیم بالا بردند، شکستی که این تیم را به مکان پانزدهم جدول تبعید کرد! قوهای سپید پس از شکست مجبور بودند با اتوبوس به انزلی بازگردند.

ملوانان این روزها نشانی از تیم منظم سال‌های گذشته را ندارند، تیمی که در اوج بی‌پولی سفرهایش منظم بوده است! ملوان دیگر ملوان نیست و تنها یک اسم را یدک می‌کشد و هر چه زودتر باید برای تیم ریشه‌دار گیلانی کاری کرد؛ شاید عزم راسخ مازیار زارع و پژمان نوری برای حضور در رأس مدیریتی و مالکیتی این باشگاه برای تیم نیم‌قرنی گیلان چاره‌ساز شود.

شاگردان منهاجی سرمربی موقت ملوان روز شنبه شانزدهم شهریورماه در رقابت‌های جام حذفی در ماهشهر باید به مصاف شهرداری این شهر بروند، دیداری که با توجه به سفر طولانی ملوانان بعید است برگزار شود و احتمالاً تیم پرافتخار جام حذفی از این رقابت‌ها به‌سان سپیدرود رشت انصراف دهد.

ملوان در هفته پنجم رقابت‌های لیگ دسته اول روز یکشنبه ۲۴ شهریورماه در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف خوشه طلایی ساوه تیم چهارم جدول می‌رود، دیداری که در صورت شکست قوهای سپید، زنگ خطر را برای این تیم به صدا درمی‌آورد.

حرکت آهسته و پیوسته سرخ‌های شهر باران به‌ سوی صدر

شاگردان علی نظرمحمدی این روزها منسجم و پیوسته به‌پیش می‌روند، سپیدرود برای دومین بار در چهار هفته ابتدایی لیگ موفق شد بازی باخته را با پیروزی عوض کند، این تیم در هفته چهارم لیگ درحالی‌که دو بار از استقلال خوزستان عقب‌افتاده بود در پایان با نتیجه سه بر دو به پیروزی دست یافت تا شادمانی را به اردوگاه ارتش سرخ هدیه دهد.

سپیدرود رشت برخلاف فصل گذشته به تیمی جسور و منسجم تبدیل شده است، بازیکنان این تیم به حُرم نفس گرم هوادارانشان تا پای جان می‌جنگند.

شاید هواداران تیم فوتبال سپیدرود رشت با دیدن بازی‌های شاگردان علی نظرمحمدی بیش‌ازپیش حسرت داشتن تیمی این‌چنین در فصل گذشته را بخورند، تیمی جنگنده، جسور و منسجم که تا ثانیه‌های پایانی مسابقه دست از تلاش برنمی‌دارد، این تیم دیگر واپسین ثانیه‌های مسابقه گل تساوی را دریافت نمی‌کند و با رمز ایثار و جان‌فشانی در بازی‌ها حضور پیدا می‌کند.

اوج فداکاری بازیکنان سپیدرود رشت وقتی خودنمایی می‌کند که بدانیم این تیم تا پایان هفته چهارم رقابت‌های لیگ یک، دریافتی نداشته است و به حُرم نفس گرم هوادارانش به‌پیش می‌رود، هوادارانی که سرمایه‌های اصلی این باشگاه مردمی هستند.

سپیدرودی‌ها که در دو هفته نخست لیگ تنها یک امتیاز کسب کرده بودند حالا با کسب شش امتیاز در هفته‌های سوم و چهارم، عدد امتیازاتشان را به هفت رسانده و به مکان نهم جدول صعود کردند.

سرخ‌های شهر باران از دیدار جام حذفی مقابل فجر شهید سپاسی شیراز انصراف دادند، دیداری که قرار بود در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار شود، شاگردان علی نظرمحمدی در هفته پنجم رقابت‌های لیگ یک در تبریز به مصاف علم و ادب تبریز قعرنشین لیگ می‌رود، تبریزی‌ها در کنار نیروی زمینی تهران از تیم‌های بدون امتیاز لیگ یک به شمار می‌روند.

داماش همچنان شکست‌ناپذیر

تیم فوتبال داماش گیلان در روزهای پایانی جواز حضور در رقابت‌های لیگ یک را کسب کرد، این تعلل باعث خروج تنی از چند بازیکنان این تیم در روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات شد.

داماشی‌ها نشان داده‌اند که چندان به بازیکنان نامی متکی نیستند و با حفظ اسکلت تیم فصل گذشته‌شان، کاری کرده‌اند کارستان! آن‌ها در پایان هفته چهارم با کسب پیروزی مقابل آرمان گهر سیرجان به روند شکست‌ناپذیری‌شان تداوم بخشیدند و می‌خواهند پس از سه فصل غیبت در لیگ یک، حضوری پررنگ و قاطعانه در این لیگ داشته باشند.

لیگ یک از حضور تیم فوتبال داماش و هواداران پرشور این تیم به خود می‌بالد، هوادارانی که ۹۰ دقیقه ایستاده تیم خود را تشویق می‌کنند.

آنچه مسلم است لیگ یک خوشبخت است که داماش و هواداران پرشورش را دارد، هوادارانی که ۹۰ دقیقه ایستاده و یک‌صدا تیمشان را تشویق می‌کنند و سبک تشویق‌هایشان منحصربه‌فرد است، انحصاری که این روزها به‌راحتی از سوی هواداران سایر تیم‌ها به‌ویژه تیم‌های لیگ برتری شکسته شده و از آن کپی می‌شود!

شاگردان سیامک فراهانی با کسب هشت امتیاز در مکان پنجم جدول ایستاده‌اند و فاصله آن‌ها تا صدر جدول تنها دو امتیاز است، لاجوردی پوشان در هفته پنجم در خانه مقابل مس کرمان تیم دوازدهم جدول به میدان می‌روند و با پیروزی مقابل این تیم می‌توانند یک گام دیگر به صدر جدول نزدیک شوند.

داماش گیلان در مرحله سوم جام حذفی روز شنبه شانزدهم شهریورماه در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف تیم فوتبال مهرگان دره شهر ایلام می‌رود، این تیم هفته پنجم لیگ یک را با میزبانی از مس کرمان آغاز خواهد کرد.

نتایج سایر دیدارهای هفته چهارم رقابت‌های لیگ یک:

مس رفسنجان ۳ – نیروی زمینی تهران ۰

خوشه طلایی ساوه ۰ – آلومینیوم اراک ۰

گل ریحان البرز ۱ – قشقایی فارس ۰

مس کرمان ۲ – سرخ‌پوشان پاکدشت ۴

نود ارومیه ۱ – رایکا بابل ۰

بادران تهران ۳ – شهرداری تبریز ۰

به گزارش فارس، در پایان هفته چهارم رقابت‌های لیگ یک، تیم فوتبال ملوان انزلی با چهار گل از تیم فجر شهید سپاسی شیراز شکست خورد و تیم‌های داماش گیلان و سپیدرود رشت به ترتیب مقابل آرمان گهر سیرجان و استقلال خوزستان به برتری دست یافتند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.