جالب‌ترین لیگ، ۶ تیم مدعی قهرمانی‌اند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – لیگ یک این فصل یکی از جالب ترین لیگ های فصل های اخیر فوتبال کشور است. شاید به دلیل کاهش تیم ها به ۱۸ تیم و برگزاری بازی ها در یک گروه.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”، پرونده نیم فصل رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور در حالی بسته شده که اختلاف امتیاز پارس جنوبی جم تیم ششم جدول که اولین فصل حضور خود را در بازی ها تجربه می کند با تیم صدرنشین یعنی سپیدورد تنها سه امتیاز است. یعنی یک بازی.

البته سپیدورد در صورت پیروزی در برابر اکسین البرز در بازی معوقه ۳۴ امتیازی می شود و این اختلاف می تواند به ۶ امتیاز برسد اما نمی توان منکر شد کثرت مدعیان و هم چنین فاصله نزدیک بین مدعیان از خصوصیت های بارز این فصل رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور است.

پیش تر که لیگ یک در دو گروه برگزار می شد هر گروه دو سه مدعی داشت و این طور می شد که قهرمان گروه چند هفته پیش از اتمام بازی ها مشخص می شد اما با یک گروهه شدن بازی ها و هم چنین کاهش تیم ها به ۱۸ تیم رقابت ها سخت و فشرده تر شده و به نوعی می توان گفت صعود از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور به لیگ برتر سخت تر شده است! به خصوص که این فصل فقط تیم های اول و دوم به لیگ برتر صعود خواهند کرد.

سپیدورد ۳۱ امتیازی است و پارس جنوبی جم تیم ششم جدول ۲۸ امتیازی. نکته جالب در بین ۶ تیم مدعی حضور چهار تیم از شمال است. سپیدورد و ملوان از گیلان. نساجی و خونه به خونه از مازندران.

اگر چه راه آهن خیلی از تیم های مدعی دور نیست اما به دلیل مشکلات مالی بعید به نظر می رسد این اقتدار را در نیم فصل دوم حفظ کند اما بادران با توجه به شرایط مالی خوبی که دارد برای مدعی شدن تلاش خواهد کرد و در این صورت تعداد مدعیان به ۷ تیم خواهد رسید. البته دربین دیگر تیم ها هم هستند تیم هایی که می توانستند مدعی باشند اما امتیازات زیادی از دست دادند. مثل مس کرمان.

با توجه به کثرت مدعیان در پایان فصل تیم های مدعی صعودی که از حضور در لیگ برتر باز می مانند را نمی توان سرزنش کرد.