وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش مشرح جلسه چگونگی حمایت از سپیدرود در کمیسیون فرهنگی شورای رشت

منبع: حرف تازه

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهررشت عصر سه شنبه به ریاست محمد حسن عاقل منش و با حضور سید امیرحسین علوی رئیس شورا، فاطمه شیرزاد، محمد حسن علیپور و فرهام زاهد برگزار شد. محمدرضا شاه محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت، میرشهاب مومنی مالک و مدیرعامل باشگاه سپیدرود، جمعی از مدیران شهرداری رشت و مشاورین کمیسیون نیز از جمله میهمانان حاضر در این جلسه بودند.

بررسی حمایت مالی از سپیدرود و داماش

عاقل منش: کمک به سپیدرود و داماش کمک به حفظ سلامت و نشاط جامعه و جوانان است

محمدحسن عاقل منش با بیان اینکه شکی در ضرورت حمایت از سپیدرود و داماش نیست گفت: کمک به این دو تیم و سرپاماندن این دو باشگاه به حفظ سلامت و نشاط جامعه و جوانان کمک می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه سپیدرود و داماش از باشگاه های پرطرفدار کشور هستند افزود: این دو تیم تاثیرگذاری اجتماعی فراوانی دارند و مدیریت شهری هم تلاش کرده است در حد توان از این سرمایه های اجتماعی حمایت کند.

وی در ادامه به حقوق های معوقه کارکنان شهرداری رشت پرداخت و تصریح کرد: امروز شرمنده پرسنل شهرداری رشت شده ایم و از سوی دیگر سایر هیئت های ورزشی هم انتظاراتی از مدیریت شهری دارند و باید با در نظر گرفتن این موارد حمایت از دو تیم سپیدرود و داماش نیز در قالب های مختلف تداوم یابد. پیش از این نیز مباحثی مثل اقامت، سفر و ایاب و ذهاب تیم و طرفداران، تبلیغات رایگان، هدایا و نظایر آن وظیفه شورا و شهرداری بوده و سعی شده است که کمک ها به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

محمدحسن عاقل منش با اشاره به عدم تحقق بودجه پیش بینی شده و با بیان اینکه در حالت خوشبینانه ۶۰ درصد بودجه محقق خواهد شد اظهارداشت: سقف اعتبار حمایت های ورزشی نیز محدود است.

تشریح بخشی از حمایت های سازمان فرهنگی از سپیدرود و داماش توسط حمید رضا آزمون

در ادامه حمید رضا آزمون به تشریح نقش شهرداری ها در مبحث ورزش پرداخت و با استناد به مواد قانونی بر توسعه ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: مطابق بندهایی از ماده ۵۵ قانون شهرداری ها مساعدت مالی به انجمن های ورزشی (هیئت ها) و توسعه زیرساخت های ورزشی و عرصه عمومی از وظایف شهرداری ها است.

معاون فرهنگی و توسعه امور ورزشی سازمان فرهنگی شهرداری رشت سپیدرود و داماش را افتخار رشت دانست و افزود : پیش از این و در سال گذشته هم شهرداری رشت از این دو تیم ورزشی در حد بضاعت حمایت کرده است. 

وی با اعلام اینکه کمپینگ عینک از منابع درامدی مهم این سازمان است اضافه کرد: این کمپینگ شامل ۵ بلوک و هر بلوک شامل ۴ سوئیت است که از طریق اجاره به ادارات مختلف منبع درامدی مهمی برای سازمان محسوب می شود اما از آنجا که این دو تیم به بازیکنان غیربومی جهت حضور در این سطح از مسابقات نیازمند است در اختیار این بازیکنان قرار گرفته است و شهرداری باید در کنار سپیدرود قرار می گرفت تا آن شرایط بحرانی پشت سر گذاشته می شد و سپیدرود به لیگ برتر صعود می کرد.

تنها همین یک حمایت در سال گذشته بیش از ۹۱ میلیون تومان و در سال جاری نیز بیش از ۷۸ میلیون تومان تا مهرماه بوده است و کمی بی مهری است اگر این حمایت های شورا و شهرداری نادیده گرفته شود. در خصوص داماش نیز فقط همین حمایت سال قبل بیش از ۳۴ میلیون و سال جاری بیش از ۹۴ میلیون تومان بوده است.

حمیدرضا آزمون مجموعه چمران را مجموعه ای قابل قبولی به لحاظ چمن و دسترسی دانست و گفت: داماش به کرات و بیش از ۵۰ بار از این زمین استفاده کرده و نرخ ارائه خدمات در این زمین ۳۰۰ هزار تومان است که بدون دریافت هزینه در اختیار داماش گیلان قرار داده ایم و امیدها و جوانان سپیدرود نیز در این زمین تمرین می کنند. ضمن اینکه سالن آتش نشانی نیز در اختیار این تیم ها قرار می گیرد.

معاون فرهنگی و توسعه امور ورزشی سازمان فرهنگی شهرداری رشت به تشریح سایر حمایت های غیرنقدی مدیریت شهری از این دو تیم پرداخت و گفت: در برخی دیدارها به منظور حمل و نقل تماشاگران نیاز به اتوبوس است که شهرداری در اختیار این دو تیم قرار می دهد. 

آزمون همچنین با اشاره به تعاملات خوب شهرداری و شورا با داماش و سپیدرود افزود: چاپ و نصب بنر و هزینه های تبلیغات به صورت رایگان به این دو تیم ارائه می شود و شهرداری در حد توان خود امکانات لجستیک را در اختیار این دو تیم قرار داده است و پس از صعود این تیم نیز وظیفه خود دانستیم جشن بزرگی از سوی سازمان فرهنگی برگزار کنیم و هدیه ناقابلی هم تقدیم اعضای تیم شد.

وی در پایان سوالاتی را مطرح کرد و گفت: باید رقم بودجه حمایت از سپیدرود و داماش مشخص باشد و بدانیم چند درصد برای کادر فنی و بازیکنان و چند درصد به منظور آماده سازی و پشتیبانی است؟  هزینه بازی های داخل و خارج از خانه مشخص باشد و مشخص شود که آیا قرار است حمایت ها یکباره تزریق شود و یا به صورت تدریجی و فاز به فاز در اختیار باشگاه ها قرار بگیرد؟ چند درصد حمایت ها نقدی و چند درصد غیرنقدی خواهد بود و آیا باید به حساب باشگاه واریز شود و یا در اختیار ورزش و جوانان و یا هیئت فوتبال باشد؟

فرهام زاهد : قبل از اینکه تیم ها وارد حاشیه شوند نیاز به حمایت دارند / با احترام به تمامی هیئت ها، کدام یک کارکردی مثل فوتبال دارند؟ / دولت راه ورود جریان خصوصی به فوتبال را تنگ کرده است/ تیم ها در دنیا از حق پخش تلویزیونی درامد دارند

فرهام زاهد ارائه گزارش آماری از حمایت ها را اقدامی مناسب دانست و گفت: میزان حمایت های شهرداری باید به طور دقیق مشخص باشد و در اختیار مردم قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر رشت به مصوبه ۱ میلیاردی حمایت از سپیدرود پس از صعود به لیگ برتر اشاره کرد و گفت: بر اساس اسناد ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و لجستیک در اختیار این تیم قرار گرفته است اما عملا یک چک ۱۰۰ میلیون تومانی به دلیل شرایط مالی نقد نشده است و ۴۰۰ میلیون تومان حمایت صورت گرفته است.

زاهد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در تمام دنیا حق پخش فوتبال درصد بالایی از درامد باشگاه ها را تشکیل می دهد گفت: از نام استادیوم، تا اسپانسر تولید کننده پیراهن، فروش پیراهن و تبلیغات روی لباس تیم همه منابع درامدی باشگاه ها هستند و قرادادهای آنچنانی بسته می شود اما این بازار هم برای بخش خصوصی در ایران فراهم نیست.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه با وجود تمام مشکلات فوتبال ورزش عامه پسندی در ایران است که تبدیل به ابزاری برای معروف شدن افراد و ورود جریانات مختلف شده است تصریح کرد: متاسفانه دولت راه ورود جریان خصوصی را به فوتبال تنگ کرده است و بیشتر تیم های خصوصی پس از پشت سرگذاشتن اتفاقات تلخ و گاهی شیرین از گردونه خارج شده اند.

وی با تاکید براینکه بنده هم به دنبال راهکاری هستم که منابع درامدی پایداری برای این دو تیم در سنوات آتی تعریف کند خاطرنشان کرد: اما امروز سرمایه هایی به نام سپیدرود و داماش داریم که نیاز به حمایت دارند و باید سریعا تصمیمی برای این دو تیم گرفته شود. زمانی که سپیدرود از کمرکش جدول پایین تر برود و وارد حاشیه شود دیگر حمایت هم سودی ندارد.

فرهام زاهد با انتقاد از کمبود فضاهای ورزشی مناسب در گیلان افزود: داماش در لیگ دسته دوم ۲ هزار هوادار به استادیوم می کشد و تیم هایی هستند که در لیگ برتر مجموع هواداران و کادر فنی آنها گاهی ۵۰ نفر هم نمی شود. اما متاسفانه در دل کویر استادیوم ۱۵ هزار نفری ساخته می شود و مظلومیت استان ما بیشتر دیده می شود. ما در بسیاری از ورزش ها زبانزد بودیم اما هرچه به سمت حرفه ای تر شدن ورزش ها رفتیم و مباحث مالی و امکانات مطرح شد فاصله گرفتیم. در ورزش حرفه ای تنها با غیرت و با دست خالی نمی توان موفق بود.

رئیس کمیسیون بودجه شورا با اشاره به اثرگذاری اجتماعی فوتبال ، متذکر شد: با احترام به تمامی هیئت های ورزشی کدام یک کارکردی مثل فوتبال دارند و چنین اثری بر جامعه می گذارند؟ امروز که داماش مجددا نفس می کشد بازخوردش را در جامعه می بینید و همه ما در قبال این اثر اجتماعی، از باب شادی و نشاط اجتماعی، اتحاد، جدایی از ناهنجاری ها و کاهش مفاسد اجتماعی مسئولیم و باید با توجه به وضعیت شهرداری مکانیزمی تعریف کنیم.

وی به تصمیم کمیسیون بودجه پرداخت و گفت: در کمیسیون بودجه به این جمع بندی رسیدیم که ردیف ۳ میلیاردی حمایت از ورزش به ۴ میلیارد افزایش یابد. ۱ میلیارد تومان پیش از این برای سپیدرود در نظر گرفته شده است؛ ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دیگر برای این تیم لحاظ شود و ۸۰۰ میلیون تومان هم به داماش کمک شود. برای سایر هیئت های ورزشی نیز ۹۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم. اما هر کمکی که قرار است در نظر گرفته شود سریعا تصمیم گیری شود. دیدار با مسئولین عالی رتبه نیز اگر قرار است صورت بگیرد باید در اسرع وقت باشد.

فرهام زاهد با اشاره به سال سقوط داماش تصریح کرد: آن سال داماش به ۲۰۰ میلیون تومان حمایت نیاز داشت اما نهایتا وارد بحران شد و ۶ ماه بردی نداشت. این مسائل تبعات فراوانی در جامعه دارد و نباید به آینده موکول شود. در خواست قالب مراجعین به ما این است که فکر عاجلی برای این دو تیم شود و باید عملیاتی کار کنیم.

وی در پایان گفت: به خوبی می دانیم که شهرداری وضعیت مالی مناسبی ندارد و توان پرداخت مبالغ میلیاردی به صورت نقدی امروز وجود ندارد.

شهاب مومنی: با این وضعیت شاید در نیم فصل دستم را به نشانه تسلیم بالا ببرم/ شرایط شهرداری را هم درک می کنم/ پیشنهاد در نظرگرفتن درصدی از درامد شهرداری و در نظر گرفتن امکانات لجستیک

در این جلسه میرشهاب مومنی مالک سپیدرود نیز دقایقی با اعضا سخن گفت و تصریح کرد: حدود نیم قرن از فعالیت سپیدرود می گذرد و جریان زندگی اش شبیه رودخانه ای ۹۰۰ کیلومتری است که از قزل اوزن تا گیلان آمده و خروشان و توفنده و ناآرام روزگار گذرانده است. سپیدرود رشت با همت مردانی بزرگ و همدل و هم نوا ، با هم صدایی فرهیختگان و وفاق عمومی دو فصل پیاپی صعود کرد و طی دو سال از لیگ دو به لیگ برتر رسید و سهم شهرداری و شورا در این صعود غیر قابل انکار است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری اجتماعی فوتبال افزود: هر چهارسال یکبار در رویدادی مثل المپیک معتبر ترین مدال ورزشی تمامی رشته های ورزشی توزیع می شود اما فوتبال داستان متفاوتی دارد و جام جهانی معتبر و مجزایی دارد. هیچ رویداد اجتماعی در دنیا ۴ تا ۵ میلیارد نفر را متوجه خود نمی کند اما برای یک فینال جام جهانی چنین اتفاقی رخ می دهد.

مومنی به مشکلات سال گذشته سپیدرود پرداخت و اظهارداشت : مجموعه ای را حدود یک سال و یک ماه قبل تحویل گرفتم که با توجه به مشکلات بازیکنان اعتصاب کرده بودند اما در نهایت ۱۱ اردیبهشت با تلاش همه مجموعه، سپیدرود به لیگ برتر صعود کرد و شور و نشاط اجتماعی وصف ناپذیری به وجود آورد. این اثرات فوتبال در رشت است و در کمتر شهری دیده می شود.

وی با بیان اینکه جدال فوتبال، جدالی نابرابر است گفت: باشگاه هایی مستقیم و غیر مستقیم از دولت حمایت می شوند و تیم هایی مثل فولاد، ذوب آهن، سپاهان، تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال و … منابع بیشتری در اختیار دارند اما سپیدرود از معدود تیم های خصوصی است و حتی پس از صعود نیز مجموعه صنعتی آنچنان قدرتمندی در استان وجود نداشت تا از این تیم حمایت کند. با این وجود سعی کردیم با کمترین هزینه تیم را ببندیم و کمترین بدهی ها را بعد از پارس جنوبی که تیمی متمول است داریم.

مالک باشگاه سپیدرود با اعلام اینکه تنها مانده ام و در حال دست و پا زدن در مشکلات هستم تصریح کرد: با این وضعیت شاید بیش از نیم فصل دوام نیاورم و دست ها را به نشانه تسلیم بالا ببرم چرا که با تمام کسانی که می توانستند کمکی کنند صحبت کرده ام و تا همینجا نیز حمایت هایی برای سپیدرود جلب کرده ام که تیم تا اینجا را گذرانده است.

مومنی با اشاره به اینکه ملی پوشان زیادی متعلق به شمال کشور هستند و حدود ۷ ملی پوش شمالی داریم بیان داشت: با این ظرفیت بالایی که در فوتبال شمال کشور وجود دارد سپیدرود تنها تیم شمالی لیگ برتر است و باید از این فرصت صیانت کنیم تا شخصیت لیگ برتری پیدا کند و همانند گذشته شاهد حضور آسانسوری نماینده رشت نباشیم.

وی با اشاره به منابع درامدی بالای تیم های فوتبال در سراسر دنیا گفت: در ایران فوتبال با مشکلات فراوانی مواجه است و حتی ۴ نماینده آسیایی ایران نیز به مشکل برخورد کرده اند.

شهاب مومنی با باین اینکه نمی خواهم ریالی به من پول بدهید عنوان کرد: می خواهم به راهکاری برسیم تا این تیم رها نشود. من محدودیت های شهرداری را درک می کنم. اما حداقل در امکانات لجستیک حمایت بیشتری صورت بگیرد تا این شرایط حفظ شود.

مالک سپیدرود افزود: شایان مصلح یکی از بهترین بازیکنان ما بود و امروز شاید ۵ دقیقه در پرسپولیس بازی کند اما محبور به این انتقال بودیم و اگر مشکلات مالی ادامه داشته باشد در نیم فصل بازهم مجبور به انتقال بازیکنان شاخص تیم خواهیم شد و از لحاظ کیفی افت خواهیم کرد.

مومنی با اشاره به اینکه در تمام دنیا حق پخش تلویزیونی به باشگاه ها پرداخت می شود گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد درامد باشگاه ها از این طریق به دست می آید اما در ایران گران ترین تبلیغات را در زمان پخش فوتبال است اما از باشگاه ها نیز برای پخش انتظار مبالغی را دارند. چنین شرایطی موجب خنده نماینده AFC شده بود.

وی در پایان به در نظر گرفتن درصدی از درامدهای شهرداری در گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته نیم درصد به ورزش اختصاص داشت. سپس در سال ۱۳۱۷به یک درصد خزانه شهرداری رسید. در سال ۱۳۲۹ پس از قهرمانی محمود نامجو در وزنه برداری به دو درصد رسید و با تداوم افتخار آفرینی ها در سال ۱۳۳۵ به ۳ درصد افزایش یافت. چنین رویکردی می تواند کمک فراوانی به ورزش کند.

پیشنهاد افتتاح حساب کوثر برای کارکنان شهرداری و خرید اتوبوس تشریفات وی آی پی از سوی رئیس کمیسیون فرهنگی

در ادامه رئیس کمیسون فرهنگی شورا پیشنهاداتی را ارائه کرد و با اشاره به کارت هواداری کوثر گفت: اگر برای کارمندان شهرداری حساب کوثر افتتاح شود کمک بزرگی به سپیدرود صورت خواهد گرفت.

محمد حسن عاقل منش افزود : خرید اتوبوس تشریفات وی آی پی برای اعزام های خارج از خانه تیم های فوتبال نیز می تواند اقدامی مناسب و ماندگار باشد و در سایر ورزش ها و حتی سایر فعالیت ها نیز کارایی دارد.

وی پروژه های مشارکتی با نام سپیدرود را از دیگر راه های درامدزایی دانست و در ادامه گفت: شورا می تواند زبان گویای سپیدرود برای جلب برخی حمایت ها و مطالبات از جمله حق پخش های تلویزیونی و بلیط فروشی ها نیز باشد.

محمدحسن علیپور: ورزش و جوانان چه می کند؟

محمدحسن علیپور هم با بیان اینکه موافق حمایت از دو تیم است به نکاتی اشاره کرد و گفت: هر دو تیم هویت این شهر هستند و باید حفظ شوند اما باید در کنار این حمایت ها، هیئت های ورزشی نیز در نظر گرفته شوند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به کسری بودجه شهرداری رشت و حقوق های معوقه افزود: اگر همه حمایت ها را شهرداری رشت انجام دهد ورزش و جوانان چه می کند؟

علیپور ضمن تقدیر از زحمات شهاب مومنی برای سپیدرود در ادامه تصریح کرد: حمایت ها از این دو تیم به عنوان سرمایه های اجتماعی رشت، کار فرهنگی است و ما هم موافق حمایت هستیم اما راهکار اساسی باید اندیشیده شود.

محمدرضا شاه محمدی: جاده دسترسی به ورزشگاه سردار جنگل وضعیت مناسبی ندارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت نیز ضمن تقدیر از علیرضا حسنی و حمیدرضا آزمون بابت برگزاری المپیاد ورزشی محلات گفت: محور صحبت های امروز سپیدرود و داماش است و قلبا دوست داریم کمک کنیم اما موانعی داریم که نمی توانیم.

محمدرضا شاه محمدی به حمایت ورزش و جوانان از فوتبال در قالب حمایتی یک و نیم میلیاردی که محمدباقر نوبخت وعده داده بود اشاره کرد.

وی با اشاره به تزریق مالی که در سایر تیم ها در نیم فصل صورت می گیرد گفت: اگر غافل باشیم و از سپیدرود حمایت نکنیم جایگاه تیم به خطر می افتد.

وی افزود: فوتبال از سایر ورزش ها جلو زده است و به صنعت، تجارت و زندگی تبدیل شده است و حتی ملی پوش رشته دیگر نیز پیگیر نتایج تیم محبوبش است. اما باید ببینیم برای یک ورزشکار قهرمان جهان چقدر هزینه می کنیم و برای یک باشگاه فوتبال چقدر؟

شاه محمدی بر انعقاد تفاهم نامه ای بین شهرداری و اداره کل تاکید کرد و گفت: با این تفاهم نامه حمایت های مدیریت شهری از ورزشکاران ساماندهی می شود. وی به وضعیت نامناسب مسیر دسترسی به استادیوم سردار جنگل پرداخت و گفت: از لحاظ عرض جاده و خط کشی و روشنایی وضعیت مناسبی وجود ندارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت افزود: به همین منظور فرمانداری بودجه ای ۲ میلیاردی در نظر گرفته است که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد. شاه محمدی با بیان اینکه ۵ اتوبوس در مقابل ۶ یا ۷ هزار هوادار ناچیز است تصریح کرد: در تاریکی و هوای بارانی نوجوانان از ورزشگاه تا شهر را پیاده طی می کنند و خواهشمندم پیش از شدت گرفتن بارندگی تدبیری اندیشیده شود.

موافقت با حمایت از دو تیم/ تصمیم گیری در خصوص چگونگی حمایت از سپیدرود و داماش در صحن شورا و با حضور شهردار

در ادامه محمدحسن عاقل منش ضمن تاکید بر حمایت از دو تیم گفت: باید با توجه به توانمندی های شهرداری و محدودیت ها و همینطور در نظر داشتن سایر هیئت های ورزشی در اسرع وقت با حضور شهردار رشت در این خصوص تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا با ابراز خرسندی از اینکه مسئولین سپیدرود و داماش نیز وضعیت شهرداری رشت را درک می کنند افزود: مدیریت شهری در حد توان خود از این دو تیم حمایت می کند و با وزیران، استاندار و مسئولین مربوطه نشست هایی را به منظور چاره اندیشی و راهکارهای عملیاتی برگزار خواهد کرد.

سید امیرحسین علوی : تمام تلاشمان را می کنیم به سپیدرود و داماش در حدتوان کمک کنیم/ وضعیت مالی شهرداری برای همه آشکار و عیان است/ بعضی اظهار نظرها ذهن را مکدر می کند

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه این روزها حمایت از دو تیم سپیدرود و داماش و سفر اربعین موضوعات داغ رسانه ها بوده است افزود: ظرفیت های اجتماعی دو تیم بر کسی پوشیده نیست و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که از سپیدرود و داماش در حد توان حمایت کنیم.

وی با اشاره به مراجعات هیئت های ورزشی تصریح کرد: برای اولین بار در شورا ردیفی برای ورزش در نظر گرفته شد اما این روزها اظهارنظرهایی را می شنوم که احتمالا بر اثر کم اطلاعی مطرح می شود اما با شنیدن آن پس از این زحماتی که همکاران کشیدند ناراحت می شوم.

سید امیرحسین علوی نیز به مشکلات شهرداری رشت اشاره کرد و اظهارداشت: وضعیت مالی شهرداری برای همه آشکار و عیان است. شهرداری هزینه ۴ تیم فوتسال را هم نمی تواند تامین کند و تیم دختران ما هزینه اعزام را نیز ندارد و خواهشم این است که همه کمک کنیم تا شهرداری و شورا این دوره گذار شش ماهه را پشت سر بگذارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت آرزوی بازگشت داماش به سطح اول و موفقیت سپیدرود را داشت و گفت: به جز شرایط مالی شهرداری هیچ مساله دیگری وجود ندارد. گسی که هیئت مدیره و یا هوادار تیم شهرش بوده است چطور می تواند بی تفاوت باشد؟

علوی افزود: شهر رشت شهر ما است. با تک تک افرادی که می توانند به این دوتیم کمک کنند صحبت کرده ام و سعی می کنیم به یکدیگر کمک کنیم.

رئیس شورا در پایان با تاکید بر تصمیم گیری در خصوص چگونگی حمایت از تیم های فوتبال با حضور شهردار گفت: شهردار نوک پیکان اجراست و رویکرد همه ما این است که با قوت و قدرت به کارش ادامه دهد.فرهم

گزارش مشرح جلسه چگونگی حمایت از سپیدرود در کمیسیون فرهنگی شورای رشت
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • باوفا گفت:

    حمایت از سپید رود حمایت از جوانهای شماست مطمعن باشید عدم حمایت از سپیدرود وورزش غبار نامنی واعتیاد دامنگیر بچه های شما و ما وخانواده های ما و شما که حالا میتوانی وانجام نمی دهی خواهد شد ***فردا دیر است ***متشکرم ***