حواشی دیدار سپیدرود با خونه به خونه: دبل خونه به خونه در باتلاق فحاشی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم سپیدرود موفق شد تا در زمین خانگی تیم خونه به خونه این تیم را با یک گل شکست دهد و هم این تیم را در رفت و برگشت دبل کند و هم با یک بازی کمتر نسبت به سایر مدعی های لیگ دسته اول، شانس بالیی برای صعود به لیگ برتر داشته باشد.

این بازی حساس نکات حاشیه ای بسیاری داشت که در زیر مرور می کنیم:

به دلیل بی نظمی در اطراف استادیوم محل برگزاری مسابقه اتوبوس حامل بازیکنان تا نیم ساعت پیش از آغاز بازی نتوانست وارد ورزشگاه بشود و در نهایت با مشکلات و اتلاف وقت موفق شدند وارد ورزشگاه شوند.

هواداران سپیدرود با وسایل شخصی و اتوبوس خود را به ورزشگاه بابل رسانده بودند تا تیم ریشه دار شمال ایران را در این مسابقه تنها نگذارند و مشوق رود خروشان شمال باشند. بیش از دو هزار بابلی هم خود را به ورزشگاه هفتم تیر این شهر رسانده بودند. مازنی ها همواره نشان داده اند که تیم محبوب و اول استان شان نساجی مازندران است و تمایلی به جایگزینی آن با سایر تیم ها ندارند.

جو ورزشگاه هفت تیر بابل در شرایطی فوق اسفناک قرار دارد و ظاهرا سه جلسه محرومیت نتوانسته ذره ای از این فضای به شدت مسموم بکاهد. در حالی که ساعاتی تا آغاز مسابقه مانده بود هواداران بابلی با رکیک ترین الفاظ نسبت به مردم گیلان زمین به تخلیه روحی روانی خود پرداخته بودند!

در ترکیب ابتدایی تیم خونه به خونه چهار بازیکن گیلانی این تیم به نام های روح اله باقری، مازیار زارع، پژمان نوری و جلال رافخایی حضور داشتند.

کیفیت زمین ورزشگاه هفت تیر بابل در حد محلات هم نبود و از آن زمین هایی بود که به قول ابراهیم قاسمپور پای بز هم در آن پیچ می خورد! زمینی که بیشتر گلی بود تا چمن و در گوشه گوشه آن به دلیل باتلاقی بودن توپ از حرکت باز می ماند.

 سرخ پوشان شهرباران امروز به دلیل تشابه رنگ پیراهن شان با تیم خونه به خونه، با پیراهن دوم خود و با رنگ سپید در میدان حاضر شده بودند.

بعضی از گزارشگران تلویزیون شغل دوم شان گزارشگری است و شغل نخست شان لیدری باشگاه های مایه دار است و گزارشگر شبکه مازندران هم از آن جمله بود! وی به صراحت از حسن زاده رییس کمیته انضباطی می خواست تا به جبران سه جلسه محرومیت تیم خونه به خونه تیم های سپیدرود و ملوان را هم به بازی های بدون تماشاگر محکوم نماید! به راستی که استدلالی قانع کننده ای ارایه کرده بود!

گزارشگر بابلی کمالات دیگری به جز لیدری هم داشت. مثلن او معتقد بود که فرشاد پیوس سپیدرود را از لیگ دسته سوم (لیگی که سپیدرود هرگز در آن حضور نداشت!) به دسته دوم آورده بود! و یا وی عقیده داشت تا حدود ۱۰۰ هوادار سپیدرود توانسته بودند تا حدود دو هزار هوادار بابلی را مورد ضرب و شتم قرار دهند! خداوند فوتبال ما را از دروغگویی در امان بدارد.

اخراج مربیان در فوتبال ایران و به ویژه در لیگ یک بسیار ساده و بلادرنگ از سوی داوران صورت می گیرد و کوچکترین اعتراضی از سوی مربیان با مجازات اخراج از سوی داوران مورد جریمه قرار می گیرد. حالا در نظر داشته باشید داور این مسابقه یک اخراجی از لیگ برتر بوده که به لیگ یک تبعید شده که نتیجه کار کاملن قابل پیش بینی می باشد!

خشونت بازیکنان خونه به خونه به حد زیاد بود که در ۲۵ دقیقه ابتدایی بازی چندین بار بازیکنان سپیدرود به دلیل مصدومیت مجبور به مدوا شدند و داور به جز اخطاری که به محمد علیزاده داد، بیشتر نظاره گر این خشونت بود. داور در ادامه به جای دادن تذکر به تیم خونه به خونه اقدام به اخراج علی نظرمحمدی به دلیل اعتراض به بازی خشن تیم میزبان داد!!

نادر دست نشان هم از گزند داور این مسابقه در امان نماند و در حالی که به اعلام ۵ دقیقه وقت اضافه در نیمه دوم منسبت به داور معترض بود از سوی داور در آخرین دقایق بازی اخراج شد تا هر دو مربی این دیدار مورد عنایت داور قرار بگیرند.