تنور لیگ یک دوباره داغ می شود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – تنور لیگ یک این هفته و با برگزاری بازی های هفته بیست و نهم دوباره داغ می شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبر ورزشی، در فاصله ۶ هفته مانده به پایان بازی ها هنوز صعود هیچ تیمی به لیگ برتر قطعی نشده و فاصله امتیازی بین تیم های مدعی آن قدر کم است که می توان در هفته های آتی با نتایجی که رقم می خورد جابجایی تیم ها در بالای جدول را متصور بود.

به گزارش خبر ورزشی، سپیدورد رشت در اولین فصل حضور در لیگ یک و باتوجه به اینکه هنوز مشکلات مالی اش رفع نشده شانس اول قهرمانی به حساب می آید و صعود این تیم به لیگ برتر را باید شاهکار دانست. البته در گذشته هم تیم هایی بودند که بلافاصله بعد از حضور در لیگ یک لیگ برتری شدند. مثل فولاد نوین.

گل گهر و پارس جنوبی جم مدعیان بعدی هستند. تیم  هایی که ابتدای فصل کمتر کسی برای آنها شانس صعود در نظر می گرفت. همیشه عادت کرده بودیم گل گهر را در میانه های جدول ببینیم. از یادمان نرفته این تیم فصل پیش هفته هایی در خط سقوط بود. پارس چنوبی جم هم یک تیم نوپا است که اولین فصل حضور در دسته اول را تجربه می کند. این تیم نزدیک به نیم فصل است که نباخته و با روندی که در پیش گرفته نگاه جدی به صعود به لیگ برتر دارد.

بعد از این تیم  ها ملوان تلاش خواهد کرد در هفته های باقی مانده با جبران امتیازات از دست رفته دوباره مدعی صعود شود. این کار سختی است که البته ناشدنی نیست. صعود تیم هایی چون مس کرمان – خونه به خونه – بادران و نساجی تنها به نتایج خوب این تیم ها بستگی ندارد. منوط به این است که دیگر تیم های مدعی دچار لغزش شوند.

البته با توجه به کثرث مدعیان و اینکه تنها دو تیم به لیگ برتر صعود می کنند نمی شود عدم موفقیت در این بازی ها را یک ناکامی برشمرد و طبیعتا برای تیم های مدعی که از صعود باز می مانند فصل ادامه خواهد داشت. نگاهی می اندازیم به بازی های هفته بیست و نهم.

پنجشنبه: ۱۰ فروردین

۱۶: راه‌آهن تهران – فولاد یزد (شهید درخشان صبا شهر)
داور: علی اصغر مومنی کمک ها: عسگر محمدی و دانیال باشنده

۱۶: گل‌گهر سیرجان – خیبرخرم‌آباد (اختصاصی گل گهر)
داور: محمدرضا فغانی کمک ها: فرهاد مروجی و جواد قنبریان

۱۶: مس کرمان – آلومینیوم اراک (امام علی کرمان)
داور: علیرضا حیدرپناه کمک ها: محمد هاشمی نسب و عدنان پیروی

۱۶: اکسین البرز – خونه به خونه مازندران (انقلاب کرج)
داور: رضا کرمانشاهی کمک ها: سید اسد حاج محمدی و بابک خسروی

۱۶: نساجی مازندران – بادران تهران (شهید وطنی قائمشهر)
داور: بیژن حیدری کمک ها: تورج عیوض محمدی و محسن سلطانی

۱۶: فجرسپاسی شیراز – پارس جنوبی جم (شهید دستغیب شیراز)
داور: محمدرضا اکبریان کمک ها: حسن ظهیری و علی دودانگه

۱۶: ملوان بندر انزلی – استقلال اهواز (تختی انزلی)
داور: علی صفایی کمک ها: رحیم حاجیلو و محمد علی پور متقی

۱۶:۳۰: ایرانجوان بوشهر – مس رفسنجان (شهید بهشتی بوشهر)
داور: سعید شمس کمک ها: رضا قیم و ولی کاوسی

۱۶:۴۵: نفت مسجد سلیمان – سپیدرود رشت (شهید بهنام محمدی)
داور: موعود بنیادی فر کمک ها: محمدرضا طالبی و موسی محمدی راد