وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

یک سقوط بد و یک صعود سرافرازانه

ویژه نامه نوروزی خزر / میثم ضابطی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – کمتر فوتبالدوست رشتی را می توان یافت که پس از سقوط داماش با علی نظرمحمدی، حتی به ذهنش خطور کرده باشد که این سرمربی تازه کار، روزی ناجی فوتبال رشت شود.

سایه روشن هایی از آخرین دیدار داماش گیلان مقابل مس کرمان در ورزشگاه عضدی رشت جلوی دیدگان بیش از ده هزار هوادار عاشق و سقوطی دردناک هنوز در ذهن فوتبالدوستان رشتی باقی مانده است.

سقوط تیم اول آن سال های رشت به سرمربیگری علی نظرمحمدی که در هفته های پایانی جانشین افشین ناظمی شده بود؛ سقوطی که تنها بر روی کاغذ به نام نظرمحمدی رقم خورده شد چرا که وی مجال چندانی برای عرض اندام در آن فصل نداشت.

چند ماه بعد گلر اسبق داماشی ها این بار در قامت ناجی برای تیم لاجوردی پوش شهر باران ظاهر شد و با دستانی خالی، تیمی یکدست آماده حضور در لیگ دسته اول کرد؛ تیمی که قرار بود در یک برنامه مدون و کوتاه مدت با قدرتی بیشتر، دوباره به سطح اول فوتبال ایران بازگردد؛ لیکن وی مجالی برای حضور بر روی نیمکت نیافت و چند روز پیش از آغاز مسابقه ها در اقدامی عجیب از سرمربیگری برکنار شد.

یک فصل خانه نشینی برای علی نظرمحمدی کافی بود تا وی بر دانش فنی اش بیفزاید و خیلی زود با ریسک بالای مدیران وقت سپیدرود، سکان هدایت سرخ های شهرباران را بر عهده بگیرد.

پسر جسور شهرباران با اقتدار سپیدرود را به دور دوم لیگ دسته دوم رساند لیکن اختلافات وی با مدیریت باشگاه باعث شد اولین شکست در دور دوم بهانه ای برای اخراجش شود. سپیدرود در آن فصل در نهایت با سرمربیگری پیوس جواز حضور در لیگ دسته اول را به دست آورد.

لیگ یک اوج هنرنمایی علی نظرمحمدی بود جایی که وی دوباره توسط پورمحسن و شرکا در سپیدرود به سمت سرمربیگری سرخ ها گمارده شد و این بار توانست با کنار زدن پورمحسن، به تنهایی نقش سرمربی و مدیر را در این تیم ایفا کند.

علی نظرمحمدی سپیدرود را پس از بیست و پنج سال به سطح اول فوتبال ایران بازگرداند و شاهکار وی زمانی نمود بیشتری می یابد که بدانیم این تیم بیش از نیم فصل در رقابت ها بدون مالک و مدیرعامل در بازی ها حضور داشت.

سرمربی حالا باتجربه سپیدرود، برای دومین بار طعم سرمربیگری در لیگ برتر را خواهد چشید . این بار خود وظیفه بستن تیم را بر عهده دارد و می تواند یاران دلخواهش را جذب کند.

علی نظرمحمدی لیگ را نسبتا خوب شروع کرد و توانست امتیازات حساسی را برای سرخ های شهرباران به ارمغان آورد، لیکن توسط مالک جدید باشگاه از کار برکنار شد تا فوتبال رشت بیش از این نتواند از وجود وی بهره جوید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.