وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گسترش فولاد تبریز یک – سپیدرود رشت صفر: بدشانسی های اضافی!

در حالی که در بیست دقیقه پایانی نیمه دوم سپیدرود سوار بازی بود تیم گسترش فولاد از یکی از معدود موقعیت هایش استفاده نمود و توانست در ثانیه های پایانی به پیروزی دست یابد.

گسترش فولاد ۱( رضا خالقی فر دقیقه ۹۳) – ۰ سپیدرود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته سوم لیگ برتر – چهارشنبه ۱۹ امرداد ماه ۱۳۹۶

ساعت: ۱۸:۱۵ – ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

هوا: آفتابی

تماشاگر: ۵۰۰ نفر

داور: حسن اکرمی

کمک داوران: علیرضا ایلدروم ، میریعقوب حجتی

داور چهارم: علی بای

کارت زرد:

هادی موسوی دقیقه ۱۳ (سپیدرود)

ترکیب گسترش فولاد تبریز:

فرناندو دخسوس، دراگان ژارکویچ، احمد زنده روح، یوسف سیدی (از دقیقه ۷۶ علی رضا چراغ علی)، کاخبر کاکاشویلی، رضا خالقی فر، علی رضا ارجمندیان (از دقیقه ۶۳ پیمان بابایی)، آندرانیک تیموریان، مسیح زاهدی، علی رضا نقی زاده، میلاد فخرالدینی (از دقیقه ۴۶ محمد امین حاج محمدی).

سرمربی: لوکا بوناچیچ.

ترکیب سپیدرود رشت:

ایمان صادقی، هادی موسوی، احمد آهی، مهرداد جماعتی، حسین کعبی، توحید غلامی، میثم فردوسی، حسین ابراهیمی، میعاد یزدانی (از دقیقه ۷۴ غلامرضا رضایی)، پویا نزهتی (از دقیقه ۶۸ محمد لطفی)، عماد میرجوان (از دقیقه ۶۴ محمد میری).

سرمربی: علی نظر محمدی.

شرح بازی:

سپیدرود پس از دو شکست که در بدبینانه ترین حالت در هر دو مسابقه حقش تساوی بود به تبریز رفت تا در برابر گسترش فولادی قرار بگیرد که شرایطش از سپیدرود وخیم تر بود و با دو باخت پرگل در انتهای جدول شانزده تیمی لیگ برتر جای بگیرد.

رشتی ها در این مسابقه مصدوم و محرومی نداشتند اما نظرمحمدی برای دست یابی به نتیجه نسبت به دو بازی خود دست به چند تغییر زد و برای نخستین بار از ایمان صادقی به جای سید محمد حسینی درون دروازه استفاده کرد.

در خط دفاع به مانند بازی با سیاه جامگان از هادی موسوی و مهرداد جماعتی سو برد اما احمد آهی را که در هفته نخست به میدان رفته بود و در بازی مقابل سیاه جامگان نیمکت نشین بود را جانشین سید محسن حسینی که در دو بازی پیشین فیکس بود، نمود.

در میانه میدان میثم فردوسی و میعاد یزدانی به مانند بازی با سیاه جامگان به میدان رفتند و حسین ابراهیمی، حسین کعبی و توحید غلامی که در برابر نفت فیکس بودند و در ببازی برابر سیاه جامگان به عنوان بازیکن جایگزین وارد زمین شدند، در تبریز به عنوان نفرات اصلی به میدان رفتند.

و در نهایت در خط آتش پویا نزهتی که در دو بازی پیشین نیز فیکس بود به همراه عماد میرجوان که در برابر سیاه جامگان جز نفرات اصلی بود و در بازی هفته نخست به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفته بود در برابر گسترش فولاد از ابتدا در زمین حضور داشتند.

نیمه نخست:

مهمترین اتفاق بازی در دقیقه ۵ روی پاس عمقی پویا نزهتی برای حسین ابراهیمی بدست آمد که سانتر مواج ابراهیمی روی سر عماد میرجوان فرود آمد و ضربه ی سر او به تیرک افقی دروازه میزبان اصابت کرد.

دو ضربه ی کرنر در هشت دقیقه ی ابتدایی نیمه نخست حکایت از عطش بالای سرخ پوشان برای دست یابی به گل دارد.

در دقیقه ۱۳ روی خطای هادی موسوی گسترش صاحب یک ضربه ی ایستگاهی شد که حاصلی برایشان در بر نداشت.

دقیقه ۱۸ خطای مدافعان گسنرش بر روی عماد میرجوان را در کمال تعجب داور پنالتی تشخیص نداد و خطا را بیرون ضربه محوطه جریمه اعلام کرد! ضربه ی ایستگاهی را پویا نزهتی نواخت که از روی تیرک افقی به خارج رفت.

یک توپ باد آورده داخل محوطه جریمه به میعاد یزدانی رسید و در حالی که میعاد هرگز تصور بدست آمدن چنین توپ آسانی را نمی کرد به سادگی به باد سپرد و از دست داد.

سومین کرنر بازی بازهم برای سپیدرود در دقیقه ۲۵ بدست آمد که سانتر حسین ابراهیمی را نتوانستند مهاجمان سپیدرود به ثمر برسانند و این درحالی بود که دخسوس از دروازه بیرون آمده بود.

نخستین کرنر بازی برای میزبان در دقیقه ۲۸ بدست آمد.

دقیقه ۳۰ سانتر مهرداد جماعتی را پویا نزهتی با بی دقتی از فاصله زیاد راهی خارج کرد.

در حالی که ۴۰ دقیقه از آغاز بازی گذشته مالکیت بدون چون و چرای بازی تا اینجا در اختیار سپیدرود قرار دارد و تنها نقطه ی ضعف عدم به ثمر رساندن ضربات آخر است.

به هر روی نیمه نخست علی رغم برتری سپیدرود برابر میزبان با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم:

سپیدرود نیمه نخست را بدون تغییر آغاز کرد و بوناچیچ با آوردن حاج محمدی مدافع سعی در بستن خط دفاعی خود نمود.

نخستین کرنر بازی در دقیقه ۴۷ برای میزبان بدست آمد که ضربه ی ارسالی آندو بر روی دروازه سپیدرود راه به جایی نبرد.

نیمه دوم بر خلاف نیمه نخست تا حدودی توپ و زمین در اختیار میزبان بود و آنها در این نیمه توانستند بازی خود را بیشتر به سپیدرود تحمیل کنند اما هرگز در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی نتوانستند خطری جدی بر روی دروازه سپیدرود به وجود بیاورند.

در دقیقه ۷۵ بهترین موقعیت گلزنی در نیمه دوم برای سپیدرود بدست آمد که شوت محمد لطفی تازه وارد در حالی که می توانست ضرب بیشتری داشته باشد درون دستان دخسوس جای گرفت.

در دقیقه ۸۵ شوت میثم فردوسی رت دروازه بان گسترش راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۸۹ پاس عالی محمد لطفی با شوت سنگین حسین ابراهیمی همراه شد که بازهم این دخسوس بود تا توپ را راهی کرنر نمود.

در حالی که در بیست دقیقه پایانی نیمه دوم سپیدرود سوار بازی بود تیم گسترش فولاد از یکی از معدود موقعیت هایش استفاده نمود و توانست در ثانیه های پایانی به پیروزی دست یابد.

شرح گل:

گسترش فولاد ۱-۰ سپیدرود: پرتاب اوت آندارنیک تیموریان در واپسین دقیقه بازی در شلوغی محوطه جریمه ئر چند رفت و برگشت زیر پای خالقی فر افتاد تا تنها گل بازی وارد دروازه سپیدرود شود.

اتفاقات ویژه:

۱ – نخستین اتفاق خاص این بازی پیش از سوت آغاز رقم خورد، جایی که محل بازی دو تیم از ورزشگاه یادگار امام به بنیان دیزل انتقال یافت و به جای ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه به دلیل مشکل نور ورزشگاه در ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه برگزار شد تا سپیدرود در گرمای تموز تبریز به میدان برود.

۲- هواداران سپیدرود در این مسابقه هم تیم محبوب خود را تنها نگذاشتند و با یک دستگاه اتوبوس و چند خودروی سواری خودشان را به تبریز رساندند تا نشان دهند برای حمایت از رودخروشان شمال نه نتیجه برایشان بازدارنده است و نه دوری و سختی راه. بر مبنای همین عشق خالصانه و بدون وقفه هست که سپیدرود در تاریخ نیم قرنی اش با وجود تمام مشکلات در فوتبال ایران جاری و ساری مانده است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

17 دیدگاه ارسال شده است

 • علی گفت:

  وجدانا این بازی را سپیدرود خوب بود بچه ها ازنطر روحی به باور نرسیدند. اگر همین بازی بسته و پوششی و هوشمند را در بازیهای قبل هم انجام میدادند دو بازی قبل را نمی باختند

 • علی گفت:

  با احترامی که برای سیدمحمد حسینی قائلیم ولی ایمان صادقی از نظر بازی با پا و خونسردی ‘ دروازه بان مطمئنی است

 • esi گفت:

  آقا دهنمون آسفالت شد . هنجرمون پاره شد آخرش داور رید بهمون
  هر چند باختیم اما باز هم زنده باد سپیدرود

 • علی گفت:

  به تیم امیدواریم ولی آدم میسوزد که چرا فقط موقع صعود و شادی ‘ استاندار و مقامات وارد زمین چمن شدند ولی موقع حمایت مالی و کمک تشکیلاتی همه کنار کشیده اند

 • رامین گفت:

  همتون دوستان خیلی عالی وسنجیده گفتید صادقی ،باور تیم.داور .باور کنید تیم ظرفیت بالایی داره ما میتونیم نتیجه بگیریم
  تورو خدا بفکر ابروی شهرمون باشیم بخدا قسم خجالت میکشم تیم سقوط کنه همه حمایت کنیم لطفا بازی بعدی ورزشگاه پر کنیم……فقط مسولین جایکاه روبرو هرچه زودتر اماده کنن مگه پیمانکار نمیتونه شبانه روزی کار کنه اگه بخوان کار کنن خیلی زود جایگاه اماده میشه

 • گیلک گفت:

  دوستان با این روند سقوط میکنیم.این چه وضعیه.البته نباید انتظار بالاتری داشته باشیم

 • سپید رود همیشه قهرمان گفت:

  با سلام
  باید عرض کنم که تیم پتانسیل یا به قولی نیروی انسانی کارآمد که همان بازیکنان می باشند ندارد ما باید خوب یدانیم که لیگ یک با لیگ برتر تفاوت های زیادی دارد یعنی ما باید قیول کنیم که اکثر این بازیکنان به جز جماعتی که مدافع با تجربه و غلامرضا رضایی والحق که اگر خط هافبک بتونه خوب تغذیش کنه تمام کننده حرفه ای هست بقیه بازیکنان در حد لیگ برتر نیستن و در ضمن جناب نظر محمدی باید استحضار داشته باشه که عرصه ی لیگ برتر عرصه ی آزمون خطا نیست تیم باید جذب بازیکن حرفه ای داشته باشه و تقویت بشه و شرایط بازیکنان باید لیگ برتری بشود و گر نه متاسفانه چند هفته مانده به لیگ برتر سقوطمان حتمی خواهد شد .
  به امید موفقیت تیم

 • رامین گفت:

  میدونم شرایط خیلی سخته ولی راهی جز حمایت نداریم بازی امروز تقریبا امیدوار کننده بود

 • مهرزاد گفت:

  آقا ما دچار بحران نشیم خوبه. امیدوارم روند پیروزی برگرده به تیم و روحیه حفظ شود.

 • اسماعيل گفت:

  جناب اقای ادمین عزیز چرا کامنت های انتقاد آمیز از بازی های اخیر تیم رو حذف میکنید. همش که نمیشه تعریق و تمجید کرد.آیا گفتن ایرادات و نقاط ضعف تیم از سوی هوادار توهین تلقی میشه؟؟

 • اسماعيل گفت:

  تیم نیاز به هافبک بازیساز و هافبک دفاعی مقتدر داره تا ارتباط بین خط دفاع و حمله به درستی برقرار بشه و پاسکاری درست بین بازیکنان ایجاد بشه. حداقل با این وضعیت مالی تیم، میتونستیم مهدوی و رستمی رو حفظ کنیم.الان هم دیر نشده با استفاده و ارنج درست از همین بازیکنان موجود میشه از بحران خارج شد.

 • هانی گفت:

  عزیزان تیم دچار بدشانسی و استرس شده.نمیگم عالی بازی میکنیم ولی یکم به نیمه اول بازی نگاه کنیم.وقتی عماد دروازه 7متری و خالی رو با میکوبه تیر درواز،وقتی چندتا موقعیت عالی رو داخل محوطه جریمه از دست میدیم نشان از استرس بالای تیم داره.یه جوری باید استرس از بین بره.ما هوادارها نباید به این استرس اضافه کنیم.تیم به یه برد نیاز داره.اون برد هم باید تو همین هفته ها بدست بیاد.این هفته بریم سر تمرینات تیم.اونم پرتعداد و پر شور.یه یاعلی دیگه بگیم.انشالله این هفته برگردیم تو مسیر

 • هانی گفت:

  این هفته بیخیال حرف مسولان بشیم که میگن استادیوم نیاین.باشه رو به روی جایگاه نمیشه نشست بریم سکوهای دیگه رو پر کنیم بریم سرپا جلوی فنس بایستیم.بریم هرجایی که میشه سرپاموند تا یه جو جهنمی دیگه ایجاد کنیم.نه مث بازی با سیاه جامگان که سکوهای زیادی هم خالی بود.شما رو بخدا تیم تو بد برها ای گیر کرده.حتما باید این بازی رو ببریم.بیاین اطلاع رسانی کنیم هم تو طول هفته تمرینات رو بریم تا از استرس تیم کم بشه.هم این هفته بازی رو با درست کردن عضدی به جهنم بترکونیم.اینقد جمعیت بریم که احساس بشه 15-20هزار نفر تو استادیوم و در و دیوارش ایستادن.
  یا علی هوادار باغیرت و شرفی که تا تبریز هم رفتی.درود به شرف و غیرت همه ی هوادارهامون

 • مهرداد رشت گفت:

  کاشکی بازی ها نیمه استراحت نداشت همیشه تیم بعد از نیمه مربیان پاشیده میشه نمیدونم چی میگن تو رختکن

 • قرمزته گفت:

  یک هافبک طراح و یک فوروارد خوب نیاز داریم . خط حمله ما زهردار نیست .به راحتی گل میخوریم میانگین سنی دفاع ما خیلی بالاست آهی و حسینی و موسوی و … همگی بیش از 30 سال سن دارند و در مقابل بازیکنان سرعتی و پا به توپ کم میاورند . 2 بازی داخل خانه با پیکان و نفت ابادان حیاتی است

 • سپیدرود ایران گفت:

  هواداران عزیز سپیدرود بزرگ ، در بازی پیکان ؛ با +موج مثبت+ از بازیکنان و کادر فنی حمایت و تشویق کنید تا پیروزی شیرینی نصیب +رود خروشان گیلان+ شود

 • مسلم اكبري گورنداني گفت:

  درود.هم اکنونوظیفه هواداران حمایت از تیم و نظر محمدیه.باید قبول کنیم بضاعت مون همینه