وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

۱۸۰ دقیقه تا پایان لیگ؛ بررسی وضعیت قهرمانی، سهمیه و سقوط تیم ها

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم در جنگ سهمیه و ۲ تیم در خطر سقوط در لیگ برتر هستند که تا ۲ هفته آینده وضعیتشان مشخص می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ایلنا، دور هجدهم لیگ برتر به هفته‌های پایانی خود رسیده و حالا کار چند تیم در کورس قهرمانی یا رقابت برای نیافتادن و همچنین کسب سهمیه آسیایی به حساس‌ترین نقطه خودش رسیده است.

تعدادی از تیم‌های میانه جدول هم که نه خطر سقوط را احساس می‌کنند و نه شانس سهمیه دارند تلاششان در هفته‌های پایانی فقط روی بهتر کردن جایگاهشان در جدول است و البته رقم زدن معادلات سایر تیم‌ها.


پرسپولیس: ۴ امتیاز تا قهرمانی

پرسپولیس این روزها خوشبخت‌ترین تیم لیگ برتر است و با امتیازاتی هم که در هفته‌های اخیر میان مدعیان تقسیم شد توانست فاصله مطمئنی با رقبا داشته باشد.

آنها در بازی حساس با تراکتورسازی در تبریز در هفته بیست و هشتم به تساوی یک – یک رضایت دادند و حالا به فکر نتایج بازی‌های بعدی هستند تا جشن قهرمانی خود را برگزار کنند. باید دید پرسپولیس به قهرمانی سوم به صورت پیاپی می‌رسد یا رقبا از شانس اندک خود استفاده می‌کنند و جای این تیم را خواهند گرفت.


سپاهان؛ در انتظار معجزه

امیدوارترین تیم برای گرفتن جایگاه پرسپولیس در حال حاضر سپاهان است که تنها ۳ امتیاز از این تیم کمتر دارد. سپاهان با غلبه بر ماشین‌سازی توانست به فاصله ۳ امتیازی صدر جدول برسد و ۲ هفته پایانی لیگ به جذاب‌ترین شکل خودش دنبال می‌شود.

سپاهان دیداری با پدیده در اصفهان و با استقلال خوزستان در اصفهان در هفته پایانی دارد که سقوطش قطعی شده و رقیب جدی برای تیم اصفهانی محسوب نمی‌شود.

به هر جهت سپاهان برای ماندن در کورس و حفظ اندک شانس باقی مانده نیاز به بردن در بازی‌های باقی مانده دارد و منتظر این باشد که پرسپولیس از ۲ بازی بعدی خود بیش از ۳ امتیاز دریافت نکند.


استقلال تهران؛ خروج موقت از بحران

استقلال توانست با برتری پرگل مقابل همنام خوزستانی در نخستین تجربه سرمربیگری مجیدی تا حدودی به اوضاعش سرو سامان دهد. استقلال با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان جایگاه این تیم در رتبه دوم جدول را گرفت ولی فاصله ۴ امتیازی در شرایطی که تنها ۲ دیدار به پایان فصل مانده شانس زیادی به قهرمانی این تیم نمی‌دهد چرا که برای قهرمانی استقلال، پرسپولیس نباید بیش از ۲ امتیاز از ۲ بازی باقی مانده بگیرده و به عبارت بهتر هیچکدام از ۲ بازی خود را نبرد. از طرفی سپاهان با برتری مقابل ماشین سازی جایگاه دوم را از استقلال پس خواهد گرفت.

آبی‌ها با صنعت نفت در آبادان و سپیدرود در تهران بازی دارند


تراکتورسازی تبریز؛ شانس قهرمانی پرید

تراکتورسازان تا چند هفته قبل گزینه اصلی رقابت با پرسپولیس بوده و حتی خیلی‌ها شانس بیشتری برای این تیم نسبت به شاگردان برانکو در صدر جدول قائل بودند ولی شکست مقابل سپیدرود و بحران‌های خود خواسته ۲ شسکت دیگر برای این تیم به همراه داشت تا نه تنها از کورس قهرمانی خارج شود که حتی شانسش برای کسب سهمیه هم تا حد زیادی کم شود.

تراکتورسازی در هفته بیست و هشتم در خانه پرسپولیس راه متوقف کرد تا قهرمانی این تیم را به تاخیر بیاندازد ولی خودش دیگر با این نتیجه روی کاغذ هم شانس قهرمانی ندارد و باید تمرکزش را روی کسب سهمیه بگذارد. در صورت برتری پدیده مقابل سایپا، تراکتور به رتبه پنجم سقوط می‌کند.

آنها با پارس جم در تبریز و با  فولاد در اهواز بازی دارند.


پدیده؛ تا همینجا هم شگفتی ساز

نتایج پدیده تا اینجای کار هم با توجه به بضاعت این تیم عالی بوده و حتی اگر در همین رتبه که بدترین جایگاه ممکن برای آنهاست کارشان را تمام کنند باز جای تقدیر دارند. پدیده برد ارزشمندی مقابل استقلال به دست آورد تا دوباره در کورس سهمیه قرار بگیرد و باید دید در ادامه چکار می‌کند. این تیم با ۴۹ امتیازیک بازی کمتر پایین‌تر از تراکتورسازی است و در صورت برتری مقابل سایپا به رتبه چهارم خواهد رفت.

پدیده بعد از بازی با سایپا در تهران، با سپاهان در مشهد و با ماشین سازی در تبریز بازی دارد.


فولاد خوزستان؛ بهترین شرایط ممکن

رتبه ششم جدول برای فولاد بهترین جایگاه ممکن است چرا که ۱۲ امتیاز با تیم بالای سر خود یعنی پدیده فاصله دارد و در بهترین شرایط به ۶ امتیازی آنها خواهد رسید. یعنی پدیده آخرین تیمی است که شانس سهمیه داشت و فولاد و تیم‌های پایین‌تر از آن امیدی برای سهمیه گرفتن ندارند.

فولاد، با ذوب آهن در اصفهان و با تراکتورسازی در اهواز بازی دارد.


ذوب آهن؛ مزاحم بالانشین‌ها

نقش ذوب آهن از زمان آمدن منصوریان تغییر معادلات بالای جدول و قهرمانی در لیگ بوده. ذوب آهن هم ۲ امتیاز از سپاهان گرفت و هم از پرسپولیس و البته جایگاه خودش را هم تا حد زیادی بالا کشید. ذوب آهن در بهترین حالت می‌تواند با یک پله صعود به رتبه ششم برسد و جای فولاد را بگیرد.

آنها پس از برتری مقابل پارس در جم در هفته بیست و هشتم، در ۲ هفته باقی مانده با فولاد در اصفهان و با نفت در مسجد سلیمان دارند.


سایپا؛ ضعیف‌تر از فصل قبل

سایپا که فصل قبل با هدایت دایی توانست رتبه چهارم را بدست آورده و سهمیه پلی آف بگیرد در این فصل در بهترین شرایط ششم جدول خواهد شد و می‌تواند دو پله صعود کند که برای این کار نیاز به جبران فاصله یک امتیازی با فولاد دارد.

سایپا با پدیده در تهران، با استقلال خوزستان در اهواز و با صنعت نفت در تهران بازی دارد.

* با برکناری علی دایی، هدایت سایپا در دیدارهای باقی مانده لیگ بر عهده ابراهیم صادقی است.


پیکان؛ تغییر سرمربی هم جواب نداد

پیکان در فصل جاری بعد از ۳ سال دست به تغییر سرمربی زد و فرکی جانشین جلالی شد ولی تغییر چندانی در وضعیت این تیم ندیدم. آنها ۳ هفته مانده به پایان فصل در رتبه نهم جدول هستند و ۵ امتیاز اختلاف با بهترین جایگاه ممکن برای خود یعنی ششم جدول دارند.

آنها با نفت مسجد سلیمان در تهران و نساجی در مازندران بازی دارند.


صنعت نفت آبادان؛ تلاش برای تک رقمی شدن

شاگردان سرجیو از خطر سقوط فرار کردند و حالا به دنبال بالا رفتن از رتبه دهم و تک رقمی شدن هستند. آنها با استقلال در آبادان و سایپا در تهران بازی دارند. بازی آنها با استقلال اهمیت زیادی برای دو تیم دارد.


نساجی؛ بقای با ارزش برای مازنی‌ها

نساجی بعد از سال‌ها صعود تاریخی به لیگ برتر را تجربه کرد و با وجود مشکلاتی که داشت همین بقا در لیگ در فصل اول برایش ارزشمند بود نباید انتظار بیشتری از آنها داشت. نساج‌ها با نکونام شروع کرده و با جلالی ادامه دادند و حالا خطر سقوط را احساس نمی‌کنند.

آنها با سپیدرود در رشت و با پیکان در مازندران دارند. بازی هفته آخر انگیزه‌های انتقامی هم برای جلالی دارد.


پارس جم؛ اوضاع نه چندان خوب پدیده سابق

پارسی‌ها که این روزها در گیر مشکلات مالی و اعتصاب و مسائلی از این دست هستند از نظر نتیجه گیری و جایگاه در جدول شباهتی با فصل قبل که پدیده فصل بودند ندارند و حالا دلخوشی‌شان حس نکردن خطر سقوط است. پارسی‌ها با ۲۹ امتیاز ۱۲ جدول هستند و می‌توانند در رویایی ترین حالت ممکن به رتبه هشتم هم می‌توانند برسند.

پارس جم در دو هفته باقی مانده با تراکتورسازی در تبریز و با پرسپولیس در جم بازی دارد، ۲ بازی خیلی سخت.


ماشین‌سازی؛ خطر سقوط روی کاغذ هم ندارد

شاگردان مهاجری در شرایط عادی با توجه به امتیازات روی کاغذ خطر سقوط را حس می‌کردند ولی بازی مستقیم نفت مسجد سلیمان و سپیدرود این فرض محال را هم از بین برده است. ماشین سازی پس از شکست مقابل سپاهان در اصفهان، با پرسپولیس در تهران و با پدیده در تبریز دارد و نقش تعیین کننده در قهرمانی و سهمیه گرفتن دارند.


نفت مسجد سلیمان؛‌ حضور روی لبه پرتگاه

نباید شانس بالای سقوط شاگردان کریمی را نادیده گرفت. آنها فقط یک امتیاز بیشتر از سپیدرود دارند و تساوی در بازی مستقیم مقابل این تیم نتوانست آنها را نجات دهد. نفت در هفته‌های بعد با پیکان در تهران و با ذوب آهن در خانه بازی دارد.


سپیدرود؛ آخرین تلاش‌ها برای ماندن

شاگردان دست نشان نتایج نسبتاً خوبی در هفته‌های اخیر گرفتند ولی آنها را از خطر سقوط نجات نداده و این هفته در دیدار سرنوشت‌ساز با نفت مسجد سلیمان در خانه حریف در حالی که با برد فاصله‌ای نداشتند به تساوی رضایت دادند.  آنها با نساجی در رشت و با استقلال در تهران بازی دارند.


استقلال خوزستان؛ خداحافظ قهرمان

قهرمان لیگ پانزدهم ۳ فصل بعد از آن نتایج رویایی الان به طور قطعی از لیگ برتر حذف شده است. کسر شش امتیاز به خاطر بدهی موقعیت این تیم را به شدت در خطر انداخت و تا پایان فصل همراه این تیم است. ۱۲ امتیاز از ۲۸ بازی و فاصله ۹ امتیازی با نفت مسجد سلیمان و جایگاه فرار از سقوط، شانس ماندن این تیم را از بین برده و شکست مقابل استقلال تهران کار آنها را یک سره کرد

استقلال خوزستان با سایپا در اهواز و سپاهان در اصفهان بازی دارد.


Screenshot_2019-04-28 ورزش سه مرجع اخبار ورزشی به زبان فارسی

Screenshot_2019-05-04 جدول لیگ برتر (97-98) - لیگ برتر ایران

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است