وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت ویژه – دکتر نوبخت عزیز؛ سپیدرود فرزند سر راهی مردم رشت نیست!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود خبر تکراریست و تلخ و البته وقوع یک فاجعه را هشدار می دهد:

«در حالی که همه ی مسئولین سیاسی و ورزشی گیلان فکر و‌ ذهن شان معطوف جایی دیگر است؛ سپیدرود در فاصله کمتر از دو هفته تا شروع لیگ نه مالک دارد و نه مدیر و نه مربی و نه پولی برای تیم بستن و نه اعتباری برای قرض گرفتن و نه جانی برای زنده ماندن!»

و در این میان تا امروز نه ناله های سپیدرودی ها توانسته گوش استاندار غیربومی ما‌ را حساس کند و نه زورش رسیده «مدیرانِ وعده» بومی را از خواب غفلت بیدار کند و به همین سبب مستاصل و درمانده دست نیاز به سوی صاحب منصب ترین مقام رشتی در دستگاه های عریض و طویل دولتی دراز کردیم تا شاید فریاد رسی پیدا شود.

دکتر نوبخت عزیز؛

وقتی در آرشیو عکس های قدیمی چشم مان به تصویر خندان شما با پیراهن مقدس سپیدرود در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره گذشته خورد، با خودمان گفتیم که حساب شما بدون شک از آن دسته دوستان عاشق بند کیف جداست و امروز در این روزهای تنهایی و بی کسی هم، کنارمان می مانید و ته مانده های امید را در چشم و دل مان روشن باقی خواهید گذاشت.

دکتر نوبخت عزیز؛

سپیدرود قدیمی ترین تیم گیلان زمین است و در تمام ۵۲ سال تاریخ طولانی اش در فوتبال نه وابسته به هیچ ارگانی بوده و نه نام و مسلک و هویت و رنگش تغییر کرده و نه هوادارانش با صعود و سقوط کم شده اند و این میراث کهن نسل به نسل و سینه به سینه همچون سهم الارثی گران بها در جان خسته عاشقانش حفظ شده است.

دکتر نوبخت عزیز؛

اینکه دو سال است شما به همراه نماینده های راست و چپ مجلس و اعضای شورای شهر کلانشهر رشت، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، رییس هیات فوتبال گیلان و سایر مقامات عالی رتبه استانی و شهری در جاده رشت به تهران و جنوب و … برای خریدن یک سهمیه جان می گذارید خوشحالیم اما وقتی که می بینیم در این مدت برای حل مشکلات وحشتناک سپیدرود کسی تا امام زاده هاشم هم نرفته، دل مان از بی کسی و مظلومیت بدرد می آید!

دکتر نوبخت عزیز؛

دو سال است که همه بسیج شده اند تا برای دیگر تیم دوست داشتنی شهرمان که هم نامش و هم هوادارانش مورد احترام و حمایت خانواده بزرگ سپیدرود است سهمیه بخرند و این تیم را از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول بیاورند و شکرخدا در سال گذشته موفق هم شدند اما پرسش اینجاست که سپیدرود بزرگ کدام قسمت این دلمشغولی ها جای دارد!؟

دکتر نوبخت عزیز؛

وقتی می بینیم تنها نماینده گیلان در شش سال گذشته در سطح نخست فوتبال ایران، پله پله با شاهکارهای همان مدیران دولتی کنار دست تان که با چشم تنگی و سو مدیریت هر ماه یک مدیر و مالک به سپیدرود مظلوم تحمیل کردند و ماه بعد آنها را خلع کردند تا از اوج قله به دره نابودی پرتاب شود و همچنان هم سرنوشتش اسیر دست بی تدبیری آنهاست و شوربختانه شما شرایط را می بینید و سکوت پیشه کرده اید دلمان می شکند از این حجم بی مهری و تنهایی!

دکتر نوبخت عزیز؛

سپیدرود فرزند سر راهی مردم رشت نیست و نامی اصیل و یکتایی است که با هویت شهرمان گره خورده. چه آن روزها که دوران نوجوانی و جوانی را در شهر رشت می گذراندید و چه سال های بعد به عنوان دبیر دبیرستان بهشتی حضور داشتید و چه بعدترها که نماینده چندین دوره مجلس شهرمان شدید و چه این روزها که نفر نخست اقتصادی کشور هستید و خدارا چه دیدید چه فردا روز که کرسی شخص نخست اجرایی کشور را در اختیار گرفتید؛ بدون تردید تنها سپیدرود بود که بوده و تا همیشه خواهد بود.

دکتر نوبخت عزیز؛

سپیدرود با لطف و تدبیر نامدیران منصوب شده، این روزها چند قطره بیشتر تا خشک شدن فاصله ندارد و برای اینکه این فاجعه در دولت تدبیر و امید روی دهد کافی است تا نامدیران همچنان گره کور انتخاب مالک سپیدرود را باز نکنند و برای حل بدهی مالی اش فکری نکنند و رنج سفر تا امام زاده هاشم را هم بر خود هموار نکنند و از همه مهمتر اختیاردار تیم مان همچنان باقی بمانند تا بعد از این از سپیدمان فقط یک خاطره بماند و تمام.

دکتر نوبخت عزیز؛

این حجم از سو مدیریت و بی تدبیری مدیران توانایی آن را دارد که هر امیدی را ناامید و هر تدبیری را بی اثر کند. برای نابودی کامل سپیدرود تنها کافی است به مدیران انتصابی تان اعتماد کنید! فقط یادتان باشد که تک تک این لحظات شوم و دردناک را تا واپسین نفس های زندگی مان فراموش نمی کنیم و آه مظلومیت مان دامن گیر همه ی عاملین این فاجعه خواهد بود.

دکتر نوبخت عزیز؛

سپیدرود میراث فرهنگی و هویت شهر مهاجرزده رشت است که از بد روزگار عنان اختیارش دست مهمانان صاحبخانه شده افتاده اما یادتان باشد و یادمان می ماند که سپیدرودمان تا همیشه پایدار و خروشان باقی خواهد بود و خوشا به حال آنانی که همراه و همدلش بودند و دستش را در این روزهای بی کسی گرفتند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.