وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یاداشت ویژه – روز صعود سپیدرود روز سقوط شان بود!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – سال های زیادی برما گذشت تا ۱۱ اردی بهشتی خلق شود و سپیدرود، دوباره در حیات اجتماعی این شهر جاری گردد. روز برخاستن مردم و شادی وصف ناشدنی آنان از بغضی فروخفته در گلو. روز شکوه و عزت و غرور و روز شکستن آنانی که دل و چشمی برای دیدن این همه زیبایی نداشتند، که روز صعود سپیدرود روز سقوط شان بود!

ابزار انسان های حسود، متزلزل و سوداگر. در برابر حقایق و موفقیت های دیگران، همیشه ناحق گفتن و گل آلود کردن و تخریب بوده است. گاهی اگر سکوت مان طولانی می شود، بدانید نمی خواهیم همرنگ جماعت شویم. اصول را بر تذبذب ترجیح می دهیم و گاهی هم واقعا صدایمان بالا نمی آید و باور و تحمل این همه تزویر و سکون دیگر برایمان سخت شده است!

یک فصل سخت و جان فرسا را تنها با اتکای به قدرت لایزال الهی و غیرت فرزندان این شهر، سپری کردیم. کسی دردهای ما را حس نکرد. کسی نگفت این خانواده بزرگ با کدامین در آمد و با چه تدبیری می چرخد. مدام سکوت کردیم. لبخند بر لب داشتیم و گریه در دل و از رنج ها هیچ نگفتیم تا کشتی ما به ساحل نجات برسد.

سپیدرود چه از درون خود و چه از برون همواره آسیب دیده است. از آنانی که می توانستند کمک کنند، دریغ نمودند و حتی برای شکستن روحیه تیم به اردوی تیم رقیب رفتند. آنالیز مجانی به حریفان دادند به بازیکنان گفتند قرارداد نبندید و یا با ما به جای دیگر بیایید …

چه بگوییم که التیام یابد بخشی از تاول های پای این تیم ریشه دار و محبوب و دوست داشتنی دیار میرزا… روز از نو روزی از نو، حدیث نامردی و نامرادی هم چنان ادامه دارد هیچ چیز تغییر نکرده و نخواهد کرد و انتظارمان هم بیهوده است.

افکار همان افکار است و آدم ها همان آدم ها …

سپیدرود اما امروز خروشیدن را آغاز کرده است و چه بد اقبال است این حیات دهنده مردمان این دیار که از هم اکنون سیل موانع، پیش پایش صف کشیده اند تا منفذی برای نفس کشیدن  نداشته باشد.

گویی دست به دست هم داده اند که فراز رویایی اش به سرعت در نشیب قرار گیرد و چه بی انصافند آنانی که دل در سقوط این دردانه مردم دارند و نمی توانند شادی آنان را ببینند.

قربانی شدن سپیدرود پر هزینه خواهد بود و این یک ادعا نیست فقط نمایاندن قدرت اجتماعی سپیدرود در ۱۱ اردی بهشت است تا بدانند هوادارانش نردبان محکم و بی خرجی نیستند.

فکرتان باید معطوف به همین هواداران باشد که هیچ نمی خواهند جز سربلندی تیمی که ۵۰ سال برای زنده ماندنش جنگیده اند و از برزخی  که سال ها تیم شان، در آن گرفتار بوده، رهایی پیدا کنند …

پشت پا زدن به سپیدرود و بازی کردن با آینده اش؛ یعنی مردم اولویتی ندارند؛ یعنی می شود رفتار دوگانه داشت و در شعار چیزی گفت و در عمل طور دیگری رفتار نمود!

 آنان که پس از صعود سپیدرود سخن گفتند، وعده دادند و سپیدرود رویایی را نشان مان می دادند و … امروز نباید فراموش کنند تا گامی بردارند و برای مردم شهر باران های خاطره انگیز!

یادمان باشد  زمان می گذرد به سرعت باد، اما اعتماد مردم بر نمی گردد!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

7 دیدگاه ارسال شده است

 • فرهاد گفت:

  نامه سر گشاده اردشیر پورنعمت به استاندار گیلان
  جنابان استاندار محترم، دکتر نوبخت عزیز و دیگر رفقا که جمع تان جمع است .

  باور کنید با دیدن عکستان با پیراهن قرمز اصلا جا نخوردم ، دیوانه و عصبی نشدم حتی حسادت هم نکردم به خدای مشترک مان قسم که حقیقت را می گویم.

  اما با دیدن این عکس به ناگهان و بی دلیل یاد استاندار فقید مرحوم قهرمانی افتاد و دلم گرفت برای خاطرات با او زمانی که مدیریت باشگاه ملوان بر عهده من بود. این خیلی مهم است که بگویم و بدانید و مردم بدانند که این بزرگوار در اکثر سفر هایی که برای امور ملوان به فدراسیون یا سازمان و یا هر نشست ورزشی که قرار بود بروم با من همسفر می شد، با هواپیما، اتومبیل عبوری و حتی اتوبوس نه اینکه از vip بیاید نه ! مثل همه مسافران عادی با ما سوار هواپیما می شد و تا مقصد همراه می شد ، دلداری می داد، روحیه و انگیزه می داد، مثل یک شهروند عادی مثل یک هوادار، یک گیلانی با ” صفا” و ” منصف” همراه می شد، حس می کردی پشت داشتی حمایت می شدی نه محافظی نه ” اهن و تلپی” او استاندار بود و من یک مدیر عادی ورزشی !

  همسفر می شد که خسته نشوم ، مایوس نشوم ، نگران نباشم ، تا پشتم گرم باشد .

  بهتر است مردم و هواداران بدانند استاندار فقید این چنین می کرد ، همانند یک جوانمرد کنار ما بود، نمی گذاشت آب در دلمان تکان بخورد. او نیست خدایش هست همان خدای مشترک همه مان.

  جنابان با دیدن عکستان خیلی خوشحال شدم که حداقل یک بار آستین بالا زدید و از منابع مختلف در حال کمک به فوتبال هستید کاری بسیار شایسته است و به حق . اما اما اما استاندار عزیز یادت هست روز بازی آخر لیگ که برای صعود ؟ یک سمت ملوان بود و سمت دیگر سپید رود و یکی از آن دو صعود می کرد ؟ چرا بی طرف نماندی؟ من نمی گویم باید به مسجد سلیمان می رفتی ، نه استاندار عزیز انصاف این بود که حداقل به عضدی نمی رفتی و بی طرف می ماندی و پس از پایان مسابقه تصمیم می گرفتی، شما استاندار گیلان هستی نه استاندار یک شهر!

  ای کاش مشاورانتان کمی هوشیار بودند تا شما این اشتباه استراتژیک را نمی کردی این انتقاد را از من بپذیر .من یک شهروند عادی و معمولی هستم که وامدار هیچ دولت و گروه سیاسی نیستم و در تمام عمرم از هیچ دولتی دیناری نگرفته ام ، زندگی من فوتبال بوده و بس .

  جنابان نوبخت عزیز و استاندار دوست داشتنی که هر کدامتان را یک گیله مرد با صفا می شناسیم و آشنا به درد استان . کاش کاش یک بار به اقوام محترمتان در منطقه آزاد می فرمودید که این پست ها میراث جانفشانی های دکتر دنیامالی و دکتر حق شناس و مهندس شجاع ها است که اکنون به اندازه انگشتان یک دست، جوان های انزلی در آن مدیریت نمی کنند.

  بهتر است بدانید که قریب 5 ماه است که می خواهیم با مدیران میانی اش دیدار کنیم اما از بد حادثه برای ما اصلا وقت ندارند، کاش عکسی هم با مردم انزلی می انداختید !

  جنابان عزیز ما انزلیچی ها نه بی ادبیم نه عصبانی و حسود ما مردمی فرهیخته ایم که قهرمانی ها دیده ایم و در شهری کوچک چه حماسه ها که به پا نکردیم ، در فوتبال ملی از بهمن خان و غفور گرفته تا سیروس بزرگ و در حال حاضر سید جلال و سعید .

  نه اشکالی نیست که با پیراهن قرمز عکس می گیرید ، خیلی هم خوشحالیم از اینکه وارد میدان شدید اگر چه الان هم در اشتباهید ! اگر فکر کنید که با تزریق پول می توان سپیدرود را نجات داد و باید زیر ساخت ها را برایش فراهم کنید که حداقل های AFC را برای بازی ندارد ، من می دانم که ندارد. اما اجازه جسارت بدهید تا بپرسم چرا در همه میدان ها وارد نشدید و نمی شوید و اگر نشوید متن بعدی مطالبه از دکتر روحانی عزیز خواهد بود.

  بدون شک مطالبات مردم انزلی از 2 ماه دیگر که مردان خسته دیروز کنار رفتند و مردان و زنان جسور بعدی آمدند آغاز خواهد شد آغازی بر ماجرا های آینده …

  این ها را من گفتم که وامدار هیچ حزب و گروهی و پستی نیستم شاید دیگران از هراس پست ها شان لب به سخن نمی گشایند اما

  ما مستان خرابات عشقیم
  هرگز از عقوبت دنیا نهراسیم

  با این همه شاید حق با بهمن خان باشد که فوتبال گیلان پدر ندارد و حق بدهید که یک بار دیگر استاندار فقید را آرزو کنم !

  یادمان باشد ریسمان فوتبال خیلی هم محکم نیست.

  اردشیر پورنعمت

  رو که نیست سنگ پای قزوین است !!!!
  خواهش می کنم مطالب این آقا را در سایت بگذارید تا مردم نظرات خود را بدهند

 • فرهاد گفت:

  درود
  جناب آقای ادمین، اجازه می دادید متن نامه سرگشاده آقای مدرس همیشه مدعی فوتبال اردشیر پور نعمت درج شود تا مردم از افاضات این بزرگ زاده استفاده کنند!!! چرا تاییدش نکردید؟!!!!

 • فرهاد گفت:

  درود
  دوستان به این سایت بروید و افاضات کلام
  آقای پورنعمت کارشناس را در مورد سپیدرود، استاندار،نوبخت، منطقه آزاد و …….. را بخوانید. این بابا بدجوری زده به دیوار
  malavan.ir
  رو که نیست واقعا” سنگ پای قزوین است

  آقای ادمین لطفا” آن متنی که فرستاده بودم را در همین صفحه بگذار تا مردم قضاوت کنند

 • فراز گفت:

  چه توقعات زیادی دارید!
  بالاخره یه ورزشگاه رو باید انتخاب می کرد ..
  حالا شانس سپیدرود بیشتر بود یا ملوان؟
  واضحه که سپیدرود..
  پس این صحبت ها به هیچ عنوان منطقی نیست و محلی از اعراب نداره.
  اگه صحبت حمایت و اینا ام باشه که همیشه از ملوان چه داخل استان و چه خارج استان حمایت شده و بازیکنای مفت و مجانی تیمای دیگه رو در اختیار این تیم گذاشتن و …
  یکم هم به قدیمی ترین و پر طرفدارترین تیم گیلان و شمال کشور برسن و حمایت کنن که جای دوری نمیره آقایون عزیز.
  شما ام سعی کن بری استادیوم فصل بعد تا تیمت شاید یه درصد بتونه بیاد لیگ برتر..
  چون می دونی که:
  با حرف و ناله چیزی درست نمیشه (-:

 • babak گفت:

  فعلا که پایین هستند و دارند دست و پا میزنند. بذار واسه خودش زر زر کنه. این همه سال و حتی امسال سپیدرود بی پول و با دست خالی میرفت تو مسابقات، این آقا کجا بود؟
  آآآآآآخ پررررررررو هستند این همسایگان ما!

 • محمد گفت:

  سلام
  نه استاندار بلکه همه باید برای هر هدفی متحد باشیم و برای هدفمان تلاش مزاعف کنیم . مسئولین گیلان این موقعیت را غنیمت بشمارید و با مدیریت و برنامه ریزی درست کاری کنید تا دیگر استانها پیش شما درس بگیرند و از شما مثال بزنند . ما مردم گیلان چشم براه کارهای شمائیم نه فقط برای تیم محبوبمان سپیدرود بلکه در همه زمینه ها.

 • فرهاد گفت:

  درود
  جناب آقای پورنعمت، کارشناس نامحترم فوتبال!
  استاندار سپیدرود را لیگ برتری کرد؟!
  اگر حضور استاندار اینقدر مثمر ثمر بود، پس در آخرین بازی تیم محبوب شما ملوان که در مشهد برگزار شد و استاندار نیز چه در تمرین پیش از بازی و چه روز بازی به استادیوم آمد نتوانستید از وجودش بهره ببرید و در لیگ بمانید؟!!!!
  ازابتدای تشکیل تیم نظامی ملوان که به ضرب زور نیرو دریایی به لیگ تخت جمشید آن سال راه یافت( ملوان پس از تاج آبادان و تاج اهواز سوم شده بود و انتخاب نشده بود) همواره استاندار وقت در استادیوم حاضر و به تشویق تیم می پرداخت ( تصاویر آن موجود است) ما هیچوقت اعتراض نکردیم چون می دانستیم در فوتبال دولتی ایران، دولتمردان هیچگاه پشتیبان تیمهای مردم نهاد نخواهند بود بلکه همواره از تیمهای دولتی حمایت خواهند کرد. ایران یک کشور شبه کمونیستی نه به لحاظ ایدئولوژیکی بلکه از نظر سیاسی و اقتصادی. بلطبع تیمهای ورزشی نیز از این قائده مثتثنی نیستند منجمله تیم نظامی ملوان.سالها سپیدرود این تیم مردمی سوخت، بسیار استعدادهای این تیم به لحاظ وضعیت این باشگاه فنا شدند و بعضی نیز فوتبال را کنار کذاشتند. اما تیمهای دولتی به واسطه اینکه متعلق به یک نهاد دولتی بودند سالهای سال است که در سطح اول فوتبال کشور فعالیت دارند و در عوض می بینیم تیمهای مردمی یکی پس از دیگری نابود شدند و یا در حاشیه قرار گرفتند.سپیدرود از معدود تیمهای مردمی است که به مدد مردم (و من روی این مردم تاکید می کنم) توانست در این فوتبال دولتی و کمونیستی دوام بیاورد. شما چه؟!
  اگر ملوان به بخش خصوصی واگذار شود چند سال می توانید روی پای خود بایستید ؟!!!
  فکر نمی کنم به دو سال بکشد!!!
  آنچه من در حدود چهل و اندی سال که هوادار سپیدرود هستم بویژه در این سه سال اخیر دیدم، سپیدرود را مردم به سطح اول فوتبال برگرداند نه استاندار. استاندار اگر بعد از قرنی به استادیوم آمد برای اهداف انتخاباتی بود نه برای سپیدرود. کدامیک از این دولتمردان به تیمهای بخش خصوصی توجه داشتند؟! یکی را می توانی مثال بزنی؟!
  بنابراین حرف بی ربط نزن و به تیمهایی نظیر سپیدرود که همواره توسط بخش خصوصی یعنی مردم اداره شدند و سالهاست روی پای خود ایستاده اند احترام بگذار.
  ناراحتی امثال شما این است تیمی که مالک ندارد، مدیرعامل ندارد، پول ندارد حتی یک ساختمان اداری ندارد چگونه به لیگ برتر آمده؟!! پاسخ آن واضح است، بنیه قوی اجتماعی.مردم را ندیدی، ندیدی در لیگ یک پرهوادارترین تیم شناخته شد و در سطح ایران چهارمین تیم پرطرفدار ایران، ندیدی که مردم از ساعت 11 قبل ز ظهر برای تشویق و کمک به تیم در استادیوم حاضر شدند، میانگین تماشاگران حاضر در استادیوم را ندیدی؟!! شما کی اینقدر هوادار داشتید؟! پدر و پسر بقول قدیمی ها نصف استادیوم کوچک خود را نیز نتوانستید پر کنید، اما رشتی ها همواره برای حمایت از تیم مورد علاقه خود استادیوم را پر کردند.
  آقای کارشناس، این مردم بودند که تیم را روانه لیگ برتر کردند نه استاندار!!
  به فرض که استاندار یکبار برای حمایت تیم به استادیوم آمد که چنین چیزی نبود!
  هزار بار شعبان یکبار رمضان !!!!
  لطفا” حسادت نکن که بازیکن سرباز و پول و …. نتوانست ملوان را به لیگ برتر بیاورد اما ما بدون پول تنها با حمایت مردم به لیگ برتر آمدیدم
  آقای پور نعمت این بنیه قدرتمند اجتماعی است نه حمایت استاندار!!!