وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش فعالیت ۱۶ تیم لیگ برتر در پنجره زمستانی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر روز گذشته به پایان رسید.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایلنا، پرونده نقل و انتقالات نیم فصل یا همان پنجره زمستانی فوتبال ایران هم بسته شد و تیم ها با تغییراتی که در جمع نفرات خود ایجاد کردند می روند تا در نیمه دول مسابقات عملکردی بهتر از قبل از خودشان به نمایش بگذارند و باید دید کدام یک در رسیدن به این هدف موفق‌تر عمل می‌کنند.

با گزارشی از فعالیت ۱۶ تیم لیگ  برتری در نقل و انتقالات زمستانی همراه ما باشید:

سپاهان اصفهان

سپاهانی‌ها با وجود قهرمانی در نیم فصل اول، صدای نفس‌های رقبا را بیخ گوش خود احساس کردند و برای همین برنامه‌های زیادی برای تقویت خود در پنجره زمستانی چیدند که حاصلش جذب ۵ بازیکن بود. سپاهان در هر ۳ پست دفاع، هافبک و خط حمله بازیکنانی جذب کرد که به درد تفکرات تاکتیکی امیر قلعه‌نویی می‌خورند و حالا طلایی‌پوشان امید زیادی دارند با تیمی قوی‌تر از نیم فصل نخست برای حفظ جایگاه‌شان در صدر جدول و قهرمانی در پایان فصل تلاش کنند.

ورودی: محمد مسلمی پور، علی قربانی، محمد ابراهیمی، محسن مسلمان، محمدرضا مهدی‌زاده

خروجی: ساسان انصاری، حسین پاپی

پدیده مشهد

پدیده‌‌ای‌ها نیم فصل نخست را علیرغم نتایج خوب، با مشکلات زیادی به پایان بردند که مربوط به مسائل مالی باشگاه بود و حتی یحیی گل‌محمدی تا مرز استعفا و جدایی هم پیش رفت ولی در نهایت واگذاری باشگاه تا حدودی به اوضاع آنها سرو سامان داد. پدیده ۴ بازیکن از دست داد که مهره‌ای کلیدی مثل خلعتبری هم در میان آنها بود و ۲ بازیکن هم جذب کرد. باید دید شاگردان یحیی نیم فصل دوم را هم با بالانشینی به پایان می‌برند یا شرایط دیگری برای آنها رقم می‌خورد.

ورودی: میلاد فراهانی، بهنام برزای

خروجی: سعید جلالی‌راد، محمدرضا خلعتبری، محمد ناصری، فریبرز گرامی

پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت که دو پنجره نقل و انتقالاتی را محروم بودند در تعطیلات نیم‌فصل با قدرت ظاهر شدند و توانست نقاط ضعف خود را با جذب بازیکنان متعدد پر کنند. برانکو ایوانکوویچ که به خاطر کمبود بازیکن جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را به کاشیما واگذار کرد. سرخپوشان سروش رفیعی، ماریو بودیمیر، مهدی ترابی، مهدی شریفی، مهدی شیری، سعیدکریمی و محمد نادری به تیم خود اضافه کردند. همچنین سرمری کروات پرسپولیس قلم قرمز روی نام گادوین مشا، حمیدطاهرخانی، احسان علوان‌زاده، احمد بهاروندی و شاهین عباسیان کشید و آن‌ها را در لیست مازاد قرار داد.

ورودی: سروش رفیعی، ماریو بودیمیر، مهدی ترابی، مهدی شریفی، مهدی شیری، سعیدکریمی و محمد نادری

خروجی: گادوین مشا، حمیدطاهرخانی، احسان علوان‌زاده، احمد بهاروندی و شاهین عباسیان

تراکتورسازی تبریز

تراکتورسازان که در هفته‌های پایانی نیم فصل به دلیل عدم بازگشت استوکس و اروین از مرخصی به تمرینات این تیم در خط حمله به مشکل خورده بودند، تقویت در این پست را در اولویت‌ برنامه‌های خود در پنجره زمستانی قرار دادند و در نهایت موفق شدند علاوه بر بازگرداندن استوکس، ساسان انصاری را از سپاهان به خدمت بگیرند. خرید جذاب دیگر تراکتورسازان، کوین کنستانت، هافبک دفاعی شناخته شده سابق میلان است که امیدواری زیادی نسبت به درخشش در این پست در ترکیب سرخپوشان تبریزی از او می‌رود. تراکتورسازی که در پنجره زمستانی با آمدن لیکنز بلژیکی به عنوان سرمربی با تغییر در کادرفنی هم همراه بوده در تلاش است تا با نتایج بهتر در نیم فصل دوم در کورس قهرمانی قرار بگیرد.

ورودی: ساسان انصاری، سید احمد موسوی، محمدرضا اخباری، کوین کنستانت

خروجی: محمدرضا مهدی زاده، علیرضا حیدری، یوسف سیدی، محمد مسملی‌پور

استقلال تهران

یکی از تیم‌های محبوب پایتخت در کنار خرید دو بازیکن خارجی با وجود اینکه شایعات بازگشت سرور جپارف مطرح شده بود،‌ امید نورافکن را با قراردادی قرضی دوباره به خدمت گرفت. الحاجی گرو و مارکوس نیومایر به عنوان دو بازیکن که عملکرد مناسبی نداشتند و هواداران هم از حضور آنها دلخور بودند با پایان مسابقات نیم فصل اول تهران را ترک کردند تا تنها خروجی آبی پوشان در پنجره نقل و انتقالات زمستانی همین دو بازیکن باشند.

ورودی: امید نورافکن، اسماعیل گونکالوس، آیاندا پاتوسی

خروجی: الحاجی گرو، مارکوس نیومایر

پارس جنوبی جم

مهدی تارتار مانند فصل گذشته تیم خوبی را روانه مسابقات کرده و نتایج مثبتی نیز در کارنامه‌اش دیده می‌شود. پارس جنوبی جم یکی از پر رفت‌وآمد ترین تیم‌های لیگ برتر در نقل و انتقالات زمستانی بوده است. این تیم کیوان‌ امرایی، ابوالفضل علایی، متین کریم‌زاده، فرزاد حاتمی،فریبرز گرامی، محمدمهدی عسگری را جذب کرده و همچنین امیر میربزرگی، محسن بنگر، محمد شادکام،امیر شبانی چشمه سری را به فروش رسانده است.

ورودی: کیوان‌ امرایی، ابوالفضل علایی، متین کریم‌زاده، فرزاد حاتمی،فریبرز گرامی، محمدمهدی عسگری

خروجی: امیر میربزرگی، محسن بنگر، محمد شادکام،امیر شبانی چشمه سری

فولاد خوزستان

افشین قطبی که در اواخر نیم فصل اول هدایت تیم فولاد را بر عهده گرفت با شناخت نقاط ضعف و قوت تیم فولاد اقدام به جذب بازیکن در پست‌های مختلف کرد. تیم فولاد بابک مرادی، سیامک کوروشی، علی ستاوی، حجت چهارمحالی و محمدامین بهرامی را جذب کرد و روی نان بازیکنانی همچون سروش رفیعی، نگچی لوپز، تارتا، پیمان شیرازی و سالاروند قلم قرمز کشید.

ورودی: بابک مرادی، سیامک کوروشی، علی ستاوی، حجت چهارمحالی، محمدامین بهرامی

خروجی: سروش رفیعی، نگچی لوپز، تارتا، پیمان شیرازی، فرشاد سالاروند

سایپا

نارنجی‌ها به نظر می‌رسید برای حضور قدرتمند در پلی‌آف و لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌های زیادی برای تقویت خود در پنجره زمستانی داشته باشند ولی مشکلات مالی ظاهراً باعث شد خواسته‌های کادرفنی تمام و کمال برطرف نشود. سایپا مهدی ترابی را از دست داد و تا روز پایانی نقل و انتقالات به جز پیمان میری ورودی دیگری نداشت و روز آخر هم چند بازیکن به فهرست خود اضافه کرد که باید دید مثمر ثمر خواهند بود یا نه.

ورودی: پیمان میری، امین منوچهری، امید جهانبخش

خروجی: مهدی ترابی

پیکان

با پایان همکاری آقا معلم فوتبال ایران با تیم تهرانی مسئولان باشگاه در نظر داشتند نکونام را به عنوان سرمربی معرفی کنند که در نهایت حسین فرکی باسابقه زیاد روی نیمکت این تیم نشست. پیکان که از حضور بازیکنان باکیفیتی در ترکیب خود بهره می‌برد تنها دو خرید داشت و مهدی شیری که در تابستان با پرسپولیس قراردادش را امضا کرده بود از جمع خودروسازان جدا شد.

ورودی: محمد ناصری، جابر انصاری،  مارکو ووکوسوویچ

خروجی: مهدی شیری

نساجی

امید شهر خسته که فراز و نشیب زیادی طی اولین حضور مسابقات لیگ برتر تجربه کرده در نیم فصل با رفت و آمد جواد نکونام رو به رو بود تا در نهایت مجید جلالی به عنوان سرمربی جدید معرفی شد؛ آنها فعالیت زیادی در نقل و انتقالات نداشتند و علیرغم گزینه‌هایی که مطرح شده بود تنها دو بازیکن خارجی به خدمت گرفتند.

ورودی: آرفنگ بوبکر دافه، لاشا توتادزه

خروجی: ابوالفضل علایی

صنعت نفت آبادان

تیم نفت آبادان که عملکرد پر فراز و نشیبی را در نیم فصل اول لیگ برتر از خود بر جای گذاشت با جدایی بازیکنان کلیدی خود کار سختی برای ثبت عملکرد مثبت در نیم فصل دوم خواهد داشت. پائولو سرجیو سرمربی نفت آبادان با جذب فرانکو، عزیز سیدیکوف،محمد امیدی‌فر، یحیی ملثی، حامد ناشوری، محمدرضا آشیان اقدام به تقویت تیم خودی کرده اما جدایی کرار جاسم، بهنام برزای و اکبر ایمانی می‌تواند کار را برای برزیلی‌های ایران سخت کند.

ورودی‌ها: فرانکو، عزیز سیدیکوف،محمد امیدی‌فر، یحیی ملثی، حامد ناشوری، محمدرضا آشیان

خروجی‌ها: کرار جاسم، بهنام برزای و اکبر ایمانی

نفت مسجد سلیمان

علیرضا مرزبان که با معرفی به عنوان سرمربی نفت سعی بر استفاده از بازیکنان جوان و البته بومی شهر مسجد سلیمان داشته تصمیم گرفت برای نیم فصل دوم اغلب بازیکنانی که داشته را با وجود کمبود‌ها حفظ کند و در کنار آن بازیکنان جوان‌تری هم به خدمت بگیرد؛ با جدایی میری از این تیم پیوستن شادکام در خط حمله می‌تواند کمک حال طلایی پوشان باشد.

ورودی: محمد پاپی – محمد شادکام – امیرحسین امیری – هیثم هاشمی زاده – شاهرخ غلامرضاپور –

خروجی:  میلاد فراهانی – فرشاد سالاروند – پیمان میری – محمود قائد رحمتی

ماشین‌سازی تبریز

تیم دوم تبریز که اواخر نیم فصل نخست با مهاجری نتایج خوبی گرفته بود، در نقل و انتقالات زمستانی تیم فعالی بود و خرید‌های این تیم نشان می‌دهد زنوزی تیم دومش را بیخیال نشده است و برای آن هم برنامه‌های زیادی دارد. ۷ ورودی و ۳ خروجی تغییرات ماشین‌سازان در نیم فصل بوده است.

ورودی: میلاد قربان‌زاده، احسان علوان‌زاده، یوسف سیدی، علیرضا حیدری، احسان تاییدی، علی پورمحمد، فرشاد سالاروند

خروجی: احمد موسوی، پیمان بابایی، علی تاری

ذوب‌آهن اصفهان

ذوب‌آهن نیم فصل کابوس‌واری را پشت سر گذاشت و نتایج این تیم نشانی از نایب قهرمانی در فصل قبل نداشت. آمدن منصوریان و خریدهای این تیم در پنجره زمستانی قرار است گره‌گشای کار ذوبی‌ها باشد و باید دید ورودی‌های سبزپوشان در پنجره زمستانی چقدر به کمک آنها می‌آید. محسن مسلمان مهم‌ترین خروجی ذوب‌آهن در نیم فصل بود و مهم‌ترین بازیکن جذب شده به این تیم را هم می‌توان محمدرضا خلعتبری دانست.

ورودی: محمدرضا خلعتبری، کریستین اوساگوآنا، علی تاری، علیرضا چراغعلی، علیرضا منظمی

خروجی: ادی هرناندز، محسن مسلمان، عارف غلامی

سپیدرود

علی کریمی با فرا رسیدن زمستان برای شاگردانش برنامه تمرینی فشرده‌ای را در نظر گرفت و بازی‌های تدارکاتی برگزار کرد تا در آن از بازیکنانی مدنظرش برای عقد قرارداد با سرخپوشان در کنار آن استفاده کند. تیم سپیدرود با وجود مشکلات باشگاه داری در خصوصی سازی در خرید بازیکن موفق بوده و امیدوار به کسب سهمیه لیگ برتری شهر رشت است.

ورودی: امیر منصوریان – حامد محمودی – پیام صادقیان – حمیدرضا طاهرخانی – لوکا نورادزه – محمد علیزاده، روما چاچوا، کومیشوکو و شاهین اخوی.

خروجی: امین منوچهری – یعقوب کریمی، حسین کعبی

استقلال خوزستان

آبی‌های اهواز در نیم فصل هیچ خرید جدیدی نداشتند و ۳ مهره عمدتاً کلیدی خود را هم از دست دادند تا نشان دهند برنامه‌ای برای خروج از بحران و ماندن در لیگ برتر ندارند و کار برای بوستانی و شاگردانش در نیم فصل دوم به مراتب سخت‌تر از نیم فصل نخست خواهد شد.

ورودی: –

خروجی: ایمان مبعلی، یونس دلفی، شکیب سروری

گزارش فعالیت ۱۶ تیم لیگ برتر در پنجره زمستانی
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.