امروز قرعه کشی لیگ دو: اسامی ۱۲ تیم صعود کننده و ۹ تیم سقوط کننده + جدول کامل گروه های سه گانه

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – با بسته شدن پرونده مرحله گروهی مسابقات لیگ دسته دوم، چهره ۱۲ تیم صعودکننده به مرحله نهایی این رقابت‌ها و ۹ تیم سقوط کننده به مرحله دوم لیگ دسته سوم فوتبال کشور مشخص شدند.

به گزارش سایت سپیدرود، با اعلام سازمان لیگ آزادگان قرعه کشی دور دوم و نهایی رقابتهای لیگ دسته دو باشگاههای کشور روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه انجام خواهد شد.

مرحله نهایی در دو گروه شش تیمی برگزار می‌شود و از هر گروه یک تیم به صورت مستقیم به لیگ دسته اول صعود می‌کند. همچنین یک بازی بین تیم‌های دوم دوگروه انجام خواهد شد تا برنده آن مسابقه به‌عنوان تیم سوم راهی رقابت‌های لیگ یک شود.

نحوه قرعه کشی به این صورت است که اگر دو تیم اول در گروهی قرار گرفت، در گروه مقابل دو تیم دوم قرار می گیرد و ایضا برای تیم های سوم و چهارم هم به همین شکل خواهد بود و اگر در قرعه کشی دو تیم سوم در گروهی قرار بگیرند، در گروه مقابل نیز دو تیم چهارم قرار می گیرند.

اسامی ۱۲ تیم صعودکننده از مرحله اول به مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال کشور بدین ترتیب است:

گروه اول: برق جدید شیراز، اروند خرمشهر، نفت‌وگاز گچساران، نفت امیدیه

گروه دوم: شهرداری کاشان، شهرداری فومن، شهرداری ماهشهر، داماش گیلان

گروه سوم: شهرداری همدان، شهرداری تبریز، شاهین شهرداری بوشهر، هف سمنان

اسامی ۹ تیم سقوط کننده به لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور مشخص شدند.

همچنین با خاتمه مرحله گروهی لیگ دسته دوم، اسامی تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین‌تر مشخص شد.

براساس آئین‌نامه مسابقات باید از هرگروه سه تیم به لیگ دسته سوم سقوط می‌کردند، اما با اضافه شدن ناگهانی تیم شهرباران به گروه نخست این رقابت‌ها، این احتمال وجود دارد که تیم قشقایی شیراز هم با نظر هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به ۹ تیم سقوط کننده اضافه شود.

اسامی ۹ تیم سقوط کننده از گروه‌های سه‌گانه لیگ دسته دوم به لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور بدین ترتیب است:

گروه اول: شهرباران تهران، شهباز نوژان البرز، شهرداری اراک

گروه دوم: باردان نوین تهران، آبی‌پوشان اردبیل، نفت نوین آبادان

گروه سوم: بانی‌گستر کیش، کارا شیراز، آلومینیوم هرمزگان

جدول رده بندی نهایی گروه های سه گانه لیگ دسته دوم

گروه نخست
نام تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ برق نوین شیراز ۲۴ ۱۲ ۱۰ ۲ ۲۸ ۷ ۲۱ ۴۶
۲ اروند خرمشهر ۲۴ ۱۲ ۹ ۳ ۳۱ ۱۶ ۱۵ ۴۵
۳ نفت و گاز گچساران ۲۴ ۱۲ ۸ ۴ ۴۱ ۱۶ ۲۵ ۴۴
۴ نفت امیدیه ۲۴ ۱۱ ۹ ۴ ۳۳ ۲۰ ۱۳ ۴۲
۵ فولاد نوین اهواز ۲۴ ۱۱ ۸ ۵ ۴۰ ۲۳ ۱۷ ۴۱
۶ سپهر نقش جهان ۲۴ ۱۰ ۷ ۷ ۲۷ ۲۳ ۴ ۳۷
۷ کیمیا فرایند تهران ۲۴ ۹ ۹ ۶ ۳۷ ۲۵ ۱۲ ۳۶
۸ زاگرس یاسوج ۲۴ ۹ ۷ ۸ ۲۶ ۲۳ ۳ ۳۴
۹ بعثت کرمانشاه ۲۴ ۱۰ ۴ ۱۰ ۳۴ ۳۵ ۳۴
۱۰ قشقایی شیراز ۲۴ ۷ ۷ ۱۰ ۲۸ ۲۸ ۰ ۲۸
۱۱ شهرداری اراک ۲۴ ۶ ۷ ۱۱ ۲۶ ۳۴ ۲۵
۱۲ شهباز نوژان البرز ۲۴ ۲ ۱ ۲۱ ۱۲ ۶۳ -۵۱ ۷
۱۳ شهر باران تهران ۲۴ ۱ ۲ ۲۱ ۸ ۵۸ -۵۰ ۵
گروه دوم
نام تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ شهرداری کاشان ۲۲ ۱۱ ۷ ۴ ۳۱ ۱۶ ۱۵ ۴۰
۲ شهرداری فومن ۲۲ ۱۱ ۵ ۶ ۲۸ ۲۴ ۴ ۳۸
۳ شهرداری ماهشهر ۲۲ ۱۰ ۵ ۷ ۳۴ ۲۴ ۱۰ ۳۵
۴ داماش گیلان ۲۲ ۱۰ ۴ ۸ ۲۸ ۱۹ ۹ ۳۴
۵ شهرداری بندرعباس ۲۲ ۹ ۷ ۶ ۳۰ ۲۸ ۲ ۳۴
۶ استقلال آبی ب ۲۲ ۷ ۸ ۷ ۲۰ ۲۳ ۲۹
۷ پتروکیان شوشتر ۲۲ ۶ ۱۰ ۶ ۲۸ ۲۳ ۵ ۲۸
۸ شهرداری ارومیه ۲۲ ۷ ۶ ۹ ۲۴ ۳۰ ۲۷
۹ شهید کریمی جویبار ۲۲ ۷ ۶ ۹ ۱۸ ۲۶ ۲۷
۱۰ نفت نوین آبادان ۲۲ ۶ ۵ ۱۱ ۲۱ ۳۴ -۱۳ ۲۳
۱۱ آبی پوشان اردبیل ۲۲ ۵ ۷ ۱۰ ۲۵ ۲۸ ۲۲
۱۲ بادران نوین تهران ۲۲ ۴ ۸ ۱۰ ۱۸ ۳۰ -۱۲ ۲۰
گروه سوم
نام تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ شهرداری همدان ۲۲ ۱۲ ۶ ۴ ۳۴ ۱۷ ۱۷ ۴۲
۲ شهرداری تبریز ۲۲ ۱۰ ۶ ۶ ۳۲ ۲۲ ۱۰ ۳۶
۳ پاس همدان ۲۲ ۹ ۸ ۵ ۲۶ ۱۶ ۱۰ ۳۵
۴ شاهین شهرداری بوشهر ۲۲ ۸ ۱۰ ۴ ۲۶ ۱۹ ۷ ۳۴
۵ هف سمنان ۲۲ ۸ ۸ ۶ ۲۸ ۲۴ ۴ ۳۲
۶ سردار بوکان ۲۲ ۷ ۱۰ ۵ ۲۵ ۲۱ ۴ ۳۱
۷ نیرو زمینی تهران ۲۲ ۶ ۱۰ ۶ ۲۷ ۱۸ ۹ ۲۸
۸ شاهین ماهشهر ۲۲ ۷ ۶ ۹ ۲۷ ۲۹ ۲۷
۹ کاسپین قزوین ۲۲ ۵ ۱۰ ۷ ۱۷ ۱۸ ۲۵
۱۰ آلومینیوم هرمزگان ۲۲ ۶ ۷ ۹ ۱۵ ۲۷ -۱۲ ۲۵
۱۱ کارا شیراز ۲۲ ۵ ۶ ۱۱ ۱۷ ۳۳ -۱۶ ۲۱
۱۲ بانی گستر کیش ۲۲ ۳ ۵ ۱۴ ۱۲ ۴۲ -۳۰ ۱۴