وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت روز – تو جایی نخواهی رفت تا باز گردی!

رادنی دیدار

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – آدینه هنگامی که خورشید آسمان شهرباران غروب کند و جایش را به سیاهی شب دهد، ستاره ی سهیل رشتی ها دیگر از زاویه مستطیل سبز عضدی قابل رویت نخواهد بود.

خورشید آدینه که غروب کند، کاپیتان سهیل سپیدرودی ها زیر باران نمناکی که این بار به جای آسمان همیشه ابری از گونه ها بارور شده، چهار گوشه ی آن مستطیل مصنوعی شده را خواهد بوسید و برای آخرین مرتبه پایش را از خط سپید زمین به عنوان بازیکن بیرون می گذارد و با تمام آن خاطرات و افتخارات و هوراها و هل هله کشیدن ها وداع می کند و پشت سر جا می گذارد و بیرون می رود.

کاپیتان سهیل شاید نتواند کمرش را به آسانی از زیر بار آن همه اندوه و حسرت و خاطرات راست کند و سرش را بالا بگیرد، شاید نتواند مقاومتی در برابر آماج آن اشک های سیلابی از خود نشان دهد، شاید نتواند واپسین گام هایش را استوار و بدون لرزش در پس هم بردارد و شاید نتواند آن آخرین نگاه لعنتی را به هم تیمی ها و هوادارانش تاب بیاورد، اما … اما در نهایت می داند که او جایی نخواهد رفت؛ نه از قلب هواداران بی شمارش و نه از کنار هم تیمی هایش.

چرا که قرار است کاپیتان سهیل پس از این تنها چند متر با فاصله از پست سازمانی اش، به جای آن جلو جلوها و پیشانی خط آتش، از روی نیمکت پراسترس رفقایش را یاری رساند.

سهیل ما امروز خوشبخت است که قرار نیست فردا روز به جای گم شدن در غبار خاطرات، گرمای لذت بخش دم هوادارانش را پشت سر داشته باشد و کسی قرار نیست او را به کنج عزلت هل دهد.

آخر تا همین چند وقت پیش در شهر ما برای کنار گذاشتن و به کنار کشیدن ستاره ها لحظه شماری می کردند و قرار نبود آنهایی که ده بار و صد بار امتحان پس داده بودند و رد شده بودند، جایی برای تازه نفس ها باز کنند.

اما حالا مدتی است که به مدد آمدن همین جوان ها دیگر عرصه بر کسی تنگ نمی شود و قرار نیست جوانی و جوان بودن جرم تلقی شود و قرار نیست بر روی انرژی پرشور جوانی سد ببندند.

حالا کاپیتان سهیل و ستاره های شهر ما دلشان قرص است که بستر برای ادامه ی کار در جایی نه خیلی دور تر از آنچه که باید مهیاست و فقط پشتکاری قوی می خواهد و عزمی جزم و اراده ای هم برای آموختن و سپس آموزش دادن.

هنوز از خاطرمان گم نشده در روزی نه خیلی دور زمانی که شبانه دسیسه چیدند تا علی نظر را ابتدا از مستطیل سبز دورش کنند و بعد از نیمکت مربیگری فراریش دهند؛ قاطعانه گفتیم که:

” مردم شهرباران به یک چیز ایمان دارند و مطمئن هستند که زمانی نه خیلی دیر روزی علی چیلاورت شان دوباره باز خواهد گشت و این بار هیچ توفانی یارای کندنش نخواهد بود. این کامنت یک هوادار غمگین زیر پست خبر کنار گذاشتن نظرمحمدی بود: تو باز خواهی گشت و اسطوره خواهی ماند پسر محبوب شهرباران! “

و حالا روزگاری رسیده که ستاره ی سهیل مان به مدد راهی که امثال علی نظر برایش باز کرده، دیگر نیازی به رفتن نخواهند داشت و نرفته باز می گردند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.