وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گزارش کامل قرعه‌کشی فصل ۹۸-۹۷

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – مراسم قرعه‌کشی بازی‌های لیگ هجدهم فوتبال ایران از دقایقی قبل آغاز شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، سازمان لیگ فوتبال ایران به دلیل پیش رو بودن مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ تصمیم گرفته زودتر از سال‌های قبل و تنها ۳۴ روز بعد از اتمام بازی‌های فصل ۹۷-۹۶ ، مراسم قرعه‌کشی لیگ هجدهم را برگزار کند تا تیم‌ها از همین حالا برنامه بازی‌های خود را تعیین شده ببینند و روند آماده‌سازی خود را پیش ببرند.

مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۲:۰۵ امشب در سالن بین المللی راضی تهران آغاز شده که مشروح اتفاقات این برنامه را در زیر می‌خوانید:

– برنامه با ۳۵ دقیقه تاخیر نسبت به زمانی که اعلام شده بود، آغاز شد.

– آغاز مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر با تلاوت آیاتی از قرآن کریم بود.

– در بخش دیگری سرود ملی ایران قبل از آغاز برنامه‌ها پخش شد.

– مجری این برنامه برخلاف سال قبل، برعهده عبدالله روا است.

– روا با اشاره به نظم مناسب مسابقات طی سال‌های قبل و جشن‌های باشکوهی که برای تیم قهرمان برگزار شده، به تفاوت آن نسبت به گذشته و پیشرفت اشاره کرد.

– بهاروند، رییس سازمان لیگ نخستین مسؤولی بود که از جمع مدیران ورزشی روی سن حاضر شد.

بهاروند: امیدوار به ادامه رقابت تیم‌ها در فصل جدید هستیم

حیدر بهاروند، رییس سازمان لیگ فوتبال ایران در آغاز این مراسم ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان این برنامه اظهار کرد: لیگ برتر هفدهم با تمام فراز و نشیب‌ها به پایان رسید؛ رقابت جالبی بین تیم‌ها شاهد بودیم و در بالای جدول برای کسب سهمیه و در پایین جدول فرار از سقوط بود که مسابقات جذابی رقم زد و امیدوارم این رقابت‌ها ادامه داشته باشد.

او با بیان اینکه امیدوارم این فوتبال پاک ادامه داشته باشد، عنوان کرد: فصل قبل تیم‌های مثل پیکان، پارس جنوبی، سایپا و … استفاده خوبی از جوانان داشتند و سود بیشتری بردند اما انتظار داریم از ظرفیت اختصاص داده شده بیشتر استفاده شود.

بهاروند با اشاره به تعداد بازی‌های برگزار شده فوتبال در فصل ۹۷-۹۶ گفت: از تمام افرادی که برای برگزاری مسابقات فصل کمک حال ما بودند، تشکر می‌کنیم؛ ضمن اینکه در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ساحلی نیز زیر نظر سازمان لیگ برگزار می‌شود.

رییس سازمان لیگ اضافه کرد: فصل قبل در تمام رده‌های سنی در بخش آقایان و بانوان ۳ هزار و ۳۷۸ بازی برگزار شد که رقم قابل توجهی بود و در بخش بانوان هم ۱۸۰ مسابقه صورت گرفت که تعداد جالبی است؛ این حجم برگزاری علاوه بر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، با همکاری همه هیأت‌های فوتبال، باشگاه‌ها، شورای تامین استان‌ها، رسانه‌ها و … برگزار شد.

او با بیان اینکه امیدوار هستیم بتوانیم در لیگ ساحلی هم برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم، ابراز کرد: در رسانه‌ها و صدا و سیما بیشتر به لیگ برتر و لیگ یک پرداخته شده ولی امیدوار هستیم از فصل جدید به تمام رده‌های سنی فوتبال و بانوان توجه بیشتری شود.

بهاروند در ادامه صحبت‌هایش از باشگاه‌ها خواست مسائل حرفه‌سازی و همچنین پرداخت مطالبات و بهسازی استادیوم‌ها را نیز در دستور کار قرار دهند.

رییس سازمان لیگ با ابراز امیدواری برای موفقیت تیم ملی در مسابقات جام جهانی اعلام کرد: قرار بود مهدی تاج در این مراسم حضور یابد که به دلیل کسالت و بیماری این اتفاق رخ نداد و برای ایشان آرزوی سلامتی داریم.

– در بخش بعدی برنامه، مسؤول اسپانسرینگ مراسم قرعه‌کشی لیگ هجدهم فوتبال روی سن حاضر شد و به‌عنوان حامی مالی برنامه برای دقایقی به صحبت پرداخت.

– بعد از صحبت‌های پرهام، مدیرعامل بانک حامی برنامه قرعه کشی لیگ برتر، ترانه ۱۱ ستاره از سالار عقیلی که برای تیم ملی در جام جهانی تدارک دیده شده بود، پخش شد.

– در حین پخش برنامه ناهماهنگی‌های عجیبی شکل گرفته و تداخل صدا و… شکل نازیبایی به آن داده است.

– بعد از این بخش، سعید فتاحی مسؤول برگزاری مسابقات سازمان لیگ روی سن آمد تا مراسم قرعه‌کشی را رسما آغاز کند و جایگاه تیم‌ها تعیین شود.

– محسن خلیلی و آرش برهانی، آقای گل‌های سابق تیم‌های پرسپولیس و استقلال به‌عنوان نفراتی که قرار است قرعه‌کشی را انجام دهند، روی سن آمدند و ضمن ابراز موفقیت برای تیم ملی در جام جهانی، عنوان کردند امیدوار به مسابقات و لیگ پویایی در فصل جدید باشیم.

– در اتفاقی جالب توجه از «یوپا»، نماد فوتبال ایران با جام قهرمانی لیگ برتر در مراسم حضور یافت.

– سعید فتاحی، مسؤول برگزاری مسابقات سازمان لیگ عنوان کرد با توجه به اینکه پرسپولیس دو سال پیاپی قهرمانی را به دست آورده، در صورت کسب مجدد این عنوان، جام قهرمانی اصلی به آنها اهداء خواهد شد و طراحی جدیدی برای جام فصل ۹۹-۹۸ انجام خواهد گرفت.

– فتاحی ضمن نحوه چگونگی قرعه‌کشی مسابقات لیگ هجدهم عنوان کرد تمام تیم‌های همشهری و تیم‌هایی که استادیوم مشترک دارند، در گلدان‌های مجزا قرار گرفته‌اند تا در طول لیگ مشکلی پیش نیاید و دو تیم میزبان در یک روز و یک شهر شاهد نباشیم.

– تیم‌های سپیدرود رشت، نساجی قائم‌شهر، پارس جنوبی جم و پدیده مشهد تنها نماینده تیم‌های استان‌ها هستند که به طور مشترک با تیم دیگری در گلدان‌ها قرار نگرفته‌اند.

– استقلال و پرسپولیس، نخستین تیم‌هایی بودند که مشخص شدند چه عددی در قرعه‌کشی خواهند داشت و در چه جایگاهی قرار می‌گیرند که عدد ۸ به استقلال و ۹ به پرسپولیس اختصاص یافت.

– با تعیین گوی‌های استقلال و پرسپولیس، مشخص شد که دربی رفت لیگ هجدهم در هفته هشتم و در تاریخ پنجم یا ششم مهرماه برگزار می‌شود.

– قرعه بعدی توسط محسن خلیلی با دو تیم سایپا و پیکان خارج شد؛ اعداد این دو تیم نیز توسط برهانی بیرون آمد که عدد ۵ به سایپا و ۱۴ به پیکان اختصاص یافت.

– خلیلی قرعه تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان را خارج کرد که عدد ۱۱ به سپاهان و عدد ۳ به ذوب‌آهن اختصاص پیدا کرد.

– دربی اصفهان بین تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن در هفته چهارم برگزار خواهد شد تا قلعه‌نویی در همین ابتدای فصل با شاگردان سابقش دیدار کند.

– مسابقه رفت خودروسازان بین تیم‌های سایپا و پیکان در هفته دوم برگزار می‌شود.

– قرعه بعدی توسط مجددا توسط خلیلی با دو تیم استقلال خوزستان و فولاد خوزستان خارج شد که عدد ۱۶ به فولاد و عدد ۱۳ به استقلال خوزستان اختصاص پیدا کرد.

– طبق قرعه بیرون آمده، دربی خوزستان بین تیم‌های استقلال و فولاد در هفته دهم برگزار خواهد شد.

– قرعه پنجم مراسم قرعه کشی لیگ برتر توسط خلیلی با خروج نام دو تیم صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان خارج شد که اعداد این دو تیم نیز توسط برهانی و با اعداد ۱۲ و ۶ خارج شد.

– مسابقه صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان در هفته دوازدهم برگزار می‌شود.

– تراکتورسازی قرعه شماره ۷ و گسترش فولاد قرعه شماره ۲ را داشتند.

– تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد دربی تبریز را در هفته ششم برگزار خواهند کرد.

– قرعه شماره یک به تیم سپیدرود رشت، نساجی مازندران قرعه شماره ۱۵، پدیده مشهد قرعه شماره ۴ و در نهایت تیم پارس جنوبی جم قرعه شماره ۱۰ را به خود اختصاص دادند.

گزارش کامل قرعه‌کشی فصل ۹۸-۹۷
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.