وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یادداشت ویژه – سپیدرود؛ یک ماه و ۱۱ ستاره!

استاد اردشیر لارودی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – بعد از ۱۰-۸ روز پرحرف و حدیث که با ادعاهای علی کریمی در باب روشنگری اوجی تازه گرفت، نگران و منتظر روز جمعه چهارم اسفند بودیم! نگران و منتظر سرنوشت بازی مهم سپیدرود با تیم سایپا! علی دایی رودرروی علی کریمی!

۱- به هر شکلی زیرپوستی این شهرآوردی بود میان کریمی و ساکت! قسمت دوم مناظره‌ای که ناتمام مانده بود! یک شهرآورد نیابتی که طی آن، پیروزی دایی و سایپا شماره ۸ را ضربه فنی و ناک‌اوت می‌کرد!

نگرانی در هوا موج می‌زد. این نگرانی که مبادا زور کریمی نرسد با یک دست دو هندوانه را بردارد! هم با ساکت بر سر مدعیات مطرح شده جنگ آغاز شده بدهنگام را بجنگد و هم با ارادی‌ترین و پیروزی‌طلب‌ترین مربی حاضر در لیگ برتر- علی دایی- برزمد!

شکست در پیکار دومی، باختن در نبرد اول هم تعبیری شد و جادوگر بسیار خونسرد، بسیار مطمئن به خود و بسیار سنجیده مهم‌ترین مسابقه دوران بعد از بازیگری‌اش را برگزار کرد و برد!

کریمی برنده تمام‌عیار هفته بیست و سوم لیگ برتر ایران شد! سپیدرود از یک راهبری دقیق و از یک فرماندهی شجاع و دریادل استفاده کرد و مهم‌ترین بازی روز را به نفع خود رقم زد!

کریمی نشان داد در عالم مربیگری هم حرف‌ها دارد! بازیسازی او کامل و بازیگری‌اش تکمیل بود! علی دایی نه به حوادث که به حسابگری حریف خود بازنده شد!

۲- کریمی برد، آن هم در روزهایی که باختن برایش قدغن اکید بود! کریمی برنده شد، آن هم در شرایطی که باختن برایش حرام بود و شکست خوردن در حکم «زهر هلاهل»!

کریمی حتماً می‌دانست باختن او را از غصه به در می‌کند و می‌دانست درستی یا غلطی ادعاهای قابل بررسی‌اش پیوند زده می‌شود به نتیجه مسابقه سپیدرود- سایپا، مسابقه‌ای که برنده شدنش برای کریمی از نان شب واجب‌تر می‌نمود!

کریمی بازی را برد تا «جنم» خود را نشان دهد! کریمی بهترین بازی را از شاگردان باوفایش گرفت تا مهم‌ترین بازی عمرش را به سود خود- و به سود حقانیت خود- تمام کند!

«علی» دو گل به دایی زد تا مربیگری‌اش زیر سؤال نرود! «علی» تیم خوب و مربی خوب سایپا را شکست داد تا او را یک شکست‌خورده به تقصیر و یک ورشکسته پرمدعا نشان ندهند!

سپیدرود جنگی‌ترین مبارزه‌اش را به نمایش گذارد تا بگوید چقدر مربی خود را دوست دارد، تا نشان دهد اگر لازم باشد و اگر پایش بیفتد برای مردی که دوستش دارد همه کار می‌کند! حتی کارهای باورنکردنی!

در تیم سپیدرود، مهدوی یک چیز دیگر بود! ابراهیمی درخشان بازی کرد و عماد میرجوان و رضا نورمحمدی و حسین کعبی سنگ تمام گذاشتند! سپیدرود یک ماه داشت و یازده ستاره! ماهش کریمی بود و ستاره‌هایش بقیه به ویژه مهدوی!

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهارده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.