وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش ویژه؛ آمار اشتباهات داوران لیگ برتر

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – با پایان لیگ هفدهم، میزان سود و ضرر تیمها از اشتباهات داوری و همچنین کم اشتباه‌ترین و پراشتباه ترین داورهای این دوره بر اساس نظر کارشناسان داوری برنامه نود  در طول فصل جمع‌بندی شده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از نود، در این جدول اشتباهات تاثیرگذار داوران شاغل در لیگ هفدهم را بر اساس نظرات کارشناسان داوری برنامه نود بررسی شده  شایان ذکر است که منظور اشتباه تاثیر گذار داوری اشتباه در تشخیص گل ، پنالتی و کارت قرمز است.

برای سنجش عملکرد داوران دو شاخص تعریف شده است ابتدا درصد قضاوت بی اشتباه و بعد متوسط اشتباه تاثیرگذار در هر بازی در این جدول داوران بر اساس درصد تعداد قضاوت بی اشتباه رتبه بندی شده اند.

لازم به توضیح است که در این جدول داوران کم تجربه تر که کمتر از ۵ بازی قضاوت کردند در جدولی مجزا بررسی شده است.

بخش دوم که اینفوگرافی دوم را شامل می شود، سود و زیان تیمها از اشتباهات داوری را بررسی می کند. در این جدول میزان نفع و ضرر تیمهای حاضر در لیگ هفدهم از اشتباهات داوری بر اساس نظر کارشناسان برنامه نود نشان داده شده است و مشخص شده که اشتباهات داوری در چند بازی سرنوشت مسابقه را به نفع یا ضرر تیمی تغییر داده است.

 

در این جدول مانند جدول قبلی اشتباه تاثیرگذار شامل اشتباه در اعلام گل،پنالتی و کارت قرمز است که میزان نفع و ضرر هر تیم در هز زمینه مشخص شده است. علاوه بر تعداد اشتباهات، اثرگذاری و یا عدم اثرگذاری روی نتیجه نیز مشخص شده است.

مهمترین ستون این جدول تفاضل میزان سود و ضرر از اشتباهات داوری است که اعداد مثبت نشان دهنده سود بردن از اشتباهات داوری و اعداد منفی بیانگر متضرر شدن از این اشتباهات است که این معیار در هر دو حالت عمومی و همچنین تاثیرگذار روی نتیجه بررسی شده است.

گزارش ویژه؛ آمار اشتباهات داوران لیگ برتر
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.