سال ۹۵ سال اخراج مربیان دسته اولی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – سال ۹۵ سال اخراج مربیان دسته اولی بود. از ۱۸ تیم حاضر در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تا به این جای کار که ۶ هفته به پایان بازی ها باقی مانده تنها ۵ تیم مربیان ابتدای فصل خود را به همراه دارند.

این بدین معنی است که ۱۳ تیم یعنی بیش از دو سوم تیم ها دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند و تلخ تر اینکه در خیلی از این تیم ها تغییر بیش از یک بار بوده است.

رکوردار تغییر مربی تیم استقلال اهواز است که در هفته های سپری شده ۷ مربی بر بالای سر خود دیده و امروز کاندیدای اول سقوط است. این به خودی خود نشان می دهد در خیلی از تیم هایی که خوب نتیجه نمی گیرند مشکل مربی نیست و دیگر مشکلات در عدم نتیجه گیری دخیل است. مثل کمبود بازیکن تاثیر گذار در ترکیب تیم و هم چنین مشکلات مالی که باعث کاهش سطح انگیزشی فوتبالیست ها می شود.

یکی دو تیم که وارد بحران نتیجه گیری شدند به جای تغییر مربی از مربی حمایت کردند. مثل مس کرمان که در دور رفت در ۱۷ بازی انجام داده در ۱۱ بازی به نتیجه مساوی دست یافت و تماشاگران دو سه باری شعارا حیا کن و رها کن را علیه منصور ابراهیم زاده سر دادند.

اما امروز تیم به نسبت دور رفت شرایط بهتری دارد و حتی می تواند به لیگ برتر صعود کند. به واقع می شود این طور گفت تیم هایی در آستانه صعود به لیگ برتر هستند که تغییری در کادر فنی خود نداشته اند و خیلی از تیم ها بعد از تغییر مربیگری وضعیت بهتری پیدا نکردند. به طور مثال هر سه تیم پایین جدول که دسته دومی خواهند شد در کادر فنی خود تغییر داشته اند.

این روند هویت زیر لیگ یک را زیر سوال می برد و بی شک در آتی کمتر مربی شاخصی رغبت به حضور در دسته اول پیدا خواهد کرد.  این طور نباید باشد که همه تیم های حاضر در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور هدف را صعود به لیگ برتر تعریف کنند و بخواهند به سرعت به این مهم دست یابند.

تغییرات در کادر فنی تیم های دسته اولی در فصل ۹۶- ۹۵

۱- سپیدرود رشت: علی نظر محمدی

۲- گل گهر سیرجان:  وینگو بگوویچ

۳- پارس جنوبی جم: مهدی تارتار

۴- ملوان بندرانزلی : محمد مایلی کهن

۵- مس کرمان: منصور ابراهیم زاده

۶- خونه به خونه مازندران: علیرضا مرزبان / علیرضا امامی فر / نادر دست نشان

۷- بادران تهران: اکبر میثاقیان / محمد ربیعی

۸- نساجی مازندران: محمود فکری / حسین مسگر ساروی / ساکت الهامی / حسین مسگر ساروی

۹- اکسین البرز:  فیروز کریمی / یحیی گل محمدی

۱۰- آلومینیوم اراک: داوود مهابادی / مهدی پاشازاده

۱۱- مس رفسنجان: علی کلانتری / میشو کریستیچوویچ

۱۲- راه آهن یزدان: مهدی پاشازاده / فرشید استحقاری / فرهاد تجسسی / سیروس دین محمدی

۱۳- ایرانجوان بوشهر: محمود خرمزی / سعید مفتخر

۱۴ -خیبر خرم آباد: علی نیکبخت / داوود حقدوست

۱۵- نفت مسجدسلیمان: سهراب بختیاری زاده / فرزاد حافظی / محمود فکری

۱۶- فولاد یزد: حمید رضا آسیابان پور / محمود امیری

۱۷- فجر سپاسی شیراز: بهرام شفیعی / غلام حسین پیروانی

۱۸- استقلال اهواز: حمید رضا فرزانه / ابراهیم تهامی / امیر میرزاییان / محمد سجادیان / سیاوش بختیاری زاده / علی حنطه /حمید رضا بابایی