عدالت به سبک فدراسیون فوتبال: سپیدرود شایسته تقدیر نبود!؟

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – جشن انتخاب بهترین های فوتبال ایران در حالی شب گذشته در میلاد نور برگزار شد که فدراسیون فوتبال تیم سپیدرود را شایسته هیچ تقدیری ندانست.

به گزارش ورزش سه، در این جشن برای بهترین تیم های لیگ یکی پنج جایزه در نظر گرفته شده بود که شامل بهترین تیم، بهترین مربی، بهترین بازیکن، بهترین گلزن و پدیده بازی ها بود.

در این میان تیم سپیدرود که تنها با فاصله یک امتیاز اختلاف پس از تیم پارس جنوبی و با تعداد بردهای بیشتر و گل زده ای بیشتر در رتبه دوم قرار گرفته و موفق شد در همان سال صعود از لیگ دو به لیگ یک، مستقیما به لیگ برتر صعود نماید در کمال تعجب از سوی مسئولان فدراسیون شایسته تشویق و قدردانی دانسته نشد.

این در حالی است که سپیدرود در لیگ دسته اول با بیش از ۱۹ هفته صدرنشینی شایسته ترین تیم برای کسب عنوان بهترین تیم بود که در پایان این عنوان به پارس جمی داده شد که کمتر از ۵ هفته توانسته بود در طول فصل در صدر جای بگیرد.

عنوان بهترین مربی هم در حالی به نظر محمدی داده نشد که این مربی جوان ۳۹ ساله در دو سال پیاپی موفق شد دو صعود پی در پی از لیگ دو به یک و در نهایت برتر را در کارنامه اش ثبت نماید.

در اهدای عنوان بهترین بازیکن لیگ به عباس زاده نیز می شد علاوه بر سهیل حق شناس که در جمع سه گلزن برتر مسابقات جای گرفته بود و شایان مصلح نگاهی به سید محمد حسینی دروازه بان موفق سپیدرود می شد که در ۳۳ بازی از ۳۴ مسابقه لیگ به میدان رفت و بیش از ۱۰ کلین شیت و شش هفت مهار پنالتی را تیمش به ارمغان آورد.

عدم انتخاب شایان مصلح به عنوان پدیده لیگ و اهدای آن به قائدی نیز احتمالا دلیلی به جز تقسیم مساوی جوایز بین پرسپولیس و استقلال نداشته و به یقین اگر یا قائدی به تیم آبی های تهران نمی رفت و یا مصلح قرمز پوش نمی شد این جایزه به سپیدرود تعلق می گرفت.

اینکه تیمی در سال نخست حضورش در لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود نماید و در پایان از سوی فدراسیون کشورش شایسته ی اهدای یک شاخه گل هم نباشد از آن اتفاقات است که فقط در این بخش از جغرافیای کره زمین زخ می دهد و بس!