۵ سپیدرودی در تیم منتخب سال فوتبال گیلان از نگاه روزنامه خزر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – انتخاب یازده مرد برتر فوتبال گیلان آسان نیست. اما به هر حال باید ضمن احترام به نفرات موثر تیم ها، به اسامی یازده بازیکن اول در سال ۱۳۹۵ اشاره کرد.

دروازه بان: محمد حسینی (سپیدرود)

ایمان صادقی و نیما میرزازاد در ملوان انزلی عملکرد خوبی داشتند و اشکان توانا هم در چند مسابقه برای داماش خوب کار کرد. اما محمد حسینی دروازه بان سپیدرود برتر از دیگران بود که در چند دیدار به واقع منجی دروازه سرخ پوشان شد.

مدافع راست: مهیار زحمتکش (ملوان)

امسال فوتبال گیلان مدافعان راست ممتاز نداشت و بیشتر بازیکنان را «متوسط ها» تشکیل می دهند. در این شرایط مهیار زحمتکش که در اصل یک مدافع میانی است، به عنوان بهترین مدافع راست سال از ملوان معرفی می گردد.

مدافعان میانی: هادی موسوی (سپیدرود) و احمد آهی (ملوان)

در قلب خط دفاع تیم ها چندین بازیکن موفق و کارآمد داشتیم که سرآمد آنان هادی موسوی مدافع سرزن سپیدرود است که توانسته چهار گل هم برای سرخ پوشان به ثمر برساند. احمد آهی در ملوان نیز اگرچه مدتی مصدوم بود، اما با بازگشت او خط دفاع تیم بندری قدرت بیشتری گرفت و حق هادی موسوی و احمد آهی است که انتخاب شوند.

مدافع چپ: حسن اشجاری (شهرداری فومن)

شاید اگر علی (شایان) مصلح مدافع جوان و خوش آینده سپیدرود رشت به دلیل عدم انتقال به پرسپولیس تهران در نیم فصل مسابقات از نظر روحی دچار نزول نمی شد و سپس با مصدومیت طولانی مدت مواجه نمی گردید، حق او بود که عنوان بهترین مدافع چپ سال را به دست آورد.

اما مصلح در بازی های زیادی نتوانست سپیدرود را همراهی کند و حسن اشجاری از تیم شهرداری فومن برترین مدافع چپ می شود. البته اشجاری امسال خیلی اوقات در نقش هافبک میانی بازی کرد. اما هر زمان که به عنوان مدافع چپ نیز به میدان رفت، با استفاده از تجربه سال ها حضور در ملوان انزلی، ذوب آهن و سپاهان اصفهان و استقا تهران عملکرد موفقی داشت.

هافبک تدافعی: محمد رستمی (سپیدرود)

نام تیم برای رستمی زیاد مهم نیست. از ملوان انزلی تا ابومسلم مشهد، از داماش تا سپیدرود رشت برای هر تیمی که بازی کرده، از جمله بهترین ها و موثرترین ها بوده است. رستمی در مقابل خط دفاع سپیدرود، از یک طرف حامی مدافعان تیم سرخ پوش به حساب آمده و از طرف دیگر به بازیکنان خطوط جلو همواره پاس های خوبی رسانده است. به همین جهت برتر از هافبک های دفاعی ملوان که با تجربه و تاثیرگذار بوده اند، قرار می گیرد.

هافبک راست: حامد اکبری (داماش)

در آغاز کمتر کسی انتظار داشت که به مهره کلیدی آبی پوشان تبدیل شود. اما بازیکنی که از خارج گیلان آمده بود، خیلی زود با ویژگی های خاص فوتبال گیلان همراه شد و علاوه بر تلاش مضاعف در میدان، چند گل حساس برای داماش زد که در صعود تیم آبی پوش رشتی به مرحله بعدی دسته دوم کشور بسیار مهم بود. حامد اکبری به خاطر نقش مهم خود در صعود داماش که تا آخرین روز دغدغه کنار رفتن از رقابت ها را داشت، از رقیبانش در دیگر تیم های گیلانی جلو زد.

هافبک تهاجمی: شاهین ثاقبی (ملوان)

ثاقبی را سال ها در نقش هافبک تهاجمی دیده ایم که با بهره گیری از سرعت و تکنیک خود گره ها را باز می کند. ولی البته امسال به دلیل همین ویژگی های مثبت و البته نبود «مهاجم نوک تخصصی درجه اول» در ملوان، بارها در پیشانی خط دفاعی این تیم قرار گرفت و باز هم از جمله برترین ها بود. هر چند که ثاقبی به عنوان هافبک تهاجمی و با نفوذ از خط میانی به قلب دفاع حریفان، موفق تر می شود.

مهاجمان: حق شناس و قربان زاده (سپیدرود)

ترکیب دو مهاجم باتجربه در نوک حمله سپیدرود، تردیدی برای انتخاب آنان برجای نگذاشته است. گل های مصطفی (سهیل) حق شناس با ضربات پا و سر دو رقمی شده و میلاد قربان زاده جوان نیز هوش و قدرت تمام کنندگی خود را به اثبات رسانده است. شاید حتی بتوان زوج حق شناس و قربان زاده را بهترین و هماهنگ ترین مهاجمان در دسته اول کشور دانست.