ایران ورزشی/ ورود کمیته انضباطی به اتفاقات شهرآورد گیلان: سر و شیشه را با هم شکستد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – در حالی که چند روزی است از سوی میزبان شهرآورد گیلان کمپین الگیلانوی بدون فحاشی راه افتاده بود اما عهدشکنی میزبانان پایان غم‌انگیزی را برای سپیدرودی‌ها رقم زد.

در حالی که از آغاز بازی داور با تصمیمات عجیب، سپیدرود را تحت فشار گذاشته بود و ثانیه ۹ پنالتی گرفت اما این هواداران سپیدرود بودند که با آرامش به تماشای بازی نشستند اما حرف‌های زشت خیلی زود مسابقه را نشانه گرفت و از نیمه‌های بازی تا پایان مسابقه بدون وقفه ادامه پیدا کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و اتوبوس حامل هواداران علی رغم اینکه با اسکورت نیروی انتظامی به سمت خانه باز می‌گشت، با حملات تعدادی تماشاگرنما مورد اصابت سنگ و… قرار گرفت و موجب مصدومیت و جراحت هواداران سپیدرود شد.

در همین راستا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز به ماجرا ورود کرده و می‌خواهد درباره اتفاقات شهرآورد گیلان تصمیم‌های تازه‌ای اتخاذ کند. کمیته انضباطی به دنبال عاملان بی نظمی و اغتشاش در این بازی هستند. بدون شک عواقب خوشی در انتظار عاملان این بی‌نظمی‌ها نخواهد بود.

89626

نظرمحمدی: باید با 12 نفر می‌جنگیدیم / فدراسیون دلخوری‌های ملوان را جبران کرد

علی نظرمحمدی سرمربی تیم سپیدرود رشت با موثر دانستن تصمیمات داور در نتیجه بازی تیمش مقابل ملوان می‌گوید:

«از کمیته داوران می‌خواهم که از بازی ملوان و سپیدرود بازبینی داشته باشند تا تیم سپیدرود اینچنین در مسابقات دچار مشکلات عدیده نشود. در این بازی داور اتفاقات عجیبی را برای تیم سپیدرود رقم زد که از کنترل همگان خارج بود. سپیدرود شایسته باخت در این دیدار نبود و معتقدم با اتفاقات درون زمین نباختیم بنابراین تصمیمات داور باعث شد تا روند بازی تغییر کند و اگر این اتفاقات نمی‌افتاد به‌طور حتم نتیجه بازی به گونه دیگری رقم می‌خورد.»

او از شرایط حاکم روی سکوها هم دلخور است:

«از دقیقه 20 بازی انواع و اقسام فحاشی‌ها نسبت به تیم سپیدرود انجام شد و این موضوع در پی داوری‌های محسن ترکی اتفاق افتاد و اشتباهات مکرر داوری در وارد کردن هیجانات روی سکوها موثر بود. تیم سپیدرود باید با 12 نفر در این بازی می‌جنگید. به هر حال به جهت سقوط ملوان به لیگ دسته یک و اتفاقات روی داده در واگذاری تیم نفت به انزلی، فدراسیون فوتبال می‌خواست این مساله را از دل باشگاه ملوان در بیاورد و دلخوری‌های ملوان جبران شود.»