وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت: تکلیف لیگ را مشخص کنید

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودچالش بزرگ کشور در شرایط کنونی ، بیماری کرونا است و همه اعضای جامعه باید بکوشند که وظیفه خود را در قبال سلامت جامعه انجام دهند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، باشگاه های فوتبال، مربیان و بازیکنان هم از این دایره خارج نیستند، کمک های مادی و غیر مادی جامعه فوتبال در کنار استفاده صحیح و بهینه از موقعیت اجتماعی مانند ظرفیت های فضای مجازی از جمله وظائف جامعه فوتبال است که تا به امروز به شکل مناسبی انجام پذیرفته است.

متاسفانه در روزهای اخیر، برداشت اشتباه مسئولین ورزش و جامعه موجب شده که جامعه فوتبال در برابر جامعه و سلامت جامعه قرار گیرد.

این در حالی است عامل آن تردید و عدم تصمیم درست متولیان فوتبال است که مانند اتفاقات بهمن و اسفند به دنبال برگزاری لیگ به هر قیمتی هستند.

یک مثال ساده این است که در حالیکه ستاد مبارزه یا کرونا انجام تمرینات تیم های ورزشی را حداقل تا ١۵ فروردین غیر مجاز دانسته است، تعلیق مسابقات ورزشی از جمله لیگ برتر تا پایان فروردین اعلام شده است.

هر شخصی که سابقه و دانش حداقلی در حوزه ورزش داشته باشد می داند که پدیده بی تمرینی در حدود ٢۵ تا ٣٠ روزه، ورزشکار را به موقعیت صفر در دوره بندی تمرین می رساند.

آن هم در شرایطی که باشگاه های بدنسازی و مراکز ورزشی عمومی که می تواند به ورزشکار کمکی کند شاخصه هایی همچون قدرت و استقامت را حفظ کند هم تعطیل است.

پس هر زمانی که جهت شروع مسابقات مد نظر باشد باید حداقل فاصله ٢١ تا ٣٠ روزه نسبت به زمانی که مجوز شروع تمرینات داده می شود داشته باشد.

این در حالی است که این فاصله در بیانیه ستاد مبارزه با کرونا، فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان لیگ تنها ١۵ روز است. این یعنی سردرگمی باشگاه ها، یعنی افزایش ریسک مصدومیت بازیکنان و یعنی سو مدیریت و قصد کردن به اتمام لیگ به هر قیمتی.

مدل مناسب برای مدیریت، عملکرد نهادهای تصمیم گیر در اروپا است. اکثر لیگ های معتبر حداقل تا ٢٣ آپریل تعویق شده است.

این روش مناسبی است که در ایرانِ هم باید مد نظر قرار گیرد، واقع نگری نسبت به بیماری کرونا، نگرش علمی به پروسه تمرینات و به همین نسبت در نظر گرفتم فاصله حداقل یک ماه بین شروع تمرینات تا شروع مجدد لیگ و درک این موضوع که فوتبال چه در اروپا که یک صنعت است با گردش مالی چند میلیارد دلاری و چه در ایران که یه تفریح عمومی و پدیده اجتماعی است، ارزش جان حتی یک نَفَر را هم ندارد. منطقی تر و مدبرانه تر نسبت به این موضوع  تصمیم گیری و تعیین تکلیف کنیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.