نیم‌فصل لیگ‌یک منهای یک بازی: جشن در رشت

 وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – بازی‌های این هفته لیگ دسته اول برگزار شد و به نیم فصل رسید.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از آی اسپورت، سپیدرود رشت با نظر‌محمدی با وجود باخت مقابل نساجی اما قهرمان نیم‌فصل شد تا امیدوار به تکرار این عنوان در پایان فصل باشد. از نیم فصل اول یک بازی عقب مانده باقی مانده که چند روز آینده برگزار خواهد شد.

محمد عباس‌زاده مرد اول دربی شمال

علی نظرمحمدی علیرغم شکست در دقایق پایانی مقابل نساجی مازندران تیمش را در صدر جدول لیگ آزادگان حفظ کرد.

سپیدرود که اولین فصل حضورش در لیگ دسته اول را تجربه می کند، در بازی امروز در قائمشهر برابر نساجی مازندران در لحظات پایانی شکست خورد تا با ۳۱ امتیاز به کار خود در این هفته پایان دهد و البته جایگاهش در صدر جدول دست نخورده باقی ماند.

در دربی جنجالی شمالی‌ها بین نساجی مازندران و سپیدرود رشت، این محمد عباس زاده بود که موفق شد تیمش را پیش بیندازد و البته یک ضربه پنالتی به سود تیمش را هدر داد تا این سهیل حق شناس به عنوان ستاره این فصل سپیدرود باشد که دروازه نساجی را روی ضربه پنالتی باز کند و تیمش را تساوی برساند. در ثانیه های پایانی این بازی اما محمد عباس زاده بار دیگر موفق شد برای این تیم گلزنی کند تا سپیدرود با شکست این دیدار جنجالی را به پایان برساند.

سپیدرود با این شکست با ۳۱ امتیاز در جایگاه اول دور رفت جای گرفته و این در حالی است که یک بازی عقب افتاده مقابل اکسین در رشت نیز پیش رو دارد. نساجی مازندران نیز با این پیروزی خانگی با ۲۸ امتیاز در جایگاه پنجم در دور رفت به کار خود خاتمه دادند. محمد عباس زاده با دبل در این بازی اکنون با ۱۲ گل زده در رده اول آقای گلی لیگ دسته اول حضور یافت.

 برد استاد تساوی‌ها

در این بازی مس مهدی دغاغله ستاره مس بود و ۲ گل برای تیمش به ثمر رساند. دیگر گل مس را هم علیرضا پورشیخ علی وارد دروازه ارشاد یوسفی گلر اکسین کرد که امروز با سرمربیگری علی لطیفی به میدان آمده بود. مس با پیروزی امروز ۲۳ امتیازی شد. نکته جالب درباره این تیم تعداد ۲ رقمی تساوی ها و البته تنها ۲ شکست در کارنامه این تیم کرمانی است. اکسین هم در حال حاضر مثل مس ۲۳ امتیازی است اما می تواند نیم فصل را با ۳ امتیاز بیشتر تمام کند.

اتمام نیم‌فصل قعرنشین سابق با برد

شاگران میشو سرمربی اهل کرواسی مس رفسنجان نیم فصل لیگ دسته اول را با پیروزی به اتمام رساندند تا این تیم سابقا قعرنشین ۲۲ امتیازی شود.تیم استقلال اهواز که قعرنشین مطلق جدول رده بندی لیگ دسته اول و با تقاضل گل ۲۶- رکوردی عجیب را در اختیار دارد امروز هم شکست خورد تا همچنان شرایط نامساعدی در جدول داشته باشد. آنها شانس اول سقوط در پایان دور رفت لیگ هستند. نکته جالب درباره تیم حریف مس رفسنجان هم اینکه آنها شرایطی مشابه با استقلال اهواز داشتند اما با تغییر مربی و بازگرداندن سرمربی فصل گذشته شرایط به سود آنها تغییر کرد.

خونه به خونه نبرد

تیم فوتبال خونه به خونه با تساوی بدون گل مقابل خیبر خرم آباد متوقف شد تا فرصت خوبی را برای نزدیک شدن به صدرنشین از دست بدهد.خونه به خونه که امروز در خرم آباد میهمان خیبر بود با وجود تلاش فراوان و استفاده از بازیکنان تهاجمی موفق به پیروزی مقابل خیبر نشد تا به یک امتیاز از این مسابقه با ۲۸ امتیاز در رده چهارم قرار بگیرد. آنها در صورت پیروزی می توانستند بالاتر از ملوان و گل گهر تیم دوم جدول باشند و فشار خود را روی صدرنشین ادامه بدهند. با پایان نیم فصل اول لیگ دسته اول خونه به خونه از تیم هایی است که احتمالا با تغییرات فراوانی مواجه خواهد شد. این تیم با پایان بازی امروز ۴، ۵ بازیکن خود را آزاد می کند تا در نیم فصل دوم تازه نفس به لیگ بازگردد.

توقف ربیعی در اولین قدم

بادرانی ها که امروز با هدایت محمد ربیعی پا به میدان گذاشته بودند، در ورزشگاه کارگران مقابل پارس که یکی از بالانشین های لیگ است تن به تساوی بدون گل دادند تا نیم فصل اول برای آنها با رده هشتم به اتمام برسد. پارس جم هم با کسب یک امتیاز خارج از خانه ۲۸ امتیازی شد و امیدهای خود را برای صعود زنده نگه داشت. آنها نیم فصل را با نتیجه قابل قبولی به پایان برده اند و امیدوارند در نیم فصل دوم شرایط بهتری برای خود مهیا کنند. بادران هم که حالا مربی جدیدی را بالای سر خود می بیند قطعا تغییر و تحولاتی برای نیم فصل دوم خواهد داشت.

فجر با شاغلام نمی‌بازد

تیم فجرسپاسی در دیداری خانگی مقابل آلومینیوم اراک قرار گرفت و در پایان دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.گل تیم فجرسپاسی در دقیقه ۱۵ توسط رضا فیاض بخش به ثمر رسید؛ اما شاگردان داوود مهابادی خیلی زود موفق به جبران گل خورده شده و در دقیقه ۱۸ با گل مهدی خلج بازی را به تساوی کشاندند. تیم فجرسپاسی از ۴ دیدار گذشته خود صاحب ۸ امتیاز شده و با کسب ۱۲ امتیاز در پایان دور رفت خود را از انتهای جدول جدا کرده است. پیش از این دیدارها فجرسپاسی به همراه استقلال اهواز فاصله زیادی با تیم های بالایی پیدا کرده بود و تنها ۵ امتیاز از دیدارهای خود کسب کرده بود.

پایان کار بگوویچ در نیم فصل با رتبه سوم

گل گهر سیرجان با پیروزی ۲ ـ ۱ در بازی مقابل تیم قعرنشین فولادیزد به سکوی سوم لیگ یک در پایان نیم فصل رسید.در این بازی حساس ابتدا فولادی ها با ضربه بیک زاویه به گل رسیدند اما گل گهر با گل های عیسی پرتو(۶۵) و حسین امامیان (۷۵) از حریف پیش افتاد و بازی را به سود خود تمام کرد. کسب عنوان سوم لیگ موقعیت خوبی برای وینکو بگوویچ سرمربی کروات سیرجانی هاست که باید از وقفه پیش آمده در لیگ استفاده کند و در نیم فصل دوم تیم بهتری برای صعود به دور بعدی بسازد. فولاد یزد هم که بدون سرمربی مشخص نبود در این بازی به میدان می رود یا نه با شکست امروز به قعرنشینی ادامه داد.