وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت ویژه – تن آدمی شریف نیست به جان آدمیت!

آی اسپورت / رادنی دیدار

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود ایرانیان شمال و‌ مرکز آن رشت را به شور و نشاط دایمی، شب زنده داری های همیشگی و رستوران گردی های پایان ناپذیر می شناسند. به قولی رشت پایتخت خوراک  و خوشمزه ترین شهر ایران است.

اما همه ی آن خاطرات خوب را فعلن به کناری بگذارید اینجا چند صباحی هست که خاک مرگ پاشیده اند، هنوز شهر از شوک برفی که نباید فاجعه می آفرید بیرون نیامده بود که مهمان بی دعوت شرقی با سبک سری و بی مبالاتی بی دعوت وارد شهر شد. حالا نه از شور خیابانگردی دایمی خبری هست و نه به سان روزهای پایانی مردم سایر شهرهای استان برای خرید نوروزی در مراکز خرید در هم می لولند!

اینجا در رشت پس از چند روز سرسری گرفتن ماجرا پس از دیدن نمونه های آلوده و گاها منجر به فوت شهر در شوک فرو رفته و همه داستان را جدی گرفته اند ظاهرا همه به جز مسئولین مقرارتی و وظیفه شناس سازمان لیگ ایران! آنها مشتاقانه دنبال برگزاری بازی های لیگ در زیر چتر ویروس ناشناخته بی رحم هستند تا به همه ثابت کنند که هرگز دغدغه سلامت جسمی و روحی جامعه را نداشته و ندارند! آنها فقط دنبال این هستند که لیگ فشل و بد قیافه خود را که بارها و بارها به دلایل غیر منطقی تاریخ ها رو عقب جلو کرده اند سر یک تاریخ از پیش مشخص شده خنده دار تمام کنند و خیالشان راحت شود!

حال چه اهمیتی دارد که قرار است بر مبنای فکر بکر آقایان برای صندلی های خالی شو اجرا کنند و فضای خالی و سرد ورزشگاه ها همدم بازیکنان شود! موضوع این است که اصلا این اتفاق برای دوستان عجیب نیست که اگر بود در فوتبال ما هرگز سایپا، پیکان،  گسترش فولاد و  شهرداری چی های ریز و درشت هرگز تا این همه سال دوام نمی آوردند!

فدراسیون نشین ها نمی دانند که در فلسفه وجودی فوتبال تماشاگران‌ تنها دلیل ماندگاری و‌ برگزاری بازی هایش است و به همین سبب است که در شب سال نو به خاطر علاقه بریتانیایی ها لیگ برگزار می شود و البته آنه با روح وجودب ورزش هم بیگانه اند‌ و نمی دانند که قرار بود ورزش به سلامت جامعه کمک کند نه سبب ساز بیماری شود.

رییس سازمان لیگ که در سر لیست تمام نامزدهای ریاست فدراسیون جایگاه ویژه ای دارد در نامه ای تند باشگاه سپیدرود را در صورت عدم توانایی برگزاری مسابقه به جریمه ای سنگین و واگذاری نتیجه بازی تهدید کرده است و هرگز پاسخی به استدلال های این باشگاه نداده و تازه از رسانه ای کردن این درخواست شاکی هم شده است!

اینکه رشت به یکی از مهمترین مراکز شیوع کرونا تبدیل شده، اینکه چندین نفر از بازیکنان سپیدرود و ملوان مشکوک به آلوده شدن این ویروس شده اند و اینکه چرا باید بازیکنان سیرجان از استانی که تا امروز میزبان این ویروس نبوده و ممکن است در بازگشت ناقل کرونا شوند هیچکدام استدلال های محکمه پسندی برای تعویق بازی ها از سوی سازمان لیگ نیست!

کالچیو و جی لیگ و‌ لیگ قهرمانان تعطیل شد تا مدیران فدراسیون در تزهای مدیریت نوین شان که جایزه اش جریمه سی هزار دلاری بود که همین دو روز پیش دریافت کردند تحت هر شرایطی مسابقات بی کیفیت شان برگزار کنند و آمارشان کامل شود!

حال چه باک که بازیکنان و کادرفنی و مسئولییت برگزار کننده و اعضای خانواده شان در خطر روحی و‌ جسمی باشند، بیماری در سطح کشور گسترش پیدا کند و تماشاگران از حضور در ورزشگاه ها محروم شوند، مهم همان پر کردن آمار بی ارزش نشان دادن جان انسان هاست و بس!

فقط کاش دوستان آنقدر شهامت داشته باشند تا به دعوت طعنه آمیز باشگاه سپیدرود به رشت پاسخ مثبت دهند! آخر سپیدرودی ها بهاروند و محمودزاده را دعوت کرده اند که هنگام برگزاری مسابقه روز جمعه مهمان رشت و کرونا باشند!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.