وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

گفتگو اختصاصی رییس هیات فوتبال با سایت سپیدرود: سلامت و تواتمندی مالی خریدار مهمترین اصل واگذاری سپیدرود است

تنها توقع مالی مان از خریدار سپیدرود این است که با رقم دریافتی از او ما بتوانیم در همان ابتدای کار تمام بدهی های دو سال گذشته این تیم را پرداخت نماییم و سپیدرود را شسته و رفته و بدون یک ریال بدهی تحویل مالک جدید بدهیم که رقم بدهی سپیدرود در حدود کمتر از یک سوم ارزش یک تیم لیگ برتری می باشد.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – رییس هیات فوتبال گیلان در ارتباط با مشکلات مالکیتی باشگاه سپیدرود رشت، گفت: ما آماده بودیم. و هستیم تا تیم سپیدرود را به خریداران واجد شرایط واگذار کنیم و در این راه مهمتر از مسایل مالی، واجد شرایط بودن شخص یا گروه خریدار می باشد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود، فرامرز الماسخاله در خصوص اعلام نام مالک فعلی سپیدرود گفت: پس از مشکلاتی که برای گروه مدیریتی پیشین این تیم به وجود آمد، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان، هیات فوتبال را به عنوان متولی سپیدرود اعلام کرد و اختیار اداره این تیم را به ما واگذار نمود.

در ادامه و در اسفند ماه سال گذشته، آقای غلامی مالک رسمی مورد تایید اداره کل ورزش و جوانان گیلان، تمامی حق و حقوق قانونی خود را به اینجانب واگذار نمود و البته علی رغم این اتفاق ما چه پیش از این واگذاری و چه پس از آن، بیکار ننشستیم و با خریداران مختلف به مذاکره پرداختیم.

الماسخاله شرایط واگذاری سپیدرود را نسبت به سایر تیم های لیگ برتری آسان تر ارزیابی نمود و گفت: ببینید دادستانی تهران در سال های گذشته بر روی تیم های کم تماشاگری به مانند راه آهن و نفت رقم های بیش از ۱۵ میلیارد گذاشته بود و ما اصلن به همچین رقم هایی فکر هم نمی کنیم و تنها توقع مالی مان از خریدار سپیدرود این است که با رقم دریافتی از او ما بتوانیم در همان ابتدای کار تمام بدهی های دو سال گذشته این تیم را پرداخت نماییم و سپیدرود را شسته و رفته و بدون یک ریال بدهی تحویل مالک جدید بدهیم که رقم بدهی سپیدرود در حدود کمتر از یک سوم ارزش یک تیم لیگ برتری می باشد.

رییس هیات فوتبال در ارتباط با نام طرف های مذاکره کننده گفت: ببینید خیلی ها می آیند و فقط می خواهند نام شان بر سر زبان ها بیفتد و دست شان برای ما رو شده است و نمی خواهیم با اعلام خریداران رنگ و وارنگ با احساسات هواداران بازی کنیم.

ما تا مذاکره به مراحل نهایی نرسد نام هیچ شخص و گروهی را رسانه ای نمی کنیم و فقط بگویم که شهرداری رشت همچنان گزینه جدی واگذاری است و تاکنون سه گروه از بخش خصوصی هم با ما وارد مذاکره شده اند که منتظر پیشنهاد رسمی و استعلام مراجع ذی صلام در ارتباط با آنها هستیم.

وی در ادامه افزود: سپیدرود به مانند پرسپولیس و استقلال در زیرین ترین بخش های جامعه گیلان ریشه دوانده است و مردم گیلان به سپیدرود نه فقط به عنوان یک تیم که به چشم بخشی از هویت شان نگاه می کنند و این امر مسئولیت ما را در واگذاری سنگین تر می کند. ما در هیات فوتبال یک بخش عادی نیستیم که بیاییم و تیم را واگذار کنیم و بعد برویم پی کارمان و مهم نباشد که چه اتفاقی برای سپیدرود خواهد افتاد. بلکه ما متولی فوتبال هستیم و از فردای پروسه ی واگذاری هم هم باید پاسخگوی عملکرد مان باشیم و هم عملکرد مالکین جدید را مورد کنکاش قرار دهیم.

در اصل بیشتر از آنکه رقم واگذاری سپیدرود برای ما اولویت باشد، صالح بودن و معتبر بودن خریدار این تیم اهمیت دارد و ما باید یقین داشته باشیم که فردای واگذاری برای سپیدرود و آینده این تیم مشکلی به وجود نیاید و هواداران این تیم بعد از مدتها دغدغه ی کمتری در این زمینه داشته باشند.

الماسخاله در ارتباط با مصاحبه ای که هیات فوتبال را مالک سپیدرود اعلام کرده بود، گفت: همانطور که گفتم از منظر حقوقی در حال حاضر ما مالک سپیدرود هستیم، اما قصدی برای تیم داری نداشته و نداریم و تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم مالک خوش نام و معتبری برای سپیدرود پیدا کنیم.

در آن مصاحبه هم بنده در پاسخ به مطلبی که گفته بودند سپیدرود چون مالک ندارد حق حضور در لیگ برتر را ندارد، گفتم که ما مالک سپیدرودیم و در صورت نیاز راهکارهای قانونی برای حضور در لیگ برتر را هم مهیا خواهیم ساخت.

بازهم می گویم که سپیدرود با فرهنگ مردم اینجا آمیخته شده است و دوستان در اظهار نظرهای شان دقت کنند تا موجب ناراحتی و دلمشغولی مردم را فراهم نسازند. سپیدرود آمده است تا در سطح نخست فوتبال ایران حرف های تازه ای برای گفتن داشته باشد و ابزارهای زیادی هم برای این منظور دارد.

وی در توضیح داشته های این تیم گفت: سپیدرود یکی از چهار تیم پرتماشاگر ایران است و قرار است مساله حق پخش از امسال به باشگاه ها واگذار شود و مبنای قرارداد هم بر پرهوادار بودن تیم ها دسته بندی می شود و به همین دلیل سپیدرود می تواند درآمد خوبی در این زمینه داشته باشد.

همچنین با قراردادی که با کارت هواداری کوثر و سامانه هواداری و تبلیغات روی پیراهن و سطح شهر و سایر مزیت های پیرامونی منعقد شده بخش قابل توجهی از هزینه های تیم داری را می توان با تکیه بر برند سپیدرود تامین کرد و این مزیت ها شرایط را برای خریدار سهل تر خواهد کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.