نظرمحمدی: رئیس گیلانی کمیته انضباطی با تیم های رشتی مهربان نیست / مهابادی: شور‌ تماشاگران رشتی مثال زدنی است

گیل نگاه/ پویا درگاهی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – کنفرانس خبری علی نظرمحمدی و داوود مهابادی سرمربیان دو تیم سپیدرود رشت و آلومینیوم اراک پس از دیدار امروز دو تیم در رشت برگزار شد.

علی نظرمحمدی سرمربی سپیدرود رشت در کنفرانس خبری بعد از بازی در جمع خبرنگاران گفت:این برد شیرین را به بازیکنان و هواداران سپیدرود تبریک می گویم.

نظرمحمدی افزود: امروز به خودم می بالم که سرمربی تبمی هستم که رشت به آن افتخار می کند. نظرمحمدی درباره مشکلات مالی این تیم گفت: تقریبا ۹۷ میلیون تومان به حدود ۱۴ بازیکن تزریق کردیم و مابقی تیم پولی نگرفته اند. این موضوع می تواند روی نوار موفقیت آمیز تیم تاثیر می گذارد من نگران روزی هستم که تیم نتیجه نگیرد و مشکلات مالی برای سپیدرود مانند آتش زیر خاکستر است.

او افزود به دلیل مشکلات مالی، سپیدرود نمی توانند به جام حذفی فکر کنند اما اگر مشکلات مالی حل شود می توانیم به مراحل بالای جام حذفی فکر کنیم اما در حال حاضر وضعیت فردای سپیدرود هم مبهم است.

او در ادامه درباره مشکلات فوتبال رشت سخن گفت و این که فوتبال این شهر هیچ وقت از حمایتهای دولتی و شرکتهای بزرگ بهرمند نبوده است تصریح کرد: متاسفم که در اصفهان و اراک و تبریز متولد نشدم چون اینها همیشه از کمکهای دولتی بهره مند هستند اما تیم های گیلانی و مازندرانی که حدود ۵۰ درصد تیم های لیگ را تشکیل می دهند مشکلات عدیده مالی دارند.

نظرمحمدی در ادامه داماش را مثال زد و گفت و این تیم چند سال جنگید اما نتوانست کاری از پیش ببرد.

من در بازی امروز شخصا از بایکنان خواهش کردم این بازی به خاطر من بازی کنند. من مسئول مسایل مالی باشگاه نیستم و من هم با باشگاه قرارداد دارم. فصل گذشته هم من تیم آماده تحویل دادم و در اواسط لیگ کنار گذاشته شدم اما برای قراردادم و مطالباتم شکایت نکردم. اما سرمربی قبلی برای مطالبات ۳۵۰ میلیون تومانی اش شکایت کرده است. در حال حاضر هم باخبرم که سرمربی فصل پیش این تیم با بعضی از افراد در تماس است تا در صورت نتایج بد جای من را بگیرد.

بدبختی فوتبال گیلان این است که به نیروهای بومی خود بها نمی دهد در حالی که امروز علی نظرمحمدی ثابت کرده است می توان به مربیان بومی اطمینان کرد.

او درباره محرومیت سه جلسه ای خود هم گفت:متاسفانه آقای حسن زاده رئیس گیلانی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، مانند سال های گذشته که با تیم های رشتی مهربان نبوده باز هم نیست و بدترین تصمیمات را علیه ما گرفته و من سه جلسه از حضور در کنار تیم محروم هستم و متاسفانه هیچ پشتیبانی هم نداریم که از حق و حقوقمان دفاع کند.

photo_2016-09-18_17-47-59

شور و هیجان تماشاگران رشتی مثال زدنی است/حسین کعبی باید اخراج می شد

داوود مهابادی سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان نیز در جمع خبرنگاران با ذکر این نکته که خوشحالم از حضور در جمع مردم رشت گفت:امروز شاهد بازی خوبی از هر دو تیم بودیم.

مهابادی شور و هیجان تماشاگران حاضر در ورزشگاه عضدی را مثال زدنی توصیف کرد و گفت: تماشاگران سپیدرود در این بازی تیم خودشان را تشویق کردند و در برد تیمشان موثر بودند و من این برد را به عوامل سپیدرود رشت تبریک می گویم.

مهابادی درباره نکات فنی این بازی هم گفت: سپیدرود موفق شد در این بازی به خوبی دفاع کند و فضاها را ببندد. سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان افزود: تیم سپیدرود در این بازی موقعیت چندانی هعم برای گلزنی نداشت و تنها موفق شد از یک ضربه راه دور به گل دست پیدا کند.

این مربی درباره گل دقیقه ۱۶ میلاد قربان زاده به آلومینیوم هم گفت: اگر این بازیکن با چشمانی باز این گل را به ثمر رساند که باید به او آفرین گفت اما تصور من این است که این گل بر اثر یک اتفاق ثبت شد چون این بازیکن در حال سانتر بود که با اشتباه دروازه بان ما توپ وارد دروازه شد.

مهابادی درباره موقعیتهای آلومینیوم اراک هم گفت:این تیم دو موقعیت تک به تک را با بی دقتی مهاجمانش از دست داد وقتی که موفق به استفاده از فرصتهای گلزنی هم نشوید احتمال باخت افزایش پیدا می کند.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اعتراض به نظر داور و تهدید به خارج کردن تیم از زمین مسابقه و توقف ۱۰ دقیقه ای زمان بازی در نیمه اول هم گفت: هیچ یک از بازیکنان ما از زمین خارج نشدند.

او با ذکر این نکته که انتظار شنیدن کلمات نامناسبی را از زبان حاج بابایی داور این بازی نداشت گفت:در صحنه درگیری باید بازیکن سپیدرود از زمین اخراج می شد چون الماسخاله با کف پای خود به ران بازیکن ما ضربه وارد کرد اما در ادامه بازی هم حسین کعبی ملی پوش سابق ایران و بازیکن سپیدرود با مشت به صورت بازیکن ما پورعلی ضربه وارد کرد. در حالی که همه دوربین ها و تماشاگران در استادیوم این حرکت را دیدند اما تیم داوری این حرکت را ندید.

در حالی که اگر با آرنج هم زده بود باید از زمین اخراج می شد چون نقض قانون فوتبال است وقتی این نقض بازی از سوی داور باشد داور کارت زرد داد. من از ایشان پرسیدم که دلیل کارت زد به کعبی چه بوده؟ اگر حرکت حسین کعبی را دیده بود که باید اخراج می شد و اگر ندیده بود کارت زد برای این صحنه بی معنی بود.

حسین کعبی بدون توپ و در زمانی که بازی متوقف بود با مشت به صورت بازیکن ما ضربه زد که این حرکت اخراج داشت. مهابادی تاکید کرد که داور و کمک داور صدردصد این حرکت را دیده اما به روی خود نیاورد.

مهابادی در پایان گفت: من این برد را به سپیدرود تبریک می گویم و تیمشان مشکلی نداشت ما این داور در تمام بازی هایی که من مربی تیمها بودم حاج بابایی سر تیمها را بریده است. من قبل از بازی ها هم از کمیته داوران خواهش کردم ایشان داور بازی ها نباشد.