به شوشتر زدن گردن مسگری: سپیدرود ۱۰ میلیون تومان جریمه و یک جلسه محرومیت تعلیقی تماشاگران!!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – کمیته انضباطی در خصوص دیدارهای برگزار شده رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور، آرای خود را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه سپیدرود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ آرای صادرشده مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور به شرح زیر است:

دیدار تیم های سپیدرود رشت و نفت مسجد سلیمان روز ۸ آبان ۹۵ برگزار شده بود و سهراب بختیاری زاده، مربی تیم نفت مسجد سلیمان به دلیل رفتار غیرمسئولانه و اعتراض به تصمیم داور که منجر به اخراج وی شده بود، مورد توبیخ کتبی کمیته انضباطی قرار گرفته است.

همچنین در جریان این دیدار تماشاگران تیم سپیدرود رشت به داور و تیم مقابل فحاشی کرده و اشعه لیزر استفاده کرده بودند. این در حالی است که فحاشی تماشاگران تیم سپیدرود رشت برای چندمین بار است که تکرار می شود.

براین اساس این تیم در یک مسابقه خانگی از حضور تماشاگران محروم و به پرداخت جریمه نقدی ۱۰۰ میلیون ریال محکوم شده است. محرومیت تعیین شده از تاریخ صدور رأی تا آخر فصل جاری با تعلیق مواجه شده و در صورت تکرار تخلف در مسابقات بعدی علاوه بر تنبیه مقرر، محرومیت معلق حال و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

دیدار تیم های نساجی مازندران و خونه به خونه بابل در تاریخ ۲ آبان ۹۵ برگزار شد و تیم نساجی مازندران به دلیل فحاشی تماشاگران این تیم به بازیکن تیم مقابل و پرتاب بطری آب و اشیاء دیگر به داخل زمین به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی با توجه به سوابق کتبی محکوم شده است. این در حالی است که تکرار تخلفات در مسابقات بعدی با تنبیهات شدیدتر از جمله برگزاری مسابقات خانگی بدون حضور تماشاگران همراه خواهد بود. همچنین حنیف عمران زاده بازیکن تیم خونه به خونه بابل در جریان این دیدار به دلیل رفتار زننده با تماشاگران و فحاشی به آنان بعد از اتمام مسابقه به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم مربوطه و پرداخت جریمه نقدی ۲۰ میلیون ریال محکوم شده است.

در جریان دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان و آلومینیوم اراک که ۲ آبان ۹۵ برگزار شده بود، تماشاگران هوادار تیم نفت مسجد سلیمان قبل از شروع بازی و در تمام مدت مسابقه به داوران و تیم حریف و حتی بازیکنان تیم خودی فحاشی می کردند. بر این اساس تیم نفت مسجد سلیمان با توجه به سوابق قبلی به برگزاری یک مسابقه خانگی بدون حضور تماشاگران و پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است و محرومیت حضور تماشاگران از تاریخ صدور رأی تا آخر فصل جاری تعلیقی بوده و در صورت تکرار تخلف، علاوه برتنبیه مقرر، محرومیت معلق به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد و جریمه نقدی غیرقابل تعلیق می باشد.

دیدار تیم های راه آهن تهران و سپیدرود رشت روز ۲ آبان ۹۵ در ورزشگاه صبا برگزار شده بود و تیم سپیدرود رشت به دلیل فحاشی تماشاگران این تیم به بازیکن تیم مقابل به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

در خصوص گزارش مسابقه دو تیم کیمیا فرآیند تهران و شهرداری اراک که ۳ آبان ۹۵ در ورزشگاه اتکا تهران برگزار شده بود، جهانبخش محمدجعفری – سرمربی تیم کیمیا فرآیند تهران و محسن حنیفی – مربی تیم شهرداری اراک به دلیل رفتار غیرمسئولانه که منجر به اخراج آنها شده بود، مورد تذکر کتبی کمیته انضباطی قرار گرفته اند. همچنین شهاب خورشیدی – دروازه بان تیم کیمیا فرآیند تهران به دلیل از بین بردن فرصت آشکار گل زدن مهاجم تیم حریف که توسط داور اخراج شد، مورد توبیخ کتبی قرار گرفته و به پرداخت ۵ میلیون ریال جریمه نقدی قرار گرفته است.

دیدار تیم های ایرانجوان بوشهر و پارس جنوبی جم روز ۲ آبان ۹۵ برگزار شده بود که در جریان این دیدار میزبان (ایرانجوان بوشهر) به دلیل فحاشی تماشاگران هوادار این تیم به داور و رفتار زننده چند نفر از لیدرهای تیم بعد از اتمام مسابقه به داوران و تهدید آنان به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است. کمیته انضباطی از رئیس هیأت فوتبال استان بوشهر خواسته که نسبت به شناسایی و لیدرهای مختلف اقدام و ضمن جلوگیری از ورود آنان به محل برگزاری مسابقات تیم بوشهر، مشخصات این افراد را به کمیته انضباطی فدراسیون اعلام کند.

دیدار تیم های پارس جنوبی جم و فجر شهید سپاسی نیز ۸ آبان ۹۵ برگزار شده بود و داریوش صبوری – مربی فجر شهید سپاسی به دلیل دخالت در امر داوری که منجر به اخراج او شد، به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت ۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

آرای صادر شده قطعی است.