ایران ورزشی/ نظرمحمدی: در ۷۰ سالگی مربیگری را شروع کنم؟

فوتبال ایران با یک مربی جدید که هیجان و انگیزه‌اش فوق‌‌العاده است، مواجه شده، با علی نظرمحمدی، یک مربی جدید که بی‌سروصدا خودی نشان داده و می‌درخشد.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – چشم‌ها در لیگ یک از تعجب گرد شده‌اند. می‌پرسید چرا؟ به این دلیل: علی نظرمحمدی جوان‌ترین مربی فوتبال ایران است اما مقابل مربیان باتجربه‌ای در لیگ یک شاهکاری را رقم زده. او با دست خالی و بدون حمایت‌های مالی و مدیریتی در سپیدرود، تیمش را به مدعی درجه یک صعود تبدیل کرده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ایران ورزشی، این یک پیام روشن دارد: فوتبال ایران با یک مربی جدید که هیجان و انگیزه‌اش فوق‌‌العاده است، مواجه شده. یک مربی جدید که بی‌سروصدا خودی نشان داده و می‌درخشد.

نظرمحمدی در هر هفته از لیگ یک شگفتی جدیدی را رو می‌کند و آخرین دستاوردش پیروزی مقابل ابرمیلیاردر لیگ یک بود، در بابل و مقابل خونه به خونه که نادر دست نشان را برای بازگشت به رقابت صعود استخدام کرده است. نظرمحمدی درباره پیروزی یک بر صفر مقابل خونه به خونه می گوید:

«انتظار یک بازی فیزیکی را داشتیم، برای همین با سیستمی بازی کردیم تا میانه میدان را در اختیار بگیریم. بازیکنان ما فشار زیادی را تحمل کردند و ما با تغییرات پی در پی در جریان بازی، سعی کردیم بازی را مدیریت کنیم. پیش از بازی همه چیز را طراحی کرده بودیم و می‌دانستیم راه پیروزی از کدام طرف است. خوشحالم که بازیکنانم در اجرای برنامه‌ها موفق بودند. بازیکنانم را تحسین می‌کنم که در این بازی قدرت سپیدرود را نشان دادند.

درباره بازی با خونه به خونه این را هم بگویم که میزبانی خونه به خونه اصلا مناسب نبود. آنها آب را بر روی ما بسته بودند و حتی رختکن ما آب نداشت. میزبان باید برای میهمان شرایط عادلانه‌ای را فراهم کند. من همیشه به این موضوع حساس هستم که تیم‌های میهمان در رشت شرایط مساعدی داشته باشند تا فارغ از پیروزی یا شکست شرایط بازی جوانمردانه فراهم شود.»

نظرمحمدی درباره شرایط سپیدرود می‌گوید: «توقع از تیم ما بالا و بالاتر می‌رود و همه فراموش کرده‌اند که چه مشکلاتی داشته‌ایم و داریم. اینها مانع بزرگی بر سر راه ماست. ما با امید زنده‌ایم و فشار سنگینی را به دلیل مشکلات اقتصادی تحمل می‌کنیم. بازیکنان من با مسائل مالی در زندگی خود مواجه‌اند و یک لحظه تصور کنید که چنین تیمی را چطور می‌توانیم به موفقیت برسانیم. با همکارانم روزهای سختی را گذرانده‌ایم اما ادامه می‌دهیم تا ثابت کنیم که استحقاق فوتبال رشت خیلی بیشتر از اینهاست.»

نظرمحمدی درمورد درگیری رسانه‌ای با محمد مایلی‌کهن می گوید: «من نگفتم مایلی‌کهن سیاه‌کار است بلکه گفتم او همواره تظاهر به اخلاق‌مداری می‌کند. مایلی‌کهن را از زمانی که در سال ۱۹۹۶ مربی تیم ملی بود دوست داشتم اما متاسفانه در سال‌های اخیر او مصاحبه‌های تندی علیه برخی چهره‌های فوتبال انجام داده است.

او حتی به علی پروین هم رحم نکرد، چه رسد به من. برای من احترام به بزرگ‌تر از هر چیزی مهم‌تر است. فوتبال ارزشش را ندارد که حرمت‌ها بشکنند. من به عنوان یک مربی احترام به آقای مایلی کهن را مسولیت حرفه‌ای خودم می‌دانم.»

علی نظرمحمدی درباره اینکه یک مربی جوان است و نتایج فوق‌العاده‌ای گرفته، می‌گوید: «از مربیان جوان انتقاد می‌شود که اینها جوانند و تجربه ندارند. من نمی‌فهمم یک مربی جوان باید چکار کند؟ باید صبر کند تا ۷۰ ساله شود و بعد مربیگری را آغاز کند؟ فوتبال ایران به ایده‌های تازه و حرفهای تازه و نگاه تازه نیاز دارد و این را مربیان جوان می‌توانند به فوتبال بیاورند. امیدوارم باشگاهها فرصت را برای مربیان جوان فراهم کنند و از اعتماد به آنها نترسند. ما ترسناک نیستیم.»