مس کرمان صفر – سپیدرود رشت یک: این رود سپید میل طغیان دارد / حریف بعدی لطفا!

 حالا سپیدرود با سرمربیگری علی نظرمحمدی جوان و جاه طلبش یکی یکی سرزمین های افسانه ای را فتح می کند و پرچم پیروزی ارتش سرخ را بر بلندای لیگ ایران برافراشته نگاه می دارد. این سپیدرود توانش را دارد تا محبوب ترین تیم تاریخ شمال بشود.

مس ۰ – ۱ (میلاد قربانزاده دقیقه ۶۰) سپیدرود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته سیزدهم از دور رفت لیگ دسته اول آزادگان – دوشنبه بیست و سوم آبان ماه

ساعت ۱۴:۳۰ – مجموعه ی امام علی کرمان ورزشگاه باهنر

هوا: آفتابی – تماشاگر:  حدود دو هزار نفر

photo_2016-11-13_18-11-22

داور وسط: علیرضا فغانی.

کمک داوران: محمدرضا منصوری و عبدالرسول ذورقی.

کارت زرد:

محمدرضا زینال خیری دقیقه ۴۲، میلاد پورصف شکن دقیقه ۴۸ (مس) – محمد رستمی دقیقه ۵۱، هادی موسوی دقیقه ۸۰ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

photo_2016-11-13_18-10-53

سید محمد حسینی، هادی تامینی، سید هادی موسوی، شایان مصلح، سهیل حق شناس، حسین کعبی (از دقیقه ۸۴ محمد میری)، محمد رستمی، میثم فردوسی، محمدرضا مهدوی (از دقیقه ۹۰ پویا نزهتی)، محمدرضا الماسخاله، میلاد قربانزاده (از دقیقه ۷۶ عماد مودب پور).

سرمربی: علی نظر محمدی.

ترکیب مس کرمان:

photo_2016-11-13_18-11-57

رضا حیدری، بهنام دادشوند، محمدرضا زینال خیری، فرزاد حسین خانی، میلاد پورصف شکن (از دقیقه ۸۸ سجاد اژدری)، احسان پورشیخ علی، میلاد محمدی (از دقیقه ۷۵ مصطفی مظهری)، علی قاسمی (از دقیقه ۶۶ مهدی تیک دری)، حسین تهامی، وحید اسماعیل بیگی، علی ابراهیمی.

سرمربی: منصور ابراهیم زاده.

شرح بازی:

photo_2016-11-13_18-10-20

تیم سپیدرود رشت با ۲۵ امتیاز و یک بازی کمتر تا پیش از مسابقه امروز در رده دوم جدول جای دارد و مس کرمان در حال حاضر با ۱۷ امتیاز در مکان شش پله پایین تر و در رتبه هشتم جدول جای خوش کرده است.

سپیدرود در هفته گذشته بازی ها در یک بازی خانگی موفق شد تا با اقتدار و در یک بازی برتر نفت مسجد سلیمان را با شکست بدرقه نماید اما مسی ها در دیداری خارج از خانه با تساوی بدون گل مقابل تیم آلومینیوم اراک با حداقل امتیاز به خانه بازگشتند.

نیمه نخست:

photo_2016-11-13_18-15-25

نخستین اتفاق مسابقه بر روی شوت ذقیقه ۴ احسان پورشیخ علی برای مس به وقوع پیوست که سید محمد حسینی توپ را به راحتی دفع کرد.

بازی تا اواسط نیمه نخست بسیار کم تحرک و بیشتر در میانه های میدان دنبال می شود.

مهمترین حادثه در دقیقه ۲۳ با پاس مهدوی برای شایان مصلح و سانتر او برای سهیل حق شناس روی داد که دروازه بان پیش از رسیدن توپ به سهیل توپ را دور کرد.

سپیدرود در دقایق ۳۰ به بعد نیمه نخست توانست مالکیت بیشتری بر توپ و میدان داشته باشد.

سانتر حسین کعبی در دقیقه ۳۴ با ضربه ی سر شایان مصلح همراه شد که با فاصله اندک توپ راهی اوت شد.

میلاد محمدی در دقیقه ۴۴ موقعیت خطرناک برای گلزنی در تیم مس را داشت که توپ پس از برخورد به پای مهدوی دور شد تا نیمه نخست با همان تساوی بدون گل خاتمه یابد.

نیمه دوم:

photo_2016-11-13_18-15-03

دو تیم نیمه دوم را بدون تغییر آغاز کردند.

دقایق ابتدایی نیمه دوم درست به مانند نیمه نخست تماشاگران شاهد یک بازی کم هیجان و کم تحرکی بودند که توپ ها کمتر روی دروازه دو تیم حضور داشت.

میلاد قربانزاده موفق شد تا یخ بازی را بک گل زیبای تکنیکی بشکند.

یک دقیقه پس از به ثمر رسیدن گل سپیدرود در دقیقه ۶۱ زینال خیری با شوتی سرکش دروازه سپیدرود را تهدید نمود که با واکنش به موقع سید محمد حسینی توپ دفع شد.

شوت میثم فردوسی از پشت هجده قدم در دقیقه ۶۷ موجب شد تا دروازه بان مس توپ را راهی کرنر کند و ضربه ی کرنری که فردوسی ارسال کرد با ضربه ی سر هادی تامینی توپ به خارج رفت.

میلاد قربانزاده پس از گل زیبایی که به ثمر رساند به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت و جای خود را به مودب پور داد.

پس از گل فشار حملات مس به خصوص در دقایق پایانی فزونی گرفت و چند کرنر و رشادت حسینی در مهار حملات ثمر دیگری برای میزبان نداشت.

خطرناک ترین صحنه برای سپیدرود پس از گل بر روی کار تیمی بین محمد میری با میثم فردوسی روی داد که شوت میثم فردوسی را مدافعان مس از روی خط دروازه بیرون کشیدند.

در دقیقه ۹۱ یک کار تیمی بین مهدی تیک دری با مصطفی مظهری می توانست دروازه سپیدرود را به خطر بندازد که سید محمد حسینی به زیبایی توپ را دفع کرد.

با اینکه در دقایق پایانی فشار حملات مس بر روی دروازه سپیدرود بسیار بالا گرفته بود اما خط ذفاعی مستحکم سرخ پوشان به رهبری سید محمد حسینی موفق شد تا بار دیگر از یک آزمون سخت سربلند بیرون بیاید و سپیدرود یک برد خارج از خانه شیرین را تجربه نمود.

حالا سپیدرود با سرمربیگری علی نظرمحمدی جوان و جاه طلبش یکی یکی سرزمین های افسانه ای را فتح می کند و پرچم پیروزی ارتش سرخ را بر بلندای لیگ ایران برافراشته نگاه می دارد. این سپیدرود توانش را دارد تا محبوب ترین تیم تاریخ شمال بشود.

شرح گل:

photo_2016-11-13_18-21-49

مس ۰-۱ سپیدرود: میلاد قربانزاده از جناح چپ سپیدرود توپ را از زمین خودی حمل کرد و پس از دریبل سه بازیکن مس با یک شوت سر ضرب دروازه میزبان را به زیبایی باز نمود.

اتفاقات ویژه:

۱- سپیدرود در این مسابقه با پیراهن دوم تیمی خود با رنگ سپید گام به زمین گذاشت. این نخستین بازی در لیگ دسته اول است که سپیدرود با پیراهنی به جز رنگ قرمز به میدان می رود.

۲- در این بازی در حالی که سهیل حق شناس در میدان حضور داشت به اصرار خود کاپیتان سهیل، بازو بند کاپیتانی بر دستان هادی تامینی بسته شد تا در برابر تیم سابقش با بازوبند به میدان برود. تامینی که کاپیتان دوم و متعصب سپیدرو هست، با مس به مقام نایب قهرمانی جام حذفی ایران هم رسیده بود.

 ۳- در این مسابقه به دلیل جاماندن پیراهن سپید کعبی، بازیکن سابق تیم ملی ایران با پیراهن شماره ۲ میلاد پورمحسن که در لیست هجده نفره حضور نداشت و با موافقت ناظر بازی به میدان رفت.

۴- در لیست ابتدایی بازی نام احمد زنده روح بازیکن شماره ۶ مس قرار داشت که ظاهرا منصور ابراهیم زاده دچار تشکیک شد و محمدرضا زینال خیری را با شماره ۴ روانه زمین کرد.