سپیدرود و جادوی دقیقه ۷۹ در عضدی / یک اسم زیبا که لیگ برتری شد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هجوم عجیب و غریب هواداران تیم سپیدرود به مرکز زمین شهیدعضدی پایان‌بخش رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران بود.

به گزارش “ورزش سه”، سپیدرودی‌ها که پرهوادارترین تیم امسال لیگ دسته اول بودند  از فرط خوشحالی از سد ماموران عبور کردند و ورزشگاه عضدی را به اشغال خود درآوردند.

بازی امروز این تیم مقابل نساجی حاشیه‌های جالبی داشت که می‌خوانید:

* حسین کعبی ستاره سپیدرود که با خروج حق‌شناس بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته بود، امروز با یک گل و یک پاس گل بهترین بازیکن میدان بود.

* نام غلامرضا صومی مربی قدیمی فوتبال رشت که سپیدرود مدیون حضور اوست از سوی هواداران گرامی داشته شد.

* سپیدرود سال گذشته با گل دقیقه ۷۹ از لیگ دسته دوم به دسته یک صعود کرد و امسال هم با گل دقیقه ۷۹ حسین کعبی لیگ برتری شد.

* شایان مصلح بازیکنی که در نیم فصل مدنظر پرسپولیس بود با گرفتن یک پنالتی سرنوشت بازی را رقم زد. البته این پنالتی چندان منصفانه نبود.

* تیم نساجی با وجود به ثمر رساندن ۲ گل بازی چندان قابل قبولی از خود به نمایش نگذاشت.

* در پلاکاردی که در دست هواداران سپیدرود قرار داشت آنها خبر از ظهور یک قطب جمعیت جدید در لیگ برتر می دادند. به نوشته این جمع آنها استقلالی، پرسپولیس یا ملوانی نیستند و به صورت مطلق سپیدرودی خواهند ماند.


* صعود سپیدرود در ورزشگاهی در مرکز شهر رشت شادی بزرگی را در داخل شهر رشت پایتخت گیلان ایجاد کرده است.

* حسین مسگرساروی سرمربی نساجی در ترکیب اصلی خود از امین منوچهری بازیکن لیگ برتری تیمش استفاده نکرد.

* عباس زاده مهاجم و کاپیتان نساجی با به ثمر رساندن بیست‌وچهارمین گل در بازگشت ضربه پنالتی آقای گل مسابقات شد.

* بعد ازبه ثمر رساندن گل سوم سپیدرود توسط حسین کعبی تنشی بین نیمکت‌های دو تیم بروز کرد که با دخالت فتاحی ناظر مسابقه به خیر گذشت.

* ورزشگاه عضدی با چمن مصنوعی چالشی برای تیم های فوتبال در فصل آینده است و مدیران فدراسیون باید فکری به حال این ورزشگاه قدیمی و کهنه انجام بدهند.

* با صعود سپیدرود نام داماش، پگاه و البته استقلال رشت در این شهر به فراموشی سپرده می‌شود تا آینده‌ای که دوباره شاید یک اسپانسر پشت این تیم خاطره‌ساز قرار بگیرد.

* گلزنی پویا نزهتی بازیکن سابق تیم ملوان و از مهره‌های موثر سپیدرود در این فصل به این معناست که ملوانی‌ها هم در این صعود خاطره‌انگیز سهم خود را دارند.

 

تیم فوتبال سپیدرود از قدیمی‌های فوتبال ایران است و مربوط به زمانی که فضای غیرصنعتی فوتبال ایران تیم‌هایی را در خود پرورش می‌داد که اسم‌هایی با مسما داشتند.

سپیدرود مثل پارس جم تیمی است که از نظر اسمی لیگ برتر فوتبال ایران را زیباتر می‌کند. لیگی که تعدد تیم‌های صنعتی درآن مانع از زیبایی است!

سیپدرودی‌ها که پشتوانه تماشاگر را هم همراه خود دارند در پایان فصلی سخت باید به دنبال تقویت و بهبود شرایط خود باشند و مثل آن رود خروشان تیمی ترسناک در سطح اول فوتبال ایران باشند. چیزی که قبلا در رشت اتفاق نیفتاده و حالا وقت آن است که بالاخره رقم بخورد.

این اتفاق رخ نخواهد داد مگر آنکه آنها که در سیزدهمین سالمرگ کیومرث صابری فومنی طنزپرداز مشهور تاریخ ایران(گل آقا) لیگ برتری شدند باید از استعدادها و مغزهای شهر استفاده حداکثری را ببرند.