رشت، انزلی و رویای صعود: کام‌بکِ گیلکی

آی‌اسپورت

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – قرمزهای رشت و سفیدپوشان انزلی با سی‌ویکمین مسابقه فصل‌شان در لیگِ یک، بیشتر از همیشه به حال‌وهوای لیگ برتر نزدیک شدند.

هم سپیدرود و هم ملوان، گل اول مسابقه را از تیم‌های رقیب دریافت کردند و کادر فنی‌شان را تا مرز سکته پیش بردند اما هر دو تیم به بازی برگشتند تا دو پیروزی درخشان را در یکی از حساس‌ترین هفته‌های تمام فصل جشن بگیرند.

سپیدرود در روزی که هوادارانش سکوهای ورزشگاه خانگی اکسین را به تسخیر درآورده بودند، خیلی زود گل خورد اما اواخر نیمه اول با ضربه پویا نزهتی مسابقه را به تساوی کشاند و اوایل نیمه دوم، با پنالتی سهیل حق‌شناس از حریف پیش افتاد و برتری‌اش را تا سوتِ پایان حفظ کرد.

سهیل مثل همیشه پنالتی‌اش را کاملا مطمئن روانه دروازه کرد و شادی گل عجیبی را نیز برای این لحظه خاص از مسابقه درنظر گرفت. او بعد از گل دوربین یکی از عکاس‌های کنار زمین را قرض گرفت، روز زمین دراز کشید و یک فریم از هم‌تیمی‌هایش به ثبت رساند.

درست مثل کرج، در انزلی هم اوضاع به کام تیم گیلانی بود. ملوانی‌ها با یک ضربه سر تماشایی از مس رفسنجان عقب افتاده بودند اما شاهین ثاقبی با تیزهوشی گل مساوی را زد و گل زیبای دوم نیز با یک والی از راه رسید تا سکوهای پر ورزشگاه تختی منفجر شوند. یک نمای تلویزیونی از مایلی‌کهن بعد از گل دوم، به روشنی مشخص می‌کرد که این مربی در جریان این بازی چه فشاری را تحمل کرده است.

حالا سپیدرود با ۵۷ امتیاز صدرنشین لیگ‌یک است و ملوان با ۵۶ امتیاز یکی از جدی‌ترین شانس‌های صعود به لیگ برتر به شمار می‌رود.

به نظر می‌رسد که دوران غیبت گیلان در سطح اول فوتبال ایران تمام شده و حالا وقتش رسیده که لهجه گیلکی، دوباره به ادبیات فوتبال برگردد.

سپیدرود و ملوان، فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده‌اند تا در این جایگاه قرار بگیرند. ملوان جوان‌تر شده و سیپدرود، کمی ثبات به دست آورده و حالا همه چیز به ۳ بازی سرنوشت‌ساز پیش‌رو بستگی دارد.

۳ آزمون سخت. ۳ بازی بزرگ برای حقیقت بخشیدن به رویایی که قرمزهای رشت و سفیدپوشان انزلی، سفت و سخت به آن چسبیده‌اند.